dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 141
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    @kasprzyk - ONT (Optical Network Terminal) to gponowy modem, to co stoi u abonenta i z czego już wychodzą właściwe usługi.
    Czy set-top boxy są już montowane w telewizorach? To zależy. Teoretycznie sporo telewizorów potrafi odebrać cyfrową tv kablową, ale wszystkie znane mi sieci kablowe po rodzinie stojące wymagają osobnych "dekoderów" czy to w formie stojących przy tv osobnych urządzeń, czy w formie karty wetkniętej w telewizor .
    GPON, który jest u mnie, też w przypadku, gdybym chciał mieć i telewizję od tego providera, miałby dołączony osobny set-top box, dołączany do ONT poprzez normalną skrętkę, tak, jak to opisywałem koledze rustinowi.

    @rustin - tak, wg mnie wszystko jest tam dobrze opisane. Z tym jedynie "ale", że gdyby twój modem (ten "lepszy" do TV) chciał jednak do TV wychodzić koncentrykiem, tak jak to kolega kasprzyk opisuje, przydałby się też tam ten koncentryk wg schematu przez niego pokazanego. Ewentualnie, żeby nie tworzyć na ścianie mnóstwa gniazdek bez potrzeby, może po prostu wpierw spytaj swojego providera (albo mających już gotowe instalacje sąsiadów), jak i do czego jest podłączony telewizor.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ale wtedy od tego 'lepszego' modemu będę mógł tak samo puścić koncentryk za szafką przy podłodze jak ten co wcześniej pisałeś światłowód , prawda?
    Wiec tak czy siak który by to nie był do telewizji to bedzie za szafką , czy chodzi Ci aby puścić dodatkowy koncentryk ze strychu bo się pogubiłem ?

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jeśli go puścisz po podłodze - wystarczy. Jeślibyś go zrobił tak, jak na schemacie kolegi, czyli puścił na strych - miałbyś możliwość rozesłania tego TV i na inne lokalizacje (do innych pomieszczeń), oczywiście o ile dostawca usług przewiduje taki sposób podłączania telewizji, tu jak pisałem, trzebaby spytać u źródła.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dopytuje bo wczesniej pisałeś ze od modemu będzie wychodził specjalny przewód który będzie szedł do specjalnego tunera i dopiero do tv a nie komcentrykiem który może iść ze strychu

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Chodzi o połączenie między modemem, a tym specjalnym tunerem (czy tam dekoderem, jak ja go określałem), w moich opowieściach to połączenie to miał być normalny przewód LAN (tylko, że wetknięty do przypisanego jemu gniazdka na modemie), zaś w instalacji a'la Kasprzyk to samo połączenie byłoby zrobione przewodem koncentrycznym. Ze strychem chodziło zaś o to, że ów koncentryk chyba można rozdzielić na kilka tunerów stojących przy kilku telewizorach otrzymując multiroom, ale już może niech się kolega kasprzyk wypowie.
    Jak pisałem, warto byłoby spytać providera albo sąsiadów, jakie połączenie jest potrzebne, żeby nie ciągnąć kabli bez potrzeby.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Zrobię jak mówiłeś. jeżeli wogole będzie tv z tego to pójdzie kablem za szafka.

    Jarek pytałem koleżanki jak ona. Od puszki co wchodzi swiatlowod ma kabelek który idzie do czegoś z antenka, czyli modem /router i od tego kablem do komputera. Wifi ma w domu.

    Zastanawiam się gdzie dać główny router aby było wifi w całym domu.Ty na moim miejscu gdzie byś dał, garderoba na górze, pod schodami czy na strychu ?

    Czy może tek być ze na dole, przy puszcze ze światłowodami będzie modem tak jak u koleżanki ze będzie z wifi a resztę taka jak chce zrobić tzn skretka w gniazdko i do któregoś z wymienionych pomieszczeń a tam znowu router co będzie rozsylal sygnał wifi a od niego skretki do pokoi? wtedy by chyba nie było problemu z zasięgiem bo i na dole by było urządzenie z wifi i na górze (wtedy bym dal w garderobie) .Czy nie da się tak ze dwa urządzenia rozsyla wifi i to drugie jeszcze sygnał po kablach? mam nadzieje ze zrozumiale wytłumaczyłem.
    Ostatnio edytowane przez rustin ; 04-11-2015 o 11:36

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jarek mógłbyś jeszcze odp na pytania co napisałem post wczesniej

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Czy może tek być ze na dole, przy puszcze ze światłowodami będzie modem tak jak u koleżanki ze będzie z wifi a resztę taka jak chce zrobić tzn skretka w gniazdko i do któregoś z wymienionych pomieszczeń a tam znowu router co będzie rozsylal sygnał wifi a od niego skretki do pokoi? wtedy by chyba nie było problemu z zasięgiem bo i na dole by było urządzenie z wifi i na górze (wtedy bym dal w garderobie) .Czy nie da się tak ze dwa urządzenia rozsyla wifi i to drugie jeszcze sygnał po kablach? mam nadzieje ze zrozumiale wytłumaczyłem.
    Tak, może tak być. Zasięg wifi najlepiej sobie sprawdź już po zainstalowaniu urządzenia i dopiero wtedy zastanowisz się nad drugim access pointem i jego lokalizacją, ale okablowanie lepiej zrobić już teraz i na zapas, w sumie nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować kabel i tu i tu, znaczy i na strych i do garderoby i jeszcze pod schody.


    Modem-router będzie miał cztery gniazdka LAN, z czego jedno będzie zajęte pod TV, więc zostają trzy gniazda. Jako drugi access point zapewne też postawisz jakiś router, w takiej konfiguracji zasilisz go sygnałem od strony portów LAN, też zostaną Ci na nim trzy gniazdka (a na tym modemorouterze jeszcze dwa wolne). A jeśli tego będzie mało, to jeszcze musisz dołożyć switch z taką ilością portów, jak potrzebujesz (u mnie jest 24portowy, ale jak wspominałem, moja instalacja jest... specyficzna).
    Dla wygody i czystości w planowanej instalacji radziłbym Ci w ogóle nie liczyć na dodatkowe porty w modemie i access poincie, tylko od razu zaplanować centralny węzeł np. na strychu i tam sprowadzić wszystkie przewody ze wszystkich wymienianych lokalizacji połączyć na switchu. Być może tamże mógłby stanąć ten drugi Access Point? (i przynajmniej póki nie będziesz miał większej liczby urządzeń wymagających podłączenia do sieci, wystarczyłby do zasilenia tego, co masz, zamiast switcha?)


    A i jeszcze jedno, uprzedzając ewentualne inne porady: być może gdzieś znajdziesz "radę", być może ktoś Ci podpowie, że nie ma sensu dawać drugiego access pointa, wystarczy z takiego z dwoma/trzema antenami jedną antenę przedłużyć przewodem koncentrycznym i wystawić na piętro, za ścianą, po prostu gdzie indziej. Nigdy tak nie rób, taka porada to kompletny idiotyzm jest. Te anteny mają być obok siebie, po to właśnie są.
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 05-11-2015 o 06:23
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nie długo wiosna i tynki , także trzeba kupić przewody i montować. Rozpiszę punkt po punkcie co zrobię i ewentualnie nanieście poprawki.

    Internet
    1. Montaż gniazdka 220v przy puszce światłowodu i puszki ethernet, a z niej skrętkę pod schodu i puszkę dla głównego modemu internetu.
    2. Pod schodami zrobię w kupie 5 puszek ethernet i z nich poprowadzę skrętki po jednej sztuce do salonu pod TV , kotłowni, dwóch pokoi na poddaszu. Piąta skrętka do garderoby gdyby był słaby zasięg WIFI na poddaszu dla routera/wzmacniacza sygnału. Wszystko zakończę puszkami. Tu pytanie, czy pod schodami robić 5 puszek dla gniazdek ethernet , czy te 5 przewodów włożyć w jedną puszkę aby luzem wystawały ze ściany , a może da się je jakoś połączyć w jeden przewód ?
    3. W pokoju na poddaszu będzie puszka pod gniazdko ethernet dla kompa, czy mogę z tej puszki puścić skrętkę na drugi koniec pokoju i zrobić gniazdko dla TV ? czy nie da się w puszcze rozdzielić sygnału i trzeba osobny kabel z pod schodów ?

    Telewizja
    1. Z każdego pomieszczenia gdzie będę chciał mieć TV zrobię puszkę na gniazdko rtv i koncentrykiem na strych , tam spotkają się te przewody , podłącze je do multiswitcha a z niego do anteny DVBT lub SAT( sat mało prawdopodobne )
    2. Aby mieć możliwość nagrywania z tv puszczam dodatkową przewód koncentryczny z każdego pomieszczenia na strych . Czy w pokojach mam zrobić dwa osobne puszki , jedno na gniazdo RTV a drugą na gniazdo dla nagrywania ?
    Ostatnio edytowane przez rustin ; 03-02-2016 o 16:29

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Nie długo wiosna i tynki , także trzeba kupić przewody i montować. Rozpiszę punkt po punkcie co zrobię i ewentualnie nanieście poprawki.

    Internet
    1. Montaż gniazdka 220v przy puszce światłowodu i puszki ethernet, ok
    a z niej skrętkę pod schodu i puszkę dla głównego modemu internetu. nie rozumiem - rozpisz dokładniej
    2. Pod schodami zrobię w kupie 5 puszek ethernet -raczej bez sensu, jeżeli to miejsce będzie zamknięte, niewidoczne - wystarczy jedna puszka z której wyjdą wszystkie przewody lub szafka w której zmieścisz urządzenia sieciowe
    i z nich poprowadzę skrętki po jednej sztuce do salonu pod TV , kotłowni, dwóch pokoi na poddaszu. Piąta skrętka do garderoby gdyby był słaby zasięg WIFI na poddaszu dla routera/wzmacniacza sygnału. Wszystko zakończę puszkami. Tu pytanie, czy pod schodami robić 5 puszek dla gniazdek ethernet , czy te 5 przewodów włożyć w jedną puszkę aby luzem wystawały ze ściany , a może da się je jakoś połączyć w jeden przewód ?
    do centralki alarmowej możesz także doprowadzić osobny LAN, do centralki monitoringu jezeli będzie, z tymi 5-cioma puszkami pisałem wyżej
    3. W pokoju na poddaszu będzie puszka pod gniazdko ethernet dla kompa, czy mogę z tej puszki puścić skrętkę na drugi koniec pokoju i zrobić gniazdko dla TV ? czy nie da się w puszcze rozdzielić sygnału i trzeba osobny kabel z pod schodów ? zawsze osobny przewód z routera/switcha do punktu/gniazda !

    Telewizja
    1. Z każdego pomieszczenia gdzie będę chciał mieć TV zrobię puszkę na gniazdko rtv i koncentrykiem na strych , tam spotkają się te przewody , podłącze je do multiswitcha a z niego do anteny DVBT lub SAT( sat mało prawdopodobne ) ok


    2. Aby mieć możliwość nagrywania z tv puszczam dodatkową przewód koncentryczny z każdego pomieszczenia na strych . Czy w pokojach mam zrobić dwa osobne puszki , jedno na gniazdo RTV a drugą na gniazdo dla nagrywania ?
    Nie rozumiem co chcesz nagrywać z TV ?
    tyle na szybko

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    1. z modemu co będzie z puszki swiatlowdu , puszczę skretke pod schody aby tam był router wifi, główną centralka.
    2. do jakiej centralki alarmowej? jakiego monitoringu?
    3. czyli z pod schodów osobno puszczam skrętki i robię puszki w pokojach dla tv i komp aby byl net? w sumę mi wyjdzie 7 skretek. taka ilość podlacze pod router pod schodami?
    4. przeczytaj na pierwszej stronie o nagrywaniu, tam było pisane aby dać dwa osobne koncentryki
    Ostatnio edytowane przez rustin ; 04-02-2016 o 22:12

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ad 2 - jak kolega wyżej pisze, nie ma sensu tam pchać tylu puszek. Jeśli chcesz to zrobić porządnie, to skombinuj sobie taką szafeczkę:



    a do niej taki panel:



    Szafkę na stałe mocujesz do ściany (jeśli ściana gruba, warto ją wkuć, zawsze to mniej miejsca zajmie), w niej przewody zakończysz na tym panelu i będzie super.

    Ad 3. - nie, nie da się. Doprowadź tam dwa przewody, jak kolega pisze. Jeśli nie będziesz ich tam miał 5 tylko 6 czy nawet niechby i 10, to nie będzie tragedii, przewody są tanie, switch 8-16portowy to też żaden problem i żaden wielki wydatek.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #53

    Domyślnie

    Ad 2ka w razie monitoringu i alarmu chcąc mieć zdalny dostęp przez internet o to mi chodziło

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    dziękuję panowie.
    monitoringu ,alarmu nie będzie.

    1. w 1 punkcie z tym gniazkiem ethernet co pójdzie pod schody, dobrze napisałem? bo kasprzyk napiął, ze nie rozumiem.

    2. taka skrzynka i panel to super pomysł. ścianą jest 24cm wiec można by cos takiego zrobić. czy to się jakoś fachowo nazywa bo nie mogę znaleźć podtynkowego takiego zestawu.

    3. do multiswitcha na strychu podciągnąć tez przed tynkami zasilanie zrobić gniazdko 220v?

    4. to o co chodziło z tym dodatkowym kablem do tv do nagrywania?

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    1 - o ile dobrze ja Ciebie rozumiem, to tak, wszystko się zgadza, może z tą uwagą, że jeśli użyjesz takiego panela jak wyżej proponowałem, to pod schodami nie musisz robić gniazda ethernet, tylko skrętkę, która przyjdzie od "modemu" światłowodowego też rozszyjesz na takim panelu.

    2 - skrzynki szukaj pod nazwą "rack 10 cali" albo "rack 10" ", są różne, duże, małe, nowe, używane, dobierz sobie coś. Pamiętaj, że one są metalowe, więc jeśli postawisz wewnątrz router z wifi, to tymże wifi się nie nacieszysz, w takiej konfiguracji access point wifi właściwie musiałbyś mieć osobny.
    Z kolei taki panel do zakańczania przewodów ethernet to "patchpanel 10 cali"

    3 - tak, multiswitch też musi mieć zasilanie,

    4 - dwa przewody koncentryczne są potrzebne w dość wydumanych sytuacjach, gdy z jednego źródła leci TV oglądana na bieżąco, a drugi przewód w tym samym czasie "zasila" nagrywającą coś innego nagrywarkę. Pewnie jeszcze kilka innych scenariuszy by się dało wymyślić, lepiej zrobić i nie użyć, niż potem żałować, że nie ma.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Zagadnienie pierwsze załatwione

    2. Patrzyłem te skrzynki i panele, mimo wszystko i tak te drzwiczki musiały by być otwarte bo jak pisałeś router będzie poza nią aby było wifi. Samego patchpanela chyba nie da rady jakoś wcisnąć w tynk, nie ma do niego puszki prawda?
    Znalazłem takie gniazdka . Czy to będzie dobre rozwiązanie ?

    Z tego co policzyłem maksymalnie mi trzeba pod schodami 8 wtyczek.
    1. z salonu od modemu śiwatłowodowego
    2. z kotłowni
    3. z salonu z pod tv
    4. z garderoby dla routera w razie jakby był za słaby sygnał WIFI na poddaszu
    5 -6 z pierwszego pokoju od kompa i pod tv
    7-8 z drugiego pokoju od kompa i pod tv
    Więc wystarczy mi dwa takie gniazdka. Tylko teraz o co chodzi z UTP i FTP ? Które do mojej sieci wybrać ? Skrętka będzie zwykła rj45m przynajmniej tak myślałem.
    Gniazdo podtynkowe UTP
    Gniazdo podtynkowe FTPl

    2a . Rozumiem , że jak będzie trzeba do modemu z wifi tego pod schodami podpiąć te 6 punktów to będzie trzeba zrobić krótkie skrętki i z tych gniazdek do np takiego switcha

    I dopiero ze switcha do modemu ?

    2b . Jeżeli będzie modem światłowodowy w salonie z wifi czy bez , z niego pójdzie sygnał do głównego modemu pod schody a z niego do modemu/routera do garderoby w razie słabego sygnału wifi na poddaszu to to będzie wszystko działać jako jedna sieć? Czy w domu będzie kilka sieci wifi ?
    Ostatnio edytowane przez rustin ; 05-02-2016 o 16:07

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    2 - nie, puszki do patchpanela nie ma. Możesz oczywiście to zrobić na takich gniazdach, ale wtedy switch będzie dyndał gdzieś w powietrzu (na półce), w szafce byłoby bardziej elegancko. Access point zaś możesz dać osobny poza szafką.

    UTP/FTP to przewód nieekranowany/ekranowany folią alu. Dla Ciebie UTP wystarczy, nie ma sensu kupować FTP

    2a - te krótkie skrętki można za grosze kupić gotowe, nazywają się "patchcordy", są w różnych kolorach, długościach...

    2b jak najbardziej może to być (i powinna) jedna sieć. Tylko kwestia odpowiedniego pokonfigurowania urządzeń.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Może wydawać się , że to głupie i proste pytania ale ja pierwszy raz w życiu będę takie coś robić.
    Gdyby znalazł jakąś taką małą skrzynkę na patchpanel , wszędzie są takie duże skrzynki do powieszenia.

    Skrętkę oczywiście też kupić U/UTP a nie F/UTP ?
    Czy na coś muszę zwrócić uwagę przy kupnie koncentryka i skrętki ?

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Nie wiem czy nie namieszam, ale opiszę moją instalację. Może Rustin z czegoś skorzysta.
    Komputerowa sieć kablowa wykonana, ale nie używana.
    Dostawca internetu - Polsat.
    Antena na dachu ze wzmacniaczem. Kabel od anteny bezpośrednio do routera umieszczonego na strychu.
    Prędkość na routerze dostarczonym przez Polsat ok. 30 - 40 MB. Router pokrywa zasięgiem cały dom /strop betonowy, dom parterowy/oraz ogród, bez utraty prędkości.
    Na odbiornikach nie spada poniżej 16 - 18 MB co jest wystarczające dla transmisji 4k /Netflix czy Youtube/.
    Komp. stacjonarny, laptopy, tablet, 2 telewizory /Smart/, kino domowe, dekoder Cyfry+ spięte z routerem i widoczne w sieci.
    Użytkowo: z komputerów i laptopa mogę przesyłać materiały na TV i kino domowe i między sobą. Słuchawki nagłowne i telefony połączone z TV i kinem przez Bluetooth.
    Cena dostawcy - 39,90 zł/m-c bez limitów transferu. Router za 1 zł. Za dodatkową antenę ze wzmacniaczem sygnału zapłaciłem 130 zł z montażem.

    TV i radio. Schemat.



    Cyfra+ z multiroom, 89,90 zł za pakiet oczko niżej od najwyższego.
    Na antenie zamontowany dodatkowy konwerter co umożliwia odbiór z Hot Bird i Astry.
    W każdym pomieszczeniu zamontowałem po 2 gniazda, gdyż do końca nie byłem pewny jak umeblujemy pokoje gdyby nam coś odbiło, a jednocześnie chciałem uniknąć ciągnięcia kabli po podłodze. W końcu i tak okazało się, że pierwsza przymiarka była trafiona i dodatkowe gniazdo w pokojach okazało się zbędne.
    Gniazdo przydatne najbardziej to w kuchni na ścianie ok. 0,8 m nad blatem na radio wiszące. Z wszystkich odbiorników z niego korzystamy najczęściej.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czyli wszystko masz w domu na WIFI ?

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony