dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    luck88

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gostyń
    Kod pocztowy
    63-800
    Posty
    12

    Domyślnie Jaką grubość OSB zastosować?? proszę o rady

    Witam mam pytanie czy moze ktos doradzić jaka grubosc plyty osb zastosowac na skosach poddasza nieuzytkowego? 8mm starczy czy lepiej zeby byla grubsza? dodam jeszcze ze nie planuje tych sufitow wykladac plytami g-k pod dachowką jest folia paroprzepuszczalna i zamierzam ocieplic to wełną mineralną, temat dosc pilny wiec za szybkie odpowiedzi z gory dziekuje

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Ja myślę że wystarczy . Deptał po niej nie będziesz więc nie warto wchodzić w koszty .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    uważam tak samo. też mam ocieplony stryszek i daję najcieńszą osb bezpośrednio dokręcaną do krokwi.
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja bym dał 12 mm a na dodatek ciekawostka OSB 12 mm jest tańsza niż 8.Teraz nie planujesz nic robić, ale pamiętaj, że z czasem możesz zmienić zdanie. Dwunastka jest sztywniejsza i nie będzie tak się giąć przy przykręcaniu do nierównych powierzchni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony