dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 13
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 250
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Decydując się na płaską dachówkę trzeba się liczyć z tym, że patrząc na dach pod pewnym kątem pojawią się nierówności. Nie ma prostych dachówek ceramicznych a tym bardziej płaskich. Ja aby osiągnąć zamierzony efekt czasami sortuję i szlifuję. Można nie stosować dachówek skrajnych. W załączeniu kilka wybranych zdjęć z moich realizacji. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050272.jpg
Wyświetleń:	1499
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	335594   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060921.jpg
Wyświetleń:	1596
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	335595   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060926.jpg
Wyświetleń:	1329
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	335596   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060305.jpg
Wyświetleń:	1544
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	335597   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060391.jpg
Wyświetleń:	1251
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	335598  

    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sabat
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-016
    Dzielnica
    Pomorzany
    Posty
    155

    Domyślnie

    Dziękuję Andrzeju za odpowiedź, czyli ten typ tak ma trochę w prawo trochę w lewo.
    Pozostaje dachówka cementowa np Braas Teviva :/

  3. #23

    Domyślnie

    wcale nie jest taka zła Teviva.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sabat
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-016
    Dzielnica
    Pomorzany
    Posty
    155

    Domyślnie

    Jest prosta to fakt, ale cięższa

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Dachówki cementowe nie podlegają obróbce termicznej. Są proste mają wiec symboliczne zamki pionowe a poziomych wcale tylko drobne wgłębienia uniemożliwiające kapilarne podciąganie wody. Ciężary dachówek ceramicznych i cementowych podobne. Ciężar pokrycia nie ma wpływu na funkcję dachu. Ciężkie pokrycia to nie wada to zaleta! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sabat
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-016
    Dzielnica
    Pomorzany
    Posty
    155

    Domyślnie

    Dziękuję za dodatkowe informacje, człowiek uczy się całe życie, szkoda że najczęściej na swoich błedach :/

  7. #27
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Pięknie wygląda ta ceramika, prosta i jaki efekt!

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczupakq

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    56

    Domyślnie

    Widzę ze z płaskimi dachowkami jakaś masakra jest. Nie dość że tanie nie są, dekarz za ich ułożenie chce więcej to na końcu może się okazać że efekt będzie lipny :/ mój dekarz twierdził że każda płaską da się ładnie ułożyć a jak wezmę orea 9 koramic to nie mam się czego obawiać bo jest dość prosta. Czytając wpisy na różnych forach dowiaduje się że z każdego modelu płaskiej dachówki są ludzie zadowoleni i niezadowoleni. Teraz juz nie wiadomo czy dekarz ma rację i po prostu nie każdy sobie z jej ładnym ułożeniem radzi czy może są różne partię jedne spitolone a inne prostsze a mi bajer wciska.

  9. #29

  10. #30

    Domyślnie

    zdjęcie powyżej przedstawia płaską ceramikę Robena , ogólnie podobno płaskie betonowe nie są krzywe ... ale jak jest w rzeczywistości ... tego nie wiem...

  11. #31

    Domyślnie

    Ja mam pytanie jak oceniacie jakość w sensie wizualnym położenia dachówki na zdjęciach powyżej (post #29)? Czy ktoś z doświadczonych dekarzy mógłby napisać czy takie "krzywizny" to standard w tego typu dachówce i nie należy się dużo więcej oczekiwać czy jednak można oczekiwać czegoś lepszego? Ja z kolei u siebie kładę dachówkę Orea 9. Na początku dach wyglądał podobnie jak ten powyżej, ale po rozmowie z dekarzem wygląd jest coraz lepszy. Najbardziej wystające dachówki będą albo gdzieś przekładane albo o ile będzie to możliwe szlifowane. Generalnie nie wiem czego oczekiwać tym bardziej, że u mnie jest mały kąt nachylenia dachu (24 stopnie) i z bliska wszelkie nierówności są bardziej widoczne. Chodzi mi o ocenę "równości" zaprezentowanego dachu

  12. #32

    Domyślnie

    Zdjęcia powyżej to mój potencjalny wykonawca , ktory pokazał mi dach płaski jaki obecnie robi ... mówi że to normalne przy tej dachówce , bo zarzeka się że wszystko wypoziomowane , dokładnie sprawdzone ... a tu jednak jest dachówka krzywa i on na to nie ma wpywu. Mi się to kompletnie nie podoba ....
    Ostatnio edytowane przez kordian1000 ; 04-11-2015 o 20:33

  13. #33

    Domyślnie

    U mnie wygląda to odrobine lepiej, ale również chciałbym osiągnąć zdecydowanie lepszy efekt. Jestem ciekawy jak oceniają ten dach forumowi eksperci...

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Na podstawie tych dwóch zdjęć można powiedzieć, że płaszczyzna dachu najprawdopodobniej jest utrzymana. Natomiast zdjęcie zrobione równolegle do łat dałoby ostateczną odpowiedź. Ja we wpisie #21 przedstawiłem kilka zdjęć ze swoich realizacji, na których pokazałem płaszczyzny właśnie w obu kierunkach orz pod różnymi kątami. Na każdym dachu znajdziemy taki kąt patrzenia, który pokaże wszystkie nierówności płaskiej dachówki ceramicznej. Oczywiście można się postarać i w trochę te zjawiska zniwelować. Czasami wystarczy zamienić dachówki miejscami i nierówności się zniosą. Czasami trzeba trochę podszlifować a najbardziej niekorzystne dachówki zamontować w miejscach trudno dostępnych dla wzroku. Co by nie powiedzieć krycie dachu płaską dachówką zakładkowa wymaga bardzo dużej staranności i częstego oglądania dachu z ziemi w trakcie krycia. Proszę zwrócić uwagę, że dachówką karpiówką kryjemy łuki np. na "wolim oczku" i przy starannym wykonaniu dachówka układa się jak "szmata" a tamgdzie mniej staranności "pieje" czy się "jeży". W załączeniu kilka zdjęć z wybranych moich realizacji. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000859.jpg
Wyświetleń:	532
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	336248   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000861.jpg
Wyświetleń:	474
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	336249   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000221.JPG
Wyświetleń:	557
Rozmiar:	62,0 KB
ID:	336250   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030198.jpg
Wyświetleń:	425
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	336251  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #35

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Dachy z postu #29 i #21 to jakby zupełnie dwa różne jakościowo dachy. Nie wiem czy wynika to z tego, że w tym gorszym dachówka jest bardziej krzywa czy z tego, że zdjęcia inaczej zostały zrobione czy może jednak z tego, że ten drugi dach dałoby rade "równiej" zrobić gdyby dekarz poświęcił więcej czasu i pracy na zabawę z pojedynczymi dachówkami, a nie układanie ich tak jak leci. U mnie mam zamiar wyciągnąć z dachówki ile się da ale na oko widać, że ta dachówka Robena z postu #29 jest bardziej pokrzywiona niż Orea, która do mnie przyjechała.

  16. #36

    Domyślnie

    Czy w poście #21 to Roben Bergamo? Chyba ma zbyt ostrą krawędź jak na ten model?

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Wawa

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-587
    Posty
    115

    Domyślnie

    Też stałem przed dylematem wybrania płaskiej dachówki ceramicznej. Najbardziej podobała mi się Orea9, potem Bergamo (głównie ze względu na cenę), brałem też pod uwagę Domino (podobała mi się najmniej ze względu na dość mały rozmiar). Po spędzeniu 2 dni i jeżdzeniu po całym mazowieckim, w celu obejrzenia realizacji tych 3 dachówek wziłęm w końcu Domino i w sumie jestem teraz zadowolony. Dach równiutki jak stół, dachówka praktycznie niezwichrowana. Orea9 nyła tak powyginana, że żona to nawet była gotowa zmusić mnie do rezygnacji z płaskiej dachówki, bergamo już lepiej ale też w wielu miejscach było widać zwichrowania. Domino wypadała najlepiej, chyba jej mały rozmiar znacząco minimalizuje nierówności dachówek płaskich. Dlatego każdemu proponuje pojeżdzenie po budowach pooglądanie realizacji, bo zdjęcia w internecie czy też wystawy w sklepach z dachami mają się nijak do realizacji.

  18. #38

    Domyślnie

    Dla płaskich pokryć istnieją jeszcze alternatywy w postaci gontu, blachy lub struktonitu

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł Sowiński Zobacz post
    Dla płaskich pokryć istnieją jeszcze alternatywy w postaci gontu, blachy lub struktonitu
    Normalnie ameryke odkryłeś!!

  20. #40

    Domyślnie

    Widzisz MD. Praca z ludźmi nauczyła mnie ogromnego spokoju w przedstawianiu rożnych rozwiązań. Miałem przypadki gdzie klient uznawał kontrłatę za moje wymysły, inny koniecznie chciał komin obrobić miedzią mając rynny metalowe, a jeszcze inny nie miał pojęcia czym jest obróbka na noki. Dlatego nie odkrywając ameryki napisałem to co wyżej, może ktoś sobie zgoogluje gonty ( bo wcześniej myślał tylko o dachówce), nie jednokrotnie przedstawiałem klientom propozycje obłożenia komina struktonitem i wyobraź sobie, NIGDY wcześniej nawet nie słyszeli o tym materiale, a gdy się zapoznali z nim, to z klinkieru stał się struktonit.

    Pozdrawiam i mniej szczypania

Strona 2 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony