dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Garderoba - ścianka gk + zlicowane drzwi

    Witajcie

    Mam w planach wydzielić w sypialni garderobę. Chcę postawić ściankę działową z gk i do tego po dwóch stronach zrobić drzwi. Ścianka ma tylko oddzielać sypialnię od garderoby, więc może być najprostsza. Z tego też powodu drzwi mogą być również w wersji najprostszej. Podsunięto mi pomysł, żeby drzwi zrobić z mdf lub osb. Na ścianie i drzwiach ma być tapeta. Drzwi mają być zlicowane ze ścianą od strony zewnętrznej. Tapeta będzie na całości w kolorze czarnym i chodzi o to, żeby na pierwszy rzut oka drzwi nie zwracały na siebie uwagi. Drzwi nie mają mieć klamki, mają być na docisk.

    I pytanie jak rozwiązać temat, żeby nie trzeba było kupować drzwi z ościeżnicą i nie montować ościeżnicy w ściance. Czy da się je przymocować za pomocą zawiasów do profili ościeżnicowych? Jakie powinny być zawiasy?

    Rozwiązanie powinno być trwałe, ale wykonane przy najniższych możliwych kosztach, oczywiście zdroworozsądkowo.

    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    bład - brak zdjecia

  4. #4

    Domyślnie

    Ups Dodaję jeszcze raz

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TRUDNOWSKAagnieszka_sypialnia1.2.jpg
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	55,4 KB
ID:	340608
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TRUDNOWSKAagnieszka_sypialnia1.3.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	42,4 KB
ID:	340609

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Jak ma być super tanio to wystarczy odpowiednia formatka z MDF zamontowana na zawiasy meblowe, czyli coś jak zwykły front meblowy tylko odpowiednio większy. Problemem będzie ciężar takich drzwi, ale można to rozwiązać zwiększając liczbę zawiasów. Dał bym z 6 sztuk. Zamiast profila stalowego dał bym kantówkę drewnianą (tylko taką suszoną i heblowaną) - montaż zawiasów będzie znacznie prostszy niż do profila stalowego.

    Zawias o jak największym kącie otwarcia, np : http://www.akcesoria.meble.pl/p11380...42-125st-.html

    Warto odwiedzić jakiś lokalny skład z płytami wiórowymi i tam powinni doradzić, ewentualnie na pewno są demonstracyjne wystawy z różnymi rozwiązaniami. Warto tam poszukać inspiracji.

    Jeżeli drzwi mają być na docisk (click) to zawias powinien być bez sprężyny dociskającej.

    Problem jaki widzę to jakość płyt MDF, przy dużych rozmiarach może być widać jakąś tam minimalną krzywiznę.

  6. #6

    Domyślnie

    Super Bardzo dziękuję za pomoc Dokładnie o coś takiego mi chodziło

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony