Witajcie..
na wiosen 2016 planuje budowe domku z uzytkowym poddaszem. Powierzchnia okolo 120 m2. Technologia: beton komorkowy (Ytong 24 cm)


Rozważam kwestie ocieplenia..
Pod uwagę biorę produkty Termoorganiki. O innych firmach nie wiem tudzież nie słyszałem nic pozytywnego.


Mając na uwadze iz celem moim jest uczynienie mojego przyszłego domu obiektem jak najbardziej energooszczędnym rozważam kwestie ocieplenia mojego domu styropianem TERMONIUM fasada lub w niestateczności Galaxy fasada. W obu przypadkach grubość ocieplenia 25 cm

Korzystając z kalkulatora na stronie http://termoorganika.pl/kalkulator-w...dy?language=pl
zaobserwować można iz stosując Galaxy fasada otrzymujemy współczynnik U o wartości 0.1079, natomiast korzystając z TERMONIUM fasada współczynnik ten wynosi 0.1052.

Trudno mi jest odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto ocieplać dom nieco droższym styropianem TERMONIUM fasada ? Czy niewielka różnica miedzy tymi dwoma danymi wskaźnika U ma aż tak wielkie znaczenie w czasie użytkowania? Tudzież wpływ na koszty ogrzewania?


Czy Termoogranika jest naprawde aż tak dobra?

Są lepsze styropiany ??