dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Bruk-bet kostka brukowa, płyty brukowe - reklamacja

    Witam, jeżeli temat już istnieje proszę o przekazanie i przesłanie tego postu do odpowiedniego.
    Rok temu, w lipcu i sierpniu zakupiliśmy wspólnie z żoną kostkę brukową, w jednej z Rzeszowskich firm. Kostka brukowa Bruk-bet, promenada pakiet D, kolor wapień dewoński. W trakcie układania kostki ekipa zauważyła iż wiele z nich kruszy się praktycznie w rękach oraz podczas zagęszczania.
    Ekipa zasugerowała żeby sprawdzić tą kostkę. Sprawdziłem ją w dwóch laboratoriach Stachema oraz CTB, obydwa te laboratoria po wykonaniu testów wykazały brak zgodności pomiędzy DWU, wyniki na poziomie 2,4-3,0 MPa, przy minimalnym, który powinien wynosić 3,6 MPa.
    Sprawę zgłosiłem sprzedawcy, ten jednak wypiął się na mnie. Rok temu sprawa trafiła do sądu. Ten kilka miesięcy temu zlecił ponowne badanie w którym okazało się iż kostka oraz płyty brukowe nabrały swoich właściwości użytkowych - proces hydratacji w tak długim okresie doprowadził do "umocnienia się" kostki. W grudniu sąd ma wydać wyrok, stąd mam prośbę do Was, czy nie spotkaliście się już z taką sytuacją oraz czy badaliście kiedyś kostkę w akredytowanym laboratorium? Z góry dziękuję za wszelkie rady

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    W czerwcu 2017 roku - czyli prawie po 3 latach zapadł w końcu ostateczny wyrok - oczywiście nie odbyło się bez odwołania do sądu okręgowego i dopiero ten ogłosił powiedzmy, że satysfakcjonujący mnie wyrok (choć nie do końca).
    Otóż sprzedawca jest zobowiązany do wymiany wszystkich wadliwych kostek - obecnie czekam na kontakt z jego strony.
    Dodatkowo sprzedawca pokrywa wszystkie koszty związane z procesem zarówno w sądzie rejonowym jak i okręgowym - w sumie z opinią biegłego grubo ponad 10000 zł. Przypominam iż wartość całego sporu wyceniona była na 13500 zł.
    Ponieważ wyrok sądu jest prawomocny i sprzedawca już zdążył przelać mi środki za opłaty sądowe itp, chciałbym Was przestrzec przed firmą PCMB z Rzeszowa oraz producentem kostki firmą Bruk-Bet.
    Dodatkowo zachęcam wszystkich do walki o swoje - trwa to niestety strasznie długo ale napewno warto. Być może kiedyś.... w przyszłości....... nie będą nas na każdym kroku oszukiwać.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alibaba223

    Zarejestrowany
    Dec 2023
    Skąd
    elżbiecin
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    1

    Domyślnie Kostka BRUK-BET REKLAMACJA???????????

    Witam.
    Mam podobny problem z kostką firmy BRUK-BET VISIO WAPIEŃ DEWOŃSKI. Kostkę zakupiłem w 2020 roku na składzie budowlanym PARA Busko, wykonanie podbudowy i montaż wrzesień tego samego roku przez profesjonalna firmę brukarską. Pracownicy układający kostkę od razu stwierdzili że będą z nią kłopoty (dużo kostki było popękanej, oraz widoczne małe ubytki). Po położenie została paleta popękanej kostki oraz z większymi ubytkami którą oczywiście zareklamowałem. Po jakimś czasie przyjechał pan z BRUK-BET, spisał protokół reklamacyjny i otrzymałem zwrot pieniędzy, było OK. Niestety na tym się skończyło na wiosnę 2021 zauważyłem liczne mikropęknięcia na kostce, ponownie złożyłem reklamację z załączonymi zdjęciami, poprzez skład w którym kostka była zakupiona jednak teraz nikt nie przyjechał. Do składu PARA Busko nie mam pretensji ponieważ oni moją reklamację przekazali do działu reklamacji BRUK-BET. Jesienią 2021 ponownie reklamacja z załącznikami (zdjęcia) i znowu zero odzewu z BRUK-BET. Wiosna 2022 ponownie reklamacja coraz więcej mikropęknięć (najlepiej je widać jak jest mróz i z mikropęknięć wychodzi woda która zamarza tworząc różne wzory) oraz kostka zaczyna zmieniać kolor(pojawiają się żółte wykwity na kostce). Wiosna 2023 ponownie złażono reklamację wraz z załączonymi zdjęciami. Wreszcie sierpień odzew z działu reklamacji BRUK-BET, otrzymałem telefon że mogą przyjechać jutro, ja im na to że pracuję w delegacji, żona też pracuje i nikogo nie będzie w domu, cytuje słowa które powiedział pan z działu reklamacji (czyli nie wraża pon zgody na przyjazd pracownika w celu oględzin kostki). Jak można tak traktować klienta czyli klient ma dostosować się do BRUK-BET i być na każde ich wezwanie jakieś kpiny?. W październiku ponowny telefon z BRUK-BET tym razem po trzech latach wreszcie udało się umówić na przyjazd pracownika z działu reklamacji BRUK-BET a może BÓG-BET.
    Przyjechał młody człowiek pochodził po placu zrobił kilka fotek spisał protokół i oznajmił że odpowiedź na reklamację otrzymam w ciągu 2-ch tygodni.Oczywiście nie powiedział że wiadomość prześle do składu PARA Busko. Po miesiącu zadzwoniłem do składu i otrzymałem wiadomość że brak odpowiedzi z BRUK-BET, po kilku dniach otrzymałem telefon ze składu że jest odpowiedź która była w spamie, oto jej treść:

    Stanowisko producenta w sprawie reklamacji zgłoszonej pod numerem





    Szanowni Państwo,

    Informujemy, iż po zapoznaniu się z materiałem reklamacyjnym, firma Bruk-Bet Sp. z o. o. przyjmuje Państwa reklamację za zasadną w zakresie materiału w ilości .....

    Zgodnie z Warunkami Gwarancji odpowiedzialność Producenta ogranicza się do wyrobów wadliwych.

    W nawiązaniu do tego i w celu polubownego załatwienia sprawy przedstawiamy następującą propozycję zakończenia reklamacji dla Reklamującego:

    - wydanie 2 palet na wymianę wadliwych elementów

    alternatywnie:

    - korekta ilościowa/ wartościowa na materiał w ilości ........m2

    W przypadku kosztów związanych z demontażem i montażem prosimy o przesłanie do akceptacji kosztorysu sporządzonego przez wybraną firmę brukarską.

    Nawierzchnie są narażone na wpływ szkodliwych czynników - zmienne warunki pogodowe, intensywne użytkowanie, a także zaplamienia oraz działanie mikroorganizmów. Wymagają one właściwej pielęgnacji. Wśród najistotniejszych zabiegów wymieniamy m.in. jej czyszczenie oraz impregnację.Rekomendujemy wyczyszczenie kostki kercherem oraz zaimpregnowanie całej nawierzchni.


    Propozycja zakończenia procesu reklamacyjnego zmierzającego do ugodowego załatwienia powstałego sporu jest wiążąca w okresie 30 dni od dnia wystosowania tego pisma.

    Firma Bruk-Bet Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do zmiany stanowiska.

    W związku z powyższym w/w postępowanie reklamacyjne uważamy za zamknięte.

    Po konsultacji z rzeczoznawcą budowlanym który stwierdził że do wymiany jest 1/2 kostki a najlepiej wymienić całą, będę się domagał wymiany przynajmniej 1/2 kostki.
    Z kostką firmy BRUK-BET problemy są nie od 2020r. ale dużo wcześniej posty w linku.

    https://forum.gazeta.pl/forum/w,796,..._BRUK_BET.html

    Podsumowując drodzy państwo nie kupujcie dziadostwa, montaż kostki jest to dość droga inwestycja, chcąc mieć spokój i ciszyć się porządnym towarem przez lata a nie miesiące lepiej wybrać dobrą firmę cieszącą się dobrą opinią oraz która potrafi przyznać że prawdopodobnie zostały zastosowane nieodpowiednie mat. (oszczędność) do produkcji kostki. W dni jutrzejszym wysyłam odpowiedź na pismo z działu reklamacji BRUK-BET. Jeżeli odpowiedź będzie nie zadowalająca moje oczekiwanie sprawę skieruję do sądu, obecnie prowadzę rozmowy z biegłym sądowym rzeczoznawcą budowlanym.
    Ostatnio edytowane przez alibaba223 ; 11-12-2023 o 12:17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony