dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Zły montaż okien

  1. #1

    Domyślnie Zły montaż okien

    Witam wszystkich na forum.
    Postanowiłam zapisać się na forum, ponieważ mam bardzo dużo wątpliwości co do montażu okien w moim domu.
    Zamieniałam okna drewniane, stare i wypatrzone na nowe okna plastikowe. Montaż okien nie był przeprowadzony przez fachowców a przez 2 członków mojej rodziny. Gdy wyjęli stare ościeżnice w szparach pozostały takie jakby włosy/ pakuły? , którymi dawniej uszczelniano okna. Oczywiście nie wyciągnęli ich bo twierdzili, że szpara po starych oknach jest b. duża i pójdzie dużo pianki, więc te pakuły zredukują przestrzeń.
    Następnie wstawili te okna, ale nie zakotwili tych okien. Wstawili na samą piankę. Listwy parapetowej też nie dali.
    Coś mi nie pasowało w ich sposobie pracy, za szybko to wszystko im poszlo, zastanawiałam się też, dlaczego kotwy leżą dalej na podłodze. Zaczęłam czytać w internecie jak prawidłowo wstawić okna. I w każdym artykule było napisane, że wstawianie okien na samą piankę to podstawowy błąd montażu. Oczywiście byla kłótnia z moimi "fachowcami" ale Ci twierdzą do tej pory, że w internecie wypisują bzdury, że okno trzyma się na tynku zewnętrznym ( nie wiem jak to wytłumaczyć, bo faktycznie była bardzo duża dziura po starych oknach ) i na piance ( faktycznie dużo tej pianki poszło) i że kotwy wykorzystuje się tylko w surowym budownictwie. Moje tłumaczenia, że pianka nie jest z betonu i że warunki atmosferyczne, częste otwieranie okien będzie wpływać na jakość pianki i przepustowość powietrza zdały się na nic. Oni dalej twierdzą, że mają rację, że każdy fachowiec przyznałby im rację. WTF?
    I teraz mam do was takie pytanie. Czy można jakoś uratować te okna? Czy można dać w ościeżnice jakieś kołki/ wkręty? Czy może to zły pomysł? Jeżeli okna zostaną na samej piance to po jakim czasie się rozszczelnią? Co z przenikaniem wilgoci na ściany? Może ktoś ma okna zamontowane na samej piance i jest zadowolony?
    Proszę o porady i opinie.
    Z góry bardzo dziękuję.
    Pozdrawiam
    Marta

  2. #2

    Domyślnie

    Nieźli goście... okno trzyma się na tynku... A ich głowy tylko na mięśniach szyi, bo przecież kręgosłup niepotrzebny...

    http://tv.muratordom.pl/budowa-i-rem...-po-kroku,988/

    To tak lokalnie, choć w necie pewnie są też lepsze filmy...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,

    pomimo, że problem nie dotyczy okien Oknoplast postaram się odnieść do zaistniałej sytuacji. Prawdopodobnie w ocenie fachowców montujących Pani okna, piana montażowa jest wystarczającym medium utrzymującym ościeżnicę w ościeży. Prawdopodobne również, że wykorzystana piana nie była niskoprężna co dodatkowo wzmogło "efekt" wypełnienia i umocowania ramy. Niestety, montaż zgodnie z Pani przeczuciem został przeprowadzony wadliwie i okna powinny zostać ponownie zamontowane.

    W Oknoplast utrzymujemy standard zarówno produkcji jak i montażu okien, który zawsze jest przeprowadzany przez fachową ekipę montażową Oknoplast. Dodam na koniec, jako elementarz i przestrogę, że prawidłowe funkcjonowanie okien zależy w połowie od nich samych i połowie od montażu.

    Zapraszamy do kontaktu z najbliższym salonem (ZNAJDŹ SALON) Oknoplast jeżeli chciałaby Pani skorzystać z fachowego montażu okien.


    pozdrawiam
    Grzegorz Bułat
    kierownik technologii OKNOPLAST

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony