dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mrtalaga

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    16

    Domyślnie Agregat do domu 400V. Dobrej firmy.

    Witam serdecznie.

    Potrzebuję agregat trójfazowy do domu.

    Chciałbym pod niego podłączyć cały dom a nie tylko wybrane urządzenia.

    Sieć w domu mam rozbitą na 3 fazy. Piec CO jest trójfazowy. (ogólnie obciążenie powinno być podobne na każdej fazie).

    Przy liczniku mam zabudowany przełącznik odłączający napięcie ze słupa (sieć | nic | agregat). W garażu mam wtyczkę na siłę do której chciałbym się wpiąć.

    Między agregatem a tą wtyczką chciałbym dołożyć jakieś zabezpieczenie -> tylko jakie ? Bezpieczniki ?

    Co do agregatu to chciałbym kupić coś o nie za dużej mocy, wiadomo że jak agregat będzie chodził to ograniczę zużycie prądu do minimum. (Piec CO 300W + 2xlodówka + troszkę światła). Dobrze żeby był dobrej firmy i posiadał spory zbiornik. Może być jakiś wytłumiony diesel. Co do kwoty to jeśli zajdzie potrzeba mogę wydać 10tysięcy.

    Doradźcie.
    Viessmann Vitosol 200-T 3m2
    Zasobnik 300L
    max temp zasobnika 76stopni (19.06.2012)

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mrtalaga

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    16

    Domyślnie

    Chyba żeby kupić agregat jednofazowy a przy piecu dać falownik 220/380 ??
    Viessmann Vitosol 200-T 3m2
    Zasobnik 300L
    max temp zasobnika 76stopni (19.06.2012)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrtalaga Zobacz post
    Witam serdecznie.

    Potrzebuję agregat trójfazowy do domu.

    Chciałbym pod niego podłączyć cały dom a nie tylko wybrane urządzenia.

    Sieć w domu mam rozbitą na 3 fazy. Piec CO jest trójfazowy. (ogólnie obciążenie powinno być podobne na każdej fazie).

    Przy liczniku mam zabudowany przełącznik odłączający napięcie ze słupa (sieć | nic | agregat). W garażu mam wtyczkę na siłę do której chciałbym się wpiąć.

    Między agregatem a tą wtyczką chciałbym dołożyć jakieś zabezpieczenie -> tylko jakie ? Bezpieczniki ?

    Co do agregatu to chciałbym kupić coś o nie za dużej mocy, wiadomo że jak agregat będzie chodził to ograniczę zużycie prądu do minimum. (Piec CO 300W + 2xlodówka + troszkę światła). Dobrze żeby był dobrej firmy i posiadał spory zbiornik. Może być jakiś wytłumiony diesel. Co do kwoty to jeśli zajdzie potrzeba mogę wydać 10tysięcy.

    Doradźcie.
    I jak sobie poradziłeś bo planuje cos podobnego zrobić i chce wiedzieć jak sobie poradziłeś i jak to działą w praktyce?
    Najważniejsze jest to czym zabezpieczałeś?
    Potem moje kolejne pytanie inwestowałeś w falownik czy podłączałeś bezpośrednio 3 fazy do pieca?(to akurat pytanie z ciekawości )
    I na jaki agregat postawiłeś? Ja myśle o jakimś małym(nie bede podłączał pieca) kilka kW a co do firmy to słyszałem ze kruzer jest niezły ale może się ktoś wypowie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony