dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Załączanie się pompy pomimo osiągnięcia zadanej temperatury

    Witam.
    Mam taki problem.

    Pompa ciepła. Do niej podpięty bufor 300l (mam kominek). Od bufora kilka obiegów grzewczych - na razie 3. 1. Podłogówka, 2. pomieszczenie z dużymi kaloryferami, 3. Ogrzewanie ścienne.
    Próbuję ustawić pompę tak aby załączała się kiedy ja chcę a nie kiedy jej się podoba bo takie mam wrażenie. Sterowanie pogodowe, 1 czujnik wewnętrzny pomieszczenia.
    Ustawienia pompy:

    temperatura pomieszczenia komfort: 21
    temperatura pomieszczenia eko: 20
    krzywa 0.4

    W sterowniku pompy mam ustawiony program grzewczy. Od 22 do 6 uruchamia się program komfortowy i nagrzewa pomieszczenia do zadanych 21 stopni.
    oo 6 rano uruchamia się program eko, widzę na wyświetlaczu pompy że temperatura zadana to 20 stopni, widzę że temperatura aktualna pomieszczenia to np 21,2. Pompa jednak załącza się.
    W sterowniku pompy jest parametr wpływ czujnika pomieszczenia. Nastawa wył lub od 0-20. Kombinowałem z tym na wszystkie sposoby i zachowanie pompy takie same.

    Następny parametr który widzę w informacjach na sterowniku to temp. zadana bufora i temp rzeczywista. Tu jest rozjazd oczywiście i nie wiem czy tu właśnie nie leży problem bo wydaje mi się że pompa załącza się
    aby osiągnąć temperaturę zadaną bufora mimo tego że w pomieszczeniu aktualnie występuje wyższa temperatura od zadanej. Czy jest to możliwe?

    Czy ja mogę wyłączyć obsługę bufora w sterowniku (jest taka opcja) bez szkód? Ten bufor jako że jest mały jest opróżniany przez pompy obiegowe CO w kilka minut, nawet na bieżąco bo temperatura powrotów z CO jest równa tem powrotu z bufora.

    Sterowanie CO to sterownik Euroster UNI2. Również pogodowe. Krzywa dobrana tak aby temperatura wymagana zasilania była zawsze taka jak przyjdzie z bufora żeby nie grzać bez sensu i nie mieszać powrotu z zasilaniem mieszaczami. Mieszacze w sumie uruchamiają się tylko jak napalę w kominku i podgrzeje bufor do większej temperatury


    pompa to Stiebel wpc13

  2. #2

    Domyślnie

    Witam ponownie. Doszedłem co jest nie tak. Mój błąd. Miałem wyłączony czujnik pokojowy w EUROSTER na jednym obiegu i nie wyłączał on pompy CO gdy osiągnięta została zadana temperatura przez co opróżniał bufor na bieżąco.
    Algorytm tego stibela w przypadku włączonej obsługi bufora działa tak że bufor ma być cały czas naładowany bez względu na temperaturę w pomieszczeniu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony