dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 141 do 142 z 142

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie Kolejny Z7 tylko tym razem w wersji GL (-:

    Z uwagi na to, że 90% prac podczas budowy domu jest wykonywanych we własnym zakresie temat został przeniesiony do samorobów.







    Projekt po kilku zmianach głównie poszerzony budynek o 80 cm aby zwiększyć nieco pomieszczenie gospodarcze i łazienkę.
    Tak wygląda zatwierdzony projekt ale będzie jeszcze kilka przesunięć ścianek działowych o kilka cm
    Wyprostowana wnęka wygląda znacznie gorzej niż wklęsła zdaję sobie z tego sprawę, ale dzięki temu aż 3 pomieszczenia zzyskały potrzebną mi ustawność oraz wielkość tak to trzeba było zrobić aby osiągnąć zamierzony efekt a z efektem stodoły trudno będę walczył już na elewacji

    Wszelkie komentarze czy uwagi śmiało wpisujcie w dzienniku nie będzie osobnego tematu dla dyskusji

    Witam wszystkich, długo rozważałem czy warto w ogóle prowadzić dziennik tym bardziej, że kilka zetek na forum już jest więc ja nie odkryję żadnej ameryki tym bardziej, że na systematyczność prowadzenia wpisów raczej nie ma co liczyć, jednak już kilka osób mówiło mi, że warto coś tam pisać a druga sprawa może to być niezła pamiątka jak już domek będzie skończony tak czy inaczej zdjęcia staram się wykonywać na każdym z etapów budowy więc w wolnych chwilach mogę coś tu zamieścić z krótkim komentarzem niestety humanistą nie jestem więc na porywające opisy niczym w bukowej chatce nie ma co liczyć .
    A skoro już o tym to chciałbym podziękować właśnie takim osobom jak front247 aka Kasia242 czy właśnie Iwona i Mariusz z wspomnianej bukowej chatki, ale też i innym samoobronom dzielącym się swoimi spostrzeżeniami, ale akurat w tych 2 dziennikach spędziłem najwięcej czasu i dziękuję za wszelkie porady spostrzeżenia czy pomysły jakie były w nich zawarte pomogły mi one zarówno wybrać dany projekt jak i wprowadzić zmiany tam gdzie nie do końca odpowiadało mi to co było w gotowym projekcie.

    - Dlaczego budowa?
    Ale po kolei, wiek już taki, że o własnym kącie trzeba myśleć bo wynajem do tanich rzeczy nie należy przynajmniej w mojej okolicy a mieszkam w woj. pomorskim w dość rozwiniętym mieście pod względem przemysłu mamy tu sporo fabryk przez co zarówno mieszkania jak i działki są naprawdę drogie często nie wiele tańsze niż w trójmieście co jest oczywiście kompletnym absurdem (nie mówię o centrum gdańska) ale na obrzeżach spokojnie znajdzie się mieszkanie w takiej cenie jak u nas wołają.
    Druga sprawa, byłem w takim mieszkaniu nowego budownictwa u siostry kiedy pomagałem jej robić meble i jak miły pan w niedzielę włączył od 12 do 16 gitarę basową to wyszedłem tylko z bólem głowy od tego dudnienia, takie ściany że TV się głośniej zrobi i wszystko słychać.
    Wychowałem się w bloku choć miałem kilka lat gdzie zamieszkiwałem w domku i tam mieszkało się znacznie lepiej zresztą własny kąt na ziemi od zawsze mi się marzył.

    Biorąc pod uwagę za i przeciw doszedłem do wniosku, że nie chcę płacić za mieszkanie około 50 m2 250 tyś wysłuchiwać sąsiadów dniami i nocami i do tego brać kredyt na 30 lat i jeszcze płacić po mimo tego cały czas czynsz bo tak to jest w spółdzielni w końcu.

    Padła decyzja o szukaniu działki po około 7 m/c udało się trafić naprawdę dużą okazję jak na nasze rejony, świeżo przerobione działki rolne na budowlane najpierw kupił sąsiad później ja po czym cena poszła w górę o niemal 100% ale ważne że się załapałem na okazję choć żałuję że nie kupiłem 2 tylko zbrakło by mi $ na budowę stąd taka decyzja trudno.
    Działka uzbrojona tzn skrzynka elektryczna w granicy woda przy granicy gazu nie ma i nie będzie minus ale cóż ma dużo innych plusów jak np bardzo dobry dojazd a to było dla mnie największe kryterium bo mieszkając w domku miałem drogę sypaną i każdej jesieni czy po większym deszczu praktycznie nie byłem w stanie przejechać czy nawet czasem przejść przez to bagno.
    Działka 800m2 mogła by być większa myślałem o czymś do 1000m2 ale ta jest dość dobrze usytuowana na wzniesieniu dlatego akurat ta.

    To chyba cała historia dlaczego a miałem się nie rozpisywać

    - Kto buduje
    Budowę prowadzi mój tata za co jestem mu bardzo wdzięczny oczywiście pomagam jak mogę staram się uczyć szybko aby nie być tylko przynieś podaj pozamiataj, ale służyć rzeczową pomocą i jak na razie dajemy sobie świetnie radę.
    Ojciec ma już ponad 30 lat praktyki w zawodzie budowlanym z zawodu cieśla, ale jeśli chodzi o budowlankę robił już wszystko od budowy bloków po wykończenia wnętrz prawdziwa złota rączka zresztą od kilkunastu lat pracuje w DE więc sezon budowlany mamy taki kiedy jest w domu
    Łącznie na budowie spędziliśmy może z 5 tyg pracy ale przez jego wyjazdy i moją pracę budujemy czy to w urlopie czy weekendowo bądź po pracy.

    - Dlaczego Z7 ?
    Chyba ten sam powód jak u wszystkich budujących ten dom, marzenia o własnym domu nie są dla wszystkich wszyscy wiemy ile to kosztuje a niestety brak spadków czy wygranych w totka skłaniają do liczenia po prostu na siebie i liczenia się z kosztami
    Więc dom ma być prosty i tani w budowie, chcę mieć swoje miejsce a nie manifest dla sąsiadów jaki to przy kasie jestem bo nie jestem to po co oszukiwać
    Nie neguję willi gdyby było mnie stać na budowę i utrzymanie czemu nie ba nawet basen bym sobie w domu zrobił a kto bogatemu zabroni, ale rozsądek podpowiada aby budować dom na swoją miarę tak abym mógł to zrobić bez kredytu bo zwyczajnie nie stać mnie aby brać nie wiem 400 tyś i oddać 600 tyś żyjąc przez 30 lat z pętlą na szyi cóż to nie dla mnie.
    Po przeszukaniu setek projektów, tu na forum dostałem namiar na Z7 od razu wpadł mi w oko szczególnie niski dach ( nie lubię tych szpiczastych tzn wizualnie mi się nie podobają)i szukałem tylko i wyłącznie parterówki nie cierpię skosów bardzo źle je wspominam jestem do nich za wysoki i zwyczajnie chciałem dom parterowy do 100 metrów ten wydawał się niemal idealny, a dzienniki wspomnianych wcześniej użytkowników mnie w tym tylko utwierdziły.
    Najpierw miał być bez garażu później jednak stwierdziłem że koszt dobudowania go od razu nie powali mnie a jednak warto mieć miejsce na jakieś graty czy mały warsztat stąd decyzja o budowie nie dlatego aby auto miało domek to sprawa drugorzędna.
    Budynek został poszerzony podczas adaptacji o 80 cm jest naprawdę szeroki bo z garażem ma aż 17 m to sporo ale obalę w tym wątku kilka mitów w stylu jaki to drogi fundament itp.


    - Koszta
    Plan jest taki, że ile się zrobi tyle się zrobi a ile trzeba będzie zapłacić tyle zapłacę za budowę proste prawda?
    Bez kosztorysu zwyczajnie pilnuję swoich wydatków ale absolutnie nie oszczędzam na materiałach, cicho liczę, że przy takim nakładzie prac
    czyli niemal wszystko samemu zmieścimy się w okolicy 200 tyś.jak wyjdzie zobaczymy.
    Co do czasu budowy jest to budowa czysto weekendowa traktuję to raczej jak sposób na spędzanie wolnego czasu nowe hobby poza sportem
    No i czasem będę musiał robić przerwy na dozbieranie odpowiednich funduszy więc zakładam czas jakieś 3-4 lata na taki stan do wprowadzenia i potem na spokojnie wykończenie elewacji czy dodatkowych pokoi które póki co i tak nie są mi potrzebne


    Tak bardzo "krótko" można opisać moją przygodę z budową
    Kolejne teksty będą raczej krótsze ciekawe kto przez ten przebrnie
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 14-05-2017 o 20:20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony