dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: co wybralbys/wybralabys

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • doprowadzenie gazu za 12 tys - instalacja zewnetrzna

    13 32,50%
  • kociol na paliwo stale

    17 42,50%
  • ogrzewanie pradem

    10 25,00%
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Xavi no widzisz i znow zasiales we mnie ziarnko zwatpienia w gaz .
    A co z ta kotlownia? moze byc z pralnia?
    pozdrawiam


    Aha a zima co ile dokladasz?

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Agnieszka chcesz dobitkę.
    Mamy gaz, a jak. I instalację na 50 m2, a jak. W starym budownictwie, a jak.
    I bardzo nam się podobało jak Rossija rozgrywała mecz w gazrurkę z dawnym suwerenem w środku zimy.

    Inercja cieplna prawie żadna około 4h po wyłaczeniu pieca jest poniżej 10 stopni w 1/2 domku, gdzie tylko my mieszkamy. (pozostałe 1/2 nie jest nasze).
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  3. #23

    Domyślnie

    Agnieszka1, może trochę Ci pomoże w podjęciu decyzji lektura tego wątku, który sam założyłem:
    Gaz, czy węgiel??? Chyba zwariuję...
    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    U mnie po prostu się już nie zmieści
    ale z technicznego punktu widzenia jest to możliwe ponieważ mój węgiel w procesie sortowania jest płukany wodą więc kurzu nie ma.
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    xavi pozostają jeszcze popioły, ale może być w końcu nie wybiera się popiołu kilka razy dziennie, a pranie w 12 h powinno wyschnąć.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  6. #26

    Domyślnie

    Zimą popiół można wybierać co 4 dni, latem co 14
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał xavi
    U mnie po prostu się już nie zmieści
    ale z technicznego punktu widzenia jest to możliwe ponieważ mój węgiel w procesie sortowania jest płukany wodą więc kurzu nie ma.
    Jak to z wegla kurzu nie ma co Ty piszesz takie rzeczy Nawet jak wegiel jest sortowany i płukany to wczasie transportu przesypywania kruszy się i pył znowu jest. Może jest go mniej ale nie pisz że go nie ma i że w czasie wsypywania do zasobnika/kotła sie nic nie pyli.
    Pozdrawiam

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Acha chciałbym dodać jeszcze jedno problem ładowania kotła paliwem stałym można rozwiązać. Widziałem w przypadku pelletów takie rozwiązanie. Skład opału był umieszczony na poddaszu nieużytkowym podłoga była specjalnie wykonana z odpowiednimi spadkami. Do tego jakieś rury ze sprężonym powietrzem co by bezproblemowo wsypywało się do lejka w podłodze i dalej rurą do zasobnika kotła stojącego na parterze. Uzupełnianie opału raz do roku. Opał przywożą specjalnym samochodem który ma pneumatyczne urządzenie do wyładunku. Przystawia rurę do otworu w dachu i wdmuchuje opał do składu na poddaszu. Natomiast sprawa popiołu nie rozwiązana trzeba wybierać samemu. Choć podobno przy dobrym kotle i dobrych pelletach popiołu jest mało. Coś takiego by mi nawet pasowało ale koszty ogromne no i ciagle ten smród spalenizny nie do rozwiązania.
    Pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    Inwestor w kotle co my upatrzylismy wklad jest co 3 dni ale czyszczenie raz na miesiac.
    Duzo kurzu więc chyba nie ma.
    Ale wlasnie sie dowiedzialam ze firma budujaca w przyszlosci osiedle domkow bedzie budowala w tym roku gazociag
    Tylko ze moj maz tak sie zafascynowal tymi kotlami ze nadal o tym mysli mimo ze gaz bedzie

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    Inwestor w kotle co my upatrzylismy wklad jest co 3 dni ale czyszczenie raz na miesiac.
    Duzo kurzu więc chyba nie ma.
    Ale wlasnie sie dowiedzialam ze firma budujaca w przyszlosci osiedle domkow bedzie budowala w tym roku gazociag
    Tylko ze moj maz tak sie zafascynowal tymi kotlami ze nadal o tym mysli mimo ze gaz bedzie
    No cóż to kup mu pod choinkę szuflę taka wiesz jaką maja prawdziwi palacze tzw. "sercówę" i później mu puśc z kasety fragment filmu "Jak rozpętałem II Wojnę Światową" Wiesz o który fragment chodzi (ten na statku jak Kociniak zastępował palacza okretowego) . Sorry za złosliwość ale jak jest mowa o kotłach na paliwa stałe to zaraz przypomina mi sie ten fragment filmu. Acha jeszcze jedno ostatniej zimy były duże kłopoty z węglem (jakim kolwiek nawet z miałem) na składach ludzie stali w kolejkach aby kupić - wiem to od kumpla który pali węglem w rejonie Suwalskim.
    Pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    ahhahaha inwestor - nie martw sie nie biore toza zloscliwosc- mamy podobne poczucie humoru.
    Tylko ze nasz piec tonie na wegiel ale na pelety - one powstaja ze sprezenia trocin,scinki, wiorow i innych odpadow powstalych przy obrobce drewna wiec szufla do wegla odpada

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Wiem wiem co to sa pellety ale jak je kupisz luzem nie w workach to "sercówą" spokojnie można szuflować.
    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    Wiem wiem co to sa pellety ale jak je kupisz luzem nie w workach to "sercówą" spokojnie można szuflować.
    Pozdrawiam
    hahah owszem mozna.
    I ten widok meza z "sercowa" przekonuje mnie ze lepszy gaz

  14. #34

    Domyślnie

    Są 3 głosy za prądem a nie ma żadnej opinii.

    Z konieczności muszę olać gaz, który kiedyś, być może, jeśli mieszkańcy się dorzucą będzie. Koszt propanu jest taki sam jak G12 a żona już tak się ucieszyła z dodatkowej powierzchni gospodarczej (tam gdzie miała być kotłownia), że sprawa jest nieodwracalna.

    Paliw stałych w ogóle nie rozważam. Na wypadek wojny będzie kominek z DGP.

    pozdr

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ROMIO

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1

    Domyślnie

    xavi kiedy kupiłeś ten piec właśnie dzwoniłem do producenta obecnie taki piec kosztuje 9 300(wersja najtańsz z podajnikiem na ekogroszek)

  16. #36

    Domyślnie

    Pellets nie jest cenową alternatywą dla gazu. Racją jest, że minimalna przewaga na korzyść pellets okupiona jest innymi uciążliwościami.

    Jeśli ktoś chce mieć tanie ciepło za małe pieniądze to niestety węgiel i drewno.
    Pierwociny naszych ziem i lasów, "temi rencami" zbierane i wkładane w piekielne czeluście. O!

  17. #37

    Domyślnie

    Czy ktoś zwrócił uwagę ile osób głosuje za prądem?

    Realny koszt jednej kWh z gazu to 13-17gr
    Z prądu 18-26gr w drugiej taryfie i ok 36gr w całodobowej
    Jak z tego wynika wystarczy zmniejszyć zapotrzebowanie na ciepło o połowę by stosując mieszankę drogiej i taniej taryfy (bez większych komplikacji cena ok 30gr za 1kWh) mieć ogrzewanie domu po kosztach ogrzewania gazowego. Grzewcza instalacja elektryczna (nieakumulacyjna) to koszt do 5 tys zł. Różnica w cenie 32 tys przeznaczona na lepsze zaizolowanie budynku + rekuperator + GWC + inne cuda Pozwoli w typowym domu na zejście z zapotrzebowaniem na ciepło co najmniej o 50%. Komfort ogrzewania prądem jest jakby nie patrzeć największy.

    Nie wiem na jakim etapie budowy jest Agnieszka i jak duży ma dom. Jeśli nie ocieplała ścian i stropu dołożenie grubszej wartswy izolacji może nie kosztować wiele. Nie twierdzę, że na pewno w jej przypadku takie rozwiązanie się sprawdzi (będzie tak opłacalne jak to przedstawiłem), ale na pewno warto je rozważyć (sprawdzić, przeliczyć).

  18. #38

    Domyślnie

    swój piec kupowałem w grudniu ubiegłego roku
    Oczywiście uciekając przed watem i wzrostem cen metali
    Kosztował wtedy dokładnie 6 700 za 29kW mocy i dodatkowe drzwiczki osłaniające które teraz są w standardzie.
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony