dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie Rozdzielacz podłogówki

    Witam
    Panowie mam pytanko czy wy na swoich rozdzielaczach na wejściu wody z kotła do rozdzielacza musicie mieć temperaturę wyższą - ja muszę mieć tzw Deltę wyższą o 20 stopni od temperatury zadanej na podłogę - np na podłogę ustawiam 45 to na kotle muszę 65. Jakiś absurd dla mnie ale ja nie mam tej różnicy to nie umiem dogrzać do określonej temperatury w pokoju bądź łazience. Mam kocioł Viessman a rozdzielacz TECE.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitec Zobacz post
    Witam
    Panowie mam pytanko czy wy na swoich rozdzielaczach na wejściu wody z kotła do rozdzielacza musicie mieć temperaturę wyższą - ja muszę mieć tzw Deltę wyższą o 20 stopni od temperatury zadanej na podłogę - np na podłogę ustawiam 45 to na kotle muszę 65. Jakiś absurd dla mnie ale ja nie mam tej różnicy to nie umiem dogrzać do określonej temperatury w pokoju bądź łazience. Mam kocioł Viessman a rozdzielacz TECE.
    A grzejniki masz?.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    zwykłe purmo compact ale mi chodzi o rozdzielacz ogrzewania podłogowego. Bo grzało mi dziś całą noc i nawet o pół stopnia nie podgrzało a nawet spadła temperatura. Gdzie może być przyczyna.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitec Zobacz post
    zwykłe purmo compact ale mi chodzi o rozdzielacz ogrzewania podłogowego. Bo grzało mi dziś całą noc i nawet o pół stopnia nie podgrzało a nawet spadła temperatura. Gdzie może być przyczyna.
    Przeczytaj temat z przed 2dni P odlogowka -konsultacja to zrozumiesz o co mi chodzilo

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje, że masz zamontowany rozdzielacz taki jak pod śmieciuchy. Tece nazywa to bodajże "2 w 1" czy jakoś tak. Możesz wrzucić zdjęcie rozdzielacza?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Masz zapewne ten sam rozdzielacz co ja ( z mieszaczem pompowym) : http://www.tece.pl/pl/ogrzewanie+pod...m_291_599.html
    Też mam kociołek Viessman'a (Vitodens 100). Sprawdź nastawy wstępne zaworów na zasilaniu i powrocie (belek - nie pętli, patrz schemat pod linkiem). Ja u siebie otworzyłem na maksa, głowicę termostatyczną na maks - steruję temperaturą zasilania z kotła (przy odpowiednim ustawieniu przepływów). Jest lepiej, niż pierwotnie, ale i tak na mieszaniu tracisz kilkanaście stopni C.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    To jeśli kolega ma ten sam rozdzielacz, to czytamy w opisie:
    Działanie
    Na głowicy termostatycznej na górnej belce ustawiamy żądaną temperaturę wody dla ogrzewania podłogowego np. 40°C – cyfra 4. Woda z kotła o temperaturze o min 20°C wyższej czyli 60°C lub więcej dopływa do dolnej belki do której wraca schłodzona woda z pętli ogrzewania podłogowego.
    Ścigać instalatora za partactwo.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    Tak mam dokładnie taki sam rozdzielacz. ja mam ustawione 38-40 stopni na podłogę i na kotle 60-62. Grzeje już kolejny dzień i nie mogę podnieść temperatury w domu do żądanych 23. Czuje że płytki są ciepłe oczywiście nie wszędzie to znaczy że grzeje ale za cholerę nie dźwiga temperatury w łazience już kolejny dzień mam 19.5 i nie da się tam wykapać bo zimno. Wiem że każdy z nas odczuwa inaczej ale co zrobić żeby temperatura się podniosła. Co do zasilania na belce jak napisał Przemo1 do ja tam nie mam nic mam jakaś czarną nasadkę którą jak odkręcę to to widać normalną wkładkę na którą przykręca się głowice termostatyczną , więc jak tam sterować ? Zestaw mam taki sam moja kobita mi już na głową stoi że jej zimno a ja już nie mam pomysłów gość który to zakładał mówi że wszystko OK

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitec Zobacz post
    Tak mam dokładnie taki sam rozdzielacz. ja mam ustawione 38-40 stopni na podłogę i na kotle 60-62. Grzeje już kolejny dzień i nie mogę podnieść temperatury w domu do żądanych 23. Czuje że płytki są ciepłe oczywiście nie wszędzie to znaczy że grzeje ale za cholerę nie dźwiga temperatury w łazience już kolejny dzień mam 19.5 i nie da się tam wykapać bo zimno. Wiem że każdy z nas odczuwa inaczej ale co zrobić żeby temperatura się podniosła. Co do zasilania na belce jak napisał Przemo1 do ja tam nie mam nic mam jakaś czarną nasadkę którą jak odkręcę to to widać normalną wkładkę na którą przykręca się głowice termostatyczną , więc jak tam sterować ? Zestaw mam taki sam moja kobita mi już na głową stoi że jej zimno a ja już nie mam pomysłów gość który to zakładał mówi że wszystko OK
    Oczywiście , że współpracować z kondensatem może - nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale skoro już je nam wcisnęli to trzeba jakoś to ogarnąć.
    Zarówno pod głowica z kapilarą na górnej belce, jak i na dolnej pod tą czarną nasadką są wkładki odcinająco-regulacyjne na imbus (rozmiar 6) - dostępne od dołu belek. Popatrz na schemat budowy rozdzielacza i instrukcję montażu pod linkiem do strony TECE, który załączyłem wcześniej. Otwórz obie na max. Ale wcześniej upewnij się, że sterowanie które masz do podłogówki nie ogranicza przepływów (jakie są wskazania przepływomierzy). Dasz radę - u mnie przy aktualnie 38 st C zasilania podłogi (55 na piecu) mam 22 st C w pokojach. Systematycznie wszystko sprawdzaj - dojdziesz do celu.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 03-01-2016 o 17:53
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    Przeczytałem ten post o którym pisał Romano78 no rewelacyjnie by było żeby 100% wody z kotła szło na podłogę - ale żaden spec który u mnie był sprawdzić te ogrzewanie nie chciał się podjąć jakiejkolwiek modyfikacji. Samemu nie chce się za to brać bo jak by coś źle poszło to moja kobita by mnie już na maksa zajechała narzekaniem ze zimno.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitec Zobacz post
    Przeczytałem ten post o którym pisał Romano78 no rewelacyjnie by było żeby 100% wody z kotła szło na podłogę - ale żaden spec który u mnie był sprawdzić te ogrzewanie nie chciał się podjąć jakiejkolwiek modyfikacji. Samemu nie chce się za to brać bo jak by coś źle poszło to moja kobita by mnie już na maksa zajechała narzekaniem ze zimno.
    Ale u ciebie jest całkiem inna sytuacjia jak w tamtym temacie bo ty nie masz 100procent podłogówki i rozdzielacze masz dobre ale idealne by były z zaworem trójdrożnym temostatycznym bo ustawiasz ile chcesz.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    Ponad to powiedzcie mi czy u was kaloryfery też grzeją non stop i to dość mocno. Mam Zawory termostatyczne i w ogóle się nie wyłączają. Sprawdzam co godzinę i cały czas ciepłe.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Zrób zdjęcie twojego rozdzielacza podłogówki będzie pewność że rozmawiamy o tym samym

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    mam problem z dodaniem zdjęcia. spróbuje później.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2741a.jpg
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	341935

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitec Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2741a.jpg
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	341935
    Za mało danych ile masz tych grzejników ? czy w tych pomieszczeniach gdzie sa grzejniki masz tez podłogówki.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    Taki rozdzielacz + Viessman Vitodens dokładne to samo jak kolega Przemo1

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    To jeszcze się upewnij, że zasilanie z kotła masz do dolnej belki rozdzielacza (podczas pracy kotła powinna być cieplejsza rurka). Masz też jakąś automatykę założoną?Widzę głowice na powrotach + kabelki do centralki - może tu masz jakieś ograniczenie. Sprawdź też, jak układ się zachowa na wyższym biegu pompy, jeśli podłoga jest ciepła tylko miejscami, to może wyższe obroty poprawią wydajność. Jeśli nie jesteś pewien sterowania, to możesz też poodkręcać głowice z dolnej belki. Jakie masz poziomy przepływów na przepływomierzach? U mnie jest ok 2L/min.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Ten rozdzielacz nie przystosowany do kotła kondensacyjnego

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    Zalecenia producenta kotła żeby pracował w zakresie do 55 stopni - ja już i tak więcej dałem a ty mi jeszcze 10 zwiększyć to może ja na węgiel przejdę.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony