dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 16
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 315
  1. #101
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Dalej pamiętnik pod tytułem "Jestem gość, bo rano zrobiłem śniadanie, teraz robię obiad a potem zrobię kolację." Zawartość można krótko streścić: "Mam sztućce, talerze, stół i krzesła, posiekam marchewkę, pory, ziemniaki al dente i będzie git" Kogo to wszystko obchodzi?
    Proszę się nie obrażać.Bez stołu , sztućców,krzeseł,ziemniaczków al dente siekanej marchewki,porów niestety nie da się zrobić i pokazać potrawy.Można np. na parapecie ale jeszcze nie próbowałem.Nie napinaj się tylko pokaż coś w tych moich Zimowych Rewolucjach na co zwrócę uwagę.Na razie płaczesz nad rozlanym mlekiem ,że nic nie potrafisz ugotować więc piszesz te niekulinarne swoje ideologie jaki to ja jestem nieudacznik.Oceń to jeśli potrafisz.







    Marynowana ,smażona i pieczona pierś z kaczki.To pod spodem to gruszka i jabłko.



    ziemniaczki w kostkę ugotowane w mleku al dente podsmażone przed podaniem na maśle klarowanym.





    Rumsztyki wołowe usmażone by potem je podpiec w piekarniku.Cebula na oleju z dodatkiem octu balsamicznego by była bardziej wyrazista.



    Buraczki na maśle zapalone z szalotką i jabłkiem.



    proste danie barowe w nieco innej odsłonie i wykonaniu.



    Pieczarki faszerowane ,prosty sposób.Pietruszka,szczypiorek,masło.



    Na patelni po usmażeniu pieczarek zielenina i biały ser z ziołami oraz 3 jaja na twardo.Farsz do pieczarek.



    Do piekarnika przybrane wiejska kiełbaską.



    Jak widzisz nie pokazuję ci piekarnika by udowodnić ,że go mam pokazuje ci kolejny inny sposób na faszerowane pieczarki.Masz lepszy to pokaż.Chętnie nad będę deliberować.



    Zaproponowałem prostą surówkę.Sałata lodowa,papryka,kiszony ogórek,szklarniowy ogórek.Sos :kilka łyżek oleju,cukier,sok z połowy z limonki,pieprz,czosnek,łyżeczka musztardy francuskiej i vegeta.





    Specjalnie dla ciebie byś nie zachrypł, jednego ziemniaka zrobiłem w mikrofali.Oblałem olejem posypałem vegetą,pieprzem i czosnkiem granulowanym.Jak widzisz zapiekł się dostatecznie i nie jest al dente.Prześmiewco zatrzymaj się bo źle to rokuje.Nie dyskutuje z tobą chcę ci pokazać czego jeszcze nie wiesz oprócz stek.To są proste smaczne dania,które ..jakby ci to powiedzieć , dedykowane są prostym nieskomplikowanym ludziskom , a bloga mam tylko ty do niego wstępu nigdy nie uświadczysz, chyba ,że coś zrozumiesz.Stopka linijka nr 2.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 19-01-2016 o 16:27

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Proszę się nie obrażać.Bez stołu , sztućców,krzeseł,ziemniaczków al dente siekanej marchewki,porów niestety nie da się zrobić i pokazać potrawy.Można np. na parapecie ale jeszcze nie próbowałem.Nie napinaj się tylko pokaż coś w tych moich Zimowych Rewolucjach na co zwrócę uwagę.Na razie płaczesz nad rozlanym mlekiem ,że nic nie potrafisz ugotować więc piszesz te niekulinarne swoje ideologie jaki to ja jestem nieudacznik.Oceń to jeśli potrafisz. .
    Co ty znowu pierniczysz? Daruj sobie te kilometrowe posty o niczym. Kogo obchodzi pieczony kurczak albo patelnia z "daniem barowym" czy ziemniaki na talerzu? Nie masz nic do pokazania to się nie prezentuj. Nie możesz się powstrzymać to sobie załóż bloga i tam zamieszczaj te swoje niewydarzone pomysły.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #103
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Mam dzisiaj zrobić gołąbki bez zawijania w dwóch sosach czyli w dwóch odsłonach.Dla Pana z roszczeniowego.Danie pasujące do mojej Zimowej Rewolucji.

  4. #104
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Permek poglądowe zdjęcia z pracy nad gołąbkami z cielęciny bez zawijania w kapustę li tylko z siekaną i przyprawami.Sekretem jest sos ,a właściwie sosy.
    Musisz uwierzyć ,że cielęcina i ,że gołąbki bez zawijania.Specjalnie dla ciebie ograniczam ilość wklejek foto.Jednak popatrz i się ucz.Na steku długo nie pociągniesz.Zacznij właśnie od zdrowego jedzonka ,które ci pokażę.



    Mięso wymieszane z siekaną kapustą włoską.Smażona cebula w kostkę czyli dwójka (jeśli wiesz co to są stopnie smażenia). Dwa jajka do tej ilości .60 dkg cielęciny mielonej , ryż al dente.



    Jak zapewne zauważysz rosół delikatny tylko na skrzydełkach plus warzywa.



    Synio stwierdził ,że będą zbyt suche.Zobaczymy.



    Jesteś takim znawcą sztuki kulinarnej i zawsze mnie upominasz , więc wybacz gorszemu .Blenderem potraktowane świeże pomidory.Śmietana czekają na rosołek.Zaleją rosołem gołąbki , a potem dopiero sos.

  5. #105
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.





    smacznego permek.

  6. #106
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Dobry wieczór
    z tego co pamiętam, to w chińskim barze też się robi cielęcinę z kurczaka -
    z kutaka właściwie.
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  7. #107
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    a bloga mam tylko ty do niego wstępu nigdy nie uświadczysz, chyba ,że coś zrozumiesz.
    Zapewne chodzi o o ten.

    http://niepoprawni.pl/blogi/nikt-specjalny

  8. #108
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.
    Zainspirowany w/w wpisem zrobię może jakąś chińszczyznę.Może nie z kutakiem -kurczakiem ale z łeptowiną - wieprzowiną ,makaronem i grzybkami mun.Pamiętam ostaniu przeglądając menu.Kotlet schabowy z piersi kurczaka ,opiekane ziemniaki i surówka z rzodkiewki.

    http://niepoprawni.pl/ludzie/green-gaz-blog


    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 21-01-2016 o 06:10

  9. #109
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    @NS

    Rozczaruję.
    Blog nie jest mi potrzebny. Nie jestem narcyzem.

  10. #110
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Mam jakieś tam składniki na chińszczyznę.Dla zakompleksionych innych od narcyzmu zrobię łeptowinę i indyka 5 smaków.

  11. #111
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Chińszczyzna.







    Rozbiór mięsa,marynowanie,grzyby mun moczenie ,smażenie w woku mięsa ,potem warzyw,gotowanie ryżu,danie.

  12. #112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Pizza ... pizza ... rewolucyjna


    ... z "frankfurterkiem"
    unde venis et quo tendis

  13. #113
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Chefie - ratujesz ten wątek Miło popatrzeć , a i wypróbować też by się chciało


  14. #114
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    MODEROWANO. Prywatne "wycieczki" są w tym poście całkowicie zbędne.








    Cielęcina w sosie własnym i galaretki z bita śmietana i truskawkami.Domowy barszcz ukraiński z wkładką.Martini z mrożoną truskawka i pomarańczą.Ogórek małosolny ,gruntowy wczoraj nastawiony.Pycha przem pani.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 24-01-2016 o 19:54

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Pizza ... pizza ... rewolucyjna


    ... z "frankfurterkiem"
    Ciekawe to. Możesz coś bliżej?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  16. #116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Ciekawe to. Możesz coś bliżej?
    Też poproszę Chefie, jeśli można A przy okazji - jak ze śniegiem u Was? Nie zasypało?


  17. #117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Ostatnio, z ciasta na pizzę, piekę "różności"
    ... zawsze pamiętajmy by ciasto nam dobrze wyrosło


    Kiełbaski marynujemy przez kilka godzin w jakimś pomidorowym sosie (lubię "marinara"), owijamy paskami ciasta i podpiekamy około 10 minut (temp. piekarnika 250°C), wyjmujemy z pieca i smarujemy pozostałym sosem, sos przykrywamy mozzarella, posypujemy ulubionymi, suszonymi ziołami, (używam bazylię, suszony szczypior czosnkowy i paprykę chili), pieczemy aż ser się całkowicie rozpuści

    Smacznego

    ps - na środkowej Florydzie, śnieg oglądamy tylko w tv (i tak już lepiej niech pozostanie ) ... choć przez dwa ostatnie dni, zimno było okrutnie (+1°C o porankach)
    unde venis et quo tendis

  18. #118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ...ps - na środkowej Florydzie, śnieg oglądamy tylko w tv (i tak już lepiej niech pozostanie ) ... choć przez dwa ostatnie dni, zimno było okrutnie (+1°C o porankach)
    Jak wy to wytrzymujecie? Krótkie gatki, kabriolet i + 1?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #119
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post

    ps - na środkowej Florydzie, śnieg oglądamy tylko w tv (i tak już lepiej niech pozostanie ) ...

  20. #120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    to chyba na granicy z Georgia

    Krótkie gacie i kabriolety przy tej pogodzie to niechybnie turyści z północy ... my w futrach (niczym ludzie KOD)
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 25-01-2016 o 14:15
    unde venis et quo tendis

Strona 6 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony