dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie palenie odgórne a drewno ?

    Witam, posiadam kocioł górno-dolny i zawsze paliłem w nim od dołu węglem i drewnem.
    Znajomy polecił mi ostatnio palenie górne gdyż podobno na dłużej starcza.
    I teraz mam do was pytanie, czy można palić odgórnie używając drewna i węgla ? lub samego drewna ?
    Z drewnem postępować tak samo jak z węglem czyli naładować do pełna i od góry rozpalić?

    Jeszcze powiedźcie mi czy można palić odgórnie w takim piecu jeżeli mam dmuchawę ?

  2. #2

    Domyślnie

    wywal dmuchawę albo ustaw na niskie obroty dmuchawa powoduje większe kopcenie i większe żużycie opału przerób sobie kocioł na dolne spalanie zastaw górno dziurę szamotem a w dolnej zrub palnik i pal od dołu a jeśli się nie da zatkać górnej dzióry to zatkaj dolną dzióre i pal od góry .
    Owszem można tylko drewno cały czas potrzebuje dużo powietrze wtórnego a węgiel jeszcze więcej jak się gazuje jak sie odgazuje to do koksu potrzeba mniej powietrza. Tak nażadować do pełna i odpalić od góry

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samuel76

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-652
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeremox jesli masz za dużo drewna to moze wyprubuj moją przeróbkę ale wtedy ten kocioł będzie tylko na drewno bo nie ma w nim rusztu a popiołu z drewna jest tyle co kot napłakał Też miałem kocioł górno dolny a w tej chwili to wersja dolniak ukierunkowany na holzgaz w moim wyciąłem szczelinę w górnych drzwiach zasypowych i tam podaję powietrze pierwotne przez zasyp powietrze wtórne PW podane przez drzwiczki popielnikowe przez dwie dziury fi 18mm.
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...g-start/page-3 Spalanie bezdymne przy tym paleniu musisz przestrzegać przykazań dot. spalania drewna Zero dmuchaw podawanie PG ustawiane na szczelinę wysuszone sezonowane drewno i wiele innych. Minusem jest jak zwykle mała komora zasypowa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony