dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ciąg wsteczny w kominie w bloku

    Witam, teraz przy mrozach zauważyłem że stojąc przy kominie w aneksie kuchennym nawiewa zimne powietrze do środka, natomiast w kominie w łazience, powietrze jest wyciągane. W oknach pokoi mam zainstalowane nawiewniki i w tej chwili nie czuć żeby przepływało przez nie powietrze. Inaczej było przy wyższych temperaturach na zewnątrz. Czy ktoś ma doświadczenia z takim problemem? Dodaję rozkład pomieszczeń, kominów i nawiewników.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AB243.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	342053

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Tak, typowy problem z wentylacją grawitacyjną, szczególnie przy takiej temperaturze.
    Nawiewniki w oknach masz otwarte, czy zamknięte?

    Jeśli chcesz odwrócić "ciąg" w kominie w kuchni, to musisz się ciepło ubrać, otworzyć okno i czekać (niestety nie zrobi się to od razu), aż ciepłe powietrze z domu ogrzeje kanał wentylacyjny i ciąg się odwróci. Wtedy zamknij okno, ale otwórz nawiewniki i ich nie zamykaj - którędyś powietrze musi dostać się do mieszkania.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 04-01-2016 o 11:28 Powód: dopisałem

  3. #3

    Domyślnie

    Rzecz jasna otwarte, ale wygląda to tak jakby komin z łazienki zasysał powietrze na zewnątrz wciągając zimne powietrze do mieszkania przez komin w kuchni zamiast przez nawiewniki. Dodam jeszcze że blok powstał w tamtym roku.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Spróbuj odwrócić ciąg, jak pisałem w pierwszym poście.

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie wydawało mi się że do tego służyć będą nawiewniki, które zainstalowałem kilka tygodni temu.
    To jest jednorazowy zabieg? Czy do codziennego powtarzania? Wystarczy uchylić okno?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinxyz Zobacz post
    Właśnie wydawało mi się że do tego służyć będą nawiewniki, które zainstalowałem kilka tygodni temu.
    To jest jednorazowy zabieg? Czy do codziennego powtarzania? Wystarczy uchylić okno?
    Nie miałeś nawiewników więc powietrze z zewnątrz nie miało którędy dostać się do domu, więc wybrało sobie komin w kuchni. Teraz komin w kuchni jest zimny więc powietrze się nim dostaje do domu, a nie za pomocą nawiewników. Żeby to odwrócić musisz otworzyć okno, żeby zmusić ciepłe powietrze do dostania się do komina i ogrzania go. Potem okno zamkniesz, pamiętając o otwartych nawiewnikach - to powinno odwrócić ciąg w kominie. Wystarczy zrobić to raz, ale może warto poczekać 2-3 dni, aż za oknem zrobi się trochę cieplej?

  7. #7

    Domyślnie

    Zrobiłem testy i sprawa wygląda tak że na tym kominie gdzie są dwa otwory, powietrze jest zasysane z jednego a wydmuchiwane za pomocą drugiego, czyli przepływ jest z "dziurki do dziurki" a dodatkowo łazienkowy wciąga powietrze do środka mieszkania z tego kuchennego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony