dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Czujnik ruchu

  1. #1

    Domyślnie Czujnik ruchu

    Chciałem zapytać mam oświetlenie na klatce schodowej tradycyjne 2 wyłączniki schodowe i jedną lampe na środku klatki .Teraz jak chce wyjsc z parteru na góre włączam wyłącznik na dole i jak wyjde na górze wyłączam.Natomiast chciałem się zapytać jak to przerobić chodzi mi o to aby założyć czujke żeby światło jak wchodze na klatke lub schodzę z klatki samo się zaświeciło i po chwili zgasło .Co muszę zrobić co dokupić i jak to zamontować do obecnej instalacji proszę o podpowiedż .Zgóry dziękuję.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nowy122

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    143

    Domyślnie

    Może kup lampę z wbudowana czujką ruchu ? Jest spory wybór w sklepach np. plafony lub inne.
    Wtedy mostkujesz włączniki na stałe i działa tak jak chcesz.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowy122 Zobacz post
    Może kup lampę z wbudowana czujką ruchu ? Jest spory wybór w sklepach np. plafony lub inne.
    Wtedy mostkujesz włączniki na stałe i działa tak jak chcesz.
    Ale co zrobić aby nie znieniać lampy tylko do tego co jest co muszę załozyć aby to działało o czym pisze

  4. #4

    Domyślnie

    zamiast włącznika zastosowac czujke ruchu w gniazdku szukac na goglach


  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Czujka ruchu w gniazdku jest fajna wizualnie, tylko że w tym przypadku trzeba by pewnie założyć dwie (na górze i na dole schodów) i niekoniecznie uda się dobrać włącznik pasujący estetycznie do innego osprzętu w domu. Może sprawdzi się samodzielna czujka sufitowa wpięta w obwód zasilający lampy (w instrukcji montażu czujki powinno być napisane jak to zrobić). Jest też kwestia, czy oświetlenie ma działać także w dzień, czy tylko po zmroku - być może potrzebujesz czujki ruchu z funkcją zmierzchową.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar AsteraLight
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    www.sklepzoswietleniem.eu
    Kod pocztowy
    85-153
    Posty
    4

    Domyślnie

    Lampa z wbudowanym czujnikiem może nie spełnić swojej funkcji ze względu na położenie na półpietrze. Będzie to skutkować tym że pierwsze kilka stopni będziemy szli po ciemku. Rozwiązaniem może być zamontowanie równolegle dwóch czujników ruchu.

    przykładowe czujniki:
    http://www.sklepzoswietleniem.eu/pro...produktu%3A447
    Ostatnio edytowane przez AsteraLight ; 14-01-2016 o 08:20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony