dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 16
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 315
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    A może carpaccio ?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  2. #202

    Domyślnie

    Carpaccio? Masa "żył" tłuszczowych...

  3. #203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    Znajomy kupił w GB. 1kg - 200. Powiedział mi, że to rarytas(ribeye). Na chwilę obecną to czarna magia, dla takiej baby jak ja. Czy to wagyu, czy inne kobe lub coś innego, nie ma pojęcia, jest drogie.
    Raczej nie jest z Japonii, bo tamte mają cenę 100 (i więcej) funtów za stek 250g. Nie mniej wątpię czy potrafilibyśmy odróżnić je po smaku. Kiedyś coś podobnego jadłem i szczerze mówiąc kompletnie nie pamiętam jak smakował.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Raczej nie jest z Japonii, bo tamte mają cenę 100 (i więcej) funtów za stek 250g. Nie mniej wątpię czy potrafilibyśmy odróżnić je po smaku. Kiedyś coś podobnego jadłem i szczerze mówiąc kompletnie nie pamiętam jak smakował.

    Czyli potraktować jak zwykłego steka( żeliwna i 300c)?

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    Carpaccio? Masa "żył" tłuszczowych...
    Masz próbkę, to "wystrugaj" plasterek i spróbuj - to nowe wyzwanie
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #206

    Domyślnie

    "Lęcę jak gołębica" i czekam na inne porady.

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    Czyli potraktować jak zwykłego steka( żeliwna i 300c)?
    Cholera, nie wiem! Poczekaj może na Paula. Ja to jadłem w restauracji w Hamburgu, było pocięte w kostkę dosyć dużą i obsmażone z każdej strony ale w środku rare. Nie miało kratki więc albo była to patelnia zwykła albo griddle.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    Jestem bardzo podekscytowana, na dobry początek wyciełam małą próbkę do eksperymentu.

    żadnych eksperymentów
    ... żeliwna patelnia, (lub griddle w wysokiej temperaturze), po jednej minucie z każdej strony, następnie możesz rozkrajać na kawalki 3×3 cm i opiec boki (czs "odpoczynku" steaka, nie więcej niż 2 minuty przed podaniem
    wspaniałości ... wygląda na wygyu beef ... nie spierdziel ... "over cook" zabije smak

    z lekka zazdraszczam Marcinowi
    unde venis et quo tendis

  9. #209
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam


    a potem wołowina ekstra na befsztyk , jeszcze z tego byka 1,2 t.




  10. #210
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    dzisiaj tłusty czwartek to oprócz pączków serowych do moich Zimowych Rewolucji zawita Torcik bezowy z bardzo starego przepisu.W sieci go nie ma.Po befsztyku znajdzie się miejsce na kawałeczek torciku.


  11. #211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Ado, i jak wyszło eksperymentowanie?


  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    a potem wołowina ekstra na befsztyk , jeszcze z tego byka 1,2 t.


    Limousine to, wbrew nazwie najgorsza jakościowo rasa mięsna. To co najtańsze i niezjadliwe w Biedronce i gdzieś tam to najprawdopodobniej właśnie Limousine. Tanie i byle jakie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi Zobacz post
    Ado, i jak wyszło eksperymentowanie?

    Zapowiada się luksusowo i mega apetycznie. Wczorajszy eksperyment był cudownym doznaniem kulinarnym, na najwyższym światowym poziomie.


    Postanowiłam jednak podzielić steki(2)na małe kostki przed "patelnią". Paweł podał przepis na typowa grubość, moje mają 2cm.



    ps jestem w trakcie gotowania chili con carne z avocado.
    Ostatnio edytowane przez ada_marcin ; 04-02-2016 o 13:57

  14. #214
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam .






    Jako danko z grillowanymi warzywami i owocami.Grzanka z ciemnego chleba i ser pleśniowy (własny) tym razem w rozpuszczonej wersji.

  15. #215
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Limousine to, wbrew nazwie najgorsza jakościowo rasa mięsna. To co najtańsze i niezjadliwe w Biedronce i gdzieś tam to najprawdopodobniej właśnie Limousine. Tanie i byle jakie.
    Odpowiedziałem ci w twoim topiku ja wielce się mylisz.Znowu.

  16. #216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    ...ps jestem w trakcie gotowania chili con carne z avocado.
    Też ten Pawłowy przepis podkradłam. Na takie wietrzne, zimne i wilgocią przesycone dni - idealny


  17. #217
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    witam.

    Dyrdymały wzniecające adansi pisze.Chciałbym zobaczyć jak ten przepis co podkradła Chef , zrobiła.
    Zrobiłam.podkradłam , napisałam,wytłumaczyłam.
    .............gdzie?????

    Niech se robi.

    Dzisiaj konsumpcja.Mój karczek dojrzewający.Zajefajny.Smaczny,Nastawiam teraz ligawę.Schab i szynka na razie odstawiam.




  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi Zobacz post
    Też ten Pawłowy przepis podkradłam. Na takie wietrzne, zimne i wilgocią przesycone dni - idealny
    Zrobiłam na gęsto, pychota.


  19. #219
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    Zrobiłam na gęsto, pychota.

    O Boże !!!.Sorki ale to nie jest to co Chefa.

  20. #220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    Zrobiłam na gęsto, pychota....
    Też ciekawa propozycja. Do tej pory na gęsto to u mnie tylko fasolowa, grochówka. czasem krupnik. Spróbuję i tego


Strona 11 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony