dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie problem z przyłączeniem gazu

    Witam,

    Dostałam warunki przyłączenia do sieci gazowej z klauzulą: "z uwagi na duży zakres niezbędnej rozbudowy sieci gazowej (123m) zawarcie umowy o przyłączenie będzie możliwe pod warunkiem równoczesnego zawarcia umów o przyłączenie dla co najmniej dwóch spośród budynków zlokalizowanych na działkach nr ....." i tu wymieniają 6 działek. Problem w tym, że na tych działkach nie stoją żadne domy. Dwie działki są już sprzedane ale ....albo jeszcze się nie będą budować albo nie chca gazu. Na tą chwilę nie ma szans aby zebrać 2 dodatkowe umowy na gaz. My chcemy ruszyć z budową w przyszłym roku i też się wprowadzić. Nie wyobrażamy sobie innego ogrzewania niż gazowe. I klops....

    Czy ktoś miał podobną sytuację i dostał warunki z taką klauzulą ? myślę o odwołaniu ale to przecież będzie kopanie się z koniem. Nawet jak stwierdzę, że nie wyrażam zgody na takie warunki to, jako monopolista, poślą mnie na najbliższe pochyłe drzewo.

    Jak do tego podejść ? może w ostatnim czasie ktoś przerabiał podobny problem ? POMÓŻCIE PLSSSS

    Ewa

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wojtek_Wisznia Mała

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Wisznia Mała
    Kod pocztowy
    55-114
    Posty
    330

    Domyślnie

    Odwołanie na nic. Gazownia to nie św. Mikołaj - musi im się opłacać.
    W sprawie gazu to możesz jeszcze pogadać z właścicielem działek niesprzedanych - może będzie zainteresowany, bo to podniesie ich wartość w oczach zdecydowanej części kupujących.
    Zawsze możesz też rozważyć pompę ciepła, do której gorąco zachęcam.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Właściciel niesprzedanych działek tego nie zrobi ze względów podatkowych . Nie będe wchodzić w szczegóły ale ma rację w tym zakresie - to raz. Po drugie - gazowni zależy na przyłaczach (fizycznym odbiorze gazu) a nie na poprowadzeniu samej nitki gazowej do wszystkich niezabudowanych działek. Kwadratura koła.
    Teraz siedzimy z mężem nad tematem i szukamy innych wariantów. Ekogroszek nie wchodzi w rachubę . Pompa ciepła - są opinie, że pompa jest efektywna do -5 st a potem zaczynają się schody, do tego dochodzą koszty takiej inwestycji dlatego to też odpada. Zaczynamy się zastanawiać nad piecem na biomasę (pelet) .
    Może jednak ktoś przerabiał ten temat i dogadał się z gazownią ??? no cóż...nadzieja matką głupich ale jak każda...dba o swoje dzieci ))

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    A zapytać gazownie o możliwość współfinansowania inwestycji?
    Choć po prawdzie gazowni zależy na odbiorze gazu, dlatego nawet określają czas na rozpoczęcie odbioru paliwa gazowego po wykonaniu przyłącza, inaczej naliczają kary ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    @ewamewa
    Postawić własny zbiornik na propan, wykonać instalację gazową do skrzynki w płocie i czekać na pozostałych użytkowników.
    Po wybudowaniu się sąsiadów i jeśli okaże się, że gaz ziemny jest tańszy od propanu podłączyć się do 'rurki', sprzedać zbiornik, przezbroić kocioł na gaz ziemny. Instalację masz gotową.
    Jak na razie ogrzewanie propanem jest tańsze niż gazem ziemnym i niekoniecznie w przyszłości zdecydujesz się na zmianę.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wojtek_Wisznia Mała

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Wisznia Mała
    Kod pocztowy
    55-114
    Posty
    330

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    @ewamewa
    ....Jak na razie ogrzewanie propanem jest tańsze niż gazem ziemnym i niekoniecznie w przyszłości zdecydujesz się na zmianę.
    To może poprzyj powyższe twierdzenie konkretnymi liczbami. Nie jestem może super na bieżąco z cenami, ale od kiedy sięgam pamięcią to w artykułach w muratorze twierdzono dokładnie na odwrót.

    @ewamewa
    Jeżeli zdecydujesz się na gaz z butli to niektóre firmy dzierżawią zbiornik - płacisz nieco drożej na miesiąc, ale po rozwiązaniu umowy nie zostajesz z niepotrzebnym zbiornikiem. Kalkulując jednak rozwiązanie przyjmuj też wariant, że już na tej butli pozostaniesz. Sąsiedzi mogą zacząć się budować za kilkanaście lat. Mogą też nie być zainteresowani gazem z różnych innych względów (ktoś tam jest zdecydowany na PC, ktoś inny na ekogroszek lub kominek z płaszczem wodnym lub DGP). A może nigdy nie zbierzesz na raz odpowiedniej ilości chętnych. Jeżeli Ty teraz zainwestujesz w PC to przecież też już w przyszłości gazem zainteresowana nie będziesz.

    Co do pompy ciepła i poglądu, że działają tylko do -5 st to kompletna bzdura. Ja sam od kilku lat użytkuję pompę gruntową i nie mam żadnych problemów z grzaniem bez względu na temperaturę zewnętrzną. Sąsiad ma PC powietrzną i też nie narzeka.

    Biomasa, ekogroszek czy inne takie to masakra. Dymisz i kopcisz w okolicy trując siebie i innych. Kalkulują to rozwiązanie nie zapomnij uwzględnić kosztu kotłowni ze składem opału, a w porównaniu do PC również komina. Kotłownia to pomieszczenie brudne i w zasadzie dla innych funkcji stracone. Ja u siebie w analogicznym pomieszczeniu mam jeszcze pralkę, suszarkę, deskę do prasowania i kilka szafek, które robią za spiżarnię.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_Wisznia Mała Zobacz post
    To może poprzyj powyższe twierdzenie konkretnymi liczbami. Nie jestem może super na bieżąco z cenami, ale od kiedy sięgam pamięcią to w artykułach w muratorze twierdzono dokładnie na odwrót.
    W tabelkach, porównaniach autorzy biorą ceny propanu dostarczanego przez koncerny do zbiorników w dzierżawie. Ceny dyktowane dla takich odbiorców maja niewiele wspólnego z ceną na wolnym rynku.
    Przeliczenia, czyli trochę zabawy z liczbami.
    Propan sprzedaje się w litrach, aby porównać z gazem ziemnym musimy dojść do tych samych jednostek - najłatwiej do ceny 1 MJ
    1 litr propanu = 23,6 MJ
    Najniższa cena propanu w 2015 r - 1,23 zł/litr brutto.
    1MJ - kosztuje 1,23 : 23,6 = 0,052 zł
    Aktualna cena propanu - 1,48 zł/litr brutto
    1MJ - kosztuje 1,48 : 23,6 = 0,063 zł

    1 m3 gazu ziemnego = 34,4 MJ/m3
    Przyjmując cenę 1 m3 - 2,3 zł z wszystkimi opłatami:
    1 MJ kosztuje - 2,3 : 34,4 = 0,067 zł

    Porównanie kosztu uzyskania 1 MJ
    propan - 0,052 zł
    gaz ziemny - 0,067 zł
    propan 22% taniej w skrajnym przypadku.

    Warunkiem otrzymania cen wolnorynkowych na propan jest posiadanie własnego zbiornika.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 30-11-2015 o 10:01

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wojtek_Wisznia Mała

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Wisznia Mała
    Kod pocztowy
    55-114
    Posty
    330

    Domyślnie

    @Greengaz

    Żeby jednak porównanie było do końca miarodajne to tak naprawdę wszystko trzeba sprowadzić nie do MJ, ale do zł płaconych za ogrzewanie. Tym samym do ceny propanu trzeba dołożyć cenę zbiornika z dostawą i montażem na fundamencie (i to ponoszoną w całości z góry przed rozpoczęciem użytkowania) oraz ceny przeglądów i konserwacji zbiornika.

    Kolejną sprawą jest czy indywidualny odbiorca kupujący np. 2000l (?) rocznie może kupić za "wolnorynkowe" ceny. A jeżeli nawet tak to czy nie musi ponieść dodatkowych opłat np. za dojazd cysterny?

    Tak podsumowując to ja oczywiście nie mam nic na przeciw ogrzewaniu propanem. Gdybym nie zainwestował w PC to z uwagi na brak możliwości podłączenia do sieci gazowe zainwestowałbym właśnie w LPG. Nie do przyjęcia jest dla mnie inwestowanie w domu w węgiel czy takie tam... Węgiel powinno się spalać już tylko w elektrowniach gdzie filtry wyłapują praktycznie wszystkie pyły i gdzie spaliny są odsiarczane.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_Wisznia Mała Zobacz post
    @Greengaz

    Żeby jednak porównanie było do końca miarodajne to tak naprawdę wszystko trzeba sprowadzić nie do MJ, ale do zł płaconych za ogrzewanie. Tym samym do ceny propanu trzeba dołożyć cenę zbiornika z dostawą i montażem na fundamencie (i to ponoszoną w całości z góry przed rozpoczęciem użytkowania) oraz ceny przeglądów i konserwacji zbiornika.

    Kolejną sprawą jest czy indywidualny odbiorca kupujący np. 2000l (?) rocznie może kupić za "wolnorynkowe" ceny. A jeżeli nawet tak to czy nie musi ponieść dodatkowych opłat np. za dojazd cysterny?
    Porównałem tylko koszty bezpośrednie propan vs gaz ziemny, bez kosztów inwestycji w zbiornik, tak jak nie wszyscy uwzględniają koszt przyłącza gazu ziemnego.

    Co do kosztów stałych: + 125 zł/rok UDT, ok. 300 zł raz na 6 lat za wymianę zaworu bezpieczeństwa na zbiorniku, czyli 175 zł średnio na rok. I tą kwotę należy doliczyć do kosztów /ceny gazu/. Przy zużyciu np. 2 000 litrów opłaty stałe podnoszą cenę litra o ok. 0,08 zł.
    Jeżeli zamawia się ponad 1 000 litrów dostawa jest w cenie gazu. Niektórzy z dostawców propanu mają mniejsze limity dostawy, np. 800 litrów.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewamewa
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Wojtek_Wisznia Mała

    Co do pomp to napisałam to, co zdążyłam wyczytać w necie. Może faktycznie należało by się pochylić nad tematem. Muszę najpierw przekonać męża do tego. Wiem tylko, że nie chce ekogrochu i butanu. Reszta do przemyślenia pod względem technicznym i finansowym.

    W takim razie nie zaśmiecam już wątku i spadam do działu "ogrzewanie".

    Pozdrawiam

  11. #11
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_Wisznia Mała Zobacz post
    To może poprzyj powyższe twierdzenie konkretnymi liczbami. Nie jestem może super na bieżąco z cenami, ale od kiedy sięgam pamięcią to w artykułach w muratorze twierdzono dokładnie na odwrót.

    @ewamewa
    Jeżeli zdecydujesz się na gaz z butli to niektóre firmy dzierżawią zbiornik - płacisz nieco drożej na miesiąc, ale po rozwiązaniu umowy nie zostajesz z niepotrzebnym zbiornikiem. Kalkulując jednak rozwiązanie przyjmuj też wariant, że już na tej butli pozostaniesz. Sąsiedzi mogą zacząć się budować za kilkanaście lat. Mogą też nie być zainteresowani gazem z różnych innych względów (ktoś tam jest zdecydowany na PC, ktoś inny na ekogroszek lub kominek z płaszczem wodnym lub DGP). A może nigdy nie zbierzesz na raz odpowiedniej ilości chętnych. Jeżeli Ty teraz zainwestujesz w PC to przecież też już w przyszłości gazem zainteresowana nie będziesz.

    Co do pompy ciepła i poglądu, że działają tylko do -5 st to kompletna bzdura. Ja sam od kilku lat użytkuję pompę gruntową i nie mam żadnych problemów z grzaniem bez względu na temperaturę zewnętrzną. Sąsiad ma PC powietrzną i też nie narzeka.

    Biomasa, ekogroszek czy inne takie to masakra. Dymisz i kopcisz w okolicy trując siebie i innych. Kalkulują to rozwiązanie nie zapomnij uwzględnić kosztu kotłowni ze składem opału, a w porównaniu do PC również komina. Kotłownia to pomieszczenie brudne i w zasadzie dla innych funkcji stracone. Ja u siebie w analogicznym pomieszczeniu mam jeszcze pralkę, suszarkę, deskę do prasowania i kilka szafek, które robią za spiżarnię.

    Witam.

    Z kalkulacja grińgazia zawsze przegrasz.Jeśli nie ma wyjścia i nic więcej się nie da na danym terenie to zdecydowanie wybieram pompę wodną ale wodną.Co do ruły - cygara w ogrodzie to nie jest tak kolorowo jak on reklamujący firmę to prezentuje.Problem z przyłączem gazu to nie postawienie butli i już.Gdzie konserwacja, dzierżawa itp.koszta upozorowane prze gazownika.Każda pliszka swój ogonek chwali .

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam.

    Z kalkulacja grińgazia zawsze przegrasz.
    .
    Chcąc być wiarygodnym, proszę o wyliczenia/przykłady innych kosztów niż podałem, błędów w wyliczeniach. Interesuje mnie zwłaszcza koszt dzierżawy, konserwacji i "koszta upozorowane" przy własnym zbiorniku.
    Czekam.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 01-12-2015 o 08:37 Powód: Czekam.

  13. #13
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Zanim Państwo postawicie to to w ogrodzie pamiętajcie ,że nie jest to prognostyk w oszczędzaniu i to na przyszłość.Jeśli jak temat niesie " problem z przyłączeniem gazu " występuje , to ten problem z takim ustrojstwem jest jeszcze bardziej złożony i oczywiście nie chodzi mi tu o oszczędności.Nie jestem orędownikiem takiego rozwiązania i jak pisałem wyżej wybrałbym bardziej intratne źródło PCW. Wyliczanki matematyczne nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.Przestrzegam Państwa przed taką inwestycją. Znajomy znajomego skonsultował to ze znajomym i cierpi bo nijak nie może pozbyć się tego cygara ponieważ go nie dzierżawił.
    .... W umowach dzierżawionych na klienta może także czekać klika niemiłych niespodzianek np. :

    • Koszty przeglądów
    • Koszty UDT (mimo że właścicielem jest wydzierżawiający)
    • Zobowiązanie do zużycia ogromnej ilości gazu w przeciągu umowy i także w rozliczeniu rocznym.
    • Koszty związane z rozwiązaniem umowy np.: koszt udzielonego rabatu, koszt demontażu,
    • Koszt odtransportowania zbiornika
    • Koszt wytankownia zbiornika.
    • Dlatego jeżeli planujesz zbiornik tylko na jakiś czas (np. w planach jest gazyfikacja) pamiętaj że rozstanie z wydzierżawiającym zwykle kończy się tysiącami złotych, problemami, stresem i przepychankami z nim.....
    ...Po wybudowaniu się sąsiadów i jeśli okaże się, że gaz ziemny jest tańszy od propanu podłączyć się do 'rurki', sprzedać zbiornik, przezbroić kocioł na gaz ziemny. Instalację masz gotową.....
    Zbytek własny nietrafna inwestycja co wyżej widać.Korowody kombinacje itp.Po co ??? Pan reklamujący zgrabnie swą profesje zapomniał ,że trzeba i tu płacić frycowe.Jakie widać gołym okiem. Myśli ,że odpiąć przezbroić to mu mikołaj w prezencie zrobi.Rece opadają , a mogą bo jest to moja subiektywna ocena.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 01-12-2015 o 18:21 Powód: fee

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Drogi przyjacielu.
    Czytanie ze zrozumieniem nie jest twoja mocna stroną i to nie tylko co piszą inni, ale również własnego bełkotu.
    Najpierw piszesz
    Znajomy znajomego skonsultował to ze znajomym i cierpi bo nijak nie może pozbyć się tego cygara ponieważ go nie dzierżawił.
    a następnie cytujesz czyjąś wypowiedź na temat zbiornika w dzierżawie.

    Zdecyduj się proszę o co ci chodzi - zbiornik własny, czy w dzierżawie. Ja mówiłem w #7 o zbiorniku własnym, kosztach ogrzewania i eksploatacji takiego zbiornika.
    Ponownie zarzucasz mi
    Wyliczanki matematyczne nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.
    W takim razie proszę o własne wyliczanki, może ja i inni się czegoś nauczą.
    Proszę również o podanie kosztów "konserwacji, dzierżawy i kosztów upozorowanych" zbiornika zakupionego na własność.

    CZEKAM. Proszę tylko merytorycznie.
    PS.
    Matematyka wymagana do rachunków nie przekracza wiedzy wyniesionej ze szkoły początkowej.

  15. #15
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nie powinien bo mam cie w ignorowanych ale odpowiem a co.Kontekst wypowiedzi o niedzierżawionej czyli zakupionej bańce z płynnym dotyczył trudności w niemożności jej sprzedaży.. natomiast cytat dotyczy problemów z jej dzierżawą.Wiem ,że masz problem ale nie przejaskrawiaj go od razu z czytaniem ze zrozumieniem.Tobie też się to przyda .Jak obiecałem nadal śledzę twe firmowe wpadki..EOT

    Plisss nie jestem twoim przyjacielem za to co mi zrobiłeś wręcz przeciwnie.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Drogi nieprzyjacielu.
    Wypowiadasz na temat o którym nie masz zielonego pojęcia.
    Zarzuciłeś mi kłamstwo i wprowadzanie w błąd forumowiczów.
    Proszę ponownie o własne wyliczenia kosztów ogrzewania propanem z własnego zbiornika oraz o podanie kosztów "konserwacji, dzierżawy i kosztów upozorowanych" zbiornika zakupionego na własność.
    Jeśli mnie przekonasz chętnie przyznam ci rację.
    CZEKAM.

    PS. Nie masz także racji w przypadku odsprzedaży własnego zbiornika. Idę o zakład, że wystawiając go na Allegro znajdziesz kupca w 3 dni uzyskując ok. 60 - 70% ceny początkowej.

  17. #17
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Dobrej nocy jutro też jest dzień..Nich się mi tylko butla z płynnym gazem nie przyśni.
    .Wypowiadasz na temat o którym nie masz zielonego pojęcia...........
    już razy 7. Spokoju życzę.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Argumentów zabrakło?
    Mógłbyś się w takim razie wypowiedzieć w jakim celu zarzuciłeś mi kłamstwo?

    Jestem bardzo spokojny.

  19. #19
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewamewa Zobacz post
    Witam,

    Dostałam warunki przyłączenia do sieci gazowej z klauzulą: "z uwagi na duży zakres niezbędnej rozbudowy sieci gazowej (123m) zawarcie umowy o przyłączenie będzie możliwe pod warunkiem równoczesnego zawarcia umów o przyłączenie dla co najmniej dwóch spośród budynków zlokalizowanych na działkach nr ....." i tu wymieniają 6 działek. Problem w tym, że na tych działkach nie stoją żadne domy. Dwie działki są już sprzedane ale ....albo jeszcze się nie będą budować albo nie chca gazu. Na tą chwilę nie ma szans aby zebrać 2 dodatkowe umowy na gaz. My chcemy ruszyć z budową w przyszłym roku i też się wprowadzić. Nie wyobrażamy sobie innego ogrzewania niż gazowe. I klops....

    Czy ktoś miał podobną sytuację i dostał warunki z taką klauzulą ? myślę o odwołaniu ale to przecież będzie kopanie się z koniem. Nawet jak stwierdzę, że nie wyrażam zgody na takie warunki to, jako monopolista, poślą mnie na najbliższe pochyłe drzewo.

    Jak do tego podejść ? może w ostatnim czasie ktoś przerabiał podobny problem ? POMÓŻCIE PLSSSS

    Ewa
    Współczuję bo problem masz. Jak sama widzisz możliwości przyłącza do gazu ziemnego są.To już dobra wiadomość.Zrobiłbym tak.W 100 % jeszcze raz upewniłbym się czy właściciele działek powtarzam właściciele działek nie deklarują przyłącza gazu ziemnego co skutkuje zawsze atrakcyjnością w/w działki.Może zabrzmi to trochę nieprawdopodobnie ale zapytałbym u źródła o koszt położenia 123 m rury .Dlaczego o tym wspominam.Zawsze masz asa w rękawie i skoro stawiacie jako priorytet gaz ziemny to czego by nie spróbować.Przecież roboty możecie polecić firmie mającej licencję gazowni, która wykona wszystko od A do Z. Gazownie mają swoja listę podwykonawców uprawnionych do prowadzenia takich robót .Dlatego przy odpowiednim wpisie wy rozdajecie kary gdy ktoś z w/w właścicieli obudzi się i zechce budować.Myślisz ,że do kogo zadzwoni zakład gazowniczy? Wiem ,że brzmi to trochę absurdalnie.Ale ja na waszym miejscu spróbowałbym.Czyli najpierw sąsiedzi , a potem zakład gazowniczy z zapytaniem czy istnieje taka opcja położenia przez jednego inwestora i co dalej czym skutkuje jeśli zgoda jest i na koniec terenowy podwykonawca z licencją danego ZG i jego koszt położenia takiej inwestycji.

    p.s Tylko proszę nie wchodźcie w opcję z butlą na gaz płynny bo przedstawiciel terenowy cię omami wyższością swej racji.To kosz około 10 tyś....... za to masz przyłącze jeśli ZG się zgodzi.Na moim terenie da się.

    serdecznie pozdrawiam.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Dobrej nocy jutro też jest dzień..Nich się mi tylko butla z płynnym gazem nie przyśni.
    No to mamy nowy dzień.

    Drogi nieprzyjacielu.
    Chyba zbiornik się przyśnił bo w dalszym ciągu masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem.
    ewamewa wyraźnie napisał
    Dwie działki są już sprzedane ale ....albo jeszcze się nie będą budować albo nie chca gazu. Na tą chwilę nie ma szans aby zebrać 2 dodatkowe umowy na gaz.
    czyli temat upadł - PGNiG nie będzie prowadził inwestycji nie mając takich deklaracji.
    Poza tym ponownie wypowiadasz się w sprawach o których nie masz pojęcia.
    Nawet jeśli ewamewa sfinansuje budowę 123 mb gazociągu to właścicielem jego będzie PGNiG i ewamewa nic z tego nie będzie miał. Inwestycja nigdy się nie zwróci, gdyż nie będzie miał prawa żądać partycypowania w kosztach budowy przez nowych właścicieli działek.

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ....... za to masz przyłącze jeśli ZG się zgodzi.Na moim terenie da się.
    To w takim razie podaj koszt budowy 123 mb przyłącza + przyłącze do płotu do domu.
    PS. Dalej czekam na twoje rachunki. Proszę również o podanie kosztów "konserwacji, dzierżawy i kosztów upozorowanych" zbiornika zakupionego na własność.
    Ponownie pytam jaki miałeś cel zarzucając mi kłamstwo w wyliczeniach, nie mając ku temu żadnych argumentów?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony