dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie Kiedy wyciągać "zaślepki" od puszek

    Joł,

    2 tyg temu zakończyli mi tynki wewnętrzne (gipsowe - Dolina Nidy "Zeta" - teoretycznie mają być bardzo twarde jak na gipsowe)).
    Budynek na razie nie ogrzewany, więc schnie powoli

    I teraz pytanie - kiedy wyciągać "kapsle" (zaślepki) od puszek elektrycznych ?
    Dzisiaj parę musiałem wyjąć (by zrobić tymczasowe oświetlenie) i nie było to najłatwiejsze (mimo, iż tynk jeszcze jest wilgotny i daje się w nim dłubać śrubokrętem). Zastanawiam się, czy spędzić parę h i wydłubać wszystkie zaślepki, czy też poczekać aż kompletnie wyschnie (i zrobić to na wiosnę).

    Część kapsli jest tuż pod tynkiem, część nawet 2cm pod (więc jest trochę dłubania).

    Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób jak to robić? Bo ja dłubię śrubokrętem i jest to trochę pracochłonne.

    Dzięki

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał qosek Zobacz post
    Joł,

    2 tyg temu zakończyli mi tynki wewnętrzne (gipsowe - Dolina Nidy "Zeta" - teoretycznie mają być bardzo twarde jak na gipsowe)).
    Budynek na razie nie ogrzewany, więc schnie powoli

    I teraz pytanie - kiedy wyciągać "kapsle" (zaślepki) od puszek elektrycznych ?
    Dzisiaj parę musiałem wyjąć (by zrobić tymczasowe oświetlenie) i nie było to najłatwiejsze (mimo, iż tynk jeszcze jest wilgotny i daje się w nim dłubać śrubokrętem). Zastanawiam się, czy spędzić parę h i wydłubać wszystkie zaślepki, czy też poczekać aż kompletnie wyschnie (i zrobić to na wiosnę).

    Część kapsli jest tuż pod tynkiem, część nawet 2cm pod (więc jest trochę dłubania).

    Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób jak to robić? Bo ja dłubię śrubokrętem i jest to trochę pracochłonne.

    Dzięki
    Zatyczki wyciąga się podczas końcowej obróbki tynku, wtedy kiedy jest jeszcze nie związany dziwne że u Ciebie zostały.

    Teraz najlepsze do wyciągania będzie dłuto młotek i troszkę cierpliwości
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Luzik. Jak puszki są 2 cm pod tynkiem (za głęboko, nie zamocujesz gniazdek czy łączników) - to tak czy siak trzeba je będzie wykuć i osadzić na nowo tak że nie przejmuj się kiedy...

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    Luzik. Jak puszki są 2 cm pod tynkiem (za głęboko, nie zamocujesz gniazdek czy łączników) - to tak czy siak trzeba je będzie wykuć i osadzić na nowo tak że nie przejmuj się kiedy...
    Zamontuje bez żadnego problemu, wystarczy dać dłuższe wkręty do ramki mocującej.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    u mnie wiekszosc zatyczek wyciagal na biezaco, czesc zostala, okolo polowa czyli z 50szt, nie wiem z jakiego powodu. malym mloteczkiem zajelo mi z 20min wygrzebanie wszystkich. tazke nie wiem w czym problem

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milo222

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-249
    Posty
    130

    Domyślnie

    u mnie część została a ponieważ miałem różne grubości tynku puszki były na różnych głębokościach - do wyciągania użyłem dostawki do wiercenie otworów w drewnie. Wystarczy dopasować otwór i średnicę wolniutko na wkrętarce w wiercić i nawet głęboko ukryta puszka tworzyła z tynkiem ładny otwór. Wszystkie kontakty monotwałem na śrubki więc wystarcza tak jak kolega wyżej pisał długie śrubki pod warunkiem że elektryk prosto zamontował puszkę

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    puszki są prosto, niektóre są 1mm pod tynkiem, pojedyncze sztuki są nawet 2 cm ...
    będę walczył (jeszcze z 50 puszek zostało, ale mam na razie ważniejsze zadania ... )

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony