dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Brama Wiśniowski PRIME - opinie

    Jestem na etapie wyboru bramy garażowej w wymiarze 5000x2200 i mocno zastanawiam się nad bramą Wiśniowski PRIME, ponieważ brama nie należy do najtańszych chciałbym poznać opinię montażystów i użytkowników (jeżeli tacy są) co do jej funkcjonalności oraz jakości wykonania.

    Czy standardowy napęd w tej bramie SOMFY DEXXO PRO 3S RTS to odpowiedni napęd do tej bramy (moc, trwałość, awaryjność)?
    Czy napęd na pasku ma więcej wad niż zalet?
    Brama będzie od strony zachodniej więc zrezygnowaliśmy z ciemnego antracytu wybierając kolor silbergrau (jasno szary) jako jaśniejszy i mniej podatny na nagrzewanie się – czy rzeczywiście przy tym kolorze unikniemy problemów z odkształcającymi się panelami (w przypadku tej bramy o grubości 60 mm)?

    Dla mnie zaletą tej bramy jest estetyczne wykonanie wewnętrznej strony gdzie mechanizmy są osłonięte (w końcu przynajmniej 2 razy dziennie będę ją oglądał od wewnątrz i względy estetyki również są istotne) oraz „podobno” cichy napęd na pasku (garaż w bryle domu).
    Oczywistą wadą jest wysoka cena ale czy ona rekompensuje zalety tego produktu?

    Z góry dziękuję za opinię…

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jeffree

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.
    Posiadam tą bramę u siebie w garażu. Też zastanawiałem się jakiś czas ze względu na cenę. Nie żałuję jednak zakupu. Ja wybrałem jednak napęd Sommer Duo Vision, który jest również dostępny z tą bramą. Co do Somfy to się nie wypowiem bo go nie mam. Sommer jako napęd jest świetny. Ma łańcuch, który się jednak nie porusza i nie wywołuje hałasu. Wózek jezdny ma silnik w sobie a całość działa na zasadzie szyny transmisyjnej. Co do samej bramy jest wykonana perfekcyjnie z dbałością o każdy detal, co niestety winduje jej cenę ale coś za coś. Brama posiada wiele rzeczy w standardzie. Podwójne zawiasy, stałe i ruchome osłony prowadnic, fotokomórki, hamulec bezpieczeństwa i wiele innych. Dodatkowo dają przy tej szerokości dodatkowe wzmocnienie panela. Bramy nie kupujesz na rok tylko na lata. Na Wiśnię zdecydowałem się ze względu na wcześniejsze miłe doświadczenia z tą firmą. Mam od nich ogrodzenie już wiele lat i bramę wjazdową z napędem w słupie. Jest niezawodna a całe ogrodzenie wykonane bardzo ładnie. Jedno jest istotne. Musisz znaleźć solidnego przedstawiciela tej firmy, który tą bramę Ci porządnie zamontuje. Brama - nawet najlepsza - zamontowana przez partacza będzie Cię kuła w oczy przez lata. Zadzwoń do nich, niech Ci podadzą swego przedstawiciela, bo sami z fabryki nie sprzedają. Skąd jesteś, bo może blisko mnie mieszkasz to Ci napiszę kto mi montował.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za wypowiedź, wezmę pod uwagę pozytywną opinię. Jestem z okolic Lublina więc z tych okolic będą montażyści.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeffree Zobacz post
    Posiadam tą bramę u siebie w garażu.
    ...i zupełnie przypadkowo jak tylko pojawił się wątek o niej na FM zarejestrowałem się i napisałem jedynego posta w życiu

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jeffree

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    ...i zupełnie przypadkowo jak tylko pojawił się wątek o niej na FM zarejestrowałem się i napisałem jedynego posta w życiu
    Witam.
    I co Pana boli w tym temacie???Podbijam stawkę. Zarejestrowałem się parę minut przed napisaniem tego posta....i co z tego. Czy to wyklucza to co napisałem???? Kiepski z Pana szpieg.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeffree Zobacz post
    ... Zarejestrowałem się parę minut przed napisaniem tego posta....i co z tego. Czy to wyklucza to co napisałem???? ...
    Nie wyklucza, za to wygląda jak typowy spam. Po prostu.
    Może i masz ale mało przekonywujący jest Twój post i jak widać nie każdy "daje temu wiarę".

  7. #7

    Domyślnie

    Słabo muszą się sprzedawać te bramy skoro trzeba je w taki sposób reklamować.

  8. #8

    Domyślnie

    Rozumiem że o bramie nie wiele osób może się wypowiedzieć więc zapytam o sam napęd, czy SOMFY DEXXO PRO 3S RTS to dobry napęd (moc, trwałość, awaryjność)?

    Odnośnie wątpliwości co do intencji "Jeffree", to może podeślij fotkę bramy z wnętrza garażu z aktualną datą i rozwiejesz wątpliwości forumowiczów...

    Moje zapytanie o ten model wynika również z faktu, że nawet autoryzowani handlowcy nie mają pełnej wiedzy technicznej (praktycznej) odnośnie tego modelu, montując dotychczas może jedną- dwie sztuki albo wcale. O szczegóły techniczne musiałem dzwonić do serwisu Wiśniowskiego chociażby po to by uzyskać informacje jak ewentualnie przygotować otwór w garażu pod ten model.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    No widzę że koniecznie chcesz usłyszeć tylko plusy na temat swojego dokonanego już wyboru...
    Tak - masz rację - większość montowała co najwyżej pojedyncze przypadki. Trudno więc mówić o doświadczeniu w pełnym znaczeniu tego słowa. Dlatego ja jestem takim konserwatystą...
    Ciekaw jesteś opinii o Somfy - mam parę bram na tym automacie. Absolutnie nie mogę narzekać. Jeden się zepsuł - producent błyskawicznie przysłał nowy.
    Ale mnie za to interesuje czemu W. nie daje tam swoich automatów ? nie sprawdzały się? ;p

  10. #10

    Domyślnie

    finlandia z czego wnioskujesz że koniecznie chcesz usłyszeć tylko plusy wręcz przeciwnie, plusy sam dostrzegam natomiast puki co widzę dwa minusy cena i zaniżanie światła otworu o 10 cm bez możliwości regulacji. Oczekiwałem, opinii montażysty lub użytkownika którzy zwrócą mi uwagę na ewentualne inne mankamenty eksploatacyjne tej bramy.
    Odnośnie wyboru to jestem zdecydowany na Wiśniowskiego UniPro a Prime traktuję alternatywnie i tylko wtedy jeżeli z regionalnym przedstawicielem uda mi się wynegocjować cenę zgodną z założonym budżetem.

    Niemniej jednak, dziękuję wszystkim za wypowiedzi.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz2011

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zachodnopomorskie
    Kod pocztowy
    71-450
    Posty
    44

    Domyślnie

    Brama wisniowski Prime to niestety szajs - to moja prywatna opinia.

  12. #12

    Domyślnie

    Mam Krispol-a o tych samych parametrach z tym, że ...tańszą. Polecam.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz2011 Zobacz post
    Brama wisniowski Prime to niestety szajs - to moja prywatna opinia.
    Po czym wnoisz, że szajs? Czyli UniTherm tez szajs? Bo to ta sama brama co Prime z tym, że Prime jest "obudowany" tak, że pozakrywane sa prowadnice etc. Poprostu ładniej wygląda

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz2011

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zachodnopomorskie
    Kod pocztowy
    71-450
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldinio Zobacz post
    Po czym wnoisz, że szajs? Czyli UniTherm tez szajs? Bo to ta sama brama co Prime z tym, że Prime jest "obudowany" tak, że pozakrywane sa prowadnice etc. Poprostu ładniej wygląda
    " Wnoszę" po swojej bramie" która jest jeszcze na gwarancji. " Wnoszę " po jej awaryjności ,Chociaż dzisiaj po rozmowie z działem serwisu widzę światełko w tunelu.
    Prime to obudowana bram ładna dla oka. Ale brama ma sie otwierać i zamykać na nasze ( użytkownika) żądanie. Tym bardziej kiedy głównym użytkownikiem jest kobieta. Brama ma 5 metrów długosci jest ciężka i co baba ma zrobić jak jest sama ,a brama nie chce sie otworzyć lub zamknąć ??

    Ciekawostka : system awaryjnego otwierania bramy w razie braku prądu. Jest tam bateria która podtrzymuje zasilanie na ok. 15-20 minut. Przykład chłop w robocie baba sama w domu.Brak prądu. Samochód w garażu. Zeby dostać się do magicznego guzika uruchamiającego awaryjne otwieranie trzeba wskoczyć na maskę
    auta zdjąć pokrywę i nacisnąć guzik który otworzy bramę .Następnie szybko zeskoczyć z maski auta i wyjechać autem z garażu przystawić drabinę i zamknąć garaż drugim przyciskiem.
    Kiedy " wpadniesz " na pomysł i zapytasz serwis dlaczego tak to jest skonstruowane , bo przecież masz duży garaż duże auto i nie masz szans "dostać sie" do przycisku bez wchodzenia na maskę auta usłyszysz ze można podłączyć kabel i zamontować przycisk dzwonkowy , ale serwis tego nie zrobi. A więc nic nie robisz
    bo brama jest na gwarancji. Jeszcze należy dodać ze czasem jesteś umówiony na spotkanie i musisz " gdzieś jechać szybko , a tu brama się nie otworzy lub zamknie.
    Brama ma się otwierać i zamykać.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Z opisu widze ze wszystko jest ok, tylko wyszła niewiedza a za nią złość.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony