dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewamewa Zobacz post
    Witam,

    Dostałam warunki przyłączenia do sieci gazowej z klauzulą: "z uwagi na duży zakres niezbędnej rozbudowy sieci gazowej (123m) zawarcie umowy o przyłączenie będzie możliwe pod warunkiem równoczesnego zawarcia umów o przyłączenie dla co najmniej dwóch spośród budynków zlokalizowanych na działkach nr ....." i tu wymieniają 6 działek. Problem w tym, że na tych działkach nie stoją żadne domy. Dwie działki są już sprzedane ale ....albo jeszcze się nie będą budować albo nie chca gazu. Na tą chwilę nie ma szans aby zebrać 2 dodatkowe umowy na gaz. My chcemy ruszyć z budową w przyszłym roku i też się wprowadzić. Nie wyobrażamy sobie innego ogrzewania niż gazowe. I klops....

    Czy ktoś miał podobną sytuację i dostał warunki z taką klauzulą ? myślę o odwołaniu ale to przecież będzie kopanie się z koniem. Nawet jak stwierdzę, że nie wyrażam zgody na takie warunki to, jako monopolista, poślą mnie na najbliższe pochyłe drzewo.

    Jak do tego podejść ? może w ostatnim czasie ktoś przerabiał podobny problem ? POMÓŻCIE PLSSSS

    Ewa
    Znalazłem wyjście .Jest szansa.Może na prv bo mi przeszkadza gringaz.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    bo mi przeszkadza gringaz.
    Dalej czekam na twoje rachunki. Proszę również o podanie kosztów "konserwacji, dzierżawy i kosztów upozorowanych" zbiornika zakupionego na własność.
    Ponownie pytam jaki miałeś cel zarzucając mi kłamstwo w wyliczeniach, nie mając ku temu żadnych argumentów?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Współczuję bo problem masz. Jak sama widzisz możliwości przyłącza do gazu ziemnego są.To już dobra wiadomość.Zrobiłbym tak.W 100 % jeszcze raz upewniłbym się czy właściciele działek powtarzam właściciele działek nie deklarują przyłącza gazu ziemnego co skutkuje zawsze atrakcyjnością w/w działki.Może zabrzmi to trochę nieprawdopodobnie ale zapytałbym u źródła o koszt położenia 123 m rury .Dlaczego o tym wspominam.Zawsze masz asa w rękawie i skoro stawiacie jako priorytet gaz ziemny to czego by nie spróbować.Przecież roboty możecie polecić firmie mającej licencję gazowni, która wykona wszystko od A do Z. Gazownie mają swoja listę podwykonawców uprawnionych do prowadzenia takich robót .Dlatego przy odpowiednim wpisie wy rozdajecie kary gdy ktoś z w/w właścicieli obudzi się i zechce budować.Myślisz ,że do kogo zadzwoni zakład gazowniczy? Wiem ,że brzmi to trochę absurdalnie.Ale ja na waszym miejscu spróbowałbym.Czyli najpierw sąsiedzi , a potem zakład gazowniczy z zapytaniem czy istnieje taka opcja położenia przez jednego inwestora i co dalej czym skutkuje jeśli zgoda jest i na koniec terenowy podwykonawca z licencją danego ZG i jego koszt położenia takiej inwestycji.

    p.s Tylko proszę nie wchodźcie w opcję z butlą na gaz płynny bo przedstawiciel terenowy cię omami wyższością swej racji.To kosz około 10 tyś....... za to masz przyłącze jeśli ZG się zgodzi.Na moim terenie da się.

    serdecznie pozdrawiam.
    Człowieku, u mnie koszt budowy 8m przyłącza to prawie 7000zł.
    Oczywiście, ja płacę ustalony ryczałt - 1600zł, resztę finansuje gazownia

    Ile kosztowałoby 123mb ?

    W tej sytuacji tylko butla, lub pompa PW
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #24
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam
    Wysłałem autorce na prv propozycje wyjścia z problemu by niepotrzebnie nie zaogniać tematu.Nie ma to nic wspólnego z butlą na gaz płynny (porażka) przed chałupą ani PC.
    Tyle ode mnie w tym wątku.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że bardziej przemyslałeś tą propozycje, w porównaniu do poprzedniej
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Tyle ode mnie w tym wątku.
    Ooo, niestety nie.
    Dalej czekam na twoje wyliczenia. Proszę również o podanie kosztów "konserwacji, dzierżawy i kosztów upozorowanych" zbiornika zakupionego na własność.
    Ponownie pytam jaki miałeś cel zarzucając mi kłamstwo, nie mając ku temu żadnych argumentów?

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Nie doczekałem się, to w takim razie krótka lekcja dobrego wychowania.

    Kłamstwo zarzuciłeś z niewiedzy lub celowo /taki charakter/.

    1. Z niewiedzy.
    Wystarczy przeprosić i stwierdzić: - Pomyliłem się.

    2. Celowo /taki charakter/.
    Tutaj gorsza sprawa.Trzeba "odszczekać".

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam
    Wysłałem autorce na prv propozycje wyjścia z problemu by niepotrzebnie nie zaogniać tematu.Nie ma to nic wspólnego z butlą na gaz płynny (porażka) przed chałupą ani PC.
    Tyle ode mnie w tym wątku.
    Tak się nie robi na forum.
    Inni też czytają i chcą poznać tą super propozycję.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Tak się nie robi na forum.
    Inni też czytają i chcą poznać tą super propozycję.
    Czekaj tatka latka .
    Wejście w temat tutaj, jak zresztą i gdzie indziej, nie wnosi nic merytorycznego do dyskusji.
    Ma na celu tylko sianie zamętu, ułomne próby dyskredytowania adwersarzy, budowanie własnego, wybujałego ego wobec niepowadzeń na FM.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Albercik powiedział:
    Im większe ego tym inteligencja mniejsza.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    NS - PUK,PUK.

    Czekam na twoje wyliczenia, przeprosiny lub odszczekanie zarzucanych mi kłamstw.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony