dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: wejscie z przedsionkiem czy bez?

Głosujących
128. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • przedsionek

    107 83,59%
  • bez przedsionka - przestrzenny holl

    21 16,41%
Strona 2 z 14
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 267
  1. #21

    Domyślnie

    Ja mam wiatrołap i jestem zadowolona. Jest w nim miejsce na buty i tam goście jeżeli wogóle zdejmują buty to je zostawiają. Natomiast płaszcze wiszą na ładnym wieszaku w holu i tam jest już sporo miejsca do swobodnego rozebrania się z płaszczy. Agnieszka - praktyka wygląda czasami zupełnie inaczej niż teoria i zdarza się że goście przychodzą w przemoczonych płaszczach. Wkładanie ich do szafy i pozostawienie tej szafy otwartej też chyba nie jest zbyt eleganckie. Na wieszaku wygląda to naturalnie. Ale to jest moje zdanie. Natomiast w zimie w naszych warunkach pogodowych wiatrołap jest po prostu niezbędny. Pozdrawiam.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał satina
    Ja mam wiatrołap i jestem zadowolona. Jest w nim miejsce na buty i tam goście jeżeli wogóle zdejmują buty to je zostawiają. Natomiast płaszcze wiszą na ładnym wieszaku w holu i tam jest już sporo miejsca do swobodnego rozebrania się z płaszczy. Agnieszka - praktyka wygląda czasami zupełnie inaczej niż teoria i zdarza się że goście przychodzą w przemoczonych płaszczach. Wkładanie ich do szafy i pozostawienie tej szafy otwartej też chyba nie jest zbyt eleganckie. Na wieszaku wygląda to naturalnie. Ale to jest moje zdanie. Natomiast w zimie w naszych warunkach pogodowych wiatrołap jest po prostu niezbędny. Pozdrawiam.
    Satina ja mowie o zafie z rozsuwanymi drzwiami - nie sa wiec drzwi otwarte ale rozsuniete. A mokre plaszcze na wieszaku to eleganckie? Mozna dyskutowac. Nie wiem czemu na wieszaku wszystkie na kupie to naturalnie a w szafie nie - hmmm
    ALe masz racje ze wpraktyce jest inaczej niz w teori. Na kazdym kroku sie o tym przekonujemy.
    Ja zamiast wiatrolapu , aby w zimie nie wialo - jak piszesz - robie schowane wejscie do domu ( przed drzwiami wejsciowymi) to dobrze pelni role przedsionka.
    No i wiesz to jeszcze zalezy o jakim przedsionku mowa
    Bo wlasciwie moj hol mozna nazwac przedsionkiem o powierzchni 15 m2
    Takze Cie pozdrawiam

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Z przedsionkiem.
    Teraz to mam zamknięty, ale pamiętam jak I zimy, gdzy nie był jeszcze do końca obudowany na mosiądzu od YETI szadż była na 1/2 cm.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  4. #24

    Domyślnie

    ja mam wiatrołap ok 5m2 z którego jest wejście do garderoby i stamtąd dopiero można wejść dalej - otwarta przestrzeń jakieś 130m2

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroyena
    Z przedsionkiem.
    Teraz to mam zamknięty, ale pamiętam jak I zimy, gdzy nie był jeszcze do końca obudowany na mosiądzu od YETI szadż była na 1/2 cm.
    Kurcze co jest - wszyscy za przedsionkiem
    A najwyzej bede czesto odsniezac hol

  6. #26

    Domyślnie

    ale w twoim projekcie też jest przedsionek Agnieszko

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    ale w twoim projekcie też jest przedsionek Agnieszko

    Ha Wojtku zdazyles obadac
    Owszem ale go wywalilam - mowilam ze przeprojektowalam
    pozdrawiam

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Kto cię tak tym odśnieżaniem holu straszy?
    Ja bym się martwił, gdybym miał działkę narożną i zaczęli mi układać chodnik, a zwłaszcza chodnik od dłuższego boku (oczywiście ). Oczywiście .
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroyena
    Kto cię tak tym odśnieżaniem holu straszy?
    Ja bym się martwił, gdybym miał działkę narożną i zaczęli mi układać chodnik, a zwłaszcza chodnik od dłuższego boku (oczywiście ). Oczywiście .
    No wlasnie w domu przestudiowalam czy bedzie odsiezanie u mnie tego holu - cofnelismy drzwi wejsciowe wglab sciany, pozatym mamy wejscie po schodkach pomiedzy kolumnami , nad wejsciem daszek - wejscie jest wiec osloniete od zewnatrz.
    Pozatym moja projektantka mowi ze to zaden problem brak przedsionka jesli chodzi o zimno hulajace po holu za kazdym otwiarciem drzwi.
    Poprostu montuje sie kurtyne powietrzna

    Kto dal glos na przestrzenny hol? Ty kroyena???

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    kurtyna powietrzna w domku jednorodzinnym? hmm... one do cichutkich urzadzen nie naleza - ale bedzie to twoj jedyny sposob zeby nie wpuszczac zimna do domku

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Aga no co ty ja z Poznania jestem to co będę kaskę wywalał na jakis hol.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek
    kurtyna powietrzna w domku jednorodzinnym? hmm... one do cichutkich urzadzen nie naleza - ale bedzie to twoj jedyny sposob zeby nie wpuszczac zimna do domku
    Są kurtyny do domkow jednorodzinnych.
    No i nie jest to moj jedyny sposob , bo jak pisalam wczesniej oslonilam wejscie od zewnatrz - moze jeszcze zasadze po bokach choinki

    Kroyena co do Twojej aluzji Poznanskiej - a wiesz kiedys szlam w Szczecinie po ulicy z mezem i rozmawialismy o naszej rodzinie z Poznania.
    Cholerka pech chcial ze natknelismy sie grupe szczeniakow nie nalezacych do wielbicieli Poznaniakow.
    Wiesz jak nas nawyzywali? - skape , pyry poznanskie ( bez urazy dla Poznaniakow - ja ich bardzo lubie )

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Agnieszka, czym innym jest zimno, a czym innym wiatr. przed wiatrem widze ze bardzo dobrze probujesz sie zabezpieczyc, ale temperatura nie bedzie wyzsza we wnece na wejscie tylko dlatego ze posadzisz choinki

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek
    Agnieszka, czym innym jest zimno, a czym innym wiatr. przed wiatrem widze ze bardzo dobrze probujesz sie zabezpieczyc, ale temperatura nie bedzie wyzsza we wnece na wejscie tylko dlatego ze posadzisz choinki
    A tam wiatr i snieg osiadzie na choinkach - to najwazniejsze
    A najwyzej z ta kurtyna zakombinuje tylko ona chyba duzo pradu ciagnie - no ale cos za cos
    pozdrawiam

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Jak pisałem nie mam wiatrołapu mam hol z drzwiami do salonu. Wejście do domu znajduje sie w podcieniu podcień jest wpuszczony w bryłe budynku. Z wiatrem chłodem itp. nie ma żadnych problemów. Praktycznie nie ma znaczenia czy drzwi z holu do salonu są otwarte czy zamknięte nawet w najgorszą pogodę. Co prawda okolica jest zaciszna i osłonięta drzewami może to mieć jakiś wpływ. Ze śniegiem również nie ma problemu. Na ganku w podcieniu praktycznie cały czas jest sucho tylko czasem w naroznikach zbieraja się sladowe ilosci. W zasadzie ganku nie odśnieżam. Praktyka w moim przypadku pokazałe że sam hol całokwicie wystarcza.
    Pozdrawiam

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Aga a z aluzji regionalnych to tak sobie matematycznie myślę, ze:
    - budowano stolicę,
    - otwierano nam morskie okna na świat (bez zaluzji ),
    - zdobywano czarne złoto,
    i do wielu jeszcze innych rzeczy dokładano z budżetu. A żeby komuś dołożyć to innemu trzeba zabrać. O tych którym się zabiera to się nie mówi. Dlatego jestem za Wielkim Księstwem Poznańskim od Morza do Morza.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  17. #37

    Domyślnie

    Inwestor ale ja nie mam drzwi do salonu
    U mnie z duzego holu, pomiedzy kolumnami po schodkach schodzi sie do salonu.
    Ale i tak wole bez przedsionka

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    Inwestor ale ja nie mam drzwi do salonu
    U mnie z duzego holu, pomiedzy kolumnami po schodkach schodzi sie do salonu.
    Ale i tak wole bez przedsionka
    To zafunduj sobie drzwi - może jakieś przesuwne chowane w ścianach. Jak przyjdzie jakiś inkasent, listonosz, na chwileczkę wpadnie niespodziewanie sasiad itp. co będziesz uciekać w popłochu nieuczesana w szlafroku z salonu ? Ja uznaję zasadę wygoda to podstawa. Dla mnie śniadonko w salonie w fotelu w piżamce to sprawa kluczowa na wagę życia.
    Pozdrawiam
    P.s.
    Przemyśl sprawe schodów do salonu. Owszem sprawa efektowna dekoracyjna ale calkowicie niepraktyczna i niewygodna.

  19. #39

    Domyślnie

    No ta ucieczka z salonu bo ktos przyszedl a ja na wpol ubrana to juz teraz mnie neka - mam podobnie w mieszkaniu.
    To jest powazny argument co do drzwi - ale jesli by je zamontowac to musialabym zrezygnowac z kolumn a tego nie chce.
    No a z tymi schodami do salonu to juz mialam dlugie debaty - radzilam sie , pytalam, roznie bylo, jedni za ,jedni przeciw.
    Juz bylam na - bez schodow, projektantka tak zaprojektowala.
    Potem nagle stwierdzilam ze ladnie ze schodami - maz juz zobojetnial po moich marudzeniach i powiedzial - ty zdecyduj bo ja juz nie moge jak o tym gadasz
    No i jest ze schodami , ale co mowisz Inwestor ze lepiej bez ?.........

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    No ta ucieczka z salonu bo ktos przyszedl a ja na wpol ubrana to juz teraz mnie neka - mam podobnie w mieszkaniu.
    To jest powazny argument co do drzwi - ale jesli by je zamontowac to musialabym zrezygnowac z kolumn a tego nie chce.
    No a z tymi schodami do salonu to juz mialam dlugie debaty - radzilam sie , pytalam, roznie bylo, jedni za ,jedni przeciw.
    Juz bylam na - bez schodow, projektantka tak zaprojektowala.
    Potem nagle stwierdzilam ze ladnie ze schodami - maz juz zobojetnial po moich marudzeniach i powiedzial - ty zdecyduj bo ja juz nie moge jak o tym gadasz
    No i jest ze schodami , ale co mowisz Inwestor ze lepiej bez ?.........
    To kto otwiera drzwi inkasentowi/listonoszowi, jeśli uciekasz w popłochu? Lokaj?
    Pozwolę sobie wypowiedziec sie na temat schodów, bo u mnie w rojekcie tez były - dzielące salon od kuchni i jadalni. Zrezygnowałam, bo to niepraktyczne, trzeba uważać, żeby sie nie potknąć, no i sprzątać niewygodnie. Popatrzyłam na rozwiązanie u Teski (ten sam projekt) i stwierdziłam, że wolę płaszczyzny.

Strona 2 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony