dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Jaki kocioł kondesacyjny jednofunkcyjny do regulatora analogowego on/off

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    second

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-691
    Posty
    3

    Domyślnie Jaki kocioł kondesacyjny jednofunkcyjny do regulatora analogowego on/off

    Witam. Jestem na etapie wyboru kotła gazowego jednofunkcyjnego z zasobnikiem do ogrzewania 200m2 . Chcę wykorzystać automatyke pogodową firmy PLUM 850i + moduł ethernetowy do sterowania kołem i obiegami grzewczymi. Planuje położyć na całości podłogówkę z podzieleniem 3 sterfy . Niestety automatyka ma możliwość tylko włacznia / wyłaczania kotła bez zadawania modulacji. Nie chce stosować automatyki dedykowanej przez producenta z róznych względów. Chcę aby kocioł sam dobierał moc grzewczą na podstawie różnicy temperatur na wymienniku. Jaki model bedzie najlepszy do tego projektu? Dzieki

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witam,

    Przepraszam za zwłokę, mam nadzieję, że jeszcze temat aktualny, a więc po konsultacji z naszym działek technicznym przesyłam odpowiedź:
    Automatyla Plum 850i wg danych technicznych steruje pracą kotła, ale na zasadzie załącz/wyłącz. Jeżeli zastosujemy układ kotła ze sprzęgłem hydraulicznym to można wybrać możliwie prostą automatykę stałotemperaturową". Brakuje mi informacji nt ciepłej wody więc spróbuję podać dwa warianty:
    1. Kocioł grzeje sam CWU:
    Vitodens 100-W lub 200-W z regulatorem stałotemperaturowym z nastawą wymaganej wartości = maksymalnej temperaturze obliczeniowej instalacji grzewczej. Automatyka Plum wpięta będzie w styki termostatu pokojego i będzie załączała i wyłączała zapotrzebowanie ciepła. Kocioł niezależnie od tego będzie sam realizował ciepłą wodę.
    2. Automatyka Plum grzeje CWU:
    Vitodens 100-W lub 200-W z regulatorem stałotemperaturowym z nastawą wymaganej wartości = ~70stC. Automatyka Plum wpięta będzie w styki termostatu pokojego i będzie załączała i wyłączała zapotrzebowanie ciepła. Kocioł po zadaniu zapotrzebowania będzie utrzymywał ten parametr na sprzęgle a z niego pompy sterowane przez Plum zajmą się dystrybucją ciepła. W tym rozwiązaniu wszystkie obiegi muszą być na zaworach 3-drogowych i obiegi ogrzewania płaszczyznowego dodatkowo zabezpieczone ogranicznikiem temperatury maksymalnej zasilania.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony