dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jaka minimalna temperatura?

    Mam dość nietypowe pytanie odnośnie pomp ciepła, skierowane raczej do specjalistów. Chodzi mi o schładzanie budynku przy pomocy pompy ciepła, ale w trybie aktywnym nie pasywnym. Załóżmy, że chcemy odwrócić działanie pompy ciepła, tzn podłogówkę podłączymy przez bufor jako dolne źródło a odbiornikiem będzie GWC. Ile stopni da się uzyskać na buforze przy założeniu, że GWC ma bardzo dużą pojemność cieplną i jego temperatura nigdy nie wzrośnie powyżej 12 stopni?

    Oczywiście są pompy odwracalne, ale problem w tym że pompa już stoi a "specjaliści" co ją instalowali nie mają pojęcia.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Tego typu rozwiązanie ma Nibe w swoich pompach gruntowych. To moduł HPAC. Tutaj znajdziesz schemat i opis jak to działa. Znajdziesz tutaj schemat tego modułu i opis jak działa. To nic innego jak układ 4 zaworów 3d + karta automatyki do współpracy z PC w izolowanej obudowie.
    Nie ma problemu z uzyskaniem 7-8 stopni. Szczerze mówiąc niżej nie sprawdzałem, bo nie było takiej potrzeby, a nie pamietam jakie jest tam ograniczenie. Mamy kilka takich układów na instalacjach mieszanych z klimakonwektorami.
    pzdr

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za informację!

    Rozumiem że to rozwiązanie powinno dać się zastosować i z innymi pompami? 7-8 stopni to idealna temperatura.

    Tak nawiasem mówiąc to dziś obdzwoniłem kilkanaście dużych firm sprzedających pompy i... nikt nie ma pojęcia. Jeden nawet twierdził, że tak nie można tego podłączyć bo pompa "się zatrze" niby ze względu na "wyższe opory" Oj słabo ta branża wygląda pod względem kompetencji :/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony