dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Lightbulb Trzeci pokój z kuchni, mieszkanie 51m2

    Witam wszystkich forumowiczów

    Jesteśmy świeżymi nabywcami pierwszego M. Jest to mieszkanie w bloku o powierzchni 51m2. Mieszkanie jest dwupokojowe i zastanawiamy się czy dałoby bez wielkiego burzenia i przesuwania wszystkich ścian zyskać trzeci pokój. Pierwsza nasza myśl to przeniesienie kuchni do przedpokoju (przedpokój jest szeroki na 1,95m i długi około 4 metrów - jak będę w domu, zmierzę dokładniej). Nie znam się na kanalizacji i wentylacji, ale wydaje mi się, że moglibyśmy się podłączyć do komina wentylacyjnego w łazience, to samo z wodą i odpływem.
    Byłabym wdzięczna za sugestie. Czy nasz pomysł ma sens? A może jakieś inne pomysły?

    Pozdrawiam.

    Ps. A może lepszym rozwiązaniem byłoby zburzenie ścianki między przedpokojem i zrobienie salonu z aneksem kuchennym (wtedy jego powierzchnia miałaby ok 30m2)? Tylko czy przeniesienie kuchni do salonu będzie możliwe jeżeli chodzi o podłączenie wody i wentylację?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img158.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	338475   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img159.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	338499  
    Ostatnio edytowane przez Aliiii ; 24-11-2015 o 09:51

  2. #2

    Domyślnie


    lub z małą zmianą
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 24-11-2015 o 14:15

  3. #3

    Domyślnie

    Kinka, Twój pomysł jest bezbłędny! Tylko....obawiam się, że ściana między przedpokojem a dużym pokojem jest jednak nośna (mamy mieszkanie dopiero od dwóch dni i nie zdążyliśmy jeszcze dokładnie wszystkiego zbadać, ale niestety na to się zapowiada. Ta ściana jest sporo grubsza niż pozostałe...). Kurcze szkoda, bo mieszkanie byłoby mega funkcjonalne
    Pozostaje kombinować z kuchnią bez burzenia ściany. Ale czy to ma sens?

  4. #4

    Domyślnie

    Pomierzcie wszystkie ściany i wrzuć plan wtedy będzie wiadomo co ewentualnie można przestawić.

  5. #5

    Domyślnie

    Ufff... Całe popołudnie po pracy biegałam z miarą i robiłam o nowa projekt mieszkania (poprzedni był robiony przez sprzedających i wypadało sprawdzić go z rzeczywistością). Wklejam efekty mojej pracy
    Byłam dziś też w spółdzielni i niestety się potwierdziło, że ściana między przedpokojem a dużym pokojem jest nośna... Szkoda, bo zlikwidowanie tej ściany dałoby najlepszy efekt. W tej sytuacji moim jedynym pomysłem jest zrobienie aneksu na korytarzu ale mam wątpliwości czy takie rozwiązanie będzie funkcjonalne. Może jakieś pomysły?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	338666  

  6. #6

    Domyślnie

    Pierwsza wersja z kuchnią w przedpokoju,druga bez ingerencji w zmianę ścian.
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 26-11-2015 o 08:29

  7. #7

    Lightbulb

    Cześć!

    Kinka, dzieki wielkie za pomoc. Udało nam się załatwić wszystkie pozwolenia ze spóldzielni i kominiarskie i postanowione! Przenosimy kuchnię w formie aneksu do "salonu". Niestety jedna ścianka aneksu nam nie wystarczy. Sprzęty, które muszą się zmieścić w kuchni to: zmywarka, płyta indukcyjna, piekarnik, lodówka. Do tego dochodzi zlew i wychodzi na to, że niestety nie ma blatu kuchennego. Nie ma też wystarczającej ilości szafek, żeby pomieścić wszystko.
    Pomyśleliśmy, żeby za drzwiami balkonowymi wstawić jeszcze szafki. Mam wątpliwości, czy:
    - drzwi balkonowe będą dobrze wyglądały, jeżeli będą zasłonięte przez ten "barek"?
    - czy zmieści nam się rogówka? Telewizor??

    Proszę o opinie Na planie to jakoś wygląda, ale czy w rzeczywistości też będzie ok?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt b.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	341220  

  8. #8

    Domyślnie

    Połączyłabym wersję Twoją i Kinki
    U Kinki z prawej strony od wejścia, w kącie jest wysoka zabudowa, tam może być lodowka i słupek z piekarnikiem, wówczas z lewej strony masz płytę, zlewozmywak, pozostałe to szafki i zmywarka, czyli blatu masz około 1,5 m, to nie jest tak mało
    tu gdzie wrysowałaś dodatkowy ciąg szafek dałabym stół, zwykły, prostokątny, 80/100 lub 80/120, krótszym bokiem do okna
    kanapę odsunęłabym trochę od telewizora, pomiędzy kanapą a stołem wystarczy przejście 60 cm, to są niskie sprzęty, nie przytloczą, a dzięki temu nie będziecie siedzieć "na telewizorze"
    na scianie na przeciwko kuchni mozna dać jakąś komodę/kredens, nieduży, na świąteczną zastawę albo na książki

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za sugestie Rozrysowałam na szybko Twoją wersję - dobrze to zrozumiałam? Nie wiem czy zachowałam proporcje mebli bo rysowałam w paincie (jestem w pracy i nie mam tutaj tamtego programu). Ewentualnie żeby uzyskać troszeczkę większą przestrzeń możnaby zamienić rogówkę na sofę, chociaż wolałabym nie Tak szczerze wcześniej nie zauważyłam, że Kinka narysowała lodówkę z prawej strony. Założyłam, że są to jakieś meble pokojowe. Ale pomysł mi się podoba! Dzisiaj przychodzi do nas stolarz i musimy mu przedstawić jakąś wstępną koncepcję.

    Z drugiej strony.... czy postawienie lodówki po prawej strony od drzwi nie będzie niepraktyczne? Trzebe będzie wędrować między blatem a lodówką, a po drodze jest przecież wejście do pokoju.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	111111111.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	341228  
    Ostatnio edytowane przez Aliiii ; 22-12-2015 o 11:53

  10. #10

    Domyślnie

    Tak, dokładnie o to
    Po rozrysowaniu w proporcjach będzie wiadomo, czy taki stół, czy może kwadratowy, albo ustawiony dłuższym bokiem domokrążcy - to już są drobiazgi
    kanapa narożna powinna dać się wpasować, może trzeba będzie poszukać mniejszej, plytszej, ale powinna wejść

  11. #11

    Domyślnie

    A odniesiesz się może do ustawienia lodówki? Nie wydaje Ci się, że to będzie niepraktyczne?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aliiii Zobacz post
    A odniesiesz się może do ustawienia lodówki? Nie wydaje Ci się, że to będzie niepraktyczne?
    odległość 90 cm od blatu to jeden krok, moim zdaniem to nie problem, bardziej przeszkadza mi kolejność zlewozmywak-płyta, zamieniłabym miejscami
    po "złapaniu" proporcji można rozważyć jeszcze np. kawałek wąskiego blatu coś w rodzaju baru 30 cm głęboki, długi na 1 do 1,2m, przymocowany krótkim bokiem do ściany na wysokości około 1,2m po lewej stronie od wejścia, równolegle do wysokiej zabudowy, ale jakby zamykający kuchnię
    mam nadzieję, że da się z mojego opisu wyłapać o co mi chodzi
    Idea jest taka, żeby był blat bliżej lodówki, wysoka zabudowa w taki sposób, że w kacie słupek z piekarnikiem, a lodówka za nim
    Wydaje mi się, że mogłoby się zmieścić i być funkcjonalne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony