dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie projekt DRIADA pracownia DOMINAMTA

    Czy ktoś budował lub widział budowe projektu DRIADA z pracowni Dominanta -www.dominanta.pl lub www.nowydom.onet.pl?
    Interesuje mnie co zmienił z czego wybudował, jakie były koszty itp.

  2. #2

    Domyślnie a może jednak

    A moze jednak sie wypowiecie chociaz na temat tego projektu, mam działke od południa, więc wyglada on dla mnie super. Co zrobić z wielkimi przeszkleniami , czy nie sa za duże? Wydaje mi sie że kanaliza jest dobrze rozmieszczona pietro nad parterem, nie trzeba rur daleko ciągnąć?
    Poradźcie!!

  3. #3

    Domyślnie projekt Driada

    Witam,
    Wlasnie kupilismy projekt Driada. Nie mam jesczze zadnych doswiadczen-jestem dopiero na etapie szukania architekta, ktory zrobi adaptacje. czy mozecie cos doradzic w sprawie Driady?
    Syn jest. Brakuje domu (jeszcze)

  4. #4

    Domyślnie DRIADA czy ELF ???

    Witam!!!

    Dopiero od niedawna dowiedziałem się o istnieniu biura Dominantahttp://www.dominanta.pl/index2.html i od razu spodobały mi się te projekty, w szczególności nowoczesnych domów, najbardziej PINOKIO II. Fasada Pinokia jest po prostu rewelacyjna!!! Niestety, działkę mam tak usytuowaną, że muszę znaleźć projekt domu z wejściem od południa (ewentualnie od wschodu). I tu pojawił się problem, czy wybrać dom DRIADA czy ELF. Oba są podobne do siebie i bardzo nowoczesne. Driadę można wydłużyć i zrobić garaż dwustanowiskowy, natomiast w Elfie już się nie da. Co robić???

    Pozdrawiam!

  5. #5

    Domyślnie

    witam ponownie.
    ja jestem wlasnie na etapie adaptowania Driady. chcemy powiekszyc garaz o 2 stanowisko, co pozwoli na zwiekszenie powierzchni pietra.
    W przyszlym tygodniau mamy spotkanie z architektem. Pokazywalismy juz ten projekt na targach Muratora w ub. weekend i o ile zwiekszenie garazu nie jest wielkim problemem (chociaz wiaze sie ze sporymi zmianami konstrukcji) to wykrojenie dodatkowej sypialni na pietrze nie jest takie latwe.
    Konsultowalismy natomiast juz projekt u firmy budowlanej i projekt, a co za tym idzie projektant, dostal same pochwaly; za przemyslana kostrukcje, ekonomike projektu, latwosc budowy. Sam wyglad to kwestia gustu (my z mezem zakochalismy sie w Driadzie od 1szego wejrzenia), ale baaaaardzo ucieszylam sie ze jest to po prosru dobrze przygotowany projekt. Nie znamy sie na budowaniu i kupilismy projekt z sercem, ale super, ze rowniez konstrukcja jest dobra i przemyslana. Mysle ze bedzie to dotyczylo wszystkich projektow z Dominanty.
    Na razie chcialabym zobaczyc ten dom wybudowany lub skontaktowac sie z kims kto jest na bardzie zaawansowanym etapie budowy niz ja, ale z tego co wiem, to nie jest to zbyt popularny projekt Pozdrawiam.
    Syn jest. Brakuje domu (jeszcze)

  6. #6

    Domyślnie Dominanta

    Witam!!!

    Może ktoś z Forumowiczów buduje dom według jakiegoś projektu Dominanty. Podzielcie się swoimi doświadczeniami!!!

    Pozdrawiam!!!

  7. #7

    Domyślnie pytanie

    Witam Karolino!

    Analizując projekt Driada i Elf zastanawiam się nad jedną sprawą. Otóż części muru wyprowadzone ponad dach w narożnikach domu i przy lukarnach będą ustawicznie zalewane wodą podczas deszczu. Może to prowadzić do powstania zacieków na ścianach. Co na ten temat sądzi Twój architekt???

    Pozdrawiam!!!

  8. #8

    Domyślnie Projekt Driada z pracowni Dominanta

    Witam wszystkich,
    no cóż, typowe dla tego działu pytanko.. co myślicie o tym domku? Poproszę o troszkę krytyki , troszkę udzielającego się entuzjazmu

    http://www.dominanta.pl/projektowani...mu_driada.html



    Dziekuję i pozdrawiam serdecznie !

  9. #9

    Domyślnie

    No to sprobuje jeszcze raz podciagnac... moze jednak jakies uwagi? Od razu zaznaczam ze projekt na dzialke z wjazdem od poludnia - a z ewentualnych zmian to poszerzenie garazu...
    Jak do tej pory zwrocono mi uwage na zle usytuowanie kibelka naprzeciw wejscia i blednie zagospodarowana sypialnie na gorze...


    Czy widzicie jeszcze jakies mankamenty? Prosze podzielcie sie uwagami!

    Pozdrawiam!!
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam
    Dom wewnątrz nawet całkiem fajny. jak komus przeszkadza kibel vis a vis wejścia może zrobi wejście do niego pod schodami 9powinny się drzwi zmieścic, no chyba, żeby sie nie zmieściły)
    Jak dla mnie gorzej jest z elewacjami... duzo chaosu, jakieś kurna murecki, dziurecki????!!!! Co to jest????no nie wiem, jak dla mnie przerost formy nad treścią.
    Z zewnątrz dom ewidentnie jest spaprany.... wewnątrz całkiem całkiem. naprawdę
    Oczywiście komuś może sie podobac ta bryła ( o gustach sie nie dyskutuje gusta się krytykuje)))))))) i daj mu Boże dożyc sędziwych lat w tym domu
    Pozdrawiam
    Raz na wozie, raz w nawozie!

  11. #11

    Domyślnie Może jednak Elf?

    Witam!
    Driada jest naprawdę dobrym projektem, ale ja osobiście wybrałbym Elfa. Przede wszystkim WC jest schowane, większa kuchnia, przedsionek z pomieszczeniem na garderobę, a do tego wejście,z którego w oddali widać salon. W Driadzie wchodzi się bezpośrednio na ścianę. Driadę można wybrać tylko z jednego powodu - jeżeli chce się mieć garaż dwustanowiskowy. W przeciwnym razie wybrałbym Elfa. Pozdrawiam. Mariusz

  12. #12

    Domyślnie driada

    własnie jestem na etapie kładzenia dachu projekt driada firmy dominanta z chęcią zamienię kilka słow z kimś kto też wybudował driade pozdrawiam lub mój tel. 608730886 (032) 735 2184 katowice sylwek
    wtej chwili budowa własnego domu

  13. #13

    Domyślnie Re: pytanie

    Cytat Napisał mariusz/szczecin
    Witam Karolino!

    Analizując projekt Driada i Elf zastanawiam się nad jedną sprawą. Otóż części muru wyprowadzone ponad dach w narożnikach domu i przy lukarnach będą ustawicznie zalewane wodą podczas deszczu. Może to prowadzić do powstania zacieków na ścianach. Co na ten temat sądzi Twój architekt???

    Pozdrawiam!!!
    Dopiero dizs sprawdzilam forum my wlasnie kladziemy dach i robimy obrobki. nasi dekarze n atych murkach robia rynny. twierdza ze wszystko bedzie w porzadku.
    Syn jest. Brakuje domu (jeszcze)

  14. #14

    Domyślnie Re: driada

    Cytat Napisał sylwano7777
    własnie jestem na etapie kładzenia dachu projekt driada firmy dominanta z chęcią zamienię kilka słow z kimś kto też wybudował driade pozdrawiam lub mój tel. 608730886 (032) 735 2184 katowice sylwek

    Witaj.
    My tez wlasnie kladziemy dach na projekcie Driada. Ten dom z kazdym dniem jest coraz piekniejszy.
    Powiększyliśmy garaż i dzięki temu mamy olbrzymia górę. Martwi mnie tylko wielkosc kuchni. Ten problem zauważyłam dopiero jak zaczęłm ustawiac szafki (wirtualnie oczywiście ).
    [Staram sie wyobrażać sobie wyposażenie wnętrza na tyle wcześnie, żeby mozna było jeszcze dokonać zmian]. Lubię gotowac, a nie wiem czy będę miala wystarczajacą ilość blatów roboczych. Na razie po konsultacjach z firmami produkującymi kuchnie "znalazłam" 2x90cm blatu. Szukam jeszcze niekonwencjonalnych rozwiązań: może jakiś blat wysuwany...?
    Syn jest. Brakuje domu (jeszcze)

  15. #15

    Domyślnie Driada z Dominaty?

    Zamierzam wybudowac ten domek.Czy ktos juz taki wybudowal?Ciekawy jestem zdjec gotowego.Z gory dziekuje!
    www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=236

  16. #16

    Domyślnie Witam!!! Jestem na etapie adaptacji Driady

    Wg mnie projekt jest swietny. Jedyne co mnie martwi, to przeszklenie domu. Prosze wiec o porade w sprawie producenta i ewentualnego kosztu okien.

  17. #17

    Domyślnie Driada- okna

    Witaj,
    cieszę się , ze buduje się coraz więcej Driad . Jeśli chodzi o rodzaj okien, to my trzymaliśmy się projektu- zrobiliśmy plastikowe szare (od strony zewnetrznej). Mój mąż znalazł lokalnego producenta okien na profilu Aluplast. ktory dał najlepszą cenę (około 10tys). Pomniejszylismy jedno okna w salonie, okna narożne sa nieotwierane, okna w garażu też, zrezygnowaliśmy z małych okienek kwadratowych- będziemy robić atrapy na tynku.
    Reszta właściwie bez zmian.
    A robisz jakieś zmiany w projekcie?
    pozdrawiam
    Syn jest. Brakuje domu (jeszcze)

  18. #18

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedż! Mamy zamiar też zlikwidować 2 małe okienka w salonie. I tyle o oknach. Mnie jeszcze chodzi po głowie likwidacja kominów wentylacyjnych a zastąpienie ich systemowymi kominami do kominka i pieca oraz wentylacją mechaniczną tylko, że nie wiem czy bez zgody projektanta "Driady" to przejdzie.Nie śmiem prosić ale jeśli nie sprawiłoby to problemu to o małe zdjęcie gotowego domu z zewnątrz lub w trakcie.Z góry dziękuję .

  19. #19

    Domyślnie

    witaj,
    My na pewno stosowalismy komin systemowy do kominka- to raczej trzeba skonsultowac z fachowcami od kominow, niz projektantem Driady.
    Zreszta kominek- a wiec i komin- przesuwalismy do rogu salonu- nie bylo problemu, ze potrzeba zgody Dominanty czy kogokolwiek. Mam stare zdjecie domu- jeszcze bez drzwi wejsciowych i bramy- z wrzesnia 2006. Moge Ci przeslac na PRIV.
    Generalnie bedziemy sie trzymac kolorystyki zewnetrznej.
    pozdrawiam
    Syn jest. Brakuje domu (jeszcze)

  20. #20

    Domyślnie

    tyle się naszukałam kto buduje ELF-a. A tu proszę, nigdy nie zaglądmełam do projektu Driada a to praktycznie ten sam dom.
    Zaraz jeszcze poszperam na forum ale nie mogłam wytrzymać więc zapytam tutaj.
    Podzielcie się informacjami o kosztach (może ktoś juz wybudował???), może jakiekieś zdjęcia z budowy, jakich materiałów użyliscie.
    Ale się ciesze

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony