dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 16
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 315
  1. #221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    chili con carne, jest zawsze gęste (nie żałować mięsa, przyprawionego tak jak do tacos) ... przeważnie dodaję jeszcze starty cheddar
    unde venis et quo tendis

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi Zobacz post
    Też ciekawa propozycja. Do tej pory na gęsto to u mnie tylko fasolowa, grochówka. czasem krupnik. Spróbuję i tego
    Dodałam fasole, a wszystko na super "ostro". Oczywiście z zaleceniami Pawła, dużo, dużo, i jeszcze więcej...



  3. #223
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.Najpierw dla ochłody.


    potem
    przepyszny miks czyli zupa krem z ogórka szklarniowego i zupa krem z pomidora świeżego.Ta pierwsza z koperkiem druga zaś z natką pietruszki.Do zagęszczenia zastosowałem jogurt naturalny ten do zup i sosów.Grzanki z schulstad na osełce 84 %. Oba kremy na bazie rosołowej z kaczki,kurki i kości schabowej.Dwie w jednym talerzu.Polecam.

    następnie
    odkrycie sezonu :


    na koniec :
    ciasto marchewkowe zarąbiste choć już w nazwie nie moja bajka.


    Aby nie zapomnieć :
    befsztyk z korniszonami chilli.Smaczny befsztyk będę go kupował.Polecam.Można skomponować fajne drugie danie zaraz po zupie kremowej.




    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 09-02-2016 o 09:04

  4. #224
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.Fajna przegryzajeczka.







    Sałata lodowa drobno siekana ,cebula czerwona w piórka, korniszon krążki.ogórek szklarniowy pół talarki,jabłko pół talarki,wędlina kostka,ta


    czyli mój karczek dojrzewający,dwie łyżki oleju słonecznikowego cukier sól himalajska,sok z limonki do smaku i pieprz.

  5. #225
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Ze względów technicznych będę swoimi doświadczeniami związanymi z befsztykiem ,stekiem wołowym-wieprzowym i nie tylko z Państwem tu się dzielił.Jako że danie obok , będzie uzbrojone w inne specjały kulinarne na talerzu, do moich Zimowych Rewolucji jak najbardziej pasować będzie.Może nie będzie taki ,

    http://www.smakizycia.pl/kuchnia/przepisy/steki-wieprzowe-z-kostka/



    może nie będzie miał kostki ale stekiem wieprzowym pozostanie.Polecam taki rodzaj stek.CDN.............
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 09-02-2016 o 11:08 Powód: przepraszam ansi źródło

  6. #226
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam .

    Karczuś dojrzewający skonsumowany teraz czas na schab i polędwice póki co wieprzową.Fotki w drodze.

  7. #227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mała prośba do wszystkich odwiedzających:
    forum ma służyć wymianie doświadczeń. Nie ma zakazów, nakazów itp. Wystarczy pisać "w temacie". Może się nam coś nie podobać - możemy krytykować.
    Ale nie powinniśmy obrażać (to jest niezgodne z regulamienm) czy też wyśmiewać (to po prostu "tylko" nieeleganckie, ale jak ktoś nie może wytrzymać - trudno).

    Za to wklejając zdjęcia, których autorami nie jesteśmy wypada wskazać źródło. Raz - nie będzie zarzutu że ktoś się chwali czymś, czego nie zrobił, dwa - zdjęcie jest czyjąś własnością. I tyle..
    pozdrawiam
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #228

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Mała prośba do wszystkich odwiedzających:
    forum ma służyć wymianie doświadczeń. Nie ma zakazów, nakazów itp. Wystarczy pisać "w temacie". Może się nam coś nie podobać - możemy krytykować.
    Ale nie powinniśmy obrażać (to jest niezgodne z regulamienm) czy też wyśmiewać (to po prostu "tylko" nieeleganckie, ale jak ktoś nie może wytrzymać - trudno).

    Za to wklejając zdjęcia, których autorami nie jesteśmy wypada wskazać źródło. Raz - nie będzie zarzutu że ktoś się chwali czymś, czego nie zrobił, dwa - zdjęcie jest czyjąś własnością. I tyle..
    pozdrawiam

    Ale jak tu się nie śmiać?

  9. #229
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Porządek musi być jak mówi Finlandia.









    Też w limonce.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 10-02-2016 o 05:41

  10. #230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    rewolucyjny sok ze świeżych grapefrutów (szczególnie rewolucyjnie połączenie ze zmrożoną czystą wódeczką)


    rewolucyjne cabernet sauvignon z Kaliforni (rewolucja polega na podawaniu o jeden stopień F wyżej, niż zalecane)



    z kulinarnym, rewolucyjnym pozdrowieniem
    unde venis et quo tendis

  11. #231
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    rewolucyjny sok ze świeżych grapefrutów (szczególnie rewolucyjnie połączenie ze zmrożoną czystą wódeczką)


    rewolucyjne cabernet sauvignon z Kaliforni (rewolucja polega na podawaniu o jeden stopień F wyżej, niż zalecane)



    z kulinarnym, rewolucyjnym pozdrowieniem

    Witaj Chef.

    Nie widzę bardzo temp. caberneta tego twojego z Kalifornii.Doskonale zapewne także znasz pochodzenie tego zacnego wina.Czym się tu chwalić jak korzenie skądinąd.Wiesz także ,że popularność stracił i mamy dostępność Merlot .Tego Merlot.

    https://www.google.pl/search?q=wino+merlot&biw=1680&bih=915&tbm=isch&tbo =u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwizrZizsOzKAhW kZpoKHQ5uByQQsAQIJg&dpr=1#imgrc=UmZWif42FgPt2M%3A

    Postaram się i będę go miał w mych Zimowych Rewolucjach.

    Z nieco słabszym pozdrowieniem.

    p.s mam teraz za głosem powiedzieć!!!

    O Boże jakie fajne grapefruity i mikser i schładzacz !!!. Niniejszym to czynię.

    Temperatura wina

    Temperatura, w jakiej podaje się wino powinna być ściśle przestrzegana. Wina czerwone spożywa się w tak zwanej temperaturze pokojowej,
    to znaczy. 16-20°C. Wina typu aperitifów, jak wermuty, podaje się w temperaturze pokojowej lub ochłodzone do 10-12°C. Wina białe stołowe chłodzi się do temp. 8-10°C, im wino słodsze tym powinno być lepiej schłodzone.
    Podając szampana, trzeba pamiętać, że pije się go zawsze dobrze schłodzonego, powinien mieć on temperaturę 5-6°C, czyli najlepiej jak jest zimny, lecz nie zamrożony. Najwygodniej podawać go w kubełku z lodem, co jest korzystniejsze i lepiej widziane niż podawanie go po wcześniejszym zamrożeniu w lodówce. Taki zabieg zamrożenia szampana wpływa bowiem ujemnie na subtelny i delikatny aromat tego trunku.
    Ogólną zasadą jest podawanie wina lekko schłodzonego do temperatury 12-14°C, jest ono wtedy najsmaczniejsze. Należy jednak unikać zbytniego wahania temperatur,
    http://winiarniamerlot.pl/op_wino.html

    Oto już nie pytam to standard.




    http://www.amazon.com/gp/product/B019Z8BQ4G/ref=s9_top_hd_bw_btnlL_g79_i1/184-8408670-0812621?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=merchandised-search-2&pf_rd_r=0SN4AKEKPAMJPFHFVXND&pf_rd_t=101&pf_rd_p =2223055502&pf_rd_i=13299331
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 10-02-2016 o 05:02

  12. #232
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam i wklejam coś smacznego w moich Zimowych Rewolucjach.



    Nie mogłem się powstrzymać.Moja :Błęda" .............Śpiąca i czekająca na żarełko.


    Środa popielcowa to i zachować umiar w pitraszeniu czas zrobić.









    pierogi są z kasza turecką.

    smacznego chef.

    aha ........ansi źródła nie podaję bo fotki z mojej chałupy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...e-czyli/page12

    ale link gdybyś zapomniała,
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 10-02-2016 o 12:17

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    rewolucyjny sok ze świeżych grapefrutów (szczególnie rewolucyjnie połączenie ze zmrożoną czystą wódeczką)


    rewolucyjne cabernet sauvignon z Kaliforni (rewolucja polega na podawaniu o jeden stopień F wyżej, niż zalecane)



    z kulinarnym, rewolucyjnym pozdrowieniem
    Świeży drink i do tego ekologiczny.

    Pytanie co do wina. Jakie wino do dania z odwłoka homara i polędwicy wołowej? Dwa rodzaje mięsa w jednym daniu, jak to rozwiązać? Wino może być z segmentu Grand Cru, bo to dla mojego misiaczka na walentynki.
    Ostatnio edytowane przez ada_marcin ; 10-02-2016 o 15:16

  14. #234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada_marcin Zobacz post
    Świeży drink i do tego ekologiczny.

    Pytanie co do wina. Jakie wino do dania z odwłoka homara i polędwicy wołowej? Dwa rodzaje mięsa w jednym daniu, jak to rozwiązać? Wino może być z segmentu Grand Cru, bo to dla mojego misiaczka na walentynki.
    Wino takie, które Marcin lubi najbardziej ... może być nawet wytrawny szampan
    Dziś nie przestrzegamy już starej zasady "białe do białego"
    unde venis et quo tendis

  15. #235

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję Pawle za dobra rade.

    Dzisiaj zabijałam syfiastość wołowiny stekowej Limousine (z Auchan). Niespecjalnego psełdo steka posiekałam i dodałam do pikantnego dania z daktylami.

  16. #236

    Domyślnie









    Do zabicia nieszczęsnej psełdo wołowiny stekowej zastosowałam składniki:
    brokuły, marchew, cebule, czosnek, wino białe, paste chili, pieprz, sól, brązowy cukier, daktyle, grzyby shiitake, odrobine sosu sojowego, groszek.
    Ostatnio edytowane przez ada_marcin ; 10-02-2016 o 21:52

  17. #237

    Domyślnie

    Ado , nigdy nie zawodzisz, bardzo apetyczne wszystko wyglada.Ciekawe jak smakje z daktylami?

    Chefie , czerwone greifruty uwielbiam , chociaz nigdy nie robilam z nich soku. Zdjecie piekne .

  18. #238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Valencja Zobacz post
    Ado , nigdy nie zawodzisz, bardzo apetyczne wszystko wyglada.Ciekawe jak smakje z daktylami?

    Chefie , czerwone greifruty uwielbiam , chociaz nigdy nie robilam z nich soku. Zdjecie piekne .
    Pikantne danie ze słodkim akcentem, jest super pyszne. Polecam z dobrym Cabernet Sauvignon, ja serwowałam z wyśmienitym czilijskim(średni segment 60 złotych).

    Ostatnio edytowane przez ada_marcin ; 10-02-2016 o 22:09

  19. #239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ....
    pierogi są z kasza turecką.

    smacznego chef.

    aha ........ansi źródła nie podaję bo fotki z mojej chałupy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...e-czyli/page12

    ale link gdybyś zapomniała,
    Mój Ty smutko Z tego się nie da jednak wyleczyć Biedactwo Ty niespecjalne, czy można Ci jakoś pomóc? Niespecjalnie mi się chce, ale skoro prosisz...


  20. #240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Ada, jak zwykle problem rozwiązałaś profesjonalnie

    Valencjo, ze świeżo wyciśniętym sokiem z grapefruta, dobrze smakuje nawet podła berbelucha

    ps - dobre wina nie potrzebują wspomagania decantera
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 11-02-2016 o 03:05
    unde venis et quo tendis

Strona 12 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony