dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 75
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 1497
  1. #1121
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Na okna trzeba czekać około 4 tyg. - robi się z tego czekania druga połowa listopada. A w grudniu zaczynają się promocje i ceny okien są niższe. Więc może jednak poczekaj? Wstawisz i tak w zimie i możesz dłubać przy instalacjach
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  2. #1122
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Na okna trzeba czekać około 4 tyg. - robi się z tego czekania druga połowa listopada. A w grudniu zaczynają się promocje i ceny okien są niższe. Więc może jednak poczekaj? Wstawisz i tak w zimie i możesz dłubać przy instalacjach
    Z moich doświadczeń wynika że najlepsze ceny to końcówka listopada sama tak zamawiałam z zimowej promocji,a HSy raczej dłużej niż 4 tygodnie,ale racja może warto zaczekać.

    Oprócz elektryki i instalacji wodnej raczej nic nie zrobisz tynki i tak na wiosnę...

  3. #1123

    Domyślnie

    Dzięki! tego mi było trzeba

    A z tymi oknami to już różne opinie słyszałem. Sami przedstawiciele od okien mówią, że nie zawsze jest taniej. Na szczęście mam oferty z połowy roku to sobie porównam i zobaczymy czy to mit czy prawda.

    Są jakieś przeciwwskazania do montażu okien w zimie? Jeśli ich nie zamotuję, to czy warto zabezpieczać otwory okienne dechami albo w jakiś inny sposób? Śnieg może w jakiś sposób zaszkodzić chudziakowi albo zniszczyć ytong?

  4. #1124

    Domyślnie

    Miśku rozumiem ciśnienie, mieliśmy w tym roku poprzestać na SSZ, ale zaczęło się nam spieszyć do zmiany miejsca zamieszkania i ciśniemy ile się da Okna wycenianie zeszłej zimy i teraz późnym latem wyszły właściwie tak samo, różnica może 200zł na kilkunastu sztukach. Niestety w NS i u mnie zima przychodzi wcześniej niż np w Krakowie, ale w planie mamy tynki w listopadzie - w piwnicy i na parterze. Poddasze odpuszczamy do wiosny, ze względu na ocieplenie stropów i drewno na skosach, które mogłoby ucierpieć od takiej ilości wilgoci na raz.
    Wolelibyśmy uniknąć wszystkich tynków wiosną, bo zeszłoroczna wiosna była u nas bardziej zimowa niż okres od listopada do stycznia :/ No i tynk wiosną = wykończeniówka raczej późnym latem, a późnym latem to ja chcę już być u siebie

  5. #1125
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    MisiekNS ​kiedyś jak interesowałam się ytongami to czytałam, że nie powinny być narażone na wodę, bo mogą kruszeć... ja bym dla bezpieczeństwa zabiła okna deskami. Bałabym się, a dom jest na lata

  6. #1126
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Zabij deskami albo chociaż mocną folią. Tak jak pisze Liliputek, ytong nie powinien moknąć, my jeszcze chcemy uniknąć zalewania chudziaka, pod którym mamy folię. Kropla drąży skałę, po co ryzykować.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  7. #1127

    Domyślnie

    Zrobię tak jak mówicie. Tylko, że moknąć i tak będzie na ścianach bo przecież elewacji nie robię...

  8. #1128
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Ytong jak każdy beton komórkowy źle znosi wodę, ale tutaj raczej chodzi o duże ilości wody. Zabicie okien na to nie pomoże. Jeśli masz sciany zewnętrzne z ytonga, to i tak od zewnątrz będzie narażony na śnieg. Zadbaj tylko aby gdzieś z dachu nie sciekało na ścianę, bo to już może być mocno szkodliwe.
    Ja odpuszczam zabezpieczanie okien, bo to daje mało korzyści, generuje koszty, a i tak najważniejsze jest aby budynek był przewiewny. Z tego ostatniego powodu napewno zrezygnuj z zabezpieczania otworów folia, jeśli już to deskami, pomiędzy którymi będzie przewiew.
    Tyle z mojego zdania na podstawie wiedzy, która z różnych miejsc zdobyłem, ale wyrocznią nie jestem

    A u mnie właśnie zaczęli zakładanie pokrycia dachu, za około 3 tygodnie koniec prac na ten rok

  9. #1129

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz_Ka Zobacz post
    Ytong jak każdy beton komórkowy źle znosi wodę, ale tutaj raczej chodzi o duże ilości wody. Zabicie okien na to nie pomoże. Jeśli masz sciany zewnętrzne z ytonga, to i tak od zewnątrz będzie narażony na śnieg. Zadbaj tylko aby gdzieś z dachu nie sciekało na ścianę, bo to już może być mocno szkodliwe.
    Ja odpuszczam zabezpieczanie okien, bo to daje mało korzyści, generuje koszty, a i tak najważniejsze jest aby budynek był przewiewny. Z tego ostatniego powodu napewno zrezygnuj z zabezpieczania otworów folia, jeśli już to deskami, pomiędzy którymi będzie przewiew.
    Tyle z mojego zdania na podstawie wiedzy, która z różnych miejsc zdobyłem, ale wyrocznią nie jestem

    A u mnie właśnie zaczęli zakładanie pokrycia dachu, za około 3 tygodnie koniec prac na ten rok
    Ja też się zastanawiałem. Dać okna przed zimą czy nie. Najpierw chciałem, potem nie. Ostatecznie będą, nawet szkoda że z początkiem grudnia, ale cieszę się że będą. Piankę zabezpieczam taśmami EPDM. Co do rabatów. Ja mogłem mieć rabat na dobre okna już we wrześniu. Teraz wziąłem jeszcze lepszy rabat na inne okna. Nie wiem czy okna stanieją jeszcze. Na pewno do grudnia jest taka szansa.
    Ale dzięki temu, że zamówiłem teraz będę mógł w dobrych warunkach robić przez zimę, oraz zrobić zakupy grudniowe na inne rzeczy. Zazwyczaj z nowym rokiem ceny rosną (nowe cenniki ) a do tego dochodzą inne rzeczy które mnie martwią. Ale o tym cicho sza.

  10. #1130
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Co do cen okien. Doszły mnie jakieś słuchy, że niedługo mają podrozec szyby i okucia. Jeśli to prawda, to nie ma co długo czekać z zamawianiem.

  11. #1131

    Domyślnie

    A pewnie...straszcie mnie jeszcze, że okna pójdą w górę! Czy to tylko taka forma mobilizacji do szybkiego działania...

  12. #1132
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    eee tam, to wszystko to loteria.. rabaty rabatami,a cena cenami... najwazniejsze jest to ,ze jak ktos juz wstawi te okna, to zmotywuje go to do kolejnych prac, i kolejna rzecz kazdy chce sie jak najszybciej wprowadzic do nowego domu, i chcialby cały ten "bajzel" budowlany miec za soba. Ja wybrałem krisspol fen85, ładne, dobre parametry i cena taka jaka załozylem wiec nie narzekam, okna mam mieć w 44 tygodniu roku, jedynie hs-y maja byc tydzien pozniej, w sumie dach się już powoli kończy, zbiornik na deszczówke zakopny(żona będzie miała do podlewania swoich "chwastów")i generalnie odpukać oczywiscie z kazdej strony jestem zadowolony z dotychczasowych prac jak i firmy budowlanej. Ekipa dostała na poczatku hurtownie gdzie ma kupować materiały, wszystko działo się płynnie, hurtownai mnie na bierzaco informowała co ekipa bierze, balem sie ze bedzie gorzej, zrezsta to co ludzie niektorzy tu opisuja czy znajomi mi opowiadaja , wydaje sie mi niemozliwe...wiadomo jakies komplikacje sie pojawiały, ale nie bylo w tym jakiegos duzego zaniedbania ze strony ekipy...jedyna rzecz, ktora mnie teraz boli,to ze do konca nie wyrownam terenu,bo juz sie za mokro zrobilo,jak juz bobcat na gąsienicach zakopuje,to stwiedziłem,ze nic na siłe, poczekam do wiosny na finalne rownanie,a mysallem,czy moze nie uda mi sie ogarnac jeszcze ogrodzenia dzialki w tym roku, po oknach od razu wchodzi elektryk, wodkan i firma od alarmów,a pozniej się zobaczy co będize z pogodą.

  13. #1133
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewcia12345
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wocławy
    Kod pocztowy
    83-020
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    dolaczam do dyskusji ja porosilam o wycene z MS wiecej iz okna evolution 82 zastanawiam sie czy ktos ma te okna jestem z gdanska .Moge powiedziec jaka cena dostalam ze 19 okien z drutex okolo 30 tys nie bylo zadnych promocji i veka tez okolo 30 tys

  14. #1134
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Zdecydowałam się poprosić o wyceny, mam już 2 i w obu są już spore promocje uwzględnione. Tak że nie wiem czy to nie jakaś ściema z tymi promocjami jest.
    Na 7 okien, w tym jedno tarasowe 3-skrzydłowe U-R, po promocjach zaproponowano mi ceny około 15 i 18 tys. zł.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  15. #1135
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    JA za 11 okien, w tym dwa hsy jedne 335x240 drugie 260x240, dwoje drzwi tarasowych wszystko z ciepłymi parapetami i montażem 33k, u paru producentów podobne ceny pomiędzy 33k, a 35k, pytałem o ceny w zimie 2015 i bardzo zblizone oferty otrzymywałem...

  16. #1136
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Zdecydowałam się poprosić o wyceny, mam już 2 i w obu są już spore promocje uwzględnione. Tak że nie wiem czy to nie jakaś ściema z tymi promocjami jest.
    Na 7 okien, w tym jedno tarasowe 3-skrzydłowe U-R, po promocjach zaproponowano mi ceny około 15 i 18 tys. zł.
    My za 9 okien, w tym jedno duze szklenie 2,2 m plus U-R okno 2,5m zapłaciliśmy 13 188 zł.. aaa jedno okno to fix, 4 drzwi są balkonowe. Okna 3-szybowe.

    Ale dla porownania... w Krakowie do mieszkania, 2x balkonowe plus 6 okien zapłacilismy w styczniu na promocji 9000... okna zwykłe, dwuszybowe, najtańsze... Mówiono nam, że w listopadzie najtańsze

  17. #1137

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to, że to zwykły marketing i wiele różnicy nie ma między promocjami ,,zimowymi'' a zwykłymi rabatami, które można uzyskać po sprytnej gadce.

  18. #1138
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chyba nie ma za dużej... ale trudno mi porównać, bo ja nie dawałam do wyceny tych samych okien w różnych porach roku

  19. #1139
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Budowa Warszawa Wawer - start sierpień 2016

    Witam wszystkich,
    To my także zgłaszamy się do BOCIANKÓW - rozpoczęliśmy budowę 16 sierpnia 2016.
    Planowaliśmy ruszyć wcześniej, ale były problemy z architektem, z pozwoleniem na budowę, a później długo szukaliśmy wykonawcy. Ale nie ma tego złego... - opóźnienie wykorzystaliśmy na dopieszczenie projektu i dokumentacji - dzięki temu nie musimy wprowadzać zmian i ulepszeń podczas budowania.
    No i na 4 dni przed startem budowy urodził się nam synuś . Maluszek trochę się pośpieszył - widocznie dzidziusiowi zależało, żeby pomagać tatusiowi na budowie.

    Mamy projekt indywidualny - dom piętrowy na płycie fundamentowej, powierzchnia użytkowa 181 m2 (w tym garaż 18m2 + kotłownia 3,4m2).
    Budujemy pod nadzorem pani archeolog - na szczęście na naszej działce żadnych skarbów nie było.
    Dziś wykonawca zalewa strop nad piętrem. W tym roku chcemy jeszcze zrobić dach (pełne deskowanie i dachówka).
    Okna, instalacje, elewacja i pozostałe prace ruszą na wiosnę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160816_start.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	371012 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160821_01.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	371013 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160830_01.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	102,1 KB
ID:	371014

  20. #1140
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    To koło mnie. Podobny dom do mojego będzie (180m2 mieszkalnej + trochę więcej garażu i pom. technicznych), aczkolwiek bez płyty -- w związku z tym dla porównania, jakie parametry materiałów/ocieplenia/okien przyjęliście i jakie wyszło obciążenie cieplne domu i w rezultacie czym będzie grzane?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Strona 57 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony