dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 824

Temat: Zx100

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Zx100

    W końcu dojrzałem do budowy domu na mazowieckiej ziemi, od 04.2014 rozpocząłem działania aby plan zrealizować, teraz w skrócie co się do dziś działo.

    Planuję mały, prosty parterowy dom, ma być dobry dla mojej rodziny i portfela, mam następujące założenia :

    - płyta fundamentowa ( 10 cm XPS pod i na tym 10 cm EPS + wylewka z ogrzewaniem podłogowym )
    - ściany to ceramika + 20 cm EPS grafit
    - strop płyty kanałowe + 30cm izolacji + membrana
    - bufor z grzałkami + wężownicą do CWU / wentylacja mechaniczna

    Działka przy drodze asfaltowej, wjazd od północy, wodociąg już jest, prąd jak dobrze pójdzie będzie w ciągu 2 miesięcy, na kanalizację i gaz nie ma szans, więc będzie szambo.
    Do założeń na razie się nie przywiązuję bo człowiek uczy się całe życie i zawsze ktoś lub coś może zmienić założenia.
    W tym momencie czekam na warunki zabudowy, i dopiero wtedy okaże się jaki projekt będzie budowany

    Działka na razie wygląda tak:



    Po długim oczekiwaniu na mojej działce pojawiła się w końcu ekipa z Zakładu Energetycznego i zainstalowała skrzynkę. Moim zdaniem za blisko wąskiej drogi lokalnej, boję się że może zostać uszkodzona przez samochód lub sprzęt rolniczy. Linia zabudowy czy ewentualny płot moim zdanie też nie będzie przebiegała w tym miejscu.



    Stan na dzień dzisiejszy:

    - otrzymałem warunki zabudowy, i mam możliwość zbudowania domu z płaskim dachem

    - możliwość budowy domu z dachem o koncie nachylenia od 0 do 45 stopni sprawiło że kupiłem projekt Zx100 z pracowni Z500

    - projekt jest w adaptacji, dokonałem kilku zmian, mam zamiar złożyć w tym miesiącu dokumenty i czekać na pozwolenie na budowę

    - wykonałem badanie gruntu

    - odebrałem mapę do celów projektowych

    - zleciłem badanie OZE, zastanawiam się jak zmniejszyć wartość 8122 kWh/rok, przy rozsądnie poniesionych nakładach, wszelkie sugestie mile widziane.

    Sezonowe zapotrzebowanie na energię na ogrzewanie
    Strumień powietrza wentylacyjnego-ogrzewanie Vv,H: 213,7 m3/h
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 29,24 GJ/rok
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 8122 kWh/rok
    Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 134 m2
    Kubatura ogrzewana budynku VH: 337,6 m3
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 217,8 MJ/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 60,5 kWh/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 86,6 MJ/(m3·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 24,1 kWh/(m3·rok)

    Dziś po wielu miesiącach załatwiania formalności i rozwiązywaniu dylematów, jaki ma być mój dom w końcu ruszyła budowa.

    Zaraz po chwili entuzjazmu, pojawił się pierwszy problem - piach na podbudowę okazał się do niczego i odjechał w siną dal. Po wykonaniu x telefonów i obejrzeniu 2 miejsc z piachem, efekt jest taki że jutro około 8:00 ma przyjechać wywrotka z kopalni, i wtedy się okaże czy piach na podbudowę jest ok.

    Ekipa z firmy Brinkmann Consulting po 2 tygodniach wykonała płyty fundamentowe. Są to 2 oddzielne płyty :

    - płyta pod garaż nie posiada izolacji pod betonem, garaż będzie nieogrzewany i oddzielony od części mieszkalnej

    - płyta pod domem posiada izolację z 10 cm XPS, i dodatkowo na płycie bedzie 10 cm EPS i wylewki z ogrzewaniem podłogowym

    Obie części posiadają przepusty, drenaż, uziemienie i ścianki przeciwwysadzinowe.



    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 03-03-2016 o 11:26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony