dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Okna ( drzwi) tarasowe: przesówne czy harmonijkowe???

    Witam. Mam dylemat z wyborem okien tarasowych. Mam w salonie dwa okna o wymiarach 265x229 cm. Czy lepiej sprawdzą sie harmonijkowe np. Cztero skrzydłowe zeby mieć duże wyjście na taras czy przesówne ( oszczędność miejsca ale mniejsze wyjście). Ktos ma i moze cos doradzić? Jaka firma? Dziękuje i pozdrawiam. Anna N

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Tylko przesówne - mniej awaryjne.
    Tylko nie wolno ich otwierać podczas prac wykończeniowych, by szyna na której chodzą nie uległa zabrudzeniu i uszkodzeniu
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.128

    Domyślnie

    Może nie tylko, bo ja sobie wyobrażam, że harmonijka też może się sprawdzać idealnie, jeśli będzie dobrze wykonana i perfekcyjnie zamontowana. Ale szanse na taki finał to może 5%, podczas gdy standardową przesuwkę zrobi dobrze pewnie więcej niż 50% wykonawców.

    A ja do otworu o szer. 265cm. dałbym balkon 3-skrzydłowy z ruchomym słupkiem: taniej a i przejście szerokie. Chyba że wygląd elewacji czy układ pomieszczenia wymusza zastosowanie okien dwudzielnych, przesuwnych.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuje za poradę. Chcemy mieć dużą otwartą przestrzeń dlatego wolimy harmonijkowe ale ze względu na koszt nie możemy sie zdecydować.

  5. #5
    Banned
    Marcin455

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-326
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ja też zastanawiałem się nad podobną zabudową. Być może zdecyduję się na system uchylno-przesuwny http://karmar.rzeszow.pl/oferta/okna/patio-psk/ . Takie rozwiązanie ma sporo zalet, ale jeszcze zobaczymy jak z funduszami

  6. #6
    Banned
    Jakub33

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witaj myślę, że oba maja wady i zalety tak jak już zauważyłaś. Mnie bardziej podobają się drzwi przesuwne. Mam wrażenie, że lepiej komponują się z salonem i tarasem. Najlepiej pooglądaj jakieś aranżację w sieci.Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.Powodzenia.

  7. #7

    Domyślnie

    A mógłby mi ktoś wyjaśnić na czym polega większa nieszczelność drzwi harmonijkowych (np w porównaniu do HST)? Biorąc pod uwagę układ 321, czyli jedno skrzydło rozwieralne plus dwa skrzydła "zsuwane"... Zakładam że problem tkwi gdzieś na tym załamaniu dwóch zsuwanych skrzydeł? Dziś przedstawiciel handlowy pokazał mi takie właśnie drzwi tarasowe i oczy mi się zaświeciły na myśl posiadania owych w salonie (2500x2400) chociaż do tej pory chciałam tylko HS'y. No i jako niewierny Tomasz chciałabym usłyszeć o co w tym wszystkim chodzi (czy zimą będę miała np: kupkę śniegu w salonie pod oknem? )
    Swoją drogą HS też nie jest jakiś super szczelny w porównaniu do PSK i należałoby pomyśleć o grzejnikach w podłodze :/ <confused>

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemek1185

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    115

    Domyślnie

    A kto mówi tu o jakiś nie szczelnościach w systemie harmonijkowym. Zmontowałem tego trochę nawet bardzo trochę na drewnie i kilka sztuk na pvc. Jak masz finanse to polecam drewno dużo ładniejsze. Harmonia jest trudna w montażu nawet bardzo trudna, ale efekt duże ŁAŁ.https://www.facebook.com/oknadrzwi.n...type=3&theater. O śnieg mróz itd możesz być spokojny nie napada do salonu. Musisz wybrać solidnego wykonawcę producenta i ważne ekipę montażową bo montaż hsa przy harmonii to pikuś.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek1185 Zobacz post
    .....Musisz wybrać solidnego wykonawcę producenta i ważne ekipę montażową bo montaż hsa przy harmonii to pikuś.
    To prawda. montaż harmonijki to jeszcze wyższa szkoła jazdy od montażu HSa

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Może nie tylko, bo ja sobie wyobrażam, że harmonijka też może się sprawdzać idealnie, jeśli będzie dobrze wykonana i perfekcyjnie zamontowana. Ale szanse na taki finał to może 5%, podczas gdy standardową przesuwkę zrobi dobrze pewnie więcej niż 50% wykonawców.
    Racja. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie kup u kogoś kto może ci pokazać że umie to robić. Bo jak u ciebie będą się uczyć to dobrze temu projektowi nie wróżę.

    Cytat Napisał Ania3n Zobacz post
    Dziękuje za poradę. Chcemy mieć dużą otwartą przestrzeń dlatego wolimy harmonijkowe ale ze względu na koszt nie możemy sie zdecydować.
    Widzę że finanse grają tu ważną rolę więc będą was kusić tańsze oferty. a tańsze będą często oznaczać brak doświadczenia. Weź suwankę.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek1185 Zobacz post
    A kto mówi tu o jakiś nie szczelnościach w systemie harmonijkowym. Zmontowałem tego trochę nawet bardzo trochę na drewnie i kilka sztuk na pvc. Jak masz finanse to polecam drewno dużo ładniejsze. Harmonia jest trudna w montażu nawet bardzo trudna, ale efekt duże ŁAŁ.https://www.facebook.com/oknadrzwi.n...type=3&theater. O śnieg mróz itd możesz być spokojny nie napada do salonu. Musisz wybrać solidnego wykonawcę producenta i ważne ekipę montażową bo montaż hsa przy harmonii to pikuś.
    No właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałam, choć to nie poprawia mojej sytuacji :/. Finanse były przeznaczone na HS'a od początku więc by się znalazły i na drewno, ale... wspominam mycie drewnianych okien z odpryskującą farbą w domu babci - brrrr - wiem że teraz jest inna technologia ale pvc jest tak rozkosznie bezobsługowe przy konserwacji że nie wyobrażam sobie innego wyboru.

    Najtrudniej właśnie o ekipę montażową. Wśród budujących znajomych nie mam nikogo kto by polecił swoją ekipę :/ Wszyscy (naprawdę wszyscy których pytałam) mieli jakieś przejścia i stanowczo odradzają.
    Czy wybierając np: przedstawiciela Vetrex'u z mojej okolicy mam pewność że montażysta będzie ok? Tu chyba też jest loteria, bo zakładam że Vetrex nie weryfikuje kto montuje ich okna i jak dobrze to robi.
    Ostatecznie pewnie zakończę przy ruchomym słupku i fixie (najtańsze i najpewniejsze).

    Bardzo dziękuję za opinie.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemek1185

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziz Zobacz post
    No właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałam, choć to nie poprawia mojej sytuacji :/. Finanse były przeznaczone na HS'a od początku więc by się znalazły i na drewno, ale... wspominam mycie drewnianych okien z odpryskującą farbą w domu babci - brrrr - wiem że teraz jest inna technologia ale pvc jest tak rozkosznie bezobsługowe przy konserwacji że nie wyobrażam sobie innego wyboru.

    Najtrudniej właśnie o ekipę montażową. Wśród budujących znajomych nie mam nikogo kto by polecił swoją ekipę :/ Wszyscy (naprawdę wszyscy których pytałam) mieli jakieś przejścia i stanowczo odradzają.
    Czy wybierając np: przedstawiciela Vetrex'u z mojej okolicy mam pewność że montażysta będzie ok? Tu chyba też jest loteria, bo zakładam że Vetrex nie weryfikuje kto montuje ich okna i jak dobrze to robi.
    Ostatecznie pewnie zakończę przy ruchomym słupku i fixie (najtańsze i najpewniejsze).

    Bardzo dziękuję za opinie.
    O montazystow z Vetrexa raczej możesz być spokojny. Co jakiś czas szkoli. Ale wiadomo ze zawsze na nowy narybek możesz trafić. A szkoda ze harmonii nie robisz, nie wiem dlaczego ale najbardziej ten system mi sie podoba ze wszystkich. Moze dlatego ze jak sie przy tym człowiek napracuje a pózniej te duże lał od klienta.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.128

    Domyślnie

    Szkoli tych którzy chcą być szkoleni. Ja nigdy takiej bezpośredniej propozycji nie dostałem. Może nie byłem wystarczająco zainteresowany ale przymusu nie ma nigdzie. Z resztą - jak dobre by to szkolenie nie było V to nic nie zastąpi praktyki i ciągłego samokształcenia. Także- to niemal zawsze loteria, w tym wypadku może z dużą przewagą losów wygranych.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Tak jak napisał Paweł - szkolenia u producenta pracy cię nie nauczą. Oczywiście lepsze to niż nic.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony