dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie Podłogówka w całym domu i grzejniki w garażu.

    Jak to rozwiązać w domu wszędzie podłogówka ale fachowcy powypuszczali też ze scian rury pod grzejniki wszystko już pomalowane dodatkowo w każdym pomieszczeniu puszka i kabel pod termostat pokojowy.
    Plan jest taki ze rury od grzejników obciąć i schować (farba jeszcze jest) zostawić tylko te w garażu i założyć przewymiarowane grzejniki i puścić wszystko na jednym obiegu temp.zasilania 30-35stopni tylko jaki musi być grzejnik aby ogrzać garaz 35m2 taką temp. Np do 20 stopni jeśli będzie taka potrzeba.
    Powierzchnia 170m2 +garaz 35m2 grany raczej do 15stopni
    Pompa w planie 9kw monoblock.
    Ostatnio edytowane przez romano78 ; 27-03-2022 o 00:42

  2. #2
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Nic się nowego nie dowiedziałem z tego artykułu garaż jest opłytkowany ocieplenie na nim jest 20cm a od środka na ścianie od strony mieszkania nie ma ocieplenia i nie będzie bo już płytki położone wiec garaż trza grzac tylko jakie grzejniki zamontować do temp.zasilania ok.30stopni.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Nic się nowego nie dowiedziałem z tego artykułu garaż jest opłytkowany ocieplenie na nim jest 20cm a od środka na ścianie od strony mieszkania nie ma ocieplenia i nie będzie bo już płytki położone wiec garaż trza grzac tylko jakie grzejniki zamontować do temp.zasilania ok.30stopni.
    Obliczenia ozc i na podstawie obciązenia cieplnego garazu obliczamy grzejnik, a mały on nie bedzie. O 15 oC dla temperatury obliczeniowej czyli -20 oC trzeba zapomniec bo jednym duzym grzejnikiem tego nie zapewnimy. Liczyłem i instalowałem taki grzejnik w domu gdzie nie mozna było było załozyc podłogówki w garazu i grzejnik był wielkosci
    CV33-900-1500 i rewelwcji nie było ale wiekszy sie nie zmiescił, o cenie niewet nie wspomnę.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Jak to rozwiązać w domu wszędzie podłogówka ale fachowcy powypuszczali też ze scian rury pod grzejniki wszystko już pomalowane dodatkowo w każdym pomieszczeniu puszka i kabel pod termostat pokojowy.
    Plan jest taki ze rury od grzejników obciąć i schować (farba jeszcze jest) zostawić tylko te w garażu i założyć przewymiarowane grzejniki i puścić wszystko na jednym obiegu temp.zasilania 30-35stopni tylko jaki musi być grzejnik aby ogrzać garaz 35m2 taką temp. Np do 20 stopni jeśli będzie taka potrzeba.
    Powierzchnia 170m2 +garaz 35m2 grany raczej do 15stopni
    Pompa w planie 9kw monoblock.
    A po co w ogóle ogrzewać ten garaż? Mam prawie identyczną sytuację jak Ty, garażu nie ogrzewam i w największe mrozy było ok. 8-10 na plusie. Zainwestowałem natomiast w bramę garażową - panel grubości 6 cm i to procentuje.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A po co w ogóle ogrzewać ten garaż? Mam prawie identyczną sytuację jak Ty, garażu nie ogrzewam i w największe mrozy było ok. 8-10 na plusie. Zainwestowałem natomiast w bramę garażową - panel grubości 6 cm i to procentuje.
    Po co ogrzewac garaz? , mysle ze to pytanie nie do Romana a raczej do jego klienta. Ja miałem takiego klienta który zazyczył sobie aby w garazu mogło byc 18 oC ,niezaleznie od temperatury zewnetrzej. Taką podłogówke tam zaprojetowałem i wykonałem. Niedawno inny klient zarzyczył sobie 20 oC w garazu bo kiedys moze to byc pokój. Przypadków jest duzy a kazdy jest inny. Jezeli chodzi o bramę garazową dobrą to i ona nie wystarczy, garaz musi grzany posrednio innymi pomieszczeniami z nim sąsiadujacym aby było w nim zawsze ok 10 oC. Cuda moze sie zdarzają, ale nie tym przypadku.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Po co ogrzewac garaz? , mysle ze to pytanie nie do Romana a raczej do jego klienta. Ja miałem takiego klienta który zazyczył sobie aby w garazu mogło byc 18 oC ,niezaleznie od temperatury zewnetrzej. Taką podłogówke tam zaprojetowałem i wykonałem. Niedawno inny klient zarzyczył sobie 20 oC w garazu bo kiedys moze to byc pokój. Przypadków jest duzy a kazdy jest inny. Jezeli chodzi o bramę garazową dobrą to i ona nie wystarczy, garaz musi grzany posrednio innymi pomieszczeniami z nim sąsiadujacym aby było w nim zawsze ok 10 oC. Cuda moze sie zdarzają, ale nie tym przypadku.
    Masz rację w tym co piszesz ale sam wiesz, jaki będzie wielki ten kaloryfer przy zasilaniu 30 st.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Masz rację w tym co piszesz ale sam wiesz, jaki będzie wielki ten kaloryfer przy zasilaniu 30 st.
    Dyskusja nie o tym czy ogrzewac garaz, ale jak to zrobic aby spelnic zycznie klienta. Dlatego trzeba sie zastanowic czy dac jako uzupelnienie grzejnik elektryczny konwektor dla najzimniejszych dni, ba sam tylko grzejnik przy małej Tz jest bez sensu.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Powierzchnia 170m2 +garaz 35m2 grany raczej do 15stopni
    Pompa w planie 9kw monoblock.
    9kw na dom 200m2 z puszką Pandury w postaci nieodizolowanego garażu? Za mało.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    9kw na dom 200m2 z puszką Pandury w postaci nieodizolowanego garażu? Za mało.
    W projekcie jest zapotrzebowanie 60kwh/m2 na ciepło wlasciwe.pl wyszło 8,5kw przy minus 20
    W domu jest kominek.
    Podłoga 8cm styropian
    Ściany 20cm
    Dach 16cm (można jeszcze docieplić między krokwie)
    Okna 40m2 trzy szyby. Wentylacja grawitacyjna. Ściany max25cm
    A i wtym garażu są wypuszczone rury pod dwa grzejniki na przeciwległych ścianach.
    Ostatnio edytowane przez romano78 ; 27-03-2022 o 12:48

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    W projekcie jest zapotrzebowanie 60kwh/m2 na ciepło wlasciwe.pl wyszło 8,5kw przy minus 20
    W domu jest kominek.
    Podłoga 8cm styropian
    Ściany 20cm
    Dach 16cm (można jeszcze docieplić między krokwie)
    Okna 40m2 trzy szyby. Wentylacja grawitacyjna. Ściany max25cm
    A i wtym garażu są wypuszczone rury pod dwa grzejniki na przeciwległych ścianach.
    Dane z projektu są oszukane bo niemozliwe jest aby Ep=60 kWh/m2*a bez rekuperacji, do doboru mocy ta wartosc jest calkowicie nieprzydatna. Równiez dane z CW wiarygodne nie są, a do doboru mocy grzejnika rowniez nieprzydatne. Ogolne dom srednio ocieplony. Ten kominek moze wspomóc PC przy najnizszych temperaturach. Nie wiadomo jaka jest podłogówka, a sadząc po ociepleniu i braku rekuperacji byc moze Tz musi byc wieksza, to i te grzejniki w garazu dadza wiekszą moc.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    To ciekawe czy bez rekuperacji nie da się zejść do EP 60kWh/m2.
    Moje zużycie energii za cały rok na ogrzewanie domu o powierzchni 200m po podłogach to 12000kWh ( produkcja z licznika pompy ), co daje 60kWh/m2. Nie mam żadnej rekuperacji.
    Ogrzewanie jest na grzejnikach, przy podłogówce jeszcze bardziej bym zszedł, a jest to stary dom remontowany. Owszem ściany dobrze ocieplone, góra nawet bardzo dobrze, ale na posadzce rewelacji nie ma.
    Za straty energii nie odpowiada tylko izolacja przegród, ale wiele innych czynników ( ilość przeszkleń, okna dachowe, a przede wszystkim czy jest narażony na wiatry ).
    Syn w tej chwili w swoim nowym domu (130m użytkowej, 170m po posadzkach ) wylewa posadzki i jeśli jego zapotrzebowanie na energię będzie zbliżone do mojego, przy pustaku ceramicznym, 20cm grafitu, w górnych stropach ponad 30cm wełny i posadzce 16cm EPS. To przy ogrzewaniu w całości na podłogówce, gdzie poszło 1250m PERT 16 ( w garażu rozstaw co 25cm ) jego zużycie energii powinno być o połowę mniejsze.
    Ale już wiem, że tak nie będzie, bo dom stoi na takim szczerym polu, że ciągle tam wieje i to co zyska przez duże przeszklenia w dni słoneczne, to w inne dni mu to wywieje.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    To ciekawe czy bez rekuperacji nie da się zejść do EP 60kWh/m2.
    Moje zużycie energii za cały rok na ogrzewanie domu o powierzchni 200m po podłogach to 12000kWh ( produkcja z licznika pompy ), co daje 60kWh/m2. Nie mam żadnej rekuperacji.
    Ogrzewanie jest na grzejnikach, przy podłogówce jeszcze bardziej bym zszedł, a jest to stary dom remontowany. Owszem ściany dobrze ocieplone, góra nawet bardzo dobrze, ale na posadzce rewelacji nie ma.
    Za straty energii nie odpowiada tylko izolacja przegród, ale wiele innych czynników ( ilość przeszkleń, okna dachowe, a przede wszystkim czy jest narażony na wiatry ).
    Syn w tej chwili w swoim nowym domu (130m użytkowej, 170m po posadzkach ) wylewa posadzki i jeśli jego zapotrzebowanie na energię będzie zbliżone do mojego, przy pustaku ceramicznym, 20cm grafitu, w górnych stropach ponad 30cm wełny i posadzce 16cm EPS. To przy ogrzewaniu w całości na podłogówce, gdzie poszło 1250m PERT 16 ( w garażu rozstaw co 25cm ) jego zużycie energii powinno być o połowę mniejsze.
    Ale już wiem, że tak nie będzie, bo dom stoi na takim szczerym polu, że ciągle tam wieje i to co zyska przez duże przeszklenia w dni słoneczne, to w inne dni mu to wywieje.
    Ep to wielkosc niemierzalna, tylko obliczeniowa, To co podajesz to powiedzmy Eu, nie wiem jakie jest zuzycie na cwu. CWU liczy sie od m2 powierzchni domu. Czy da sie zejsc ponizej 60 kWh/m2*a bez rekuperacji? Bez sztuczek typu komiek (biomasa), kolektory termiczne, pellet (biomasa), PV nie da się, chyba ze dom pasywny, który bez rekuperacji nie moze byc pasywnym, czyli sie nie da. To ze projektach sie da swiadczy jedynie oszustwie architekta ktory musi jakos sprzedac swoją pracę, co przeszkadza rekuperacja w nowym projekcie (nie modernizacji, rozbudowie) niektórym nie wiem. Dopóki jednak nie będzie nakazu instalacji rekuperacji w nowo projektowanych domach dopóty takie kombinacje bedą miały miejsce. Dlaczego odpowiedni urząd nie wyda takiego nakazu tez nie wiadomo. Zwykle jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, daleki jestem od takiego wniosku, mysle to raczej niedopatrzenie, bałagan, czy tez mało istotny problem.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Wpisałem wszystkie dane mojego domu w ktorym juz mieszkam od paru lat do kalkulatora cieplowlasciwe bo znam zapotrzebowanie na ciepło i moc i prawie idealnie się zgodziło .Zapotrzebowanie ok.13000tys kWh a zapotrzebowanie na moc7,2kw przy minus 20 ,gazu przy minus 15 szło ok.7m3czyli ok.77kwh na dobę.
    Dobrze liczę ta moc jeśli przykładowo przy minus 20 kocioł spala 9m3 na 24h to zapotrzebowanie na moc jest 10kw.
    A zapotrzebowanie na ciepło 60kwh/m moim zdaniem w tym projekcie Dom w hibiskusie (dach najsłabszy punkt)jest mało realna bez rekuperacji u mnie z rekuperacjia wychodzi ok 74kwh dom bardzo dobrze docieplony tylko okna dwuszybowe.
    Ostatnio edytowane przez romano78 ; 27-03-2022 o 20:49

  15. #15

    Domyślnie

    Ten projekt z tym poddaszem z 16cm wełny, garażem w bryle to będzie skarbonka. Dasz plamę przy zachowaniu ciągłości ocieplenia i jakości wykonanie to będzie kiepsko.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Wpisałem wszystkie dane mojego domu w ktorym juz mieszkam od paru lat do kalkulatora cieplowlasciwe bo znam zapotrzebowanie na ciepło i moc i prawie idealnie się zgodziło .Zapotrzebowanie ok.13000tys kWh a zapotrzebowanie na moc7,2kw przy minus 20 ,gazu przy minus 15 szło ok.7m3czyli ok.77kwh na dobę.
    Dobrze liczę ta moc jeśli przykładowo przy minus 20 kocioł spala 9m3 na 24h to zapotrzebowanie na moc jest 10kw.
    A zapotrzebowanie na ciepło 60kwh/m moim zdaniem w tym projekcie Dom w hibiskusie (dach najsłabszy punkt)jest mało realna bez rekuperacji u mnie z rekuperacjia wychodzi ok 74kwh dom bardzo dobrze docieplony tylko okna dwuszybowe.
    Liczenie mocy strat czyli projektowego obciązenia cieplnego jest mało dokładne, w zasadzie tylko ciepłomierz i dłuzszym okresie wystapienia tej temperatury i jej niezmiennosci w czasie. Bez tego to tylko takie szacowanie. Projektowe obciazenie cieplne jest wyliczane przy pewnych załozeniach ktore w praktyce nie wystepują, dlatego tez okreslenie dokladnosci CW jest obarczone duzym błedem.
    Wracajac do zapotrzebowania na ciepło to nie wiem dlaczego wiekszosc sie uparła aby te wartosc (Ep) traktowac jako rzeczywistą. To tylko wartosc umowna zwiazana z tzw. wspólczynnikiem nakladu który ma odzwierciedlac wpływ ogrzewania danego budynku na srodowisko. Ep nie pokazuje rzeczywistego wsk. zapotrzebowana na ciepło. To ma byc Eu. Rozumiem ze mozna sie pomylic bo jest Eu, Ek, Ep i kazde znaczy co innego, ale od wielu lat to powtarzam na forum i nic z tego nie wynika. To Ep mami prawie kazdego inwestora. Bez wsp. nakladu i calkowitej sprawnosci ukladu grzewczego Ep nic nam nie mowi.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Liczenie mocy strat czyli projektowego obciązenia cieplnego jest mało dokładne, w zasadzie tylko ciepłomierz i dłuzszym okresie wystapienia tej temperatury i jej niezmiennosci w czasie. Bez tego to tylko takie szacowanie. Projektowe obciazenie cieplne jest wyliczane przy pewnych załozeniach ktore w praktyce nie wystepują, dlatego tez okreslenie dokladnosci CW jest obarczone duzym błedem.
    Wracajac do zapotrzebowania na ciepło to nie wiem dlaczego wiekszosc sie uparła aby te wartosc (Ep) traktowac jako rzeczywistą. To tylko wartosc umowna zwiazana z tzw. wspólczynnikiem nakladu który ma odzwierciedlac wpływ ogrzewania danego budynku na srodowisko. Ep nie pokazuje rzeczywistego wsk. zapotrzebowana na ciepło. To ma byc Eu. Rozumiem ze mozna sie pomylic bo jest Eu, Ek, Ep i kazde znaczy co innego, ale od wielu lat to powtarzam na forum i nic z tego nie wynika. To Ep mami prawie kazdego inwestora. Bez wsp. nakladu i calkowitej sprawnosci ukladu grzewczego Ep nic nam nie mowi.
    Eu jest 28kwh/m2/rok to jakaś bzdura chyba?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Eu jest 28kwh/m2/rok to jakaś bzdura chyba?
    Taka wartosc oznacza naprawdę solidnie zaizolowany dom z rekuperacją, solidnymi oknami (wiekszosc fix), z duzymi zyskami słonecznymi, w dobrej strefie (I, II) Czy tak jest naprawdę nie wiem bo nie znam tych wszystkich parametrów. Wbrew pozorom nie jest tak łatwo osiągnąc taki poziom.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Taka wartosc oznacza naprawdę solidnie zaizolowany dom z rekuperacją, solidnymi oknami (wiekszosc fix), z duzymi zyskami słonecznymi, w dobrej strefie (I, II) Czy tak jest naprawdę nie wiem bo nie znam tych wszystkich parametrów. Wbrew pozorom nie jest tak łatwo osiągnąc taki poziom.
    Strefa 3 Rzeszów a od południa tak ok.5m2 okien mało od północy jest dużo więcej

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Strefa 3 Rzeszów a od południa tak ok.5m2 okien mało od północy jest dużo więcej
    To w takim razie te 28 to bzdura. To nic dziwnego. Architekci tak dopasowują wyniki obliczen, jezeli jakiekolwiek obliczenia były do wartosci wymaganej do uzyskania PNB.
    Duzo by o tym pisac, ale to i tak nic nie da. Kasta trzyma sie mocno i dlatego trzeba sobie radzic samemu i nie ufac tej czesci projektu zwiazanej z obliczeniami cieplnymi.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony