dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alberciczek

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    48

    Domyślnie Monitoring otoczenia domu Wifi online

    Witajcie. chcę założyć na wiosnę w domku na wsi monitoring. Monitoring musi być bezprzewodowy, a do tego taki, żebym mógł na bieząco podglądać obraz z kamer prez internet 300km od tego domku. Czy żeby mieć coś takiego trzeba zakładać jakąś stronę internetową, czy jest to jakoś inaczej rozwiązane? Potrzebował będę 3 kamery. Na co zwracać uwagę podczas wyboru takiego zestawu? Jak możecie to podajcie jakieś zestawy przykładowe.
    Generalnie nie znam się na tym za bardzo, ale szybko się uczę . Głównie chodzi mi o to, w jaki sposób obraz kamery jest przesyłany do domu, oddalonego o 300 km. Kiedyś słyszałem, że trzeba właśnie założyć stronę internetową, za którą trzeba płacić. Ale przeglądając oferty na allegro nic takiego nie pisze, a piszą za to, że można podglądać obraz z kamer przez internet w odległych miejscach.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Monitoring bezprzewodowy - kamery bezprzewodowe masz na myśli ? - co z rejestrowaniem obrazu ? Praktycznie każde kamery możesz podglądać na odległość czy to analogowe, czy IP. Kwestia jest dostępu do sieci internetowej.
    Do samego podglądu służą np. dedykowane programy - nie musisz zakładać żadnej strony.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alberciczek

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Monitoring bezprzewodowy - kamery bezprzewodowe masz na myśli ? - co z rejestrowaniem obrazu ?
    Tak - chodzi mi o kamery bezprzewodowe. Do tego zewnętrzne i obrotowe by musiały być. Co do rejestrowania obrazu - rejestrowanie obrazu musiałoby być w pętli ( coś jak rejestratory samochodowe - np. obraz nagrywa się cały czas przez kilka dni i potem następny dzień jest nakładany na pierwwszy dzień ). Wiem, że do tego jakaś nagrywarka jest potrzebna. No i żeby te nagrania z tej nagrywarki można było oglądać w każdej chwili z każdego miejsca. No i obraz z kamer na żywo żeby można było oglądać. Mozna zrobić coś takiego? JAkbym mógł prosić o jakiś link do takiego zestawu, to będę wdzięczny. chodzi o to, żebym zobaczył jak to wygląda i żebym wiedział czego szukać.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    W monitoringu przemysłowym kamer bezprzewodowych raczej się nie stosuje co ma również bezpośrednie przełożenie na ilość takich urządzeń w ofertach firm produkujących i handlujących tym asortymentem. Ale jak już musisz takie coś mieć to poszukaj kamer bezprzewodowych IP. A i tak bez kabla się nie obejdzie bo kamera jak każde inne urządzenie elektryczne lub elektroniczne musi mieć zasilanie. Na baterii długo nie pociągnie. Do tego rejestrator IP z twardym dyskiem i łącze internetowe. Chyba że znajdziesz kamerę IP ze złączem na kartę SD co również jest średnim rozwiązaniem ze względu na pojemność i awaryjność kart SD. Oczywiście jeśli kamera i rejestrator mają ze sobą współpracować to muszą być albo tego samego producenta, albo ze standardem ONVIF. Podsumowując, łatwiej będzie ci przeciągnąć kable do kamer i zastosować monitoring np. w technologii HD CVI lub AHD jeśli ma być dobrze i tanio.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Inna sprawa to taka że jak już uczciwie zaznaczyłeś, nie znasz się na tym. Łatwiej i taniej dla Ciebie będzie zlecenie instalacji regionalnej firmie zajmującej się systemami CCTV. Na allegro większość zestawów to chińskie badziewia, niektóre nawet z plastikową optyką. Nie dość że kupisz coś co będzie nadawało się do wrzucenia do kosza to jeszcze nie będziesz wiedział co z tym zrobić.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alberciczek

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    48

    Domyślnie

    Kable niestety nie wchodzą w grę. Kamerki muszą być WiFi. Z zasileniem kamer nie ma problemu. Będą tak rozmieszczone, że zasilanie to nie problem. Problemem są tylko kable z kamery do rejestratora.
    Znalazłem taką kamerkę - http://allegro.pl/zewnetrzna-kamera-...774169556.html oraz rejestrator http://allegro.pl/fvat-hd-rejestrato...747493321.html Kamerki byłyby trzy. Oczywiście w domu, którego otoczenie ma być monitorowane musi być router Wifi? Ale sam rejestrator nie musi być w tym domu? Może być zupełnie gdzie indziej?

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem podobny problem: u mnie najdalsza kamera oddalona jest o 300m. Po tygodniach szukania mogę Ci powiedzieć jedno: 99% "fachowców" z firm instalujących monitoring nie ma pojęcia co się dzieje poza ich wąskim światkiem i wciskają najdroższe rozwiązania, wyśmiewając wszystko inne. Według nich najlepiej kupić kamery za 10.000 pln i recorder za 5.000 bo wszystko inne to amatoszczyzna.

    Długo szukałem optymalnego rozwiązania i najbardziej optymalnym (i technicznie i cenowo) okazało się:

    1. Kamery IP z Allegro. Zamiast jednej obrotowej trzy stałe - wyszło taniej i mam trzy strumienie zamiast jednego. Jakość z zewnętrznym oświetlaczem naprawdę dobra;
    2. Na słupie z kamerami router MikroTik zintegrowany z anteną - trzy wejścia ETH i antena panelowa;
    3. Przy domu Mikrotik z anteną dookólną;
    4. W domu dwa transkodery IP zapisujące na NAS (Synology);
    5. Przy każdym telewizorze transdekoder wyrzucająca obraz z dowolnej kamery na TV.

    Dlaczego tak?

    Trzy kamery IP stałe wychodzą 2x taniej niż podobnej klasy obrotowa. Trzy strumienie zamiast jednego - nie ma problemu że coś się zdarzyło, a kamera patrzyła w innym kierunku. Pod względem jakości transmisji i możliwości MikroTik bije na głowę KAŻDĄ kamerę, niezależnie od ceny. Transkodery kosztują 300 pln/szt i obsługują 16 strumieni - jedna kamera może być oglądana/nagrywana przez kilka transkoderów a mają one podobną funkcjonalność jak recordery. Wszystkie strumienie zapisywane są na NAS: pełna redundancja (RAID), duża pojemność (dyski TB), rewelacyjny dostęp z zewnątrz (bo to Synology) i może służyć do wszystkiego, w przeciwieństwie do recordera (np. u mnie jest serwerem multimediów dla całego domu i backupem najważniejszych danych z NAS'a firmy).

    U Ciebie trzeba po prostu zestawić sieć bezprzewodową łączącą to wszystko z routerem bezprzewodowym. Jeśli masz w miejscu monitorowanym jakiś budynek, to najlepiej tam postawić skrzynkę z transkoderami NAS'em i potem ciągnąć to co trzeba do domu. Żeby ciągnąć kilka strumieni do domu i tak Ci pewnie pasma nie starczy.
    Ostatnio edytowane przez Marian_D ; 04-12-2015 o 20:48

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alberciczek Zobacz post
    Kable niestety nie wchodzą w grę. Kamerki muszą być WiFi. Z zasileniem kamer nie ma problemu. Będą tak rozmieszczone, że zasilanie to nie problem. Problemem są tylko kable z kamery do rejestratora.
    Znalazłem taką kamerkę - http://allegro.pl/zewnetrzna-kamera-...774169556.html oraz rejestrator http://allegro.pl/fvat-hd-rejestrato...747493321.html Kamerki byłyby trzy. Oczywiście w domu, którego otoczenie ma być monitorowane musi być router Wifi? Ale sam rejestrator nie musi być w tym domu? Może być zupełnie gdzie indziej?
    To jest właśnie to co pisałem powyżej. Kamera obrotowa IP z WiFi za 499 zł? Nie zaryzykowałbym, może się okazać że wynajęcie stróża za 499 zł będzie działało dłużej i skuteczniej niż ta kamera. Nie mówiąc już o samych parametrach takich jak kiepska czułość matrycy, brak H264 co jest podstawą i tragiczna rozdzielczość. A najbardziej rozwala mnie bezczelność sprzedawcy cyt: "NA RYNKU JEST WIELE PODRÓBEK FOSCAM ORAZ OFERT W PODEJRZANIE NISKIEJ CENIE" )) Inna sprawa że to kamera IP a rejestrator który podałeś jest analogowy. Nawet jeśli okaże się że to hybryda (nie szukałem dokumentacji) to obsłuży ci max. 1 kamerę IP.

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Po tygodniach szukania mogę Ci powiedzieć jedno: 99% "fachowców" z firm instalujących monitoring nie ma pojęcia co się dzieje poza ich wąskim światkiem i wciskają najdroższe rozwiązania, wyśmiewając wszystko inne. Według nich najlepiej kupić kamery za 10.000 pln i recorder za 5.000 bo wszystko inne to amatoszczyzna.
    Naprawdę? A jaka firma zaleciła ci kamerę za 10 tyś. i rejestrator za 5 tyś. do 3 kamer do domu? Będę wdzięczny za informację

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Na słupie z kamerami router MikroTik zintegrowany z anteną - trzy wejścia ETH i antena panelowa. Przy domu Mikrotik z anteną dookólną;
    Uważasz że firmy zajmujące się systemami CCTV nie stosują i nie proponują urządzeń MikroTik?

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    W domu dwa transkodery IP zapisujące na NAS (Synology);
    Uważasz że firmy zajmujące się systemami CCTV nie są w stanie zaproponować rozwiązania tańszego i lepszego do zapisu z 4 kamer IP?

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Pod względem jakości transmisji i możliwości MikroTik bije na głowę KAŻDĄ kamerę, niezależnie od ceny.
    A to MikroTik produkuje kamery? Mogę prosić o linka?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    To jest właśnie to co pisałem powyżej. Kamera obrotowa IP z WiFi za 499 zł?
    Zgadzam się w 100% z Twoją opinią. Na allegro można kupić całkiem przyzwoite kamery, ale raczej w cenie >700 pln za zwykłą kamerę. Wszystko poniżej to szrot.



    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Naprawdę? A jaka firma zaleciła ci kamerę za 10 tyś. i rejestrator za 5 tyś. do 3 kamer do domu? Będę wdzięczny za informację
    Najtańsza obrotówka jaką dostałem w wycenie kosztowała 5000 pln. Sprzedawca napisał: "tańsze kamery obrotowe nadają się do monitoringu jasno oświetlonych parkingów i innych tego typu miejsc. Radzą sobie dużo gorzej przy monitoringu typowych posesji".

    Co do ilości kamer u mnie, to czytaj proszę ze zrozumieniem. Trzy kamery mam na jednym słupie. Łącznie wszystkich jest trochę więcej.



    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Uważasz że firmy zajmujące się systemami CCTV nie stosują i nie proponują urządzeń MikroTik?
    Jasne że tak. Ale niektóre wciskają klientom kamery WiFi.



    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Uważasz że firmy zajmujące się systemami CCTV nie są w stanie zaproponować rozwiązania tańszego i lepszego do zapisu z 4 kamer IP?
    W moim przypadku kamer jest trochę więcej niż 4.

    Na jakiej podstawie twierdzisz że zestaw Synology+trankodery jest gorsze niż dedykowany recorder? Recordery obsługują strumieniowanie DLNA? Wątpię by istniał jakikolwiek recorder dający takie możliwości jak ten zestaw. A cena porównywalna z przeciętnej klasy recorderem.



    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    A to MikroTik produkuje kamery? Mogę prosić o linka?
    Chodzi mi o to, że żadna kamera WiFi nie ma takich możliwości jak kamera ETH + MikroTik. Problem z kamerami WiFi jest taki, że jak montujesz dwie w jednym miejscu to masz dwie stacje klienckie WiFi. Przy dużych strumieniach na dużym obszarze obstawiam że przy 4-5 kamerach na stację bazową pojawi się problem. W MT nie dość że możesz agregować ruch ETH na jedną strację WiFi to jeszcze włączasz pooling i optymalnie wykorzystujesz pasmo.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alberciczek

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    48

    Domyślnie

    Co do firm - jesienią tego roku zaprosiłem pewnego pana, który zajmuje się montażem monitoringów. Pooglądał wszystko i powiedział, że za 15 tyś zrobi mi to wszystko razem z materiałami. A że zrobiłem zdziwioną minę, że to tyle kosztuje ( wcześniej się nie orientowałem w cenach, bo jak wspominałem nie znam się na tym i nie wiem co jest potrzebne ), to mi powiedział tak - 3 kamery bezprzewodowe to koszt około 5 -6 tyś. Do tego nagrywarka, router i kable + złączki i + robocizna. Jako że mnie na to nie stać, podziękowałem mu. Teraz jak przeglądam internet i zaczynam orientować się w cenach, to widzę, jak chciał m,nie naciągnąć...Dlatego firmom - stanowcze NIE! Nie znam się na tym, ale szybko się uczę i dam radę sam zrobić sobie taki monitoring. Przy waszej pomocy oczywiście
    Co do kamer - dwie kamery mógłbym mieć ewentualnie na kabel - te na domu - tyle tylko, że całą resztę musiałbym mieć na strychu. Problem w tym, że domek nie jest zimą ogrzewany ( nie mieszkamy tam na chwilę obecną ) i zimą na strychu jest naprawdę zimno. Nie wiem, jak poradziłby sobie sprzęt na zimnie i z wilgocią. Chyba, że jak pracuje cały czas, to nagrzeje się tyle, że zimno i wilgoć nie będą się zbierać ( wiem, że każdy sprzęt, który pracuje w jakimś stopniu się grzeje ). Natomiast jedna kamera musiałaby być bezprzewodowa - będzie na budynku gospodarczym oddalonym od domu jakieś 20 metrów. Ciągnięcie kabla odpada dlatego, że nie mam jak go wprowadzić na chwilę obecną do domu ( w tym przypadku na ewentualny strych ) - dom jest w tym roku świeżo wyremontowany i pomalowany na zewnątrz i dlatego nie chcę kuć w ścianach, żeby na nowo go nie tynkować i malować. Wiem - miałem pomyśleć o tym wcześniej. Ale teraz już za późno. Dlatego pomyślałem o kamerze WiFi.
    Co do kosztów - myślę zamknąć je w okolicach 1500 zł. Rejestrator będzie oddalony od monitorowanego domku 300 km. Ale chcę też mieć możliwość podglądu online, żeby np. jak jestem z domu, móc podglądać czasem na żywo co się tam dzieje. Wiem, że jest to możliwe. W domku monitorowanym musiałbym mieć tylko urządzenie, które "łapie" obraz z kamery i "wysyła" go w internet. No i oczywiście na stałe włączony internet + zasilanie kamer i tego urządzenia. Z zasilaniem sobie poradzę, z internetem tez - muszę tylko wybrać jakiegoś operatora internetu - Polsat, Orange, Play itp.
    Nie wiem tylko, co potrzebuję oprócz tych kamer w tym domku - wystarczy router WiFi, do którego podłączam obie kamery przewodowe + jedną bezprzewodową, czy coś jeszcze?
    Co do kamer, to niekoniecznie muszą być obrotowe. Wystarczy, że będą szerokokątne ( tak się to chyba nazywa, żeby miały szeroki kąt widzenia?
    Kamery maja obserwować - jedna na tyle domu - ogród - 20 metrów długi i 10 na szerokość, oraz dwie z przodu domu - jedna na domu obserwuje podwórko i budynek gospodarczy + brama i furtka - 25 metrów szerokość i 30 metrów długość podwórka ), a druga ( ta bezprzewodowa ) ma być na budynku gospodarczym i obserwować podwórko + przód domu ( wejście ) no i tą pierwszą kamerę :}
    Ostatnio edytowane przez Alberciczek ; 05-12-2015 o 10:48

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Najtańsza obrotówka jaką dostałem w wycenie kosztowała 5000 pln.
    Jeśli chodziło o kamerę IP to wcale nie powiedział ci aż tak drogo. Zależy też kiedy ci tak powiedział. Rok temu te kamery były znacznie droższe niż obecnie. Ale zgadzam się z tym że w przypadku domku kamera obrotowa to zbędny wydatek, zwykle staram się odwieść klienta od tego pomysłu na rzecz większej ilości kamer statycznych

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Na jakiej podstawie twierdzisz że zestaw Synology+trankodery jest gorsze niż dedykowany recorder? Recordery obsługują strumieniowanie DLNA? Wątpię by istniał jakikolwiek recorder dający takie możliwości jak ten zestaw. A cena porównywalna z przeciętnej klasy recorderem.
    Nie twierdzę że Synology to złe rozwiązanie. Twierdzę że da się to taniej załatwić i w przypadku użytkownika Alberciczek finał będzie wystarczająco zadowalający
    Cytat Napisał Alberciczek Zobacz post
    Co do firm - jesienią tego roku zaprosiłem pewnego pana, który zajmuje się montażem monitoringów. Pooglądał wszystko i powiedział, że za 15 tyś zrobi mi to wszystko razem z materiałami. A że zrobiłem zdziwioną minę, że to tyle kosztuje ( wcześniej się nie orientowałem w cenach, bo jak wspominałem nie znam się na tym i nie wiem co jest potrzebne ), to mi powiedział tak - 3 kamery bezprzewodowe to koszt około 5 -6 tyś. Do tego nagrywarka, router i kable + złączki i + robocizna. Jako że mnie na to nie stać, podziękowałem mu. Teraz jak przeglądam internet i zaczynam orientować się w cenach, to widzę, jak chciał m,nie naciągnąć...Dlatego firmom - stanowcze NIE! Nie znam się na tym, ale szybko się uczę i dam radę sam zrobić sobie taki monitoring. Przy waszej pomocy oczywiście
    Na oszustów i naciągaczy można zawsze trafić nieważne czy jest to właściciel firmy instalacyjnej, czy wujek (sąsiad) dobra rada. Ale z kwotą 1500 zł to przesadziłeś, myślę że tutaj nikt nic dobrego ci nie poradzi jeśli chodzi o twoje oczekiwania finansowe. Sam dysk twardy przystosowany do CCTV to już 400 zł, a gdzie reszta sprzętu. Jeśli zastosujesz zwykłe acces pointy typu TP Link to będziesz co chwilę wysyłał jakiegoś sąsiada żeby ci je resetował. A urządzenia które proponuje Marian_D czyli MikroTik już wykosztują cię te 1500 zł na cały zestaw. Ja osobiście proponowałbym Ci Ubiquitti. Ceny i jakość podobne do MikroTic ale prostsza konfiguracja, jeśli się dopiero chcesz tego nauczyć to w sam raz. MikroTik ma w cholerę funkcji ale możesz rozwalić go o ścianę zanim się go nauczysz. Za normalną kamerę IP też musisz zapłacić 600 zł (to absolutne minimum żeby to miało sens).

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Teraz dopiero doczytałem że wystarczy ci tylko jedna radiolinia. Na Ubiquiti zrobisz ją za 500 zł. Jeśli poradziłbyś sobie mimo wszystko z przewodami na całość wówczas nawet jako firma instalacyjna której sobie nie życzysz, zaproponowałbym ci sprzęt w technologii AHD lub HD CVI, często instalujemy takie systemy do takich celów. Tylko wtedy masz szanse troszeczkę zbliżyć się do kwoty którą chcesz przeznaczyć jeśli zrobiłbyś to sobie sam. Dobra kamera AHD np. Novus 1 Mpx to jakieś 400 zł. rejestrator niewiele więcej. Konfiguracja bardzo prosta. 20 metrów to żaden problem żeby przerzucić kabel pomiędzy budynkami.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alberciczek

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    48

    Domyślnie

    No nic - muszę to na spokojnie przemyśleć i przeliczyć. Muszę się też na miejscu rozejrzeć za proponowanym przez was sprzętem. A konkretnie w cenach. Do wiosny mam sporo czasu, więc na spokojnie mogę coś poszukać

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin.sto1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    151

    Domyślnie

    Podepnę się do tematu, bo mam podobny problem:

    Szukam jakiegoś dobrego zestawu monitoringu, najlepiej byłoby móc poskładać to we własnym zakresie.
    Działka 1700m2, potrzebuję czterech kamer statycznych, z możliwością nagrywania w nocy średnio oświetlonego terenu, połączonych po kablu, po ok 100m od domu, tam obraz byłby nagrywany na dysk. Idealnie gdyby można zapisać obraz na 2 tygodnie i mieć podgląd online przez laptopa podłączonego do netu.

    Dom mam trochę na odludziu, pracuję w delegacji i mam pewne obawy czy ktoś z czasem się tam nie zacznie kręcić, a poza tym super byłoby moc zobaczyć przez 24h co dzieje się wokół. Poza tym, myślę że sam widok kamer mógłby działać zniechęcająco.
    Jest szansa zmieścić się w 2-3tys za całość z własnym montażem, ewentualnie ile powinien mnie skasować za coś takiego jakiś miejscowy magik?

  15. #15

    Domyślnie

    Bez większego problemu zmieścisz się w 3000 pln i czterech kamerach. Na Allegro przyzwoite kamery zaczynają się od 600-800 pln. Do tego rejestrator za 300 pln i dysk za 150 pln. Reszta na kable.

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Jeśli w technologii którą zaproponowałem Alberciczek-owi i nie ma problemu z podłączeniem kablami to masz duże szanse się zmieścić.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Bez większego problemu zmieścisz się w 3000 pln i czterech kamerach. Na Allegro przyzwoite kamery zaczynają się od 600-800 pln. Do tego rejestrator za 300 pln i dysk za 150 pln. Reszta na kable.
    Gdzie na allegro znajdziesz dysk do systemów CCTV za 150 zł? Z tym rejestratorem też bym się kłócił jeśli ma trochę pochodzić. Chyba że mówimy o zwykłym analogu.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alberciczek

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    48

    Domyślnie

    Znalazłem coś takiego - http://allegro.pl/zestaw-monitoring-...848135975.html Wszystko by pasowało, musze tylko zapytać sprzedawcę, czy do tego zestawu da się podłaczyć jedną kamerę WiFi. Ciekawi mnie natomiast jak to jest z podgladem obrazu z tych kamer na np. smartfonie lub PC z dala od nich? Sprzedający wspomina, że dostęp przez sieć internetową IP realizowany jest poprzez przeglądarkę internetową lub dedykowany program, a także z platform mobilnych z wykorzystaniem specjalnych aplikacji (Android, IPhone). Pytanie tylko, czy jest do tego poprostu jakiś program, który sprzedawca dołacza, czy muszę sam wykupić jakąs stronę internetową, płacić za nią itd i co to są te dedykowane programy na tablety i smartfony - czy też musze sam je kupić, czy są darmowe, czy sa poprostu w tym zestawie? Orientuje się ktoś co do takich zestawów?
    Ewentualnie jest jeszcze taki zestaw - http://allegro.pl/kompletny-zestaw-4...888214386.html są tam chyba lepsze kamery? Czy to tylko ściema?
    Ostatnio edytowane przez Alberciczek ; 30-12-2015 o 17:31

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alberciczek

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    48

    Domyślnie

    Powiedzcie mi taką rzecz - chodzi o kamerę tubową, przewodową. TVL 900. Ilośc diód podczerwieni 24 sztuki i widoczność IR do 20 metrów. Jest to mozłiwe?
    Na cogeneralnie głównie zwracać uwagę wybierając kamerę zewnętrzną?

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alberciczek

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    48

    Domyślnie

    Dzięki za tak wiele odpowiedzi....
    co do kamery wifi, to nie muszę takowej instalować. Nie muszę nawet ciągnąć żadnych dodatkowych kabli do kamery, żeby mieć z niej obraz. Są sposoby na to. No niestety, zqwiodłem się na muratorze. JAk widać, są na nim w większości ludzie, którzy znają się na rzeczy, ale nie powiedzą, z czym się to je. Jedynie tylko proponują, żeby zatrudnić fachowca. A na forum chyba nie o to chodzi...Jakby ktoś chciał zatrudnić fachowca, to nie szukałby pomocy na forum...No ale kasa musi się kręcić...
    Dzięki koledzy za pomoc.
    Już sam się dowiedziałem, że kamerki musze mieć HD ( 1080p ), nie muszą być koniecznie obrotowe, bo mają dość szeroki kąt widzenia, na 4 kamerki potrzebuję dysku około 2 tera, żeby mieć zapis z około 5 dni, kamerka HD za około 300 zł, zamontowana na dachu wieżowca 15 piętrowego, doskonale widzi w nocy co się dzieje na parkingu, żeby mieć podgląd obrazu z kamery na komputerze, laptopie czy smartfonie, kamerki muszą być IP, nie muszę mieć kamerki wifi, żeby nie ciągnąć dodatkowego kabla itd. Wszystko to, dowiedziałem się u kolegi, który jak sie okazało zajmuje się monitoringiem i ma dośc szeroką wiedzę na ten temat i wiele mi podpowiedział. 2500zł w zupełności wystarczy mi nał 4 kamerki, rejestrator, dysk twardy i potrzebne ilości kabla i osprzętu żeby mieć w miarę dobry monitoring. Zresztą widziałem jak działają takie kamerki w dzień, w nocy, widziałem obraz i menu rejestratora itd.
    Tak więc bardzo dziękuję za pomoc.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony