dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie KOszty budowy

    Czesc, My jesteśmy JUZ NA ETAPIE WYKONCZENIA. Do tej pory wydalismy ok 300tys (sciany 2 warstwowe z ceramiki, dachowka CRATON ceramiczna, tynki wewnetrzne, wylewki, ocieplenie poddasza, instalacje, kominek, zakup glazury, szamba itp.
    Najdrozsza byla dachowka i wiezba- zreszta przerobiona, bo w projekcie jest jakas dziwna- podparta tylka srodkowa belka.
    pozdr
    Syn jest. Brakuje domu (jeszcze)

  2. #22

    Domyślnie

    Projekt ELF kupiłam w czerwcu 2006, od tego momentu zbieram wszystkie dokumenty, przyłącza itp.
    Moja architekt razem z konstruktoerm zmienili też więźbe dachową, mam zmieniony strop z monolitu na taki układany.
    W salonie pozbyłam się tych małych okienek.
    Ponieważ będę miała dechy w całym domu nie mam nigdzie podłogówki, więc te wielkie okna będą zaczynały się od "kolan", tak żeby weszły wąskie grzejniki.

    Strasznie się ciesze że cię spodkałam tutaj.
    Ja zaczynam w lutym - marcu.
    Ps. też będę maiła szambo.
    Powiedz czy macie już ułożone glazury w tej kwocie czy tylko materiały na wykończenie.

    Ja chcę przeznaczyć na budowe z wykończeniem 350 - 380tyś (przez wykończenie rozumiem zrobienie kibelków i kuchni z wyposarzeniem, oraz zakup kilku mebli (bo trochę rzeczy mamy

  3. #23

    Domyślnie

    My mamy w salonie grzejniki kanałowe (takie wpuszczone w ziemie) i okna do samej ziemi. Na tym mi bardzo zalezalo.
    Tez ukladam drewno na podlogach, ale w kuchni i wiartolapie mąż wymyslił podłogówke.
    W cenie, ktora podalam mam na piec gazowy Buderusa i grzejniki, samą glazure bez ułozenia (ale na 3 łazienki). Nasz dach był drogi- to jest awangarda mojego męża- tu można sporo zaoszczedzic.
    My zostawilismy strop wylewany (wylaliśmy tez schody), powiekszyliśmy garaż i dzięki temu wykroiliśmy dodatkowy pokój na górze.
    W Driadzie martwo mnie tylko kwestla malego salonu i kuchni.
    Jesli moge cos doradzic- to przemysl dzis ustawienia mebl ii sprzetow. Wtedy nie bedziesz musiala wykuwac dodatkowych gniazdek itp. U nas na przyklad okazało sie, że jak nie przesuniemy kominka w róg pokoju, to nie będzie miejsca na telewizor- bo salon na 3 ściany przeszklone.
    Mam tez juz dzis przewidziane miejsce na choinke i specjalne do tego gniazdko- nie bedzie lezacych na podlodze kabli!
    Syn jest. Brakuje domu (jeszcze)

  4. #24

    Domyślnie

    Przemyślałam ustawienie mebli - zlikwidowaliśmy kominek . Nie podobał mi się i nie było miejsca na TV .
    Też myśleliśmy nad grzejnikami kanałowymi, ale architekt pokazał mi rozwiązanie z niskimi parapetami i strasznie mi się spodobało.
    Będziemy ogrzewać eko - groszkiem. Gazu się boje panicznie, a ogrzewanie olejowe jest za drogie, dlatego musiałam powiększyć kotłownie i nie mam teraz garderoby przy wejściu, ale za to powiększyliśmy "wiatrołap".
    Schody będziemy mieli drewniane (takie z prześwitami, żeby światło wpadało z tego śmiesznego okna na klatce i oświetlało przedpokój na dole) już nawet wymyśliłam zagospodarowanie otwartej przestrzeni pod schodami, zrobię tam oranżerie i postawie akwarium - ale to tylko pomysł.

  5. #25

    Domyślnie

    To mnie zmartwiłaś tym salonem i jadalnia bo ja mam identyczną powierzchnie.
    Teraz przyjżałam się dokładniej twojemu projektowi i gdyby garaż był odwrócony i wejście z innej strony to są to identyczne domy.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cancer

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    My budujemy sie od lipca. Na stan deweloperski poszło 300 tys.
    Dajcie na forum jakieś fotki ze swojej budowy. My zapraszamy do naszego dziennika budowy.

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wader27

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    7

    Domyślnie DRIADA kto buduje lub wybudował?

    Podoba mi sie ten projekt, szukam osób które mogą mi coś powiedzieć na temat tego domku, z którymi można powymieniać spostrzeżenia. Pisałam już do biura o jakieś przykładowe wymiary pomieszczeń jak na razie cisza może jest ktoś w stanie mi pomóc w tej kwestii. Wkleję jeszcze projekt aby nie było wątpliwości. Pozdrowienia dla Wszystkich



    p.s
    Jak zdecyduje sie na ten projekt chcielibyśmy z mężem wyrównać dach bez gzymsów, bardzo fajnie sie prezentuje ten domek na żywo- patrz galeria Raczków -mam nadzieję ze mi wybaczą ale wkleję także ich domek bo dzięki ich dziennikowi go zauważyłam mają się czym chwalić . Chcemy również powiększyć kuchnię ale do tego potrzebujemy szczegółowe rysunki i wizytę u architekta czy się da. Czekam na kontakt osób budujących domek. Poniżej domek Państwa Raczków wg mnie super!!!!!







  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beatabeata

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    7

    Domyślnie Projekt Driada

    Ja również chcę wybudować ten domek. Jak rozmawiałam z architektem z Dominanty (skąd projekt pochodzi) można go rozszerzyć tak jak my planujemy od strony salonu, klatki schodowej nawet do 2 metrów i od strony bocznej gdzie również znajduje się bok salonu i bok jadalni. My tak zamierzamy zrobić przez co uzyskamy więcej powierzchi i do tego szukamy architekta w miarę rozsądnego. Sam projektant powiedział, że kuchnia i salon są małe więc szukamy jakiś rozwiązań by powiększyć.

    bb

  9. #29

    Domyślnie

    Witam,
    również się przymierzam to tego projektu...z tą różnicą, że bardziej zdecydowany jestem na Driadę II (trochę mniejsza od projektu bazowego).
    Lecz chyba zdecyduję się dopiero po wizji lokalnej
    Czy wiecie gdzie można obejrzeć taki domek w kuj-pom bądź w odległości tak do 200 km od Torunia??

    Pozdrawiam

    Andrzej7

  10. #30

    Domyślnie Witam!

    Budujemy driadę i jesteśmy po wylaniu stropu. Wielkich zmian nie planujemy oprócz zmiany wielkości kilku okien.Budowa jest pod Gdańskiem.

    Pozdrawiamy

  11. #31

    Domyślnie

    Myniu-pyniu czy możesz przesłac pare zdjęć swojego ELFA i udzielic paru rad. Ja rozważam budowę ELFA, albo Driady i nie mogę się zdecydować, który wybrać. Proszę pomóż.

  12. #32

    Domyślnie

    baardzo proszę o jakieś fotki driady lub elfa bardzo bardzo

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gadas

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zdjęcia z realizacji DRIADY są umieszczone na stronie firmy dominanta .
    No jak widzę Ja mam z żoną bardzo ambitny Plan zmieszczenia się w kwocie 260 tysięcy w tym projekcie (stan pod klucz) Jeśli się nie wyrobimy to będzie bez elewacji ale w grudniu 2010 mamy zamieszkać i już Święta już u siebie choć by pod gołym niebem ....
    Po roku lub 2 latach dokończy się elewację lub nieeeee .
    Reszta kasy musi starczyć na działkę pozwolenia projekty i resztę udziwnień biurokratycznych .
    Oglądałem projekt jest świetny pod każdym względem .
    Jak ktoś ma kupić m3 (okolice wawy) to lepiej kupić projekt i postawić dom .
    W firmie dominanta pojawił sie też projekt DRIADY II o mniejszych wymiarach .
    Pozdrawiam i dziękuje Panu Krzysztofowi z ww firmy za pomoc przy doborze projektu .

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cancer

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    My też z żoną mieliśmy bardzo ambitny plan, no i zmieściliśmy się w kwocie 650 tysięcy. Ten sam dom
    Budowaliśmy sami, a materiały kupowaliśmy przez Internet, by było taniej

    Ale życzę powodzenia.

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    annabur

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy ktoś jest w tej chwili na etapie wykańczania domu DRIADA ?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony