dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 13
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 250
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To jest płaska dachówka wiec grzebień nie jest potrzebny. Potrzebna jest kratka okapu bez grzebienia. Trociny na pewno nie były wydmuchiwane na bieżąco bo są na połaci zakrytej dachówką. No ale skoro jest OK to OK. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał kordian1000 Zobacz post
    Czesc , mam podony dylemat , kiedy dokonujesz zakupu ?? ja za ok 6 tygodni muszę juz kupić - moj dach to 550 m
    Dostałem dziś odpowiedź z Robena ws. dachówki Bergamo i w tym roku jest już niedostępna. Wznowienie nowej partii produkcyjnej nastąpi pod koniec stycznia 2016. Też planuję zakup tego modelu. Widziałem realizację dachu z tym modelem. Bardzo ładnie. Szczególnie gąsiory, gdyż składają się z trzech płaszczyzn a nie jak większość półokrągłe. W grę wchodzi jeszcze Creaton domino, ale trochę droższa. Pozdrawiam.

  3. #63
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agagra80

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-160
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Ja również nie polecam dachówki ceramicznej Roben Bergamo. Straciłem dużo nerwów i zdrowia.
    Jestem po dwóch reklamacjach, trwa to od sierpnia i skończy się w sądzie.
    Moje dachówki podobno są z maja.
    Pozdrawiam

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werka878

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    LEGNICA
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam
    Troszke minelo od ostatniego wpisu napiszcie jak tam ukladanie tych plaskich dachow co z reklamacjami itp

    Pozdrawiam

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał werka878 Zobacz post
    Witam
    Troszke minelo od ostatniego wpisu napiszcie jak tam ukladanie tych plaskich dachow co z reklamacjami itp

    Pozdrawiam
    Na razie nikt ich raczej nie układa. Produkcja nowej partii rusza pod koniec stycznia bieżącego roku. Czekam, żeby zamówić. Brałem pod uwagę Actua 10, Orea 9, Creaton Domino i Bergamo. Pozostaję przy Bergamo. Widziałem na żywo realizację .Bardzo ładnie!

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sabat
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-016
    Dzielnica
    Pomorzany
    Posty
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Pozostaję przy Bergamo. Widziałem na żywo realizację .Bardzo ładnie!
    Masz niedaleko , wpadnij do Szczecina to zobaczysz dlaczego jest w trakcie reklamacji

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sabat Zobacz post
    Masz niedaleko , wpadnij do Szczecina to zobaczysz dlaczego jest w trakcie reklamacji
    A możesz kolego napisać dlaczego, bo do Szczecina nie jest w moim przypadku tak niedaleko. Ewentualnie prosił bym o foto. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  8. #68

    Domyślnie

    Tia, bardzo ładnie to ona się prezentuje zimą...przykryta śniegiem

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sabat
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-016
    Dzielnica
    Pomorzany
    Posty
    155

    Domyślnie

    Dokładnie PaniKasiu

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniKasia Zobacz post
    Tia, bardzo ładnie to ona się prezentuje zimą...przykryta śniegiem
    Jak każde pokrycie dachu! A tak na marginesie, ludzie po co piszecie te wszystkie negatywne posty odnośnie płaskich dachówek, że ta do kitu a ta super, ale każda jest płaska! Ceramika w fazie wypalania ulega drobnym zniekształceniom (każda, czy to pustak czy dachówka). Jeśli chce ktoś mieć idealne pokrycie i będzie latał z linijką celem znalezienia nierówności, to niech położy płaską blachę i wtedy mierzy. Idealna dachówka z typu płaskich jest tylko betonowa. Ale beton na dach? Jedni piszą, że Bergamo mają ładną i dobrze położoną a drudzy, że do bani. Jak to wypośrodkować? A może należało wziąć dekarzy z prawdziwego zdarzenia, a nie najtańszych i mieć pretensje do producenta. Bardzo wiele zależy też od równości więźby dachowej. Chytry dwa razy traci. Osobiście nie wierzę, że firma Roben pozwoliła by sobie na wypuszczenie bubla tylko po to by sprzedać. Takie reklamacje uderzają w producenta z dużą siłą. I to wszystko prawdopodobnie przez dekarzy partaczy. Powtórzę jeszcze raz, że chytry dwa razy traci! Pozdrawiam i życzę "równej" Bergamo.
    Ostatnio edytowane przez wg39070 ; 22-01-2016 o 08:44

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sabat Zobacz post
    Dokładnie PaniKasiu
    A jak kładłeś swoją dachówkę Bergamo, to dlaczego nie zrobiłeś rekonesansu? Może wówczas zmienił byś decyzję co do wyboru.

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sabat
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-016
    Dzielnica
    Pomorzany
    Posty
    155

    Domyślnie

    Wysłałem ci zdjęcia, to nie ja robiłem ta dachówkę tylko Roben.
    Ja uwierzyłem sprzedawcy i Producentowi. Szkoda tylko że ani jeden ani drugi nie poinformował mnie że wg normy krzywizny dachówki sa dopuszczalne +/- 8mm bo jakbym wiedział o tym to bym wziął tańszego Piemonta,
    Oczywiście można przebierać tą dachówke i wybrać najprostszą ale ok 40% dachówki jest do wymiany bo klawiszuje.
    Jak sobie to wyobrażasz?
    Ja chciałem zwrócić towar, to mi powiedziano że odpieczętowany już nie przyjmą.
    I to nie jest wina wykonawcy bo sam przedstawiciel powiedział że mam jeden z najlepiej położonych dachów. to jest wina dachówki.
    Akurat jak ja kupowałem to nie było wielu wykonanych dachów z tą dachówka.
    A co do chytrości.
    Specjalnie kupiłem droższą Bergamo żeby było ładniej.
    A producent twierdzi że wygląd nie jest najważniejszy.
    Kupuj , może zmienili procedury wypalania.
    Ostatnio edytowane przez Sabat ; 22-01-2016 o 09:19

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sabat Zobacz post
    Wysłałem ci zdjęcia, to nie ja robiłem ta dachówkę tylko Roben.
    Ja uwierzyłem sprzedawcy i Producentowi. Szkoda tylko że ani jeden ani drugi nie poinformował mnie że wg normy krzywizny dachówki sa dopuszczalne +/- 8mm bo jakbym wiedział o tym to bym wziął tańszego Piemonta,
    Oczywiście można przebierać tą dachówke i wybrać najprostszą ale ok 40% dachówki jest do wymiany bo klawiszuje.
    Jak sobie to wyobrażasz?
    Ja chciałem zwrócić towar, to mi powiedziano że odpieczętowany już nie przyjmą.
    I to nie jest wina wykonawcy bo sam przedstawiciel powiedział że mam jeden z najlepiej położonych dachów. to jest wina dachówki.
    Akurat jak ja kupowałem to nie było wielu wykonanych dachów z tą dachówka.
    A co do chytrości.
    Specjalnie kupiłem droższą Bergamo żeby było ładniej.
    A producent twierdzi że wygląd nie jest najważniejszy.
    Kupuj , może zmienili procedury wypalania.
    Dzięki za zdjęcia. Moim zdaniem nie jest tak źle jak by się wydawało. Gdyby u mnie była tak ułożona, to nie szarpałbym nerwów z reklamacją. Ale każdy ma inny gust. Mnie się podoba. Pozdrawiam.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sabat Zobacz post
    Wysłałem ci zdjęcia, to nie ja robiłem ta dachówkę tylko Roben.
    Ja uwierzyłem sprzedawcy i Producentowi. Szkoda tylko że ani jeden ani drugi nie poinformował mnie że wg normy krzywizny dachówki sa dopuszczalne +/- 8mm bo jakbym wiedział o tym to bym wziął tańszego Piemonta,
    Oczywiście można przebierać tą dachówke i wybrać najprostszą ale ok 40% dachówki jest do wymiany bo klawiszuje.
    Jak sobie to wyobrażasz?
    Ja chciałem zwrócić towar, to mi powiedziano że odpieczętowany już nie przyjmą.
    I to nie jest wina wykonawcy bo sam przedstawiciel powiedział że mam jeden z najlepiej położonych dachów. to jest wina dachówki.
    Akurat jak ja kupowałem to nie było wielu wykonanych dachów z tą dachówka.
    A co do chytrości.
    Specjalnie kupiłem droższą Bergamo żeby było ładniej.
    A producent twierdzi że wygląd nie jest najważniejszy.
    Kupuj , może zmienili procedury wypalania.
    A wracają do "Piemont'a" czy ktoś dałby Ci gwarancję, że po ułożeniu będzie idealnie? Moim zdaniem, nikt takiej gwarancji nie da.

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sabat
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-016
    Dzielnica
    Pomorzany
    Posty
    155

    Domyślnie

    Fala gubi trochę krzywiznę i niezbyt rzuca się w oczy.

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tak się czasem zastanawiam, że wszyscy niezadowoleni piszą jak już dach maja pokryty. Przecież wybór pokrycia to decyzja praktycznie na całe życie inwestora a pewnie i budynku. Czy dla dekarza była to pierwsza realizacja taką dachówką? Ja swoich inwestorów zawsze informuję o ewentualnych skutkach zastosowania jakiegoś pokrycia. Mówię czego mogą się spodziewać podaje adresy moich wcześniejszych realizacji. Namawiam aby pooglądali dachy z wybranym przez siebie pokryciem. Gdy jestem pewien, że mają pełną świadomość podejmujemy ostateczną decyzję. Proszę pamiętać, że wszyscy producenci maja problemy z płaską dachówką, nawet karpiówka pomimo, że cienka też nie jest idealnie płaska przecież to tylko wypalona glina. Proste są są dachówki cementowe. Życzę wszystkim rozsądnych i trafnych wyborów no i oczywiście satysfakcji ze swoich dachów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #77

    Domyślnie

    [QUOTE=Andrzej Wilhelmi;7052095]Tak się czasem zastanawiam, że wszyscy niezadowoleni piszą jak już dach maja pokryty. Przecież wybór pokrycia to decyzja praktycznie na całe życie inwestora a pewnie i budynku. Czy dla dekarza była to pierwsza realizacja taką dachówką? Ja swoich inwestorów zawsze informuję o ewentualnych skutkach zastosowania jakiegoś pokrycia. Mówię czego mogą się spodziewać podaje adresy moich wcześniejszych realizacji. Namawiam aby pooglądali dachy z wybranym przez siebie pokryciem. Gdy jestem pewien, że mają pełną świadomość podejmujemy ostateczną decyzję. Proszę pamiętać, że wszyscy producenci maja problemy z płaską dachówką, nawet karpiówka pomimo, że cienka też nie jest idealnie płaska przecież to tylko wypalona glina. Proste są są dachówki cementowe. Życzę wszystkim rozsądnych i trafnych wyborów no i oczywiście satysfakcji ze swoich dachów. Pozdrawiam.[/Q
    Ot i cała prawda! Mój dekarz zabrał mnie na miejsca swoich realizacji. Widziałem Bergamo na żywo na kilku rodzajach dachów. Moja decyzja jest świadoma. Rekonesans przed wyborem danego pokrycia to podstawa! Pozdrawiam Panie Andrzeju.

  18. #78
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sabat
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-016
    Dzielnica
    Pomorzany
    Posty
    155

    Domyślnie

    Panie Andrzeju "mądry Polak po szkodzie" i tu się zgodzę, ja nie oczekuję cudów. Zły jestem na siebie że posłuchałem sprzedawcy i uwierzyłem producentowi.
    Niestety niewielu jest takich wykonawców jak Pan
    Ja się powoli do swojego przyzwyczajam, najbardziej klawiszujące będę wymieniał.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sabat Zobacz post
    Fala gubi trochę krzywiznę i niezbyt rzuca się w oczy.
    No właśnie. Fala gubi krzywiznę, ale wszyscy wokół mnie mają dachówkę falistą. Czy muszę robić jak wszyscy? Nie. Nawiasem mówiąc, od kiedy pojawiły się nowoczesne dachówki płaskie, od razu mi się spodobały. Będzie Roben Bergamo. To już postanowione!

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sabat Zobacz post
    Panie Andrzeju "mądry Polak po szkodzie" i tu się zgodzę, ja nie oczekuję cudów. Zły jestem na siebie że posłuchałem sprzedawcy i uwierzyłem producentowi.
    Niestety niewielu jest takich wykonawców jak Pan
    Ja się powoli do swojego przyzwyczajam, najbardziej klawiszujące będę wymieniał.
    Jeszcze jedna sprawa. Przed Bergamo planowałem Orea 9 z Wienerbergera. Sprzedawca mi ją odradził ze względu na reklamacje klientów. Jak zapytałem o Bergamo to nie miał zastrzeżeń ani nie było reklamacji. Może trafił się uczciwy sprzedawca?

Strona 4 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony