Witam, posiadam piec defro ekr 10 kw pale nim juz jakiś czas, spalanie ekogroszku wychodzi mi na poziomie 17 kg/24h palę aktulnie czarną perła, dużo popiołu ale ogólnie chyba wszystko spoko. Instalacja wyglada tak że mam jedną pompkę tylko c.o, któa ogrzewa mi też bojler 200l dwupłaszczowy, W lato do ogrzewania ciepłej wody mam załozone solary i problem z ciepła wodą rozwiązany. O co mi chodzi, zastanawiam się nad założeniem do ukladu drugiej pompki-c.w.u, dlatego że temperature w domu mam ustawiona na 22 stopnie, po dogrzaniu do odpowiedniej temp a nawet wiekszej bo zawsze mam 23-24 stopnie regulator pokojowy odłącza mi pompkę c.o i dopoki nie odpale jej recznie badz zwieksze na regulatorze temp w pokojach to nie dogrzewa mi ciepłej wody.. taki stan utrzymuje się dniami przy tych temperaturach na dworze bo choć pompka nie chodzi grzejniki są lekko ciepłe i temperatura nie spada w domu, zastanawiam się czy jakbym na noc przestawiał piec na same c.w.u (oczywiście po zamontoawniu pomki) to nie byłby dobry pomysł ? a w ciągu dnia na centralne. Dodam, że jak wygasze piec to temperatura z 24 stopni do 19 spadnie mi po 48 godzinach, także jakby z nocy do rana spadło mi z 24 do 22 to nei była by oszczedność na ekogorszku ?