Witam,
Pytanie to już zadawałem jakiś czas temu na forum ale niestety ciągle pozostaje bez odpowiedzi. Może ktoś w redakcji Muratora będzie znał odpowiedź lub będzie wiedział gdzie taką odpowiedź uzyskać.
Jestem na etapie SSZ + część instalacji wewnątrz.
W WZ wydanych przez Urząd w Poznaniu miałem zapis o szambie (ogólnie to była przeprawa z naszym urzędem i jest to oddzielny i bardzo obszerny temat).
W związku z tym zapisem odwołaliśmy się od tej decyzji a ja między czasie wyjechałem na jakiś czas. (Znowu po wielu bojach i przeprawach) dostałem wiadomość od żony, że mamy pozwolenie na POŚ, uff , kamień spadł mi z serca.
Już prawie zacząłem budowę POŚ i coś mnie tknęło aby sprawdzić WZ i znowu się zdenerwowałem zapisem naszego urzędu, który brzmi;
4. Odprowadzenie ścieków sanitarnych.
Zgodnie z wnioskiem inwestora- do przydomowych oczyszczalni ścieków (na okres tymczasowy do czasu realizacji kanalizacji sanitarnej);
Poradźcie mi proszę co w takiej sytuacji robić? Wiem, że mając oczyszczalnie (przydomową ) nie mam obowiązku podłączać się do kanalizacji ale jak sprawa wygląda mając taki zapis w warunkach?
1. Inwestować grube tysiące w PoŚ i nie wiadomo kiedy podłączyć się do kanalizacji?
2. Zrobić szambo?
3. Zrobić oczyszczalnie i nie podłączać się do sieci?
Pozdrawiam i mam nadzieje , że znajdzie się ktoś znający przepisy i podpowie czy zapis w WZ wydany przez UM w Poznaniu czy zapis w dzienniku ustaw jest tutaj ważniejszy i wiążący.
PS.
Dodam, że urząd kilkakrotnie wydawał już dość "dziwne" zapisy z którymi musieliśmy się dość mocno zmagać z pomocą znajomych oraz sądów odwoławczych (SKO) aby uzyskać PnB które trwało ponad 2 lata.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	37,0 KB
ID:	340238