dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jak duzy powinien byc pokoj dla dziecka?

Głosujących
163. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 10 m2 wystarczy

    11 6,75%
  • 11-15m2

    80 49,08%
  • 16-20 m2

    56 34,36%
  • powyzej 20m2

    16 9,82%
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 211 z 211
  1. #201

    Domyślnie

    moja corka zajmowala 11m pokoj, ktory teraz zostanie "gabinetem" i przeniesie sie do pokoju 21m2.

    mysle, ze 15m w zupelnosci by wystraczylo, ale jedyny mniejszy pokoj jest niestety od wschodniej strony

  2. #202
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pumka_gumka

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie 25

    Ja w moim domu rodzinnym mam 25 m2. W sumie, to naprawde spora przestrzen. Spokojnie mozna zaprosic kilka osob na mala imprezke i nie przeszkadzac przy tym rodzicom
    Teraz, kiedy juz "wyfrunelam" z domu, chetnie wracam do mojego pokoju na wakacje, tym bardziej, ze obecnie juz z mezem i malym niemowlakiem. Rodzice chyba nie zaluja, ze taka duza przestrzen na mnie przeznaczyli
    Za to mojemu maluchowi w przyszlym domu chce dac pokoj 13m i mam nadzieje, ze taki mu wystarczy. Drugi identycznej wielkosci bedzie dla moze kolejnego dziecka
    Za to sobie znowu daje przestrzen: 22m. I nawet nie moge myslec o mniejszej powierzchni, bo mamy lozko 2x2 plus stoliki nocne, to gdzie ja bym to na mniejszej powierzchni upchnela

  3. #203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emqwadrat
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał baileys
    ale jedyny mniejszy pokoj jest niestety od wschodniej strony
    Dlaczego niestety....?

    Pamiętam, że jako dziecko miałem (mieliśmy) pokój własnie od wschodu i było super.......latem gdy po południu przyjemny chłód nas otaczał.
    Plusem było to, że rano nas słońce budziło.... ale to był plus dla mnie: rannego ptaszka, moja siostra "śpioch" nienawidziła tego

    Pewnie chodzi Ci o nasłonecznienie "pozaletnie".... tak się zastanawiam czy jako rodzice nie przesadzamy w "tych" tematach.... jakoś wogóle nie pamiętam żebym miał z tym problem...... żebym narzekał, że za mało słońca
    Budowałem dom, skończyłem w rok i pięć dni choć planowałem tylko w rok ....

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Ryska

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Wyszliśmy z założenia, że jak jest miejsce to dlaczego nie mają mieć dzieci dużych pokoi ? I tak bedzie: jeden 24 drugi 25 m2. Może z czasem podzielimy im pokoje i będą mieli z garderobą ? A może będą mieszkać całe życie z nami ? A może się wyprowadzą to wtedy stół bilardowy wniesiemy
    Czas pokaże.

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryska
    Wyszliśmy z założenia, że jak jest miejsce to dlaczego nie mają mieć dzieci dużych pokoi ? I tak bedzie: jeden 24 drugi 25 m2.
    Jestem jak najbardziej za. Maluchy kiedyś wyrastają... a poza tym po to przeprowadzamy się do domków by mieć m.in. nieco więcej przestrzeni niż w mieszkaniu w bloku... po co się "gnieździć" ?
    All rights reserved.

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Myslelismy, myslelismy i wymyslilismy pokoje po 13m plus garderoby po ok 2,5 m.

    Poczatkowo myslalam ze to stanowczo za malo, ale:
    dzieci spedzaja w szkole i na zejeciach poza lekcyjnych wiecej czasu niz ja w pracy,
    bedzie ogrod do zabawy czynny caly rok i cala dobe
    kuchnia z wielkim stolem ma 18m i licze ze stanie sie centrum zycia domowego
    zeby powiekszyc pokoje dzieci musialabym zrezygnowac z wlasnej garderoby i lazieneczki przy sypialni-NIGDY
    z moich dzieciecych doswiadczen wynika, ze jako mala dziewczynka spedzalam wiekszosc czasu na dworze, a jako nastolatka urzadzalam imprezy glownie pod nieobecnosc rodzicow-wiec raczej w salonie czy na tarasie a nie w swoim pokoju...

    a czy te przypuszczenia sa sluszne, wkrotce sie okaze

  7. #207

    Domyślnie

    Moi chłopcy mają pokoje 14 i 16 m2. Zastanawialam się czy nie zbyt małe, ale uznałam że wystarczy. Mam zaplanowane ustawienie mebli i wydaje się, że nie będzie ciasno. Starszy syn ma w tej chwili niewiele ponad 11m2 , będzie miał 16 m2, a młodszy mieszka w naszej sypialni (niemowlak) więc i tak im się poprawi

  8. #208

    Domyślnie

    11 m2 mało.. ale cóż.. inaczej być nie może

  9. #209
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Jako, że w przyszłości będę miała do utrzymania jeszcze mieszkanie 50m2 ,to jedno z dzieci pójdzie właśnie tam. W domu, który budujemy, na chwilę obecną, dzieci będą miały takie pokoje:
    - synuś, obecnie 5 lat - 11m2
    - córcie razem 15m2 (7 i 10 lat)
    Teraz wszyscy mieszkają w jednym pokoju o pow 16,5m2.

    Wiem, że to niewiele, ale biorąc pod uwagę, że mamy piwnicę wysoko ponad ziemię z oknami 100/140, można spokojnie zrobić tam 24-metrowy pokój gościnny dla dzieci (komputerownię, siłownię, majsterkownię, pokój kominkowy z bilardem- dalej się zastanawiam )

    Dla porównania dodam, że nasza sypialnia ma 11m2, a od wiosny do jesieni całe życie spędzamy na dworze. Już się cieszę, bo słoneczko zagląda do domciu.

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dopuser
    Cytat Napisał Ryska
    Wyszliśmy z założenia, że jak jest miejsce to dlaczego nie mają mieć dzieci dużych pokoi ? I tak bedzie: jeden 24 drugi 25 m2.
    Jestem jak najbardziej za. Maluchy kiedyś wyrastają... a poza tym po to przeprowadzamy się do domków by mieć m.in. nieco więcej przestrzeni niż w mieszkaniu w bloku... po co się "gnieździć" ?
    Myślę, że tu nie chodzi o to czy się jest za dużymi pokojami dla dzieci czy też nie. Pewnie każdy chciałby aby dzieci miały duże wygodne, pięknie umeblowane pokoje. Problem zwykle tkwi w wielkości domu jaki się buduje i w liczbie dzieci. A wielkość domu zwykle uzależniona jest od możliwości sfinansowania budowy, wyposażenia i utrzymania domu.

  11. #211

    Domyślnie

    pokoje moich dzieci mają powierzchnie po 12,4m2

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony