dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 125
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a jaka inna pompa działa w naszym klimacie w lutym przy minus 20? kiedy mój dom rzeczywiście potrzebuje 9kW?

    weźmy takiego Panasonica:
    http://www.schiessl.pl/download.php?s=1&id=3508
    strona 26:
    COP dla wody 55 stopni (kaloryfer, ciepła w kranie) przy -15 :
    1.3
    "Pompy ciepła serii Aquarea HT zastępują tradycyjne źródła ciepła (olej
    opałowy lub gaz) bez konieczności wymiany konwencjonalnych grzejników,
    dzięki czemu unika się rozległych prac remontowych, kucia ścian, stropów itp.
    Najwłaściwszym rozwiązaniem dla domu wyposażonego w*tradycyjne
    grzejniki wysokotemperaturowe (np. kaloryfery żeliwne) będzie pompa
    Aquarea HT, która jest w*stanie zapewnić temperaturę wody wylotowej 65°C
    nawet przy temperaturach zewnętrznych rzędu -15°C.
    Pompa Aquarea HT jest w*stanie dostarczyć wodę o*temperaturze 65°C bez
    wspomagania z*zewnętrznego źródła ciepła."


    to co się dzieje przy -20?

    Czy to oznacza, ze Nasza pompa już ciągnie 7kW prądu? non stop?
    co w nocy?

    teraz pytanie:
    jaki trzeba mieć przydział mocy, by móc uruchomić, np:
    płytę indukcyjną, zmywarkę, pralkę? 16kW? więcej?


    strona 62:
    model: WH-SDC09F3E5 (9kW)
    twody: 55 stopni
    tzewnętrzna -15:
    wydajność pompy WG: 5KW
    pobór prądu PM: 3,31 kW
    sprawność COP: 1,51

    gorzej jak budynkowi 5kW nie starczy

    cena od 22 000 pln.


    ---
    możemy wstawić:
    WH-MHF09D3E5
    przy -15
    mamy: WG: 8,50
    PM: 4,95
    COP: 1,72

    koszt pompy: 29000 pln
    Ostatnio edytowane przez micro-jr ; 01-12-2015 o 10:43
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Każda pompa ciepła niezależnie czy gruntowa czy powietrzna najwyższa sprawność ma przy jak najniższej temp.zasilania i to widzisz sam. Przy temp.zasilania 55 COP jest 1,3 a gdyby było to 30-35 COP byłby 3.

    Kłopot w tym, ze gruntowa pompa Ciepła ma stałą temperaturę źródła, dzięki czemu źródło jest pewne i można z niego korzystać w zimie. Gdzie rzeczywiście COP na poziomie 3 jest osiągalne. (temp źródła około 10 stopni)

    Twój produkt jest fajnym bajerem który może konkurować z kominkiem lub solarami. Wiem, bo rozważałem instalcję takiej pompy zamiast solarów i chyba jednak żałuję, ze nie poszedłem w tym kierunku.

    Natomiast ni jak PC - powietrze -> .... nie jest w stanie zastąpić w Polsce tradycyjnego źródła ciepła. ekonomia kończy się jak średnia dobowa na dworze spada poniżej 7 stopni celcjusza.

    Pominę fakt dużego ryzyka awarii prądu w zimie, zwłaszcza przy dużych mrozach i wichurach. Piec to jeszcze szarpnę z generatora, te dwa trzy dni, ale nie pompę ciepła na pełnej mocy.

    P.S. Nawet jeśli sprawność tego urządzenia będzie zgodna z katalogiem (patrz VW), i będzie ono trzymało parametry przez te 10 lat eksploatacji.
    P.S.2 Tak już doświadczyłem, ze groszki też mają różną jakość. ale zwykle co ciekawe daje się to przełożyć na cenę.
    Ostatnio edytowane przez micro-jr ; 01-12-2015 o 13:50
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał micro-jr Zobacz post
    Kłopot w tym, ze gruntowa pompa Ciepła ma stałą temperaturę źródła, dzięki czemu źródło jest pewne i można z niego korzystać w zimie. Gdzie rzeczywiście COP na poziomie 3 jest osiągalne. (temp źródła około 10 stopni)

    Twój produkt jest fajnym bajerem który może konkurować z kominkiem lub solarami. Wiem, bo rozważałem instalcję takiej pompy zamiast solarów i chyba jednak żałuję, ze nie poszedłem w tym kierunku.

    Natomiast ni jak PC - powietrze -> .... nie jest w stanie zastąpić w Polsce tradycyjnego źródła ciepła. ekonomia kończy się jak średnia dobowa na dworze spada poniżej 7 stopni celcjusza.

    Pominę fakt dużego ryzyka awarii prądu w zimie, zwłaszcza przy dużych mrozach i wichurach. Piec to jeszcze szarpnę z generatora, te dwa trzy dni, ale nie pompę ciepła na pełnej mocy.

    P.S. Nawet jeśli sprawność tego urządzenia będzie zgodna z katalogiem (patrz VW), i będzie ono trzymało parametry przez te 10 lat eksploatacji.
    P.S.2 Tak już doświadczyłem, ze groszki też mają różną jakość. ale zwykle co ciekawe daje się to przełożyć na cenę.

    przepraszam że to napiszę wprost
    trzeba mieć pusty łeb żeby takie głupoty pisać
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    przepraszam że to napiszę wprost
    trzeba mieć pusty łeb żeby takie głupoty pisać
    konkretniej?
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał micro-jr Zobacz post
    konkretniej?
    chyba bardziej konkretnie się nie da. gaz, kocioł na paliwo stałe czy pompa gruntowe nie są jedynym rozwiązaniem w Polsce. są na forum opomiarowane pompy ciepła PW, poczytaj. przy takich ciepłych zimach jak obecnie zdarzało się chyba, że COP całoroczny (CO+CWU) wychodził lepszy niż przy gruntówkach. przy mroźnych wyjdzie niewiele gorszy. jakoś negatywnie jesteś nastawiony. nie róbmy tu bajzlu, bo to nie ten temat.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    chyba bardziej konkretnie się nie da. gaz, kocioł na paliwo stałe czy pompa gruntowe nie są jedynym rozwiązaniem w Polsce. są na forum opomiarowane pompy ciepła PW, poczytaj. przy takich ciepłych zimach jak obecnie zdarzało się chyba, że COP całoroczny (CO+CWU) wychodził lepszy niż przy gruntówkach. przy mroźnych wyjdzie niewiele gorszy. jakoś negatywnie jesteś nastawiony. nie róbmy tu bajzlu, bo to nie ten temat.
    żeby zamknąć ten temat.
    Używając PC też dymisz tak jak My, tylko Twój komin jest w Bełchatowie, Kozienicach...
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Żeby zamknąć temat,doksztalc się o pompach w odpowiednich do tego tematach bo masz błędne myślenie o nich i nie rozpowiadaj nikomu takich głupot o nich bo znający temat Cię wysmieja za twoje teorie.
    Imrahil grzeje prądem czyli grzałka a nie pompą i za ogrzewanie płaci tyle co ty a prąd ma z elektrowni która czysto spala z odpowiednimi filtrami....
    Wiesz co ci powiem że na dzień dzisiejszy ze swoim domkiem energooszczędnym oraz PC nie jesteś w stanie mnie pobić - ja mam chałupe raczej trochę mniej energooszczędną chociaż nie narzekam. Otóż ja za swoje źródło ciepła wywalilem 3x mniej od Ciebie kasy a palę najtanszym eko z casto tak że mój sezon grzewczy zamyka się w połowie twoich kosztów. Dodam że lubie chodzić do swojej kotłowni i trochę się pobrudzić. a że pale "czechem" mam troszkę więcej roboty
    Ostatnio edytowane przez raf1. ; 02-12-2015 o 23:54
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Nie będę z tobą oszuscie rozmawiał na swojej stronie Dziennika Budowy podajesz takie wyliczenia
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Sezon grzewczy już dawno skończony to zapodaje aktualny stan licznika,nie biegałem z kartką co chwila do licznika ale zużycie na c.o+cwu jest na podobnym poziomie co w zeszłym roku czyli za 12 miesięcy na c.o+cwu wyjdzie ok.3300kWh w tym jakieś 1900kWh na c.o

    Załącznik 314765

    Przyjmując średnio cene energii 60 gr/1kWh mozna sobie łatwo policzyć. Ja ten cały rok objechałem 3 tonami czecha po 400 zł/tona grzałem CWU iCO
    Ostatnio edytowane przez raf1. ; 03-12-2015 o 08:50
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    1700kWh za sezon grzewczy za ogrzewanie czyli c.o czyli 500zł,rozumiem,że Twój sezon grzewczy zamykasz w 250zł
    Wiecej jak chcesz pogadać tutaj bo to nie temat na przepychanki:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7008943

    A tutaj zużycie od 2013 na c.o+cwu...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7002760
    Patrz arturek ja w tym sezonie spaliłem 129kG eko za kwotę 102zł a zostały jeszcze 2 miesiące grzania, coś tak słabą wydajność ta twoja pompa ma, musisz chyba więcej drewna do niej dokładać.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raf1.
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mam taryfę G12W gdzie w Tauron Gliwice cena tańszej kWh to 0,29zl a drozszej 0,59zl.
    Grzeje tylko w tańszej taryfie czyli za C.o zużycie 1700kWh za poprzedni sezon czyli 500zl a do tego za cały rok cwu 1500kWh czyli 450zł czyli cały rok C.o+cwu 950zl.
    To celem wyjaśnienia,macie coś to w innym temacie żeby nie zaśmiecać.
    Roczne zuzycie prądu w domu to 6600kWh i z tego 3/4 w taniej
    No też mi wielkie oszczędności 950 . Mając taryfe G12 to grzejesz tylko w nocy a co z dniem od 6 do 22. kiedy jest drożej. Cięzko zweyfikować twoje dane skoro nie są poparte żadnymi danymi. Podaj screen z wykresu zużycia energi dostępny na stronie Taurona to uwierze
    o coś takiego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tauron.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	62,1 KB
ID:	339466
    Ostatnio edytowane przez raf1. ; 03-12-2015 o 10:49
    https://device.esterownik.pl/device/1436/
    Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1. Zobacz post
    No też mi wielkie oszczędności 950 . Mając taryfe G12 to grzejesz tylko w nocy a co z dniem od 6 do 22. kiedy jest drożej. Cięzko zweyfikować twoje dane skoro nie są poparte żadnymi danymi. Podaj screen z wykresu zużycia energi dostępny na stronie Taurona to uwierze
    o coś takiego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tauron.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	62,1 KB
ID:	339466
    Niech jeszcze doliczy Arturek drewno które spali w kominku.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Skandalicznie oceniam działalność Moderatora,który na prośbę przeniesienia całej tego typu dyskusji do wątku do tego przeznaczonego wybiórczo usuwa posty i a zostawia niedopowiedzenia gdzie w cytatach pojawiają się usuniete wypowiedzi...

    Maher,jeśli zużycie na ogrzewanie za sezon grzewczy to 500-600zl czyli 1700-1800kWh to tylko idiota mógłby kominkiem powiększać ten koszt bo drewienko do kominka drożej kosztuje w przeliczeniu na 1kWh w porównaniu do pompy.
    Tak,jestem idiota i lubię w weekend zimowy więcej płacić za ogrzewanie patrząc na ogień w kominku.

    Nawet w sierpniu palę w kominku...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7010471



    Ponawiam prośbę do Moderatora żeby CAŁOŚĆ dyskusji przeniósł do odpowiedniego wątku.
    Już nie raz pisałem że "mydlisz" oczy inwestorom aby sprzedać więcej pompek. Wcale nie zdziwiłbym się że palisz cały sezon nawet kupując drogie drewno w hipermarkecie aby obniżyć rachunki za prąd aby kolejnych inwestorów nabrać, zdjęcie które wkleiłeś kominka świadczy tylko że ostro palisz aż ci kominek popękał. Najeżdżasz na przewymiarowane kotły na ekogroszek, a sam masz pompkę 9Kw, ale wyszła dla czego (aby mogła wyrobić w nocy w taniej taryfie - no bo w dzień w drogiej poszedłbyś z torbami). Trochę poczytałem o pompkach i co się okazuje - zrobili ludzie OZC wyszło zapotrzebowanie 2-3Kw i kupili pompki jak im radziłeś i niestety rachunki nie są takie niskie bo nie grzeją tylko w nocnej taryfie ale i w dziennej 2-krotnie droższej aby ogrzać dom, lub kupili pompki powietrzne jak doradzasz i okazuje się że taniej wychodzi im grzać w dziennej taryfie bo w nocy temperatury spadają tak że pompce tak spada sprawność że już taniej wychodzi grzać w drogiej taryfie w ciągu dnia jak jest cieplej i o kosztach jakie podajesz mogą pomarzyć i nie mówiąc ile mniej by płacili grzejąc ekogroszkiem.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Już nie raz pisałem że "mydlisz" oczy inwestorom aby sprzedać więcej pompek. Wcale nie zdziwiłbym się że palisz cały sezon nawet kupując drogie drewno w hipermarkecie aby obniżyć rachunki za prąd aby kolejnych inwestorów nabrać, zdjęcie które wkleiłeś kominka świadczy tylko że ostro palisz aż ci kominek popękał. Najeżdżasz na przewymiarowane kotły na ekogroszek, a sam masz pompkę 9Kw, ale wyszła dla czego (aby mogła wyrobić w nocy w taniej taryfie - no bo w dzień w drogiej poszedłbyś z torbami). Trochę poczytałem o pompkach i co się okazuje - zrobili ludzie OZC wyszło zapotrzebowanie 2-3Kw i kupili pompki jak im radziłeś i niestety rachunki nie są takie niskie bo nie grzeją tylko w nocnej taryfie ale i w dziennej 2-krotnie droższej aby ogrzać dom, lub kupili pompki powietrzne jak doradzasz i okazuje się że taniej wychodzi im grzać w dziennej taryfie bo w nocy temperatury spadają tak że pompce tak spada sprawność że już taniej wychodzi grzać w drogiej taryfie w ciągu dnia jak jest cieplej i o kosztach jakie podajesz mogą pomarzyć i nie mówiąc ile mniej by płacili grzejąc ekogroszkiem.
    idź, zapytaj do wątków z pompami ciepła albo elektrycznych zamiast tutaj wypisywać te bzdury. robisz tylko bałagan na forum
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  14. #34
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Ale ktoś jaja sobie zrobił z tytułem watku i działem
    Do świadomych użytkowników ????

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Wcześniej Tych ogrzewających swoje domy węglem uważałem za typowych mocno konserwatywnych tradycjonalistów. Teraz widzę, że są to straszne GŁOMBY.
    Wszystko raczej wskazuje na to, że są to sprzedawcy, przedstawiciele producentów kotłów węglowych i ich wszelkiej maści naganiacze.
    Ze mną szwagierka też za bardzo już nie chce rozmawiać bo wytknąłem jej, że ogrzewa dom 170m2 kotłem 25kW, a gdyby dołożyła 10tys. miałaby PC i pralnię zamiast kotłowni.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klimon
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Już nie raz pisałem że "mydlisz" oczy inwestorom aby sprzedać więcej pompek. Wcale nie zdziwiłbym się że palisz cały sezon nawet kupując drogie drewno w hipermarkecie aby obniżyć rachunki za prąd aby kolejnych inwestorów nabrać, zdjęcie które wkleiłeś kominka świadczy tylko że ostro palisz aż ci kominek popękał. Najeżdżasz na przewymiarowane kotły na ekogroszek, a sam masz pompkę 9Kw, ale wyszła dla czego (aby mogła wyrobić w nocy w taniej taryfie - no bo w dzień w drogiej poszedłbyś z torbami). Trochę poczytałem o pompkach i co się okazuje - zrobili ludzie OZC wyszło zapotrzebowanie 2-3Kw i kupili pompki jak im radziłeś i niestety rachunki nie są takie niskie bo nie grzeją tylko w nocnej taryfie ale i w dziennej 2-krotnie droższej aby ogrzać dom, lub kupili pompki powietrzne jak doradzasz i okazuje się że taniej wychodzi im grzać w dziennej taryfie bo w nocy temperatury spadają tak że pompce tak spada sprawność że już taniej wychodzi grzać w drogiej taryfie w ciągu dnia jak jest cieplej i o kosztach jakie podajesz mogą pomarzyć i nie mówiąc ile mniej by płacili grzejąc ekogroszkiem.
    Zapotrzebowanie 3kw, pompa 9kw, trzeba grzać w drogiej taryfie bo w taniej nie daje rady. Gdzie takie rzeczy się dzieją?

    Daj spokój z takimi teoriami.
    Powietrzne pompy ciepła z montażem od 19.900zł netto.

    Klimon.pl - nowoczesne ogrzewanie

    www.klimon.pl - pompy ciepła od 7 do 200kW


    Usati.pl

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam 2 domy. Jeden opalany ekogroszkiem, w drugim jest pompa ciepła.
    Za żadne skarby nie zainstalowałbym w tym drugim ogrzewania wymagającego obsługi i dającego satysfakcję z bycia palaczem.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    No co Ty, przecież Twoja pompa przy obecnych temperaturach na zewnątrz już ledwo daje sobie radę.
    Groszkowcy pobawią się w palacza kotłowego i mają w domu ciepło, a że przy okazji zasyfią pół domu pyłem węglowym i popiołem to inna inszość.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1. Zobacz post
    Otóż ja za swoje źródło ciepła wywalilem 3x mniej od Ciebie kasy a palę najtanszym eko z casto tak że mój sezon grzewczy zamyka się w połowie twoich kosztów. Dodam że lubie chodzić do swojej kotłowni i trochę się pobrudzić. a że pale "czechem" mam troszkę więcej roboty
    to z castoramy? czy czeski? zdecyduj się
    ja na szczęście nie chodzę do kotłowni i się nie brudzę
    PC chodzi i grzeje - wolę ten czas poświęcić na zabawę z dziećmi czy czytanie książki
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    J Trochę poczytałem o pompkach i co się okazuje - zrobili ludzie OZC wyszło zapotrzebowanie 2-3Kw i kupili pompki jak im radziłeś i niestety rachunki nie są takie niskie...
    Słabo czytałes albo niedoczytałes, uzytkownikow którzy mają projektowe obciązenie cieplne wynikające z ozc na poziomie2-3 kW jest na tym forum zaledwie 2, 3 osoby. Nawet wiem dokładnie kto bo im te obliczenia wykonywałem, gwarantuję ze nie zakupili pompek 9 kW, o ile wiem nie zakupili zadnych pompek bo do takiego obciazenia są one nieopłacalne. Nie chce wnikac w meritum dyskusji, ale rzetelnosci w dyskusji nigdy za duzo. A jak akurat wiem doskonale o czym piszę, bo nikt nie wiekszej bazy wyników z ozc na tym forum niz ja.

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony