dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shockmp

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-424
    Posty
    10

    Domyślnie Wjazd na działkę a Warunki Zabudowy

    Witam wszystkich,
    Przygodę z własnym domkiem czas zacząć

    Zakupiłem wymarzoną działkę, w dobrej lokalizacji, z widokiem, z dostępnymi w przyległej drodze mediami, cud miód malina, ale...
    Działka nie jest objęta MPZP, ale ma wydane Warunki Zabudowy (przepisane z poprzedniego właściciela). Działka graniczy z 2 drogami:
    - Droga nr 1 - Droga Gminna, zlokalizowana od południa, obecnie prowadzi tylko do pól.
    - Droga nr 2 - Droga Gminna, zlokalizowana od zachodu, utwardzona z wszelkimi mediami (woda, prąd, kanalizacja i w planach gaz) pomiędzy tą drogą a działką jest rów (nie wiem na ile to istotne).

    W Warunkach Zabudowy jest zapis o lokalizacji dojścia i dojazdu z drogi nr 1. Ze względu na niekorzystną lokalizację wjazdu od południa i jakimiś tam własnymi planami chciałbym zlokalizować wjazd z drogi nr 2. Przy okazji wizyty w Gminie dostałem informację, że Gmina chce ograniczyć "ruch, ilość skrzyżowań itp..." na drodze nr 2 i działki z dostępem z innych dróg raczej nie dostaną pozwolenia na wjazd z tej drogi - stąd w Warunkach Zabudowy wjazd z drogi nr 1.

    Patrząc jak to wygląda u sąsiadów:
    - na tej samej drodze, kawałek dalej, jest dom również narożny z wjazdem z drogi nr 2, ale znajduje się on po drugiej stronie jezdni, a tam wszystkie domy mają wjazd z drogi nr 2 (większość oczywiście z dostępem tylko z tej drogi).
    - 2 następne działki na północ od mojej (jedna przyległa do mojej) nie mają dostępu z innej drogi jak Droga nr 2, więc przypuszczam, że tam Gmina będzie musiała się zgodzić na wjazd.

    Dodatkowo Gmina chciała mnie zbyć przy przepisywaniu Warunków Zabudowy tym, że lada moment ma pojawić się MPZP obejmujący moją działkę. Niemniej nie chcę czekać jeszcze nie wiadomo ile, zwłaszcza że nie wiem jakie zapisy znajdą się w planie i czy nie ograniczą mnie jeszcze bardziej.

    Jak ugryźć temat i uzyskać pozwolenie na wjazd z drogi nr 2 ? Nie chciałem "spalić" sprawy i nie wysyłałem jeszcze żadnych pism.

    Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wjazd na dzialke.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	74,1 KB
ID:	335178  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony