dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Akt notarialny i przeprowadzenie mediów we wspólnej drodze

    Hej,
    na początku chciałbym przedstawić jak wygląda sytuacja - do 3 działek wiedzie jedna droga prywatna, natomiast jedna z nich jest przy drodze prywatnej i gminnej. Właśnie tę działkę chcę kupić + współwłasność w drodze i tutaj pojawia się zagadka. Sprzedająca życzy sobie zapisu w akcie, że wszyscy wlasciciele drogi obecni i kolejni zobowiazuja sie do udostepnienia tej drogi na wszystkie media.
    1 Czy zgadzać się na coś takiego - oczywiście nie będę robił problemu innym właścicielom z przeprowadzeniem mediów czy dojazdem, bardziej obawiam się, że sprzedająca coś knuje bo niezłe z niej ziółko o czym się przekonałem
    2. czy to nie jest przypadkiem wyznaczenie służebności
    3. czy załączenie takiego zapisu w akcie - jeśli to służebność - jest dodatkowo płatne.
    Dzięki za odpowiedzi

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Miałem prawie identyczną sytuację - 5 działek, pierwsza przy drodze powiatowej, kolejne przy drodze prywatnej. Ja kupiłem trzecią z kolei + współwłasność drogi prywatnej. W akcie notarialnym jest zapisana służebność przesyłu mediów w tej drodze dla wodociągów i gazowni. Prądu nie ma zapisanego. Chociaż nie masz w tym interesu, nie widzę przeciwwskazań do zgody na ustanowienie służebności drogi dla dostawców mediów. W akcie jest to kolejny punkt, który nic nie kosztuje.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    jak nie masz takiego punktu to musisz dostac od WSZYSTKICH wspolwlascicieli drogi zgode na jakakolwiek "inwestycje"
    ja takiego zapisu nie mialem (mam 1/10 drogi), zanim moglem zlozyc o pozwolenie na wykonanie przylacza wodnego i wodociagowego (rury lezaly juz w drodze, musialem tylko sie do nich podpiac) musialem uzyskac zgody wszystkich wlascicieli
    jezeli chociazby jeden sie nie zgodzi (albo nie jestes w stanie sie z nim skontaktowac) - nie mozesz nic zrobic ...

  4. #4

    Domyślnie

    Wlasnie ja jestem w najlepszej sytuacji bo moja dzialka bedzie rogowa i moge sobie pociagnac media z drogi gminnej bezposrednio, nie pusczajac ich przez droge wewnetrzna. Nie bede ludziom przeciez robil problemow z przeciagnieciem tamtedy mediow, bede mial tam tylko czasowo dojazd az zostana wyciete drzewa z pasa drogowego. NAtomiast asesor notarialny mowil mi, ze najlepiej jest ustalic taka sluzebnosc w ksiedze wieczystej drogi ( tak jak jest juz ostalona dla PGE) a taki zapis jak proponuje sprzedajacy nie zawsze dziala.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony