dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krix

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    61

    Domyślnie pompy ciepła Ecoforest?

    Czy ktoś posiada/słyszał o pompach ciepła ecogeo firmy ecoforest (http://www.inverter.com.pl/) ?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    Ja zawsze ostrzegam przed kupnem tego typu produktów. Mieliśmy już kilku klientów, którzy kupili podobne produkty. W większości przypadków te pompy rozlatują się po 3-4 latach. Nie mówię akurat o tej marce, ale generalnie o markach mniej znanych. My montujemy głównie Danfossa, Alpha InnTec, IVT czy Nibe - z tymi markami nie mamy żadnych problemów, a sporo tych modeli działa już ponad 5-6 lat. Bierz pod uwagę też kwestię gwarancji - jeśli takowy producent zniknie co z częściami zamiennymi? Ogólnie uważałbym. Co z tego, że może i zaoszczędzisz na tańszej pompie, jeśli może ona się zepsuć po okresie gwarancji i producent odmów jej naprawy a naprawa odpłatna będzie na tyle droga, że sumarycznie zapłacisz tyle co na markową znaną pompę.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  3. #3

    Domyślnie

    Marka Ecoforest jest akurat znana, tylko że w Hiszpanii. Nawet rozmawiałem z jedną osobą, która sprzedaje ten sprzęt, zachwalała, oczywiście. Natomiast była tak mało konkretna (osoba) a w dodatku zniechęciła mnie praktycznie do pompy gruntowej (bo drogie odwierty), że więcej tam nie wróciłem. Natomiast same pompy nie miały nic bardziej atrakcyjnego niż znane i popularne w Polsce marki. Poza tym ich hiszpańskie pochodzenie mnie dodatkowo zraziło. Może niesłusznie, ale klimat hiszpański jest znacznie inny, więc myślę sobie, że bliżej nam w optymalizacji pracy takich urządzeń z Niemiec czy Szwecji. Klimatyzatory z Islandii też przynajmniej psychologicznie nie byłby dla mnie przekonujące.
    Rozważ jeszcze polskich producentów.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekBB Zobacz post
    Ja zawsze ostrzegam przed kupnem tego typu produktów. Mieliśmy już kilku klientów, którzy kupili podobne produkty. W większości przypadków te pompy rozlatują się po 3-4 latach. Nie mówię akurat o tej marce, ale generalnie o markach mniej znanych. My montujemy głównie Danfossa, Alpha InnTec, IVT czy Nibe - z tymi markami nie mamy żadnych problemów, a sporo tych modeli działa już ponad 5-6 lat. Bierz pod uwagę też kwestię gwarancji - jeśli takowy producent zniknie co z częściami zamiennymi? Ogólnie uważałbym. Co z tego, że może i zaoszczędzisz na tańszej pompie, jeśli może ona się zepsuć po okresie gwarancji i producent odmów jej naprawy a naprawa odpłatna będzie na tyle droga, że sumarycznie zapłacisz tyle co na markową znaną pompę.
    Nie ma problemu mówisz IVT kupił Bosch to już nie te pompy... Danfoss chyba znany na forum, Nibe- to korporacja ciekaw jestem gdzie produkują swoje pompy? Z tego co wiem Nibe kupiło Alpha Innotec aby spełniać obowiązujące normy bo ich pompy były za słabe.... Klient jest mamiony, zwodzony i czarowany praktycznie kupuje zawsze to samo za różne pieniądze i pod innym szyldem.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    Częściowo się zgadzam - część podzespołów jest takich samych dla tych bardziej znanych marek, ale tych mniej znanych produktów po prostu się obawiam i mówię tu z własnego doświadczenia. Jako firma mieliśmy kontakt z wieloma firmami i muszę przyznać, że wymienieni przeze mnie producenci są najbardziej przez nas sprawdzeni. Jeśli ktoś chce kupować pompę ciepła nie ma sensu oszczędzać tylko kupić coś porządnego, by potem po 3-4 sezonach nie pluć sobie w brodę. Niedawno zgłosił się do nas zresztą klient który kupił taki mniej znany "wynalazek" i teraz po 4 latach musi ową pompę wymieniać na nową przez uszkodzenie sprężarki. Oczywiście to jednak klient decyduje, ale ze świadomością, że często skąpy płaci dwa razy....
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klimon
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    152

    Domyślnie

    Jak ma uszkodzenie sprężarki to chyba wystarczy wymienić sprężarkę, a nie od razu kupować całą nową pompę.
    Powietrzne pompy ciepła z montażem od 19.900zł netto.

    Klimon.pl - nowoczesne ogrzewanie

    www.klimon.pl - pompy ciepła od 7 do 200kW


    Usati.pl

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    To zależy. Akurat przypadek o którym piszę miał uszkodzoną sprężarkę + pompy obiegową. Te elementy + koszt ich wymiany były na tyle wysokie, że klient zapłacił sumując te kwoty z ceną samej pompy więcej niż gdyby kupił od razu nową dobrą pompę.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekBB Zobacz post
    To zależy. Akurat przypadek o którym piszę miał uszkodzoną sprężarkę + pompy obiegową. Te elementy + koszt ich wymiany były na tyle wysokie, że klient zapłacił sumując te kwoty z ceną samej pompy więcej niż gdyby kupił od razu nową dobrą pompę.
    Czyżby uszkodzenie obiegówki i zanik przepływu doprowadził do uszkodzenia sprężarki?
    Możesz podać typ tej PC?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krix

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał NilsH Zobacz post
    Marka Ecoforest jest akurat znana, tylko że w Hiszpanii.
    Tak się właśnie zastanawiałem, bo na świecie działają:http://ecoforest.es/ a u nas cicho.
    Jestem po wstępnym kontakcie kilka miesięcu temu z polskim przedstawicielem. Wrażenia z kontaktu bardzo dobre, "gratis" udzielił trochę rad co do budowy domu. Cena nie jest niska, polską PPC można mieć znacznie taniej. Przy nawet lepszej gwarancji.

    Cytat Napisał NilsH Zobacz post
    Rozważ jeszcze polskich producentów.
    PPC właśnie też rozważam.
    Na plus jest znacznie więcej instalacji w Polsce z tą pompą.
    Ostatnio edytowane przez Krix ; 15-11-2015 o 10:16

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krix

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekBB Zobacz post
    Ja zawsze ostrzegam przed kupnem tego typu produktów.
    Nie wiem co masz na myśli pisząc"tego typu"
    Wyglądają na działających w całej Europie. Nie wyglądają na podmiot który może szybko zniknąć z rynku.
    Natomiast chciałbym znaleźć osobę która posiada ich produkt. W pompach podają bardzo dobre parametry.


    Alternatywę widzę np. w znacznie tańszej polskiej pompie PPC.
    Sa na tyle tanie, że nawet jak się dwa razy szybciej rozleci to mniej kosztuje jej odkupienie...
    Danfoss, Nibe - nie wiem czy mam gwarancję, że taka pompa będzie działać lepiej, a tanie nie są. Zwłaszcza, e gwarancji nie dają na dłuższy okres niż PPC (a nawet bywa, że na krótszy) czyli wcale nie mają większego zaufania do swoich produktów.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krix Zobacz post
    PPC właśnie też rozważam.
    Na plus jest znacznie więcej instalacji w Polsce z tą pompą.
    /.../
    Danfoss, Nibe - nie wiem czy mam gwarancję, że taka pompa będzie działać lepiej, a tanie nie są. Zwłaszcza, e gwarancji nie dają na dłuższy okres niż PPC (a nawet bywa, że na krótszy) czyli wcale nie mają większego zaufania do swoich produktów.
    Ja mam właśnie takie podejście. Być może PPC nie ma takiej reklamy, nie ma tak wypasionych sterowników (choć mam wystarczające dla potrzeb przeciętnego użytkownika), możliwe nawet że nie jest tak super zoptymalizowana jak Danfoss, Nibe czy Viessman, ale jednak cena jest dwukrotnie niższa, jest wielu użytkowników, jest producent chętny do konsultacji, no i przede wszystkim (co dla mnie szczególnie istotne) jest polski kapitał. Tyle ile się da (bo jednak większość części jest z importu) pieniędzy zostaje w kraju, na nasze szkoły, drogi, itp. Dla mnie to ma znaczenie.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekBB
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cóż ja pracowałem przed założeniem firmy w polskiej firmie produkującej pompy ciepła i widziałem w jakich warunkach te pompy są składane. Moim zdaniem pompy składane w garażu (jak było w tamtym przypadku) nie umywają się do markowych urządzeń. Co do różnicy ceny - jest takie powiedzenie - skąpy płaci dwa razy. I mam na to przykłady zarówno przy klientach firmy, gdzie kiedyś pracowałem jak i klientów, którzy zrezygnowali z naszych usług jako Prometeusa i potem zgłaszali się z prośbą pomocy lub wymiany pompy ciepła na nową.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krix

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    61

    Domyślnie

    Co do pomp z tematu czyli Ecoforest to sądząc po zasięgu ich działania nie jest to "mała firma w garażu".
    Widzę jednak, że opinii trzeba raczej szukać na forach zagranicznych, bo u nas nikt ich nie ma (co też jest wadą),
    z kolei PPC ma wiele osób...(jest tu wątek) i większść opinii jest ok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony