dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 125
  1. #41
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ja mam kotłownie i wcale nie żałuje, zawsze mogę założyć PC lub inny system grzewczy który potrzebuje osobnego pomieszczenia Ty już nie, kilka lat wcześniej większość budujących brała kredyt w frankach po 2zł i myślała że cena jeszcze spadnie i spłacą go dużo szybciej niż złotówkowcy przy niższej racie a teraz płaczą, także też przy budowie trzeba pomyśleć o różnych alternatywach mogących wywrócić cenami za kolejnych kilka lat.
    I właśnie dlatego wybudowalem dom z jak najnizszymi stratami ciepła żeby w każdych warunkach bylo mnie stac płacić za ogrzewanie.
    W mieszkaniu placilem 2200zl rocznie za ogrzewanie i żyłem bez narzekania a teraz płacę w domu 2x większym niż M 500zl za ogrzewanie.
    Pojmujesz to rozumowanie ?
    Bez spalania śmieci i bez trucia siebie i innych.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    To dlaczego jeździsz starym dużym dieslem i przy okazji trujesz okolicę zamiast kupić nową Tesle (jak tu ktoś wcześniej napisał) za 400.000$ która jest dużo bardziej ekonomiczna i nie truje okolicy? To jest takie porównane do założenia PC do super ocieplonego domu który system nigdy się nie zwróci,a większość będzie musiała spłacać kredyt z dużo większą ratą.
    Manipulancie przebrzydły, Tesla kosztuje 100 tys.$ i to najmocniejsza P85D. Jak zwykle ci się coś "trochę" pokiełbasiło. Roczną można mieć za 60 tys. Wiem, bo się interesowałem tematem. Jak spadnie cena $, a może i samego auta, oraz powstaną wtyczki w PL, to sobie zakupię.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 05-12-2015 o 22:34
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Przyszła mi do głowy takie pytanie. Tytuł wątku to w skrócie
    "dlaczego węgiel się nie opłaca w nowych domach".

    A co ze starymi domami? Czy PC do starych domów jest dobra?
    A jeśli nie, to dlaczego? Jeśli energia z PC jest najtańsza, jak to
    próbujecie udowodnić, to przecież PC jest prawdziwym dobrodziejstwem,
    wręcz zbawieniem, dla starych, nieocieplonych domów.
    Kocioł na paliwo stałe + osprzęt kosztuje 7-15 tys (taki nienajdroższy). Komin od 3 tys (murowany z cegły) do 10 tys (z wkładem ceramicznym + klinkier ponad dachem). Koszt kotłowni ? trudno powiedzieć - zależy od wielkości i czy będzie się w niej przechowywać opał (zazwyczaj tak) No powiedzmy od 10 do 15 tys.
    Czyli instalacja ogrzewania na paliwo stałe kosztuje w nowym domu od 20 do 40 tys.
    Instalacja pompy ciepła z gruntowym wymiennikiem? 25-40 tys
    ? (może niech się wypowiedzą ci co ją mają - ile ich kosztowała)
    W starym domu, zazwyczaj już jest komin i kotłownia - stąd mniejsze koszty.

    Z tego co czytam i słyszę wypowiedzi użytkowników kotłów "eko-groszkowych", "gazowych" i "pompowych", to ci co mają pompę ciepła płacą najmniej.


    Ogrzewanie to nie tylko koszty, ale także obsługa.
    Ktoś kto ma kocioł na węgiel/drewno (tzw. śmieciucha) przychodzi do kotłowni parę razy dziennie, czasami na dłużej (wychodzi umorusany).
    Kto ma kocioł z podajnikiem (ekogroszek/pellety) przychodzi raz na tydzień. (zazwyczaj rączki się pobrudzą, przy ekogroszku bardziej)
    Kto ma kocioł gazowy lub pompę ciepła - zagląda raz na miesiąc (dosłownie zagląda, bo system bezobsługowy)

    Najtańszy rzadko = najlepszy (tak jak np. z samochodem)
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Manipulancie przebrzydły, Tesla kosztuje 100 tys.$ i to najmocniejsza P85D. Jak zwykle ci się coś "trochę" pokiełbasiło. Roczną można mieć za 60 tys. Wiem, bo się interesowałem tematem. Jak spadnie cena $, a może i samego auta, oraz powstaną wtyczki w PL, to sobie zakupię.
    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    To dlaczego jeździsz starym dużym dieslem i przy okazji trujesz okolicę zamiast kupić nową Tesle (jak tu ktoś wcześniej napisał) za 400.000$ która jest dużo bardziej ekonomiczna i nie truje okolicy? To jest takie porównane do założenia PC do super ocieplonego domu który system nigdy się nie zwróci,a większość będzie musiała spłacać kredyt z dużo większą ratą.
    To choćby kosztowała i 100.000$ nie zmienia sensu porównania.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    To choćby kosztowała i 100.000$ nie zmienia sensu porównania.
    Nie no... wcale. To tak jak z tą twoją pompą, co była 4x droższa niż u reszty. Też wcale nic nie zmieniało. Ręce opadają.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ja mam kotłownie i wcale nie żałuje, zawsze mogę założyć PC lub inny system grzewczy który potrzebuje osobnego pomieszczenia Ty już nie, kilka lat wcześniej większość budujących brała kredyt w frankach po 2zł i myślała że cena jeszcze spadnie i spłacą go dużo szybciej niż złotówkowcy przy niższej racie a teraz płaczą, także też przy budowie trzeba pomyśleć o różnych alternatywach mogących wywrócić cenami za kolejnych kilka lat.
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    I właśnie dlatego wybudowalem dom z jak najnizszymi stratami ciepła żeby w każdych warunkach bylo mnie stac płacić za ogrzewanie.
    W mieszkaniu placilem 2200zl rocznie za ogrzewanie i żyłem bez narzekania a teraz płacę w domu 2x większym niż M 500zl za ogrzewanie.
    Pojmujesz to rozumowanie ?
    Bez spalania śmieci i bez trucia siebie i innych.
    I do tego rata kredytu 2 razy większa ( i może jeszcze w frankach?).

  7. #47
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    I do tego rata kredytu 2 razy większa ( i może jeszcze w frankach?).
    Nie,kredyt w PLN ale już tłumaczyłem.
    Na pokrycie kredytu mam mieszkanie czyli jakby tego kredytu nie było.
    Rozumiesz czy nie ?
    Dlatego budowalem optymalny dom,tani dom,bez węgla zwanego eko w środku bo nie było mnie na taki dom stać.
    Dotrze w końcu ?

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nie no... wcale. To tak jak z tą twoją pompą, co była 4x droższa niż u reszty. Też wcale nic nie zmieniało. Ręce opadają.
    4 razy droższa u innych, ale bez zrobieniu własnoręcznie wymiennika poziomego z darmową koparką i pompką ciepła małej mocy która nie wyrobi mocowo aby pracować tylko w tańszej taryfie prądu.

  9. #49
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    4 razy droższa u innych, ale bez zrobieniu własnoręcznie wymiennika poziomego z darmową koparką i pompką ciepła małej mocy która nie wyrobi mocowo aby pracować tylko w tańszej taryfie prądu.
    Zatem Maher jakie masz obciążenie cieplne domu skoro uważasz że jakas tam pompka nie wyrobi ?
    Jakie masz zapotrzebowanie domu na ciepło skoro wiesz,że grzanie po części w drozszej taryfie będzie dla Ciebie nie opłacalne ?
    Czemu opowiadasz takie bzdury ?
    Jaki masz w tym cel ?

    Koszt 1kWh przy pompie gdzie grzanie jest całodobowe czyli w taryfie G11 jest podobny do kosztu 1kWh z węgla zwanego eko.
    Masz jeszcze jakieś pytania ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 05-12-2015 o 23:02

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Czytać nie umi? Poszedł w śrem.
    Śrem
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  11. #51
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Jak nie z jednej strony no to z drugiej
    Poniżej kolejny dowód,że węgiel zwany eko do nowych domów to bardzo droga impreza nawet w porównaniu do zwykłego prądu.
    Poniżej rachunki i zużycie na ogrzewanie chłopaków grzejacych PRĄDEM :
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7010880

  12. #52
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Jak nie z jednej strony no to z drugiej
    Poniżej kolejny dowód,że węgiel zwany eko do nowych domów to bardzo droga impreza jak nie najdrozsza z systemow grzewczych,nawet w porównaniu do zwykłego prądu.
    Poniżej rachunki i zużycie na ogrzewanie chłopaków grzejacych PRĄDEM :
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7010880

    Żaden z nich nie ma kotłowni i nie ma komina w niej

    Także Maher,Kaszpir,pawko,regut,kedlaw0 i inni zamiast gadać bzdury zastanówcie się czemu innym nawet ogrzewanie prądem w nowym domu wychodzi korzystniej niż gdyby grzali węglem zwanym eko ?
    Czyżby oni myśleli i liczyli przed budową o budowie w przeciwieństwie do Was ?
    Na pewno mają OZC
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 06-12-2015 o 00:15

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Tutaj jeden osobnik podał że pompa nadaje się do starych domów i że czym większe zapotrzebowanie tym lepiej , bo większy zysk ...

    Więc może nie wprowadzać ludzi w błąd , bo jeszcze ktoś posłucha i do starego domu z grzejnikami i bez ocieplenia zakupi pompę i później się lekko zdziwi ...
    Jeden osobnik potrafi liczyc i czytac ze zrozumieniem, a inny mniej.

    Zakladam, ze nawet jesli dom nie jest nowobudowany, to przynajmniej przechodzi gruntowna modernizacje termiczna. Inaczej co bys tam nie wstawil w roli zrodla ciepla, to bedzie pudrowanie trupa.
    Zeby przyjac takie zalozenie i wyciagnac wnioski wcale nie trzeba byc geniuszem.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Błędne twoje liczenie. Przy takim obciążeniu cieplnym nie da rady grzać tylko w drugiej taryfie. I tu twoje 180 zł nie wyjdzie.
    tego się nie da tak kategorycznie stwierdzić....zresztą ty nie znasz obciążenia cieplnego a tylko zapotrzebowanie domu na ciepło, a to trochę inna kwestia

    można dać mocniejszą PC i grzać trochę wyżej
    można jednak słabszą pompą wyjeżdzać poza tanią taryfę - 90% w taniej czy 80% nie jest złym wynikiem....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak nie z jednej strony no to z drugiej
    Poniżej kolejny dowód,że węgiel zwany eko do nowych domów to bardzo droga impreza jak nie najdrozsza z systemow grzewczych,nawet w porównaniu do zwykłego prądu.
    Poniżej rachunki i zużycie na ogrzewanie chłopaków grzejacych PRĄDEM :
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7010880

    Żaden z nich nie ma kotłowni i nie ma komina w niej

    Także Maher,Kaszpir,pawko,regut,kedlaw0 i inni zamiast gadać bzdury zastanówcie się czemu innym nawet ogrzewanie prądem w nowym domu wychodzi korzystniej niż gdyby grzali węglem zwanym eko ?
    Czyżby oni myśleli i liczyli przed budową o budowie w przeciwieństwie do Was ?
    Na pewno mają OZC
    Ja za różnice w cenie w super ocieplenie, rekuperator i PC nie musiałem brać kredytu, a za różnicę w cenie mam palenia na co najmniej 25 lat, a za koszty kredytu mogę sobie zbudować kolejny dom i jestem bezpieczny jakby surowce i koszty ogrzewania jednego źródło się drastycznie zmieniły bo mam dodatkowe pomieszczenie zwane kotłownią i do tego komin.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Kocioł na paliwo stałe + osprzęt kosztuje 7-15 tys (taki nienajdroższy). Komin od 3 tys (murowany z cegły) do 10 tys (z wkładem ceramicznym + klinkier ponad dachem). Koszt kotłowni ? trudno powiedzieć - zależy od wielkości i czy będzie się w niej przechowywać opał (zazwyczaj tak) No powiedzmy od 10 do 15 tys.
    Czyli instalacja ogrzewania na paliwo stałe kosztuje w nowym domu od 20 do 40 tys.
    Instalacja pompy ciepła z gruntowym wymiennikiem? 25-40 tys
    ? (może niech się wypowiedzą ci co ją mają - ile ich kosztowała)
    W starym domu, zazwyczaj już jest komin i kotłownia - stąd mniejsze koszty.

    Z tego co czytam i słyszę wypowiedzi użytkowników kotłów "eko-groszkowych", "gazowych" i "pompowych", to ci co mają pompę ciepła płacą najmniej.
    pantograf - rozrzut cenowy przy gruntówce może być olbrzymi.
    można kupić chińczyka, można kupić solidny wyrób polskiego producenta, można kupić markowego "mercedesa" - te wszystkie pozycje mogą się bardzo różnić cenowo tylko na samym urządzeniu grzewczym
    DZ - może kompleksowo zrobić firma, wtedy będzie drogo lub bardzo drogo
    jak jest miejce na działce i warunki gruntowe, to można we własnym zakresie zrobić DZ poziome, przy czym własny zakres to wynajęcie koparki , zakup rury, ułożenie itd. Własnoręczne wykonanie DZ poziome wyjdzie 2-3 razy taniej niż kompleksowo wykonane przez firmę
    DZ pionowe wykonane we własnym zakresie też wyjdzie taniej, ale tutaj oszczędności już nie będą takie spektakularne

    PC z DZ poziomym można zrobić już od 20-25tys (PC podrożały kilka lat temu) - i dlatego teraz najbardziej chyba opłaca się PC p-w
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    te dodatkowe super koszty to max 20 tyś
    a ekonomię to masz opanowaną na poziomie 5=latka
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaliMi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-389
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    te dodatkowe super koszty to max 20 tyś
    a ekonomię to masz opanowaną na poziomie 5=latka
    Z jakim COP-em grzałeś w sezonie 2014/15.
    https://esterownik.pl/sterownik/3032
    https://esterownik.pl/statystyki/3032
    KMB-RP Plus 19 kW, palnik Ekoenergia.
    Pow. ogrzewana 180 m2. Instalacja mieszana: grzejniki + podłogówka, 3 pompy pracujące ciągle.
    Ocieplenie: Podłoga - 15 cm, ściany - 20 cm, skosy na poddaszu - 25 cm, sufit - 30 cm
    Wentylacja: grawitacyjna (jeszcze).

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    4 razy droższa u innych, ale bez zrobieniu własnoręcznie wymiennika poziomego z darmową koparką i pompką ciepła małej mocy która nie wyrobi mocowo aby pracować tylko w tańszej taryfie prądu.
    Manipulancie przebrzydły. PC może być 4x tańsza korzystając z metody gospodarczej (czyli tak jak ty budujesz), wykluczając kopanie rowów łopatą, tylko zlecenie tego opłaconej koparce i ludziom, którzy rozłożą rury i zasypią doły. Napełnienia układu DZ podejmie się zapewne każdy mniej lub bardziej kumaty hydraulik. Więc nie kłam znowu, że aby mieć sensownie wykonaną PC (4x taniej niż ty to przedstawiałeś) trzeba sobie ręce brudzić, odciski na dłoniach hodować i kręgosłup niszczyć -- a szczególnie brać kredyty. System na PC można wykonać w tej samej cenie, lub niewiele wyższej niż system "eko"węglowy. Mieć tym samym system KOMPLETNIE BEZOBSŁUGOWY, nie truć siebie, rodziny i sąsiadów przez wiele lat. Co w przyszłości zwróci wielokrotnie, bo przypominam ci, że zdrowia nie kupisz tak łatwo jak pompy ciepła. Powiem więcej, system na "eko"węgiel jest technicznym dinozaurem, bo tylko i wyłącznie grzeje, grzeje także gdy nie ma takiej potrzeby (ta praca jest JAŁOWA, służy tylko podtrzymaniu działania, tj. aby system był "bezobsługowy" w ramach jednego zasypu), a PC grzejąc np. CWU może także chłodzić dom poprawiając dodatkowo komfort użytkownika.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ja za różnice w cenie w super ocieplenie, rekuperator i PC nie musiałem brać kredytu, a za różnicę w cenie mam palenia na co najmniej 25 lat, a za koszty kredytu mogę sobie zbudować kolejny dom i jestem bezpieczny jakby surowce i koszty ogrzewania jednego źródło się drastycznie zmieniły bo mam dodatkowe pomieszczenie zwane kotłownią i do tego komin.
    Oglądałeś Moher Kingsize? Tam była szuflandia...

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony