dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: wejscie z przedsionkiem czy bez?

Głosujących
128. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • przedsionek

    107 83,59%
  • bez przedsionka - przestrzenny holl

    21 16,41%
Strona 1 z 14
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 267
  1. #1

    Domyślnie Z przedsionkiem czy bez?

    Jakie wolicie wejscie w domu - z przedsionkiem czy z duzym holem od razu od wejscia?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    W naszych warunkach klimatycznych przedsionek, inaczej wiatrołap byc powinien tak czy inaczej

  3. #3

    Domyślnie

    jestem za przedsionkiem, jakoś taka opcja bardziej mi pasuje i chyba jest wygodniej i estetyczniej

  4. #4

    Domyślnie

    ja nie mam przedsionka i jest mi z tym źle, bo wejście jest od razu na klatkę schodową parter-piętro i jak się dużo razy w zimę wychodzi na podwórze to temperatura spada (nie jest ocieplony dom), a klatka dość duża jest
    a poza tym przedsionek spełnia rolę np. wieszaka na nie zawsze pasujące do wystroju hallu parasolki czy różowe płaszcze przeciwdeszczowe
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  5. #5

    Domyślnie

    Hmmm, a ja wole bez przedsionka - widze ze jestem w tym troche osamotniona
    Ale coz podoba mi sie zaraz od wejscia jedna duza przestrzen, nie lubie ciasnoty, jestem przyzwyczajona juz do duzych pomieszczen , i nie wyobrazam sobie wchodzac do domu w jakies pomieszczenie 5 m2.
    A role przedsionka moga pelnic cofniete lekko drzwi wejsciowe i dobrze zaprojektowane wejscie przed domem.
    Podoba mi sie jak przekraczajac drzwi wejsciowe u kogos w domu mam swobode poruszania sie, widze duza lsniaca przestrzen. Wydaje mi sie to takie eleganckie , z klasa i smakiem.
    Czy tylko mi tak sie wydaje??
    Np. urzeka mnie przestrzen w domu u Kasiorka - napewno duzo od Niej podpatrze ( mam nadzieje ze nie bedzie miala nic przeciwko temu)
    Pozdrawiam wszystkich

  6. #6

    Domyślnie

    a ja wole jednak przedsionek....
    Tym bardziej ze z niego wlasnie mam wejscie do gabinetu ... jak ktos do mnie przychodzi sluzbowo to wcale nie musi patrzec na salon i caly moj dom ... inna sprawa - listonosz czy inny doreczyciel czy nawet jakas osoba z ulicy pytajaca o cos ... otwierasz drzwi a ona widzi cale twoje mieszkanie ... a przeciez nie musi byc calkiem uczciwa ...
    poza tym mam tam wlasnie skrzynki elektryczne, do podlogowki i szafy na ubrania i buty ... gdzie to wszystko mialbym pomontowac ?

    pozdrawiam
    /Roland

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał RolandB
    a ja wole jednak przedsionek....
    Tym bardziej ze z niego wlasnie mam wejscie do gabinetu ... jak ktos do mnie przychodzi sluzbowo to wcale nie musi patrzec na salon i caly moj dom ... inna sprawa - listonosz czy inny doreczyciel czy nawet jakas osoba z ulicy pytajaca o cos ... otwierasz drzwi a ona widzi cale twoje mieszkanie ... a przeciez nie musi byc calkiem uczciwa ...
    poza tym mam tam wlasnie skrzynki elektryczne, do podlogowki i szafy na ubrania i buty ... gdzie to wszystko mialbym pomontowac ?

    pozdrawiam
    Obcy z ulicy nie beda widzieli mojego salonu - mam tak ustawiony holl ze dopiero jak sie wejdzie do domu to widac salon. To nie jest tak ze wchodze z ulicy do salonu. Wchodze do duzego holu, z ktorego pomiedzy kolumnami przechodzi sie do duzego salonu.
    A obcych ( np. listonosza) nie wpuszczam do domu, przyjmuje go w drzwiach lub wychodze na zewnatrz - on nie jest stalym bywalcem mojego domu, ani przyjacielem, ani nawet znajomym, wiec po co mam go wpuszczac do domu , a juz tym bardziej kogos kto o cos przyszedl tylko zapytac.
    Co do szafek i wieszakow na ubrania ( co ktos pisal ze nie pasuja wiszace ubrania czy parasolki do wystroju domu ) - nie planuje takich.
    U mnie bedzie stala wielka szafa z przesuwanymi drzwiami z lustrem i to do szafy chowac beda goscie na wieszakach swoje palta, kurtki, parasolki a takze obuwie.
    Nie lubie jak cos wisi na widoku a wcale nie musi.
    W ten sposob zachowam swoj styl i elegancje , na ktora zwracam duzo uwagi.
    szafki natomiast elektryczne, jakies liczniki, zawory itp. musza byc u mnie pochowane - nie dopuszczam mozliwosci aby wisialy widoczne.
    Czekam jeszcze na inne glosy , bo jak narazie to przedsionek gora
    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Przedsionek musi być -

    jedno pomieszczenie więcej do zostawienia błota poza częścią mieszkalną.

  9. #9

    Domyślnie

    Agniszko - czy dobrze rozumiem - czy Twoi goście będa chować mokre parasole, okrycia wierzchnie i buty do Twojej szafy???
    Ja mam wiatrołap, i nawet daleko mu do 5m2. Ale elegancja zaczyna się u mnie w domu. Przedsionek ma mi służyć do wygody zdjęcia butów na siedząco, postawienia mokrej parasolki czy powieszenia torebki/paszcza po przyjściu z pracy, bez konieczności ciągłego otwierania i zamykania szafy. A wiatrołap jest zamknięty, nie widać jego zawartości z domu więc nie szpeci.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    Czekam jeszcze na inne glosy , bo jak narazie to przedsionek gora
    pozdrawiam

    Sorry ale na razie tylko dla ciebie

    pozdrawiam serdecznie
    /Roland

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdzia
    Agniszko - czy dobrze rozumiem - czy Twoi goście będa chować mokre parasole, okrycia wierzchnie i buty do Twojej szafy???
    Ja mam wiatrołap, i nawet daleko mu do 5m2. Ale elegancja zaczyna się u mnie w domu. Przedsionek ma mi służyć do wygody zdjęcia butów na siedząco, postawienia mokrej parasolki czy powieszenia torebki/paszcza po przyjściu z pracy, bez konieczności ciągłego otwierania i zamykania szafy. A wiatrołap jest zamknięty, nie widać jego zawartości z domu więc nie szpeci.

    Magdzia
    moi goscie nie przyjda przemoczeni do suchej nitki - do mnie trzeba dojechac samochodem, wiec kazdy jest suchy przychodzac do mnie A nawet jesli goscie przyjda w mokrych plaszczykach - to szybciej im one wyschna na wieszakach w szafie przy odsunietych drzwiach , wiszac kazdy oddzielnie , kazdy na swoim wieszaku niz jeden na drugim na jednym stojacym wieszaku - jeszcze z parasolkami na No i wg. mnie wygodniej jest zdjac buty w wiekszym pomieszczeniu niz w pomieszczeniu 3 czy 4 m2. No jesli przyjdzie jedna osoba to jeszcze da sie wytrzymac, ale w momencie kiedy przychodzi juz wiecej osob naraz - np. 3 czy wiecej to nie powiem zeby to bylo wygodnie - robi sie tlok i przepychanka.
    A to czy przesuniecie drzwi aby powiesic kurteczke czy torebke jest meczace to temat na dluzsza dyskusje
    czesto bardzo ciezko jest powiesic kurtke na stojacym wieszaku gdzie wisi juz kilka kurtek wczesniej przybylych gosci.
    A majac szafe - witam gosci , odbieram od nich palto - wieszam na wieszaczek i do szafy, i nastepne tak samo. Gdy goscie wychodza kazdy ma swoje palto takie jakie oddal a nie wygniecione pod ciezarem innych rzeczy uwieszonych na jednym wieszaku.

    Ale gderam, mam nadzieje ze nikogo przy tym nie obrazam. Zdarza sie ze nie mam takie zamiaru ale ktos czuje sie urazony - ale to sa uroki pisania a nie rozmawiania w 4 oczy - wiec prosze o wziecie to pod uwage i nie branie do siebie co niektorych moich wypowiedzi
    pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał RolandB
    Cytat Napisał Agnieszka1
    Czekam jeszcze na inne glosy , bo jak narazie to przedsionek gora
    pozdrawiam

    Sorry ale na razie tylko dla ciebie

    pozdrawiam serdecznie
    Roland nie rozumiem Twojego postu .......
    Co tylko dla mnie????
    mowie ze przedsionek gora w sondazu nie dla mnie.
    Ja jestem za wywaleniem przedsionka Ty tez? to napisz prosze
    pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    W nas będzie wiatrołap. Sprawdza się - właśnie ze wzgl. na pozostawianie w nim brudnych butów, płaszczy, parasolek itd.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    a ja jestem za wiatrołapem.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    Roland nie rozumiem Twojego postu ....... [...]
    sorry pomylka
    /Roland

  16. #16

    Domyślnie

    Agnieszko, jasne, że nikt sie nie obraża, większość z nas lubi wymieniać opinie na różne tematy, dlatego tu jesteśmy
    Bardzo słuszne są Twoje założenia co do szafy i dużej ilości gości - rzeczywiście przy wiekszej ich liczbie robi się ciasno w przedsionku. Ja mam naprawde maleńki - ma 3,8m2. Ale nie przeszkadza nam to, bo nie przyjmujemy w zasadzie gości, służy on tylko nam i nam jest wygodnie. No ale oczywiście każdy buduje na miarę swoich potrzeb i trybu życia

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    Hmmm, a ja wole bez przedsionka - widze ze jestem w tym troche osamotniona
    Ale coz podoba mi sie zaraz od wejscia jedna duza przestrzen, nie lubie ciasnoty, jestem przyzwyczajona juz do duzych pomieszczen , i nie wyobrazam sobie wchodzac do domu w jakies pomieszczenie 5 m2.
    ...
    Nie jesteś osamotniona w swoim wyborze ja również lubię przestrzenie i dla tego zrobiłem hol ok. 9m2 (spokojnie może przebierać sie jednocześnie ok. 4...5 osób) zamiast przedsionka i do tego zaraz obok garderobe/szatnię ok 7m2 więc w holu jest dużo miejsca bo nie ma szaf na ubrania. Uważam że przedsionek/hol powinien być nie tylko z powodu chłodu zimą, jak przyjdzie listonosz, inkasent itp to zamykam drzwi i nie rozagląda mi się po chałupie i nie oglada towarzystwa w szlafrokach i piżamach. Poza tym nie boi się pieska
    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdzia
    Agnieszko, jasne, że nikt sie nie obraża, większość z nas lubi wymieniać opinie na różne tematy, dlatego tu jesteśmy
    Bardzo słuszne są Twoje założenia co do szafy i dużej ilości gości - rzeczywiście przy wiekszej ich liczbie robi się ciasno w przedsionku. Ja mam naprawde maleńki - ma 3,8m2. Ale nie przeszkadza nam to, bo nie przyjmujemy w zasadzie gości, służy on tylko nam i nam jest wygodnie. No ale oczywiście każdy buduje na miarę swoich potrzeb i trybu życia
    A no wlasnie u mnie w domu przewija sie duzo gosci
    Nie wiem dlaczego wszyscy znajomi upodobali sobie miejsce na spotkania w moim domu - ale co tam, mi to nie przeszkadza, ja to lubie
    Ale jak widzisz Magdzia narazie wiekszosc tak ja Ty woli przedsionek - oby nie naszly mnie mysli ze jestem dziwakiem
    pozdrawiam

    Inwestor uff, dzieki Tobie nie dopadna mnie "dziwaki"

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    Cytat Napisał Magdzia
    Agnieszko, jasne, że nikt sie nie obraża, większość z nas lubi wymieniać opinie na różne tematy, dlatego tu jesteśmy
    Bardzo słuszne są Twoje założenia co do szafy i dużej ilości gości - rzeczywiście przy wiekszej ich liczbie robi się ciasno w przedsionku. Ja mam naprawde maleńki - ma 3,8m2. Ale nie przeszkadza nam to, bo nie przyjmujemy w zasadzie gości, służy on tylko nam i nam jest wygodnie. No ale oczywiście każdy buduje na miarę swoich potrzeb i trybu życia
    A no wlasnie u mnie w domu przewija sie duzo gosci
    Nie wiem dlaczego wszyscy znajomi upodobali sobie miejsce na spotkania w moim domu - ale co tam, mi to nie przeszkadza, ja to lubie
    Ale jak widzisz Magdzia narazie wiekszosc tak ja Ty woli przedsionek - oby nie naszly mnie mysli ze jestem dziwakiem
    pozdrawiam

    ej no co ty ... budujesz domek dla siebie i tobie ma byc w nim dobrze ... ale skoro sie pytasz o to to znaczy ze jakies tam watpliwosci masz

    pozdrawiam
    /Roland

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał RolandB
    ... ale skoro sie pytasz o to to znaczy ze jakies tam watpliwosci masz

    pozdrawiam
    No powiem Ci Roland ze zastanawialam sie na likwidacja przedsionka i zrobieniem duzego holu - bo wiekszosc ludzi woli przedsionek i maja na to dobre argumenty.
    Ale posluchalam glosu serca i moich potrzeb i zrobilam to co lubie.
    A pytam was bo chcialam wiedziec jak sadza inni ludzie a nie tylko grono moich znajomych ze szczecina

Strona 1 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony