dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 60
  1. #21

    Domyślnie

    A jaka to kamerka ma takie parametry, ze z 40m w nocy ma dobry obraz i kosztuje 300pln? Pytam powaznie, bo tyle kosztowala moja i w nocy 5m to max dobrego obrazu...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    A jaka to kamerka ma takie parametry, ze z 40m w nocy ma dobry obraz i kosztuje 300pln? Pytam powaznie, bo tyle kosztowala moja i w nocy 5m to max dobrego obrazu...
    I w tym rzecz.
    Kolego Alberciczek, niepotrzebnie się unosisz, zadajesz pytania na które trudno udzielić odpowiedzi, bądź jest to niemożliwe.
    Jest taki jeden ważny aspekt - ocena subiektywna, ktoś się czymś zachwyci, inny powie że jest fatalnie - tak często podchodzą różni klienci do obrazu widzianego na monitorze.
    Zaproponowałeś zestaw 4 kamer z rejestratorem w cenie, za którą ja kupuję jedną kamerę, a klient widząc obraz zaczyna grymasić - to jak można odnieść się do Twojego zestawu ? - nie ma takiej możliwości, należałoby podłączyć kilka kamer różnych producentów w kilku różnych warunkach oświetleniowych, żeby mieć rzetelne porównanie. Do tego minimum miesiąc testowania, żeby wyciągnąć wnioski, czy wszystko pracuje stabilnie.
    Co do kamery z oświetlaczem IR, taka kamera http://www.e-security.com.pl/bcs-tip...-2-8-12mm.html zasięg 20m - zgadza się, jednak dużo lepszy uzyskasz obraz, stosując naświetlacz ledowy 50W.
    Jeżeli masz porównanie u swojego kolegi - nie potrzebujesz żadnego forum do wyciągnięcia wniosków.

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Alberciczek oczekuje że jak zasieje forum linkami z kamerami za 3 zł to fachowcy potwierdzą że to zawodowy sprzęt. Ja w takich wypadkach wolę się wycofać i nie odzywać bo to nie ma sensu. Kolega kolegi uszczęśliwił kolegę swoimi poradami, czekamy na efekt finalny. Jestem też ciekaw jak kamery za 3 zł wystawione na działanie promieni słonecznych będą widzieć za rok, dwa. Optyki dobrej jakościowo za parę złotych nie da się zrobić, ale potrzebni są tacy którzy w to wieżą inaczej tania chińszczyzna na allegro by się nie sprzedawała.
    Ale trzeba umieć słuchać (lub czytać)
    Cytat Napisał Alberciczek Zobacz post
    Już sam się dowiedziałem, że kamerki musze mieć HD ( 1080p )
    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    zastosować monitoring np. w technologii HD CVI lub AHD jeśli ma być dobrze i tanio.
    Cytat Napisał Alberciczek Zobacz post
    nie muszą być koniecznie obrotowe,
    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Ale zgadzam się z tym że w przypadku domku kamera obrotowa to zbędny wydatek, zwykle staram się odwieść klienta od tego pomysłu na rzecz większej ilości kamer statycznych
    Cytat Napisał Alberciczek Zobacz post
    kamerka HD za około 300 zł, zamontowana na dachu wieżowca 15 piętrowego, doskonale widzi w nocy co się dzieje na parkingu,
    Nie ma znaczenia z jakiej odległości nocą patrzy kamera na oświetlony parking. Znaczenie będzie miało kiedy parking będzie nieoświetlony. Chyba że chodziło ci o nieoświetlony parking. W takim wypadku chciałbym zobaczyć tę bajecznie wypasioną kamerę za 300 zł
    Cytat Napisał Alberciczek Zobacz post
    żeby mieć podgląd obrazu z kamery na komputerze, laptopie czy smartfonie, kamerki muszą być IP, nie muszę mieć kamerki wifi, żeby nie ciągnąć dodatkowego kabla itd. Wszystko to, dowiedziałem się u kolegi, który jak sie okazało zajmuje się monitoringiem i ma dośc szeroką wiedzę na ten temat i wiele mi podpowiedział.
    Pierwszy raz słyszę że kamera musi być IP żeby mieć podgląd na urządzeniach mobilnych Swoją drogą chciałbym poznać tę cudowną technologię która nie jest technologią WiFi, nie potrzebuje nadajnika, kabla a działa. Szykuje się niezła zabawa, Alberciczek zdawaj relację z "INWESTYCJI" jeśli możesz
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 25-01-2016 o 22:01

  4. #24
    Banned
    trpkcd

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Warszawa/Kraków
    Kod pocztowy
    02-972
    Posty
    17

    Domyślnie

    Za 300 zł ? Z takimi parametrami?
    Zapomnij.
    Trzeba wydać około 3x więcej. Np LC-7602 - http://www.kamery.pl/produkty/kamery...ip/lc-7602.htm
    Koszt niecałe 1100 zł + VAT.

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gerdan1

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-845
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    A jaka to kamerka ma takie parametry, ze z 40m w nocy ma dobry obraz i kosztuje 300pln? Pytam powaznie, bo tyle kosztowala moja i w nocy 5m to max dobrego obrazu...
    Za 300zł można kupić podróbę gopro, która w nocy będzie miała podobny obraz co telefon. Dobry monitoring kosztuję, kamerką wyżej jest dobrym przykładem.

  6. #26

    Domyślnie

    Nie róbcie żartów
    Niestety w tym wątku ważne jest aby patrzeć na daty postów.
    Ceny monitoringu zmieniają się baaaardzo na korzyść klienta w czasie.
    Jest 2016 i jako osoba z branży wiem, że można spokojnie powalczyć w rozsądnym budżecie aby w nocy było widać całkiem sporo.

    Nie wklejam reklamy (linka), ale gdyby ktoś chciał sypnę kodami rabatowymi na priv.

    Co do chińszczyzny - co nią teraz nie jest?

    Można w Chinach zamówić towar słabej jakości i wysokiej jakości.

    Dawać konkrety wtedy ocenimy.

    Za 300 zł jestem w stanie dać dobrą i trwałą kamerę.
    Z wyrazami szacunku.

    Szymon Majewski
    ______________________________
    "Życie to nie bajka, życie to je bitwa"

  7. #27

    Domyślnie

    Witam
    chciałbym zainstalować jedną kamerę wewnątrz domu, która będzie rejestrowała i zapisywała obraz a jednocześnie pozwoli na podgląd obrazu zdalnie przez internet. Czy możecie doradzić coś w sensownej cenie. Nie zależy mi na super sprzęcie, wystarczy taki który będzie spełniał swoją funkcję. Kabel mogę pociągnąć pod kamerę.

  8. #28

    Domyślnie

    DS-2CD2110F-I Kamera IP kopułowa 1.3Mpix IR 4.0mm

  9. #29

    Domyślnie

    Moim zdaniem lepszą opcją będzie wybór kamery 2 Mpx z full hd w technologii IP. Jakość nagrania będzie zdecydowanie lepsza. To co taka kamera powinna posiadać to mechaniczny filtr podczerwieni, dobry zasięg doświetlenia (optymalnie do 50 metrów). Ogniskowa - tutaj się nie wypowiadam, bo jest ona uzależniona od preferencji.
    Tutaj http://nvr.pl/produkty/kamery-ip-tubowe masz spory wybór kamer w różnych opcjach cenowych.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Co warte są kamery jest na tym filmie
    http://www.liveleak.com/view?i=413_1468878875

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Co warte są kamery jest na tym filmie
    Są więcej wart niż ten twój sterownik zwany przez ciebie alarmem, który praktycznie nie ma pamięci zdarzeń.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Są więcej wart niż ten twój sterownik zwany przez ciebie alarmem, który praktycznie nie ma pamięci zdarzeń.
    Sterowniki PLC2011B1 mają wystarczającą ilość pamięci ostanich zdarzeń i sobie je bardzo chwalę. Mógłbyś zatrzymać sobie hejty w sobie, szczególnie że nie miałeś żadnego z nich w ręku ani nie byłeś jego użytkownikiem.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Sterowniki PLC2011B1 mają wystarczającą ilość pamięci ostanich zdarzeń i sobie je bardzo chwalę.
    20 czy 40 zdarzeń, bo Versa, NORMALNA centralka alarmowa ma ich 2047. Osobiście uważam że to za mało, szczególnie przy funkcjach automatyki.
    Mógłbyś zatrzymać sobie hejty w sobie, szczególnie że nie miałeś żadnego z nich w ręku ani nie byłeś jego użytkownikiem.
    Nie jeździłem też Trabantem Liousine, a mimo to wiem że to g*wnowóz. A gdzie widzisz hejt, poza CZYSTYMI FAKTAMI
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alberciczek

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    48

    Domyślnie

    Witajcie znowu. Jako że rozmowa była delikatnie burzliwa, to wracam do tematu. Monitoring jest już zrobiony i działa. I to całkiem elegancko. Nie myślcie, że ja z tych waszych postów nic nie wyciągnąłem. Czasami się przemądrzałem, nie zgadzałem z wami, ale o to chodzi - trzeba poznać zdanie każdego.
    A więc tak - kamery 3 szt i rejestrator mam Mezi. Oczywiście HD. Rejestrator Mezi HTVR 0410 LT ( na 4 kamery i piąta może być WIFi ). Może być też kamera obrotowa - rejestrator taką obsługuje. Typów kamer nie pamiętam, ale jak to kogoś będzie interesowało, to jak za miesiąc tam pojadę, to spiszę. Mają one od spodu dwa pokrętła - jednym można przybliżyć obraz, a drugim reguluje się ostrość. Kamery jednak wybrałem na kabel koncentryk z zasilaniem. Koszt jednej kamery to niecałe 400 zł. Dysk mam 1TB ( też nie pamiętam jaki dokładnie, ale przystosowany do pracy ciągłej - ma to znaczenie ).
    A teraz rzeczy, o których nikt nie napisał, a jak się okazało są bardzo ważne - żeby mieć podgląd z kamer na telefonie , tablecie, laptopie itd, ważne jest, żeby adres IP, z którego korzysta rejestrator był stały. A to już jest problem. Okazuje się, że aby mieć stały adres IP od takich operatorów jak T-Mobile, Orange, Plus itd trzeba mieć firmę. Jak się nie ma firmy, to stałego adresu IP nie ma szans dostać. Oprócz tego, do stałego adresu IP trzeba dopłacić. W T-Mobile jest to 15 zł na miesiąc. Problemu nie ma, jak się ma internet "lokalny". Ja niestety takiego nie mogę mieć ( nie dochodzi tam żaden sygnał od lokalnych dostawców ). Tak więc, jako że mam już kilka telefonów i internet w T-Mobile, to kupiłem router z T-Mobile z 55GB danych. Oczywiście LTE, z tym, że to LTE nie zawsze jest - czasem wskakuje 3G. Żeby mieć jednak dotęp do podglądu z kamer na telefonie, laptopie itd musiałem wybrać rejestrator, który "zamienia" adres IP ze zmiennego na stały. czyli może pracować w tzw. chmurze, a nie wszystkie tak mają. Do przeglądania obrazu na telefonie i laptopie czy PC mam program Ezviz. Cały monitoring zrobiłem sobie sam - nie jest to wcale jakieś trudne - wystarczy tylko podłączyć kamery do kabli i kable do rejestratora i już obraz na rejestratorze jest. Nie ogarnąłem niestety "wrzucenia" tego do internetu i musiałem poprosić o pomoc fachowca - koszt za przyjazd i wrzucenie tego w sieć kosztował mnie 60 zł.
    Teraz jak to działa - kamerki jak dla mnie są bardzo dobre, jak za tą cenę - w nocy, przy zupełnym braku oświetlenia na podwórku od IR jest jasno jak w dzień - z tym, że na podwórku są dwie kamery, które patrzą na siebie. Oddalone są od siebie o 20 metrów i wszystko widać jak w dzień - IR z obu kamer podświetla podwórko tak, jakby było ono oświetlone naprawdę mocną lampą. Na ogród IR podświetla na jakieś 30m. Zresztą z kamery na domu, która jest skierowana na podwórko, w nocy elegancko widać bramę, która oddalona jest o 30m. 5 metrów dalej jest malutki parking, na którym stoją auta od sąsiadów i też je widać. Dodam, że w nocy jest ciemno jak w d...Nie ma żadnej lampy, nawet na drodze. Dysk rejestratora 1TB starcza na około 3 tygodnie ciągłego nagrywania z 3 kamer.
    Jak są jakieś pytania, to proszę bardzo - jak tylko będę umiał na nie odpowiedzieć, to będę pisał. Jak znajdę troszkę czasu ( może dziś wieczorem albo jutro rano, to postaram się wrzucić zdjęcia z kamer w nocy i jak wygląda to z poziomu np. telefonu czy laptopa.

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alberciczek Zobacz post
    A teraz rzeczy, o których nikt nie napisał, a jak się okazało są bardzo ważne - żeby mieć podgląd z kamer na telefonie , tablecie, laptopie itd, ważne jest, żeby adres IP, z którego korzysta rejestrator był stały. A to już jest problem.
    Nikt tego nie napisał bo znaczenie to miało jakieś 2 - 3 lata temu. Obecnie każdy rejestrator którego znam ma chmurę. Z tego co widzę twój też więc nie wiem w czym problem.

    Cytat Napisał Alberciczek Zobacz post
    Teraz jak to działa - kamerki jak dla mnie są bardzo dobre, jak za tą cenę - w nocy, przy zupełnym braku oświetlenia na podwórku od IR jest jasno jak w dzień - z tym, że na podwórku są dwie kamery, które patrzą na siebie. Oddalone są od siebie o 20 metrów i wszystko widać jak w dzień - IR z obu kamer podświetla podwórko tak, jakby było ono oświetlone naprawdę mocną lampą. Na ogród IR podświetla na jakieś 30m. Zresztą z kamery na domu, która jest skierowana na podwórko, w nocy elegancko widać bramę, która oddalona jest o 30m. 5 metrów dalej jest malutki parking, na którym stoją auta od sąsiadów i też je widać. Dodam, że w nocy jest ciemno jak w d...Nie ma żadnej lampy, nawet na drodze.
    Myślę że musisz poużytkować system z 2 - 3 lata żeby stwierdzić jak działa. Nie wiem, nie znam firmy MaZi więc ciężko mi ocenić, natomiast mogę ci powiedzieć co dzieje się w kamerach za parę złotych po czasie. Optyka wyraźnie traci na jakości pod wpływem promieniowania słonecznego a diody IR się wypalają jak w ogólnodostępnych żarówkach LED za 10 zł. Ze stwierdzeniem że "wszystko widać jak w dzień" też bym nie przesadzał bo z tym jest problem nawet w zawodowych systemach za znacznie większe pieniądze. No ale każdy ma inaczej ustawioną poprzeczkę jeśli chodzi o poziom satysfakcji.

    No i pozostaje jeszcze jedna kwestia:
    Cytat Napisał Alberciczek Zobacz post
    Dzięki za tak wiele odpowiedzi....
    co do kamery wifi, to nie muszę takowej instalować. Nie muszę nawet ciągnąć żadnych dodatkowych kabli do kamery, żeby mieć z niej obraz. Są sposoby na to. No niestety, zqwiodłem się na muratorze. JAk widać, są na nim w większości ludzie, którzy znają się na rzeczy, ale nie powiedzą, z czym się to je. Jedynie tylko proponują, żeby zatrudnić fachowca. A na forum chyba nie o to chodzi...Jakby ktoś chciał zatrudnić fachowca, to nie szukałby pomocy na forum...No ale kasa musi się kręcić...
    Jak podłączyłeś te kamery bezprzewodowo, bo chętnie bym poznał nowe sposoby transmisji danych?

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Do podglądania kemer z internetu nie potrzeba stałego adresu IP. Wystarczy znienny adres IP ale dostępny publicznie. Należy ustawić na routerze dynamiczny DNS i przekierować porty.
    Używanie chmury jest niebezpieczne.
    - narusza prywatniść wysyłając pakiety po całym świecie
    - nie szyfruje połączeń
    - każdy może w prosty sposób podłączyć się do kamerek i podglądać

    Chmury należy unikać.
    Ostatnio edytowane przez xtea ; 22-08-2016 o 11:38

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Do podglądania kemer z internetu nie potrzeba stałego adresu IP. Wystarczy znienny adres IP ale dostępny publicznie. Należy ustawić na routerze dynamiczny DNS i przekierować porty.
    Może to dlatego że nie jestem informatykiem nie potrafię pojąć mechanizmu zdalnego dostępu który opisałeś. Rozumiem że za każdym razem kiedy zmieni ci się adres IP w domowym routerze będziesz dzwonił do domu żeby podali ci aktualny żeby go zmienić w ustawieniach aplikacji do podglądu CCTV?

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Używanie chmury jest niebezpieczne.
    - narusza prywatniść wysyłając pakiety po całym świecie
    - nie szyfruje połączeń
    - każdy może w prosty sposób podłączyć się do kamerek i podglądać
    Chmury należy unikać.
    Proponuję trochę poczytać na temat działania chmury jak i bezpieczeństwa transmisji danych w niej zanim znowu wyskoczysz z takimi bredniami. Stosowanie tych połączeń nakłada na producentów urządzeń jak i administratorów serwerów konieczność certyfikacji ISO czy ANSI jeśli urządzenia te mają być sprzedawane na terenie UE. Połączenia muszą być szyfrowane kluczami o odpowiedniej jakości, a to powoduje że chmura jest dużo bezpieczniejsza od otwartego portu na routerze. W tym przypadku najsłabszym ogniwem jest czynnik ludzki, czyli stosowanie haseł typu "123456".

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Zadna kamera czy domofon IP, nawet takia za 1000 PLN nie jest bezpieczna. Sprawdź sobie na routerze listę połączeń z takiego domofonu lub kamery. Cały czas jest aktywnych co najmniej 10 połączeń zagranicznych, głównie do Chin. Kamery nie mają żadnych protokołów https ani certyfikatów ssl. To jest porażka bezpieczeństwa i potencjalny backdoor. Ci z Chin mogą penetrować Ci sieć lokalną, znają Twoje hasło wifi i na dodatek dane przesyłają jawnie bez najmniejszego szyfrowania. To jest tak dziurawe, że każdy może podglądać Twoich gości, a nie każdy gość sobie życzy żeby informacja o wizycie była gdzieś utrwalana.

    Na przykładzie domofonu IP:

    1. Podchodzi gość i naciska na domofon IP
    2. Ten domofon znająć hasło do naszego wifi wysyła pakiety do Chin, USA i po 10 innych adresów poprzez nasz internet.
    3. Pakiet zawiera informację o naciśniętym domofonie, zdjęcie dzwoniącegi i wiele innych.
    4. Twoja appka używa metody push aby odbierać wiadomości bez zbytniego zużywania baterii
    5. Appka się orientuje, że należy Cię powiadomić i dzwoni ci w kieszeni.
    6. Odbierasz i widzisz obraz z kamery przed furtką.
    7. To opóźnienie właśnie wynika z tego, że często pakiety w całości są relayowane przez Chiny lub inny kraj.

    Problem w tym, że wystawiłeś sieć, swoje hasła zdjęcia ludzi do Ciebie przychodzących, ich głos i film niewiadomo komu. Te kamerki są przejęte przez producentów z Azjii czy ich kooperantów, którzy nie wiadomo co robią z tymi danymi.

    Ale jak nie wierzysz zapuść trafic monitor na routerze i sam zobacz co wyprawiają kamerki i domofony.
    ---------------------
    Co do pytania 1.
    Nie musisz nigdzie dzwonić po adres IP gdyż będziesz używał aliasu w postaci domeny. I zawsze będziesz miał adres domeny np. ja.mojdom.com a translacja będzie się robiła sama.

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alberciczek

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    48

    Domyślnie

    Panowie - spokojnie - zgłębiłem temat na tyle, by wiedzieć, że adres IP dla rejestratora, musi być albo stały ( jak pisałem wyżej ) albo IP może być zmienne, ale publiczne. A zmienne publiczne mają tylko sieci kablowe oraz bezprzewodowe, czyli tzw lokalni dostawcy internetu bezprzewodowego. Mając internet od takich dostawców jak I-Mobile, Orange, Plus itp, nie każdy rejestrator będzie działał w sieci. I nie jest prawdą
    Cytat Napisał iF-Jimi
    Nikt tego nie napisał bo znaczenie to miało jakieś 2 - 3 lata temu. Obecnie każdy rejestrator którego znam ma chmurę. Z tego co widzę twój też więc nie wiem w czym problem.
    Niestety, ale są rejestratory, które nie pracują w chmurze. Kupujący musi powiedzieć na początku sprzedawcy, jaki ma internet ( od kogo ). Bo jak się nie dogadają, to trzeba będzie jeździć i wymieniać, tak, jak to miało w moim przypadku. Więc nie wprowadzaj w błąd proszę, bo później tacy laicy jak ja najpierw kombinują pół dnia i się zastanawiają o co chodzi, wzywają fachowca, a okazuje się, że rejestrator musi być inny do tego internetu. Raz jeszcze więc powtarzam - nie każdy rejestrator pracuje w chmurze. I w tym problem kolega, że trzeba jak napisałem wyżej, dzwonić, jeździć, wymieniac i kombinować, zamiast cieszyć się monitoringiem.
    Cytat Napisał iF-Jimi
    Myślę że musisz poużytkować system z 2 - 3 lata żeby stwierdzić jak działa. Nie wiem, nie znam firmy MaZi więc ciężko mi ocenić, natomiast mogę ci powiedzieć co dzieje się w kamerach za parę złotych po czasie. Optyka wyraźnie traci na jakości pod wpływem promieniowania słonecznego a diody IR się wypalają jak w ogólnodostępnych żarówkach LED za 10 zł. Ze stwierdzeniem że "wszystko widać jak w dzień" też bym nie przesadzał bo z tym jest problem nawet w zawodowych systemach za znacznie większe pieniądze. No ale każdy ma inaczej ustawioną poprzeczkę jeśli chodzi o poziom satysfakcji.
    Zo do trwałości kamer to się nie wypowiadam, bo pierwszy raz się z tym stykam, ale wydaje mi się, że wyolbrzymiasz sprawę. Mam 5 lat gwarancji na rejestrator i kamery, więc się nie martwię. A większośc dużo droższych kamer i rejestratorów ma tylko 2 lata gwarancji. Więc w czym problem wg ciebie? Bo ja nie widzę żadnego. Co do podświetlenia IR, to ja więcej nie potrzebuję - w nocy na podwórku jest tak jasno jakbym zaświecił lampę 500W. Porównuję to realnie, bo mam taką żałożoną i jak ją zaświecę, to nic się na podwórku nie zmiania - jest tak samo oświetlone z lampą jak i bez niej. z 20m mogę spokojnie rozpoznać twarz osoby, która idzie po podwórku. Więcej mi nie trzeba. Z odległości 30 metrów, obraz muszę przybliżyć, ale wtedy twarz robi się niewyraźna, jednak da się rozpoznać jeżeli troszkę się pobawić obrazem. W miejscu, gdzie jest jedna kamera, IR podświetla na 20 metrów i wyraźnie widać co się dzieje w ogrodzie. Tyle tylko, że w nocy obraz jest czarno biały, ale to w niczym nie przeszkadza. Oczywiście obraz w dzień to zupełnie inna bajka, a słowa, że w nocy widać jak w dzień, są tylko przenośnią- czytaj tekst ze zrozumieniem
    Cytat Napisał iF-Jimi
    Jak podłączyłeś te kamery bezprzewodowo, bo chętnie bym poznał nowe sposoby transmisji danych?
    Kamery maja kable, jak pisałem wcześniej.Jak się dowiedziałem, jakość obrazu i ciągłość sygnału przy kamerze WIFi przy odległości 30 metrów, może pozostawiać wiele do życzenia, więc zrezygnowałem i postanowiłem przekopać rów na kabel. Tego właśnie chciałem wcześniej uniknąc, ale niestety...Ale jest możliwość zrobienia tego - internet ciągnie się po fazie. Tyle, że trzeba mieć dodatkowe urządzonko. Jak wygląda monitoring z tego, to nie wiem, bo nie mam, więc się nie wypowiadam, ale z tego co poczytałem, poglądałem to raczej nie ma różnicy. Różnica jest tylko taka, że trzeba więcej kombinować i podstawa, to musi być prąd w pomieszczeniu, gdzie jest ta kamera. A ja jak wyjeżdżam, to prąd w gospodarczym wyłączam. Dlatego ta opcja odpadła.
    Cytat Napisał xtea
    Do podglądania kemer z internetu nie potrzeba stałego adresu IP. Wystarczy znienny adres IP ale dostępny publicznie. Należy ustawić na routerze dynamiczny DNS i przekierować porty.
    Adres zmienny publiczny i adres stały, już wyjaśniłem. Kupując rejestrator trzeba o tym pamiętać, bo to ważne, żeby się nie nalatać i nie nadenerwować
    Co do bezpieczeństwa - no weź przestań robić sceny - przeczytaj temat od początku i się zastanów, jaki sens ma twoja wypowiedz o bezpieczeństwie w przypadku tego tematu. Po jakiego grzyba ktoś miałby podglądać co ja robię na podwórku, albo kto do mnie przychodzi? Na świecie jest miliardy kamer i akurat komuś chciałoby się podglądać zwykłego, szarego człowieczka, który codziennie charuje na chleb? No proszę cię bardzo....akurat mnie będą Azjaci podlądać...Wierz mi przyjacielu - akurat to mnie nie obchodzi - jak chcą niech sobie podglądają jak kosze trawę, sprzątam, czy robię sobie grilla. Mogę im jeszcze pomachać ręką i wypić za ich zdrowie
    A tak na poważnie - jak komuś chodzi o bezpieczeństwo, to nie wysyła podglądu z kmaer w sieć. Żadna sieć nie jest bezpieczna i nie jest to dla nikogo tajemnicą. A instytucje, gdzie jest ważne bezpieczeństwo, obrazu z kamer nie puszczają w sieć. I nie ważne, czy masz obraz z kamer w sieci, czy robisz cokolwiek innego w sieci - i tak nie jest to bezpieczne, bo praktycznie każdy może się włamać na twój komputer i nie ważne jakie masz zabezpieczenia - im lepsze, tym troszkę więcej czasu jednemu czy drugiemu zajmie włammanie sie do twojego kompa. Więc nie dyskutujmy panowie na temat bezpieczeństwa obrazu z moich kamer w sieci, bo nie ma sensu knuć teorii spiskowych

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    W orange komórkowym internecie wystarczy zadzwonić do nich poprosić o włączenie usługi VPN. Nie wiem czemu tak się to nazywa ale to odblokowuje porty i można ustawić dynamiczny DNS i mieć publiczny adres. Wszystko działa.

    Co do prywatności i backdoora we własnym domu to już sprawa inna. Będą na Twoim łączu ściągać piraty, a zboczeńcy ściągać CP żeby ukryć swoje prawdziwe IP. Przecież takie urządzenia zombi są używane jako botnety.
    To jest nierozważne żeby udostępniać swoją sieć nie wiadomu komu.

    Trzeba chronić swoje dane przesyłane przez internet. Wystarczy router z zainstalowanym niezależnym firmware i możesz uruchomić sobie VPN, przez który będziesz te kamerki oglądać.
    Jeszcze zawirusowany komputer można rozpoznać ale kamerek zawirusowanych nie ma jak.
    Ostatnio edytowane przez xtea ; 25-08-2016 o 12:31

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony