dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jak wyregulować szczelność okna

    Witam
    Mam pytanie: jak wyregulować szczelność okna przed zimą? Jak przeczytałem, to odpowiedzialne za to okucia( rolki mimośrodowe) znajdują się na skrzydle z boku i na dole. Z jednej strony okna są 2 rolki, a w pozostałych po jednej.

    W którą stronę je kręcić ( zgodnie/niezgodnie ze wskazówkami zegara?) i jak poznać, że są dobrze wyregulowane?
    pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Potrzebujesz wyregulować bo czujesz nieszczelność? Czy tak profilaktycznie?
    Na zdjęciu rolka jest dociśnięta. Gdy kręcisz kluczem, to widać kiedy odległość między rolką a częścią skrzydła się zmniejsza (jest mocniej dociśnięte).
    W oknach tej firmy jeszcze nie miałem potrzeby tego praktykować, także jeśli czujesz jakiś przewiew, to sprawdź poprawność montażu. Bardziej obstawiam konieczność przesunięcia skrzydła w prawo/lewo niż potrzebę docisku.

    Ps. Założyłeś temat w podforum eksperckim firmy Oknoplast. Jest ono mniej uczęszczane niż główne forum :
    http://forum.muratordom.pl/forumdisp...-gara%C5%BCowe
    jeśli oczekujesz porady od p[rzedstawiciela Oknoplast to ok, ale jeśli chcesz poznać szersze opinie to mogę przenieść temat do wskazanego forum głównego.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Okno mam nowe, a czuję ,że jest chłodniej niż w drugim pokoju, mimo, że tamten ma stare okna, choć plastiki.
    To proszę przenieść na główne forum.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Z poczuciem że jest "chłodniej" trudno dyskutować, ale mało kiedy wina leży bezpośrednio w oknie. Jeśli masz "namierzony" konkretny przewiew to trzeba wyregulować. To czuć gdy wieje, ale jeśli nie wiesz, to zrób test z płomieniem świeczki- zapalniczki (tylko uważaj na firanki).
    Jeśli odnosisz się ogólnie, do całego pokoju - to na sprawę też trzeba spojrzeć kompleksowo a nie tylko na okno.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Rolka na zdjęciu jest już ustawiona w położenie max. docisku czyli nie tędy droga. Przyczyn przewiewów (jeśli faktycznie są) może być wiele, cały wykład można napisać

  6. #6

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    może Pan wyregulować swoje okna, dokręcając śruby regulacyjne kluczem imbusowym 4mm. W dalszej kolejności konieczne będzie wyregulowanie skrzydeł ościeżnicy za pomocą klucza imbusowego 2,5 mm. Ważne jest również sprawdzenie szczelności okuć na górze i dole okna.

    Serdecznie pozdrawiam,
    Grzegorz Bułat,
    Kierownik technologii Oknoplast

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony