dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie

    Czy ktos ma zainstalowane grzejniki tunelowe montowane w podlodze?Jakies doswiadczenia czy warto?Mam strone gdzie takie grzejniki robia .Moze jakies innej firmy? http://www.hibernatus.com.pl/polski/indexp.html Co myslicie o ogrzaniu domu takimi grzejnikami? Pozdrawiam ryszard...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ja mam w firmie zamontowany jakiś system ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji w podłodze. Wiem że to nie to o co pytasz ale kratki wyglądają podobnie. Ja bym nie chciał mieć takich kratek pod ścianą w domu.

  3. #3

    Domyślnie

    zaletą jest schowanie gzejników w podłodze i pewn oszczędność miejsca przy ścianach.
    Ale nie poraziło mnie to bo dalej trzeba całą instalacjęwodną co prowadzić i obawiam się, że każda wymiana, czy przegląd (albo regulacja) może być z tego powodu kłopotliwa. Już bym chyba bardziej rozważył ogrzewnaie podłogowe...

  4. #4

    Domyślnie

    Co do estetyki to napewno wyglada to lepiej niz normalne grzejniki. Co do regulacji lub przegladow to chyba sie z Toba do konca nie zgodze .Mamy latwy dostep do instalacji po odsunieciu tylko kratek ozdobnych .Grzejniki sa w tunelach mozna to tak nazwac,przy scianach i mysle ze jest do nich bardzo dobry dostep .Mozemy polaczyc to za pomoca nakretek, mozna tez tradycyjna metoda ale to juz bylby klopot . Co otym myslisz Maco?Pozdrawiam Ryszard. Czy widziales moze takie grzejniki innej fifmy ?

  5. #5

    Domyślnie

    Nie nie widziałem dokładnie takich, chociaż w domu rodziców jest taki grzejnik (żeberkowy), który wygąda podobnie do tych tunelowych ale nie jest schowany pod podłogą...
    A czy rozważałeś legalett ? Fundamentowa płyta grzewcza, gddzie czynnikiem rozprowadzającym ciepło jest powietrze ?

  6. #6

    Domyślnie

    Maco teraz mnie zastrzeliles nawet nie wiem z czym ten legalet? porownywac .Moze daj jakies namiary to zobaczymy co to za cudo?Pozdrawiam Ryszard

  7. #7

    Domyślnie

    Wpisz słowo "legalet" w wyszukiwarce forumowej. Bbyło trochę wypowiedzi na ten temat i są linki do innych stron z opisem.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    A ja polecam ogrzewanie ścienne. Żadnych grzejników, żadnych kratek w podłodze, nie ma też problemu z tym że wszystkie podłogi są ceramiczne bo tak najlepiej dla ogrzewania podłogowego. To kilka linków do producentów takiego ogrzewania:
    http://www.szikra.hu/pol/meditherm.htm
    http://www.budoplan.com.pl/
    http://www.wath.pl/indexpol.html

  9. #9

    Domyślnie

    Ale za to jest problem z postawieniem jakiegokolwiek mebla pod ścianą! Nie można zasłaniać ogrzewanej ściany.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Czesc ciepla nie ucieka przez sciane na zewnatrz w tym systemie?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Z tym nie jest tak żle. Meble nie przylegają idealnie do ściany, ani nie zasłaniają całej powierzchni. Promieniująca ciepłem ściana nie zmniejsza przez to swojej wydajności. Co innego szafy wnękowe, albo całe meblościanki, ale takie wyjątkowe meble można przewidzieć przed montażem CO. Ogrzewanie ścienne montuje się praktycznie tylko na ścianach zewnętrznych a w nich są okna. Zazwyczaj przy takich ścianach nie stawiasz za wielu mebli.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    W każdym systemie ciepło ucieka na zewnątrz. Ale to prawda, że przy ogrzewaniu ściennym ściany muszą być dobrze izolowane. Nie ma problemu w nowo wznoszonych domach. W istniejących, ale słabo izolowanych ścianach trzeba położyć dodatką warstwę izolacji pod ogrzewaniem ściennym.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Kolejnym producentem ogrzewania ściennego który działa na polskim rynku jest firma paradigma: http://www.paradigma.pl/ogrzewanie.html
    mają kilka fajnych rozwiązań

  14. #14

    Domyślnie

    Dużo w tym racji, co mówisz, ale wydaje mi się, że przesłanianie meblami skutecznie obniża sprawność ogrzewania ściennego. Skoro pomieszczenie ogrzewane jest na zasadzie promieniowania, to jakakolwiek przegroda zatrzyma promieniowanie cieplne i sama zacznie się nagrzewać.
    Nie wiem, czy można łączyć ogrzewanie podłogowe ze ściennym (muszę zerknąc na podane linki), ale myślę o tym zastosowaniu u siebie, gdyż w dużej części salonu chcę położyć podłogę drewnianą.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Łączyć można ale to na pewno nie obniża kosztów instalacji. Ale jeśli w jednym pomieszczeniu jest i podłogowe i ścienne to nawet lepiej. Chyba firma budoplan oferuje i ścienne i podłogowe i to tymi samymi rurkami. Na pewno zbyt duża ilość mebli powoduje pogorszenie ogrzewania, ale jeden regał nie powinien zaszkodzić. Poza tym zostają 2-3 ściany na meble, w których nie ma ogrzewania.

  16. #16

    Domyślnie

    Jezier wspomniales cos o izolacji ze sciany musza bys dobrze izolowane A co bedzie jezeli sciany sa wybudowane z Ytonga jak w moim przypadku czy ja bede mnial wieksze straty ciepla w ogrzewaniu sciennym pamietam ze bloczki dawalem grubosc 36cm czyli te najcieplejsze o przepuszczalnosci 0.29.A moze powinnienem dac ogrzewanie na sciany dzialowe wewnetrzne zamiast na zewnetrzne?Pozdrawiam ryszard.......

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Chodzi właśnie o to aby ogrzewanie ścienne było montowane na ścianach zewnętrznych. Po to właśnie aby taka ściana promieniowała ciepłem a nie zimnem (a latem odwrotnie). Wtedy komfort cieplny w pomieszczeniu jest dużo lepszy. Na ścianach działowych montuje się ogrzewanie tylko wtedy, gdy powierzchnia ścian zewnętrznych jest niewystarczająca (duże pomieszczenie dużo okien, duże zapotrzebowanie na ciepło). Do pomp ciepła ogrzewanie ścienne się świetnie nadaje bo można je zasilać wodą już od 35 stopni (więc pompa działa z naprawdę duża sprawnością nawet ponad 400%). A latem pompa tłoczy zimną wodę w ścianę i poza prądem do pompy ciepła masz klimę za darmo. Ytong się nadaje. Pisałem, że docieplać trzeba stare domy w których współczynnik k wynosi często powyżej 1. Nowe domy spełniające normy niczym więcej nie trzeba docieplac.

  18. #18

    Domyślnie

    Chyba wstawiłem mój komentarz do ogrzewania ściennego do wątku o pompach ciepła...
    Ale widzę, że tak ta sama grupa czyta więc już nie będę przenosił...

  19. #19

    Domyślnie

    Jezier wiem ze pisales ze dopiero masz plany z budowa .Ale czy masz juz na uwadze jakas firme ktura robi pompy ciepla lub kogos kto ci ja zaistaluje?Pozdrawiam ryszard

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony