dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafal Blecharz

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Sprawa wyglada tak. Podpisalem umowe na calosciowe wykonanie budynku z Generalnym Wykonawca. On zrobil kosztorys ofertowy w ktorym na podstawie projektu wyszczegolnil zakres prac i stosownane technologie. Wybralismy tego Wykonawce poniewaz znalismy go wczesniej i pomimo tego ze inni byli ok. 10% tansi. Kosztorys ofertowy nie zostal sprawdzony pod wzgledem az takich szczegolow jak np porownanie opisow norm KNR w kosztorysie z faktycznymi opisami norm KNR. Dla mnie nr KNR jest wyznacznikiem prac. Sadzilismy ze po wykonaniu roboty, podczas odbioru poszczegolnych etapow w razie rozbieznosci bedziemy pisac kosztorys zamieny i (lub) robot dodatkowych. W przypadku robot zienmych tak bylo. Mimo przedmiaru ktore robil Wykonawca zgodzilismy sie na zaplacenie dodatkowych kosztow. Etap odbioru robot murowych przeszedl bez problemow. Przed odbiorem etapu dach zauwazylem ze pomimo zamowienia na okna klasy P2 wykonawca zaczyna wciskac okna klasy O2. Zapewnial o tym 2 krotnie. Wybralem sie do producenta i dowiedzialem sie prawdy. To sklonilo mnie do przygladniecia sie szczegolom. Odkrylismy ze drewno nie zostalo zaimpregnowane olejowo tylko solnie. Caly czas przed odbiorami etapow (tzn. Inspektor Nazdoru) wprowadzalismy kosztorys ofertowy do programy kosztorysowego i porownywalismy naklady z faktycznymi pracami - bylo OK, placilem bez wiekszych zastrzezen. Po wprowadzeniu etapu dach do programu kosztorysowego wyszly na jaw rozbieznosci w opisach, normach i stawkach. W miedzy czasie wyszala sprawa roznicy pomiedzy opisaniem technologi wykonania dachu z projektu, a opisami w kosztorysie ofertowym. Fakt moja wina podpisalem umowe i integralny z nia kosztorys ofertowy - teraz Wykonawca upiera sie ze mam zaplacic za to co tkwi w kosztorysie ofertowym pomimo ze stan faktyczny nie jest do niego adekwatny (pomimo ze sa to bzdury) o impregnacji drewna nie wspomne. JNestem czloweikiem pokojowo nastawionym i Niestety naiwny myslalem ze bedziemy postepowac tak jak w przypadku robot zmienych - tym razem zaplace mniej wykonawcy pomimo ze chce mnie naciagnac na cos czego nie wykonal lub wykonal niezgodnie z projektem.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafal Blecharz

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Wykonanie samej konstrukcji dachu biorac pod uwage stan faktyczny z budowy jest wlasciwy z samym projektem.

    Roznica jest w kosztorysie ofertowym w opisachych tam technologiach wykonania dachu oraz sprytnej zmianie opisow norm KRN.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Ale tutaj dawno nikogo nie było! A domek ładny wyszedł. Musi to być piękne uczucie jak tak już wszystko dokończone i można mieszkać.
    Czekam na nowe zdjęcia....

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal Blecharz
    Witam



    Bledy z mojej strony i bledy w projekcie budynku

    1. Brak doglebnej analizy indywidualnego projektu budowlanego pod wzgledem wplywu zastosowanych elementow na koszty budowy.
    a) Podbitka bocznych scian szczytowych z boazerii.
    b) Klinkier na fragmentach elewacji

    Rafal,

    To cytat z innego Twojego wątku. Ja planuje właśnie podbitke ścian bocznych z boazerii. Mozesz to rozwinac, dlaczego to jest zły pomysł?
    I Dlaczego nie robiłbyś klinkieru?

    Pozdr,
    Rysiu
    Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony