dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przemooo33
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    35

    Domyślnie 2 kratki wentylacyjne

    Witam ,
    odkryłem ostatnio,że mam dwie kratki wentylacyjne w garażu tak jak na zdjęciach.
    Powiem szczerze ,że nie wiem dlaczego murarze zostawili mi dziurę 13cm x 26cm przez całą grubość ściany na wylot około 10 cm od posadzki.Wcześniej była tam płyta przykręcona i nie leciało zimno,płytę zdemontowałem i leci zimno do garażu.
    Druga jest na innej ścianie i jest podłączona do wentylacji na dach i to rozumiem .Czy jest sens ,żeby ten otwór przy posadzce zazbroić kratką i zostawić ten otwór ? Ma to odprowadzać spaliny z dwustanowiskowego garażu ?
    Może ktoś coś na ten temat doradzić ?

    jeszcze na rysunku w uproszczeniu jak to wygląda -ściany przylegają doi siebie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przy posadzce.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	26,4 KB
ID:	340135   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przy suficie.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	28,7 KB
ID:	340136   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w uproszczeniu 2 kratki.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	340204  
    Ostatnio edytowane przez przemooo33 ; 10-12-2015 o 11:44
    Dom z użytkowym poddaszem 330m2 po podłodze góra i dół wylewka anhydrytowa +43m2 garaż ze spadkami do kratki -wylewka betonowa.Na całości ogrzewanie podłogowe.Docelowo pompa ciepła grunt-woda / 3 otwierty zrobione po 90m. Jaka pompa ciepła ? Jaki rekuperator ?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    A jak Ty sobie wyobrażasz wentylację przez jeden otwór? No dobra, sam oddycham jedną dziurą No ale mam płuca które na przemiennie pompują powietrze w jedną i drugą stronę. Jeśli masz szczelną bramę garażową to tę kratkę na dole powinieneś zostawić otwartą.

  3. #3
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemooo33 Zobacz post
    Może ktoś coś na ten temat doradzić ?
    Zapewne ktoś przezorny wykonał u ciebie wentylację, jak w kotłowni (z nawiewem). Aby to ucywilizować, radziłbym zamontować tam nawiew regulowany (z możliwością całkowitego zamknięcia np. w czasie zimy). Wystarczyłby do tego celu anemostat fi160 mm (sam taki kupiłem).
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony