dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 125 z 125
  1. #121
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krix

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Do 2791 zł spadnie przy grzaniu tylko w 1T i COP3. 30%1T i 70%2T oraz COP3 wyniesie 1808 zł. W 100% 2T i COP3 spadnine do 1390 zł. Licz ponownie bez kombinowania.
    pytanie czy faktycznie aż tak spadną opłaty?
    Przecież grzejąc nawet 100% tylko w 2T mamy jednak taryfę szczytową droższą niż przy płaskiej.
    Czyli gdy wracamy z pracy np. o 17, zapalamy światło, telewizor, komputer - to płacimy za tą energię więcej.Przez cały rok nie tylko w sezonie.

    Podobnie gdyby nawet grzać podłogówką 100% w 2T ale powiedzmy mamy tez klimakonwektory i chcemy nimi latem chłodzić - też w taryfie szczytowej.

    Więc to chyba aż tak dobrze nie wypadnie, aczkolwiek jak to uwzględnić w obliczeniach nie znając przed budową domu zużycia prądu to nie mam pojęcia.

  2. #122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krix Zobacz post
    pytanie czy faktycznie aż tak spadną opłaty?
    Przecież grzejąc nawet 100% tylko w 2T mamy jednak taryfę szczytową droższą niż przy płaskiej.
    Czyli gdy wracamy z pracy np. o 17, zapalamy światło, telewizor, komputer - to płacimy za tą energię więcej.Przez cały rok nie tylko w sezonie.

    Podobnie gdyby nawet grzać podłogówką 100% w 2T ale powiedzmy mamy tez klimakonwektory i chcemy nimi latem chłodzić - też w taryfie szczytowej.

    Więc to chyba aż tak dobrze nie wypadnie, aczkolwiek jak to uwzględnić w obliczeniach nie znając przed budową domu zużycia prądu to nie mam pojęcia.
    Było o tym setki razy. W zdecydowanej większości przypadków prąd bytowy i tak wychodzi taniej. U mnie na rachunku jakieś 20%.

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    W kwestii rzekomego braku wytrzymałości PC. Wiesz ile pracują stare polskie czy ruskie lodówki? Dobrze ponad 30 lat (sam mam taką, co stoi w altance i służy w lato do trzymania lodu, alkoholu i mięsa na grilla). PC NICZYM się od nich technicznie nie różnią, poza tym, że mają dużo wytrzymalsze sprężarki (bo technologia poszła do przodu).
    Jest dokładnie odwrotnie niż piszesz.
    Sprężarki są mniej trwałe.
    A nowoczesne gazy dobijają je jeszcze bardziej.
    Czasy rzekomo "trującego" r22 już minęły, a razem z nim układy chłodnicze pracujące bezawaryjnie po 30 lat.

  4. #124
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krix Zobacz post
    pytanie czy faktycznie aż tak spadną opłaty?
    Przecież grzejąc nawet 100% tylko w 2T mamy jednak taryfę szczytową droższą niż przy płaskiej.
    Czyli gdy wracamy z pracy np. o 17, zapalamy światło, telewizor, komputer - to płacimy za tą energię więcej.Przez cały rok nie tylko w sezonie.
    Podobnie gdyby nawet grzać podłogówką 100% w 2T ale powiedzmy mamy tez klimakonwektory i chcemy nimi latem chłodzić - też w taryfie szczytowej.
    Więc to chyba aż tak dobrze nie wypadnie, aczkolwiek jak to uwzględnić w obliczeniach nie znając przed budową domu zużycia prądu to nie mam pojęcia.
    Ja obecnie nie grzeję prądem domu (tylko CWU) i już na tym przy G12(W) mam zysk min. 20% (bez ograniczania się w 1T). A pracuję w domu, więc komp i dwa monitory chodzą głównie w 1T. Jedyne ograniczenia to grzanie CWU i praca urządzeń takich jak zmywarka czy pralka. Reszta chodzi jak chce. Było o tym już wielokrotnie, tymczasem wszyscy porównujący systemy nadal w ogóle tego elementu nie uwzględniają i wychodzą im głupoto o zwrotach kosztów inwestycji na poziomie 10-30 lat.

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Jest dokładnie odwrotnie niż piszesz.
    Sprężarki są mniej trwałe.
    A nowoczesne gazy dobijają je jeszcze bardziej.
    Czasy rzekomo "trującego" r22 już minęły, a razem z nim układy chłodnicze pracujące bezawaryjnie po 30 lat.
    Sprężarki spiralne są dużo trwalsze niż te w starych lodówkach... Dlatego są stosowane w profesjonalnym chłodnictwie i HVAC obsługujących biurowce a nie stare "klekoty". Scrolle mają ilość elementów ruchomych ograniczoną do minimum, również minimalne tarcia na elementach, dzięki temu posiadają wielokrotnie większą wytrzymałość nawet jeśli uwzględnić "gorsze" czynniki.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 20-12-2015 o 14:06
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #125
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Jak każdego m-ca mam spore oszczędności z tytułu systemu dwóch taryf. Szczegółowo podaję wyliczenia na początku kazdego m-ca w wątku o zużyciu prądu. Rozbijam wyliczenia na "dom" i pompe i na obu oszczędności są znaczne. "Na siłę" w T2 włączamy tylko zmywarkę, suszarkę do prania i prawie 100% pralki. Reszta działa jak chce w tym indukcja (codzienne gotowanie), komp syna i 50 cali plazma. Dyskusji na temat opłacalności dwoch taryf było tutaj już sporo także szkoda czasu się rozpisywać. To się musi opłacać.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony