dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 172
  1. #21
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Okna dachowe FAKRO

    Witam,

    Zapytanie to pojawiło się również w naszym panelu porad eksperta. Poniżej odpowiedź w której staram się opisać najbardziej możliwe przyczyny problemu i propozycje związane z ograniczeniem zjawiska kondesacji.

    Powietrze w zależności od swojej temperatury może przyjąć pewną ilość wody w postaci pary wodnej. Możliwość ta zmniejsza się wraz z obniżeniem jego temperatury. Dla zobrazowania: 1m³ powietrza o temperaturze 20°C może przyjąć 17,3g wody, natomiast 1m³ powietrza o temperaturze 5°C jest w stanie przyjąć już tylko 5,3g wody. Czyli powietrze wilgotne w czasie schładzania oddaje parę wodną, która w formie skroplin widoczna jest na chłodniejszych elementach mieszkania takich jak np. szyba. Natomiast świeże powietrze zewnętrzne o niskiej
    temperaturze, po podgrzaniu zwiększa chłonność pary wodnej.

    Kondensacja pary wodnej powstaje wszędzie tam, gdzie ciepłe, wilgotne powietrze styka się z zimnymi powierzchniami, przegrodami których temperatura zbliżona jest do temperatury punktu rosy dla tego powietrza. Zjawisko to występuje również po zimnych nocach w formie rosy na trawie i innych przedmiotach, na wewnętrznej stronie stronie szyb samochodowych, na okularach po wejściu do ciepłego pomieszczenia itp. Sam wzrost temperatury w pomieszczeniach nie eliminuje problemu wilgoci. Gorące powietrze jest w stanie bardziej nasycić się wilgocią i jest ona wówczas mniej odczuwalna, lecz dopóki nie nastąpi wymiana powietrza na świeże (mniej nasycone), wciąż istnieje ryzyko kondensacji pary wodnej na zimnych powierzchniach.

    Zjawisko kondensacji pary wodnej nie świadczy o wadzie ani szyby ani okna. W przypadku, gdy wilgotność względna w pomieszczeniu przekracza 60% przy różnicy temperatur pomiędzy środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym równej 20°C, może wystąpić zjawisko fizyczne, polegające na okresowej kondensacji pary wodnej na szybach od wewnątrz (będące zjawiskiem naturalnym, nie mającym nic wspólnego z jakością wyrobu). Powstawanie wody na szybach okiennych jest związane z kilkoma czynnikami. Najczęstszą przyczyną "pocenia" się okien jest niewystarczająca wymiana zużytego, nasyconego wilgocią powietrza w pomieszczeniach, w których zamontowane są okna. Nadmiar wilgoci powinien być systematycznie odprowadzony z wnętrza poprzez sprawny system wentylacji. W przeciwnym razie dochodzi do podwyższenia wilgotności powietrza w budynku, a tym samym wzrostu zagrożenia kondensacją pary wodnej. Zdarza się również, że wilgoć pojawia się tylko miejscowo, w postaci plam na wewnętrznych powierzchniach szpalet okiennych, które w okresie zimowym mogą nawet pokrywać się szronem. Wówczas mamy do czynienia z tzw. mostkiem termicznym (miejscem, w którym dochodzi do zwiększonego, w porównaniu z sąsiadującymi obszarami oddawania ciepła), który zazwyczaj jest spowodowany przerwaniem warstwy izolacyjnej połączenia okna ze ścianą, lub przerwaniem warstwy materiału użytego do ocieplania domu. W takich przypadkach konieczna jest interwencja firmy która ocieplała dom lub montowała okna. Nawet montaż najcieplejszych okien nie zapobiegnie niekorzystnym zjawiskom takim jak np.: kondensacja, gdy zaniedbany zostanie odpowiedni montaż okna i elementów wokół niego. Przerwy w izolacji powodują powstawanie mostków cieplnych i wyziębianie obszarów wokół okna jak i jego samego. Bardzo ważnym czynnikiem jest sposób montażu szpalet – dolna powinna być ułożona prostopadle do podłogi a górna równolegle. Takie ułożenie pozwala na optymalną cyrkulację powietrza wokół okna szczególnie, gdy dodatkowo zamontowany jest pod oknem grzejnik. Im lepsze uszczelnienie i docieplenie tym temperatury w poszczególnych punktach okna są wyższe.

    Opisany przez Pana przypadek jest potwierdzeniem powyższych faktów. Ze względu na montaż w pomieszczeniu luksfer temperatura w pomieszczeniu jest niższa co powoduje, że powietrze może przejąć bardzo małą ilość wilgoci, które będzie niestety szybciej kondensować. Fakt pomiaru temperatury przy oknach pionowych, dachowych i luksferach nie ma niestety uzasadnienia. Współczynniki przenikania ciepła obliczane są dla wszystkich produktów w tożsamych warunkach laboratoryjnych natomiast na połaci dachu panują o wiele bardziej skrajne warunki niż w przypadku ścian pionowych. Z tego względu należy zaznaczyć, że nie można porównywać okna dachowego z oknami pionowymi czy luksferami. Okna dachowe ze względu na miejsce montażu narażone są na bardzo duże różnice temperatur i cięższe warunki niż okna pionowe. Dodatkowo proszę wziąć pod uwagę że wilgotne powietrze zawsze będzie kondensować na najwyższym elemencie ponieważ jeśli powietrze (suche i wilgotne) będą miały tę samą temperaturę i to samo ciśnienie, to lżejsze będzie powietrze wilgotne. Będzie więc ono kumulowało się na wyższej wysokości w danym pomieszczeniu. Jest tak, ponieważ w powietrzu wilgotnym para wodna zastępuję cząstkami wody ciężkie cząsteczki tlenu i azotu.

    Kolejnym potwierdzeniem jest fakt, że w przypadku okien z ciepłą ramką kondensacja w łazience jest znacznie mniejsza. Celem zastosowania ciepłej ramki jest zmniejszenie zjawiska kondensacji (ponieważ zimno jest szybko przewodzone przez zwykłą ramkę, wykonaną z aluminium lub stali, do wnętrza pakietu szybowego i schładza brzeg wewnętrznej szyby i drewno) dodatkowo domyślam się że w łazience temperatura jest wyższa niż w innych pomieszczeniach (ze względu na mniejszą powierzchnię) tak więc powietrze może przejąć większą ilość wilgoci, która dodatkowo jest odprowadzana przez system wentylacji.

    Najważniejsza dla ograniczenia kondensacji jest prawidłowo działająca wentylacja. W mieszkaniach na poddaszu nie zawsze prawidłowo działa wentylacja grawitacyjna ze względu na słaby ciąg krótkich kanałów wentylacyjnych. Polepszeniem stanu rzeczy może być zainstalowanie w kratkach wentylacyjnych wyciągów mechanicznych, które przyspieszą usuwanie zużytego powietrza szczególnie w okresie nadmiernej produkcji pary wodnej w mieszkaniu. Aby sprawnie działała wentylacja wywiewna musi być możliwość napływu świeżego powietrza poprzez rozszczelnienie okien lub zastosowanie w oknach nawiewników Aby wymiana powietrza mogła mieć miejsce, potrzebne są do tego siły napędowe. W wentylacji naturalnej (zwanej też grawitacyjną) siły te pochodzą od różnicy gęstości powietrza zimnego (świeżego na zewnątrz pomieszczeń) i ciepłego (wewnątrz pomieszczeń). Powietrze ciepłe opuszcza pomieszczenie kanałami wentylacyjnymi w miarę jak zimne napływa nieszczelnościami, lub urządzeniami nawiewnymi. Z tych powodów ważna jest okresowa kontrola i czyszczenie kanałów, by zapewnić ich drożność a przez to sprawną cyrkulacje powietrza.

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    po przeczytaniu postu eksperta Fakro pozwolę sobie zacytowac moje słowa z pierwszego mojego postu w tym wątku, które to wg autora postu nie były odpoweidzią na żadne z zadanych pytań a teraz dzownie wydają sie być zbieżne z opinia wspomnianego eksperta. a więc...

    cytat
    "tak na logikę....

    wilgoć jest tam gdzie kiepsko działa albo kompletnieni nie działa wentylacja, która by ta wilgoć usuwała z pomieszczenia"




    dziękuję za uwagę.





    PS w razie gdyby kolega rufus111 miał jeszcze jakies pytania z pogranicza fizyki to jestem do usług

  3. #23

    Domyślnie

    fizyka kurde fizyka sie klania o czym od samego poczatku sie mowi.
    Woda nie pojawia sie z nikad.
    Powodem w tym wypadku jest nadmiar wilgoci czyli wentylacja badz, czego wykluczyc nie mozna, bledy przy montazu okna-czy to niedokladne ocieplenie czy przerwa w paroizolacj powodujace wychladzanie wneki okiennej jak i samego okna.
    Realnie nie sposob tego ocenic bez termowizji lub odsloniecia zamontowanego okna.
    Jest tez jeden sposob o tej porze mozliwy-obserwuj szron na dachu-tam gdzie go nie ma tamtedy ucieka ciepło z chalupy.

  4. #24

    Domyślnie

    woda pewnie przedostaje Ci się przez źle zamontowane uszczelki

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    Tak badania laboratoryjne sobie i życie sobie. To jeśli okna dachowe pracują tak ciężkich warunkach w przeciwieństwie do okien montowanych w ścianie powinny mieć inną konstrukcję aby wyeliminować parowanie. Co do odpowiedzi Pana z Fakro w łazience, a raczej pralni nie jest cieplej. Pomimo że w całym domu mam skręcone ogrzewanie podłogowe do 0,5 l/min a w pokoju i pralni ( tam gdzie mam okna dachowe ) pomimo że mam rozkręcone ogrzewanie na maxa mam cały czas niższą temperaturę tak ok. 0,5 do 1 stopnia, przynajmniej na razie. Że jest coś nie tak to nie mam wątpliwości, tylko jeśli nie są to okna to wychodzi, że jest spartolony montaż. Dach mam ocieplony pianą, wnęka okienna została dodatkowo ocieplona wełną ( pomiędzy krokwiami a karton gipsem ). To co się dzieje pod poszyciem dachu i jak jest obrobiona wnęka okienna będzie widać na fotkach dołączonych w załączniku. A co do wilgotności w pokoju to waha się w granicach 50 – 55% Czy na pierwszy rzut oka jest coś nie tak ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150323_141119.jpg
Wyświetleń:	340
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	336561Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150323_141125.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	336562Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150323_141142.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	336563Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151106_134348.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	336564Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151106_134408.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	336565

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał rufus111 Zobacz post
    Tak badania laboratoryjne sobie i życie sobie. To jeśli okna dachowe pracują tak ciężkich warunkach w przeciwieństwie do okien montowanych w ścianie powinny mieć inną konstrukcję aby wyeliminować parowanie.
    Okna nie parują ( przynajmniej w temperaturach w których człowiek jest w stanie przetrwać)

    A na zdjęciach to jakiś horror, a nie montaż

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    nie lubię nie dokończonych zdań, proszę sprecyzować ?

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    To jest montaż okna dachowego ????
    W szoku jestem ciężkim, Ty się ciesz, że to wyszło teraz jak masz tak zamontowane wszystkie to lepiej to popraw - docelowo nie tylko parujące szyby ale i lejąca się do środka woda w czasie deszczu jest gwarantowana.
    Zerknij - https://www.youtube.com/watch?v=HWqy37m7rzg - i porównaj efekty z tym co masz u Siebie.


    Pozdrawiam

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Widziałem uz kilka zamontowanych okien dachowych ale "czegoś takiego" jeszcze nie...

    pozwolę sobie przytoczyć kolejny cytat z mojego pierwszego wątku. który to cytat teraz znajduje w pewnym sensie swoje potwierdzenie......


    cytat
    "....Jeśli miałbym obstawiac to obstawiam nasteþująca wersje - serwisant ma racje a dekarz nie chce sie przyznac ze spieprzył robotę i będzie szedł w zaparte ze wszystko ok..."



    no ale co tam, wszak autor watko i tak wie swoje twierdząc "Ale w sumie to nie odpowiedziałeś mi na żadne z zadanych pytań" a sam nie był w stanie sprawdzić i porównać choćby z ze zdjęciami czy filmami w necie czy to co mu zrobiono w dachu to montaż okna czy cyrk?


    Czasami warto zobaczyć choćby w necie jakie sa różnice miedzy zamontowanym oknem dachowym a fuszerką i amatorszczyzną.

    a zima coraz bliżej...


    Pozdrav svima

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    Chyba jeszcze raz muszę powtórzyć to co wcześniej napisałem bo widzę że koledzy mają bardzo krótką pamięć. Fachowiec Fakro nie rozbierając ani nie wykonując żadnych pomiarów, stwierdził że jest zły montaż. Ciekawe na jakiej zasadzie. No chyba że jest jasnowidzem. A jakby zaproponował aby Pan dekarz podjechał i zdemontował kawałek dachy to sprawa by się już dawno rozwiązała.
    A teraz proszę o wytłumaczenie tak jak dla laika, ponieważ nie do końca rozumiem tej fizyki ( nie jestem budowlańcem i nie muszę na wszystkim się znać ) i żebym wiedział co dalej robić. Mój dach jest pokryty papą i na to jest położona blacho dachówka. Co daje ten płaszcz i czy taki sam się zakłada przy papie ?

  11. #31

    Domyślnie

    raaaany, takiego partactwa jak zyje nie widzialem.
    Nie musisz sie znac na budowie ale jak nie pamietasz pewnych zagadnien z fizyki to juz po pierwszej odpowiedzi wystarczylo sie podszolic.
    Nie trzeba ogladac by widzac swoj produkt i wiedzac jak powstaje i jakiej jest jakosci skierowac Twoj tok myslenia w strone spartolonego montazu-od poczatku przeze mnie podnozone.
    A jak naprawic ?
    Bez demontazu kawalka dachu sie nie da
    Skad wziales takich partaczy ?
    Z lapanki czy cena?

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j...46933546950539

    Zerknij na zdjęcie z linku a w szczególności na dolną RÓWNOLEGŁĄ do ściany krawędzią okna i potem zerknij u siebie .
    Pozdrawiam.
    PS O piance nie będę pisał bo chyba już wszystko jasne.

  13. #33

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    Panie "nikt ważny " widzę że na tym forum dużo ma pan do powiedzenia, ale jeśli proszę o konkrety to czemu pan nie napisze " Trzeba zrobić to i to, ponieważ jeśli nie zrobi pan tego czy tego będzie się działo to i to".
    Pokazać obrazek to każdy głupi potrafi i oczerniać czyjąś robotę, ale wytłumaczyć krok po kroku to do tego trzeba już mieć jakąś wiedzę.
    Może i dolna krawędź nie jest zrobiona zgodnie ze sztuką budowlaną, ale takie okno było w projekcie a nikt wcześniej np. Pan dekarz nie powiedział mi że warto założyć krótsze okna aby nie wyszło tak jak wyszło. Ale ja wiem że od razu powiecie że okna dachowe pracują w bardzo ciężkich warunkach, ale okna w ścianie także są cofnięte tyle co okna dachowe, a poza tym mają dodatkowo wystający parapet. Co do tej wnęki to bym się zgodził jeśli parowanie występowało by tylko w dolnej krawędzi okna. Ale paruje po całym obwodzie.
    Dobrze, zacznijmy jeszcze raz. Po zdjęciu blacho dachówki co należy dokładnie zrobić, po co i co dzięki temu uzyskam ?

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał rufus111 Zobacz post
    Dobrze, zacznijmy jeszcze raz. Po zdjęciu blacho dachówki co należy dokładnie zrobić, po co i co dzięki temu uzyskam ?
    Pokazałem link do filmu, dodatkowo masz u siebie INSTRUKCJĘ, która jest zawsze dokładana do każdego okna więc ... czy ktoś z FM ma takową instrukcję przepisać ? Okno należy zdemontować i na nowo przeprowadzić montaż zgodny z instrukcją.

    Dostałeś odpowiedzi zarówno CO zrobić jak i dlaczego występują problemy - jeżeli wykonany zostanie montaż zgodnie z zaleceniami to problemy pojawiać się nie będą - i to jest właśnie odpowiedz PO CO montować tak jak zaleca producent.

    Pozdrawiam

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    Tak widzę że okno jest promem kosmicznym składającym się z 5 milionów części i nie jest możliwe opisanie pokrótce np. trzeba usunąć piankę ponieważ ......... i najważniejszą częścią jest kołnierz ponieważ .......... itp. Ale do napisania że jeszcze takiego montażu to na oczy nie widzieli itp to klawiszy nie było szkoda. Ale widzę że są to tacy sami specjaliści co przychodzą na budowę oczerniają robotę swoich poprzedników a sami robią dwa razy gorzej.
    Chyba też zacznę się udzielać na forum. i będę pisał: Popękała Panu ściana ponieważ dom nie był budowany zgodnie ze sztuką budowlaną. Popsuł się Panu samochód ponieważ używał Pan niezgodnie z instrukcją.
    Chyba że jest jakiś prawdziwy fachowiec, który nie boi się na forum podzielić swoją wiedzą żebym ja jako laik wiedział co mam powiedzieć dekarzowi, co powinien konkretnie zmienić i dlaczego. Bo sam poglądowy filmik nic mi nie mówi czemu jest tak a nie inaczej. Gdyby to była taka prosta sprawa to ludzie sami montowali by okna. A są pewne istotne szczegóły na które przeciętny kowalski nie zwróci uwagi.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja się na oknach dachowych nie znam, ale z tego co przeczytałem i zobaczyłem to wygląda, że ważne jest wyprofilowanie górnej części wnęki okiennej, przez co jest zakłócona cyrkulacja powietrza. A tego już raczej dekarz nie robił..

    Fakro to potentat nie tylko w Polsce. To miliony okien, więc jeśli problemem był błąd techniczny, to mieli byśmy tu dziesiątki przypadków podobnych do Twoich.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał rufus111 Zobacz post
    Chyba że jest jakiś prawdziwy fachowiec, który nie boi się na forum podzielić swoją wiedzą żebym ja jako laik wiedział co mam powiedzieć dekarzowi, co powinien konkretnie zmienić i dlaczego. Bo sam poglądowy filmik nic mi nie mówi czemu jest tak a nie inaczej. Gdyby to była taka prosta sprawa to ludzie sami montowali by okna. A są pewne istotne szczegóły na które przeciętny kowalski nie zwróci uwagi.
    Przeczytałeś to co napisałeś ?
    Z tego wynika, że chcesz rady FACHOWCA aby poinstruować Pana Józka jak ma zamontować okna.

    Radzę zatrudnić do tej pracy właśnie FACHOWCA z przyczyn o których sam piszesz, to nie jest PROSTA sprawa, a Ty podchodzisz do tematu od d..y strony.

    Pozdrawiam

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    jak zwykle o dupie marynie. Brak konkretów.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał rufus111 Zobacz post
    jak zwykle o dupie marynie. Brak konkretów.
    Już MMichał Ci odpowiedział.
    Jaki brak konkretów ?
    Masz link do filmu, masz instrukcje montażu okien dachowych masz wszystko podane na tacy
    Teraz tylko się z tym zapoznać, pokazać paprakowi co pietruszkę powinien hodować a i tak by to spier... i działać dalej
    Co mamy CI napisać skoro realnie odporny jesteś na wiedzę ?
    Okno dachowe w wyjątkowym skrócie musi :
    - zostać prawidłowo zamontowane w otworze w dachu
    - mieć kołnierz by było szczelnie na wodę, lód i śnieg
    - kołnierz ma być szczelnie powiązany z pokryciem dachowym
    - od wewnątrz paroizolacja ścian musi być szczelnie powiązana z paroizolacją okna dachowego - no chyba że "specjalista" obciąć ci folię bo mu przeszkadzała
    - ma mieć obrobione ściany tak by nie tworzyła się wnęka na okno i był możliwy ruch powietrza czyli dolna część pionowo bądź prawie poziomo, górne skosem w górę bo nawet jak jest poziomo już powietrze niechętnie "obmywa" szybę
    Wymagasz byśmy ci dokładnie opisali każdą czynność? W stylu a teraz Pan Józio bierze do ręki wkręt i wkrętarką mocuje kotwy do desek a później długie w nosie ?
    Chłopie, zarzucasz nam że nie chcemy Ci pomóc a sam nie wykazujesz ze swej strony nic a nic dobrej woli i choćby odrobiny wdzięczności że ktokolwiek zabrał tu głos. Mało tego, masz spierdzielony montaż tam gdzie można było spieprzyć, dosłownie - wszystko oa A do Z jest spaprane a Ty atakujesz nas że nie chcemy Ci pomóc ?
    Ściągnij z internetu instrukcję montażu okien dachowych, pokaż temu "fachofcowi" i niech zrobi tak jak tam jest napisane punkt po punkcie

    Okno dla idiotów jest jeszcze bardziej skomplikowane od promu kosmicznego

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony